LG BD390 - wszystko o odtwarzaczu

remmyhi

New member
Rozdziały usuwasz przez program mkvmergeGUI.
Wczytujesz plik mkv, "oznaczasz napisy" i kopiujesz do nowego pliku mkv...

pozdrowienia
r
 

lennox2

New member
Witam.
Ad.1 390 "wypuści" audio po cyfrowym i analogu, ale nie HD.
Ad. 2 390 daje radę z NTFS, czyli 12 GB ... no problem, 370 NIE
Ad.3 . ... patrz ad.2

Jeszcze jedno pytanie - ten klocek odtworzy mi plik np. 16 gb z zewnętrznego dysku twardego (WD 320 gb) podłączonego do gniazda USB? Dodam tylko, że dysk jest zasilany TYLKO z gniazda usb. No i jak w końcu wygląda sprawa z odtwarzaniem plików .mkv o najwyższej rozdzielczości - obejrzę koncert Iron Maiden z pliku o rozdzielczości 1920x1080 i wielkości ponad 16 gb, czy nie?
 
Ostatnia edycja:

apple

New member
Odpuść sobie BD390

Jeszcze jedno pytanie - ten klocek odtworzy mi plik np. 16 gb z zewnętrznego dysku twardego (WD 320 gb) podłączonego do gniazda USB? Dodam tylko, że dysk jest zasilany TYLKO z gniazda usb. No i jak w końcu wygląda sprawa z odtwarzaniem plików .mkv o najwyższej rozdzielczości - obejrzę koncert Iron Maiden z pliku o rozdzielczości 1920x1080 i wielkości ponad 16 gb, czy nie?
Odpuść sobie. Ja się cholernie rozczarowałem.
Z tym sprzętem nigdy nic nie wiadomo. Od roku mam skrzyneczkę WD TV i ona gra niemal wszystko. Gdy nie może odtworzyć audio, pokazuje przynajmniej wideo. Wersja z kartą sieciową jest jeszcze lepsza.
LG ma jakikolwiek problem (nawet z audio), to nie odtworzy pliku - nawet nie sprawdzisz parametrów. Mam problem z plikiem, którego w ogóle nie odtwarza (w przeciwieństwie do WD, które ma dawno nie aktualizowany firmware). Plik nie ma jakiś dziwnych kodeków (A) - wystarczyło użyć tsMuxera i w kilka minut zamienić strukturę jak dla pliku m2ts (jak na płytę AVCHD), a plik się odtwarzał. LG zachowuje się jak baletnica, której przeszkadza wszystko. Plików z dźwiękiem MS PCM (B) również LG nie odtwarza! Masakra. Poczytaj wątek, to zobaczysz inne problemy. Kup raczej PS3 lub bluray i dodatkowo skrzynkę do plików HD z dysku.
(A)
Rozmiar pliku: 148891648 bajtów
Rozmiar obrazu: 1280x720
Major type: Video
Sub type: H.264/MPEG-4 AVC
FourCC: avc1 (H.264/MPEG-4)
Bit planes: 24
Dimensions: 1280x720
AvgTimePerFrame: 417084
FPS: 23,98
Major type: Audio
Sub type: DOLBY_AC3
Channels: 6
Audio tag: 0x0000 (Microsoft Unknown Wave Format)
Frequence: 48000 Hz

(B)
Rozmiar pliku: 153613824 bajtów
Rozmiar obrazu: 720x240
Major type: Video
Sub type: XVID
FourCC: XVID (XVID MPEG-4)
Bit planes: 32
Dimensions: 720x240
AvgTimePerFrame: 333666
FPS: 29,97
Major type: Audio
Sub type: PCM
Channels: 2
Audio tag: 0x0001 (Microsoft PCM Format)
Frequence: 48000 Hz
Bitrate: 768000
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
DB390 to jest odtwarzacz BR i tutaj sprawdza się w 100%.
Dodatkowo odtwarza wiele innych plików, ale NIE WSZYSTKIE.
Oczywiście, jeśli kogoś drażnią słabości BD390 niech kupi jakis 2 razy tańszy odtwarzacz BR + np. WD TV i zapewne odtworzy wszystko, chociaż czy na pewno wszystko.
Urządzenia 3w1 z reguły maja braki i czasami spore.
Ja na swojego 390 nie narzekam. Sporo różnych plików odtworzyłem i może z max. 5%
tychże miałem problem.
 

lennox2

New member
Odpuść sobie. Ja się cholernie rozczarowałem.
Z tym sprzętem nigdy nic nie wiadomo. Od roku mam skrzyneczkę WD TV i ona gra niemal wszystko. Gdy nie może odtworzyć audio, pokazuje przynajmniej wideo. Wersja z kartą sieciową jest jeszcze lepsza.
Kup raczej PS3 lub bluray i dodatkowo skrzynkę do plików HD z dysku.

Wynika z tego, że - póki co przynajmniej - muszę pozostać przy odtwarzaniu filmów z laptopa ;-(. Z tego, co się zorientowałem, WD nie wypuszcza cyfrowego sygnału inaczej, jak po HDMI, a mój wzmacniacz nie ma takiego wejścia; dlatego tak się rozochociłem tym klockiem LG mając nadzieję, że nareszcie będę mógł obejrzeć sobie film lub koncert z towarzyszeniem dźwięku wielokanałowego. Skoro jednak miałbym się wkurzać, że sprzęt, który kupiłem aby oglądać pliki HD nie odtwarza ich, to dam sobie spokój - poczekam może na ten najnowszy wypust Manty?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
 

apple

New member
Witam.
DB390 to jest odtwarzacz BR i tutaj sprawdza się w 100%.
Dodatkowo odtwarza wiele innych plików, ale NIE WSZYSTKIE.
Oczywiście, jeśli kogoś drażnią słabości BD390 niech kupi jakis 2 razy tańszy odtwarzacz BR + np. WD TV i zapewne odtworzy wszystko, chociaż czy na pewno wszystko.
Urządzenia 3w1 z reguły maja braki i czasami spore.
Ja na swojego 390 nie narzekam. Sporo różnych plików odtworzyłem i może z max. 5%
tychże miałem problem.

W takim razie lepiej, żeby produkowali zwykle bluray - w cenie jak inne zwykłe odtwarzacze. Z dodatkami im nie idzie, choć wyraźnie się nimi chwalą. Niestety każą sobie również za nie płacić. Gdyby to był odtwarzacz z wartością dodaną, to przewyższałby inne. Wyszło coś droższego, za czym jakość i zgodność z obietnicami nie idzie w parze. Podałem konkretne przykłady niedomagań na całkiem zwyczajnych plikach. BD390 po prostu oblał ten egzamin.
 

apple

New member
Wynika z tego, że - póki co przynajmniej - muszę pozostać przy odtwarzaniu filmów z laptopa ;-(. Z tego, co się zorientowałem, WD nie wypuszcza cyfrowego sygnału inaczej, jak po HDMI, a mój wzmacniacz nie ma takiego wejścia; dlatego tak się rozochociłem tym klockiem LG mając nadzieję, że nareszcie będę mógł obejrzeć sobie film lub koncert z towarzyszeniem dźwięku wielokanałowego.

Ależ WD ma cyfrowe wyjście optyczne audio. W razie czego za kilkadziesiąt zł można kupić konwerter na coaxial. Ponadto WD pięknie prezentuje katalogi jako ikony - jeśli w katalogu jest plik graficzny i video (strona 38).
 

hanti

New member
Wynika z tego, że - póki co przynajmniej - muszę pozostać przy odtwarzaniu filmów z laptopa ;-(. Z tego, co się zorientowałem, WD nie wypuszcza cyfrowego sygnału inaczej, jak po HDMI, a mój wzmacniacz nie ma takiego wejścia; dlatego tak się rozochociłem tym klockiem LG mając nadzieję, że nareszcie będę mógł obejrzeć sobie film lub koncert z towarzyszeniem dźwięku wielokanałowego. Skoro jednak miałbym się wkurzać, że sprzęt, który kupiłem aby oglądać pliki HD nie odtwarza ich, to dam sobie spokój - poczekam może na ten najnowszy wypust Manty?

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

są inne playerki nie tylko wd..
xtreamer, acryan, asus o!play - wszystkie posiadaja optyczne wyjscie cyfrowe
 

gatar

Active member
Bez reklam
W takim razie lepiej, żeby produkowali zwykle bluray - w cenie jak inne zwykłe odtwarzacze.
Produkują BD350 w cenie "normalnej" (300-400 zł).
Z dodatkami im nie idzie, choć wyraźnie się nimi chwalą.
Marketing ... niestety. LG nie jest wyjątkiem.
Niestety każą sobie również za nie płacić.
Przeciez można kupic BD 350 lub cokolwiek innego.
... i zgodność z obietnicami nie idzie w parze. Podałem konkretne przykłady niedomagań na całkiem zwyczajnych plikach. BD390 po prostu oblał ten egzamin.
Z jakimi obietnicami ? Odtwarza to co jest napisane w instrukcji.
Przecież divx, czy mkv to nie standard.
Najbardziej elastyczny i wszystko odtwarzający to PC.
 

apple

New member
Produkują BD350 w cenie "normalnej" (300-400 zł).

Marketing ... niestety. LG nie jest wyjątkiem. Przeciez można kupic BD 350 lub cokolwiek innego.
Z jakimi obietnicami ? Odtwarza to co jest napisane w instrukcji.
Przecież divx, czy mkv to nie standard.
Najbardziej elastyczny i wszystko odtwarzający to PC.


No właśnie dvix jest juz standardem i to wymienianym na obudowie odtwarzacza. Na pewno standardem jest MS PCM), którego LG w pliku divx nie odtwarza. Skusiłem się na droższy, bo obiecywali większe możliwości - mam prawo być rozczarowany. Nie rozczarowałem się za to WD, więc nie tylko PC jest alternatywą. Gdyby LG miał bluray i możliwości sieciowe i odtwarzania WD byłoby pięknie - tego oczekiwałem, bo jest to przecież możliwe, skoro WD sobie poradziło. MKV to również nie standard ale jako kontener zawiera standardowe strumienie, z którymi LG sobie NIE radzi.
 

ernet

Active member
Bez reklam
lennox2.
Masz błąd w swoim podpisie w języku łacińskim.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Mam takie zapytanie. Chciałbym odtworzyć sieciowo na tym playerku jakiś dowolny plik z audio dts ma 7.1, czy są takie dema do zdobycia? Ale nie na płycie BR tylko w osobnych plikach, tak aby odtworzyć to strumieniowo z bd390 przez dlna lub w ostateczności z usb. Mam takie pliki w formacie .m2ts i o ile ac3 chodzi to przy dts pisze, że nie obsługuje formatu.
 

remmyhi

New member
W instrukcji jest napisane, iż player odtworzy z usb lub dlna tylko ac3 i dts - DTS-MA 7.1 nie odtworzy - tylko z BD albo AVCHD.
pozdrowienia
r
 

slawkor

Member
Bez reklam
Dzięki za info. Jest jeszcze jeden patent. Player odtwarza pliki mkv tylko jest taki problem, że czasami bardzo rwie dźwięk. Myślałem, że to tylko przy dts-ie ale ostatnio zdarzyło mi się to także przy ac3. Remuxowałem film z dźwiekiem na różne sposoby i albo szedł płynnie obraz (720p i 1080p) a rwało dźwięk albo obraz względem fonii był przesunięty i niby chodziło to płynnie, ale słychać było takie jakby łączenia tego rwania dla mnie słyszalne. Jest może na to sposób.
 

remmyhi

New member
Mam odtwarzacz podłączony analogowo (6RCA pod dźwięk) - żaden jeszcze film - a oglądałem sporo - nie ciął przy ściażkach DTS, zarówno jak ścieżka DTS była jedyna, jak również w "zestawie" z AC3 (lektor).
Filmy odtwarzam z dysku Toshiba (650GB) lub z BD.
 

lennox2

New member
Ależ WD ma cyfrowe wyjście optyczne audio. W razie czego za kilkadziesiąt zł można kupić konwerter na coaxial. Ponadto WD pięknie prezentuje katalogi jako ikony - jeśli w katalogu jest plik graficzny i video (strona 38).

Przepraszam, że ciągnę temat WD w tym wątku, ale sprawa ma dla mnie kluczowe znaczenie, a nie wiem, czy dobrze Cię rozumiem...
Czyli mając takiego WD rozumiem, że z jednej strony kablem HDMI podłączam go do telewizora, z drugiej cyfrowym kablem optycznym do wzmacniacza, do wejścia USB twardy dysk (pociągnie go? Bo dysk nie ma dodatkowego, poza USB, zasilania...) i już mogę oglądać dowolnie duże pliki mkv na TV, ciesząc się jednocześnie dźwiękiem wielokanałowym? Dobrze Cię zrozumiałem?
 

da_holl

New member
Witam

mam pytanie do remmyhi napisz dokładnie jak masz to podłączone co z czym i jakim kablem bo też borykam się z lagującym dzwiękiem w mkv

Pozdrawiam
 

remmyhi

New member
Już kilka razy opisywałem. Mam:
LG BD-390
Głośniki Genius 5000
Telewizor Philips 32pfl7862

Z BD do Philipsa mam HDMI
Z BD do Geniusa mam 6xRCA
Dodatkowo do dźwięku stereo mam Philips--> BD przez "mały jack-2xRCA"

Zadziwiające jest to że zauważalnych lagów (czyli takich, przy których "normalny" użytkownik zapyta się - a dlaczego usta mówią a głos po chwili) nie ma.
Jest oczywiście lekka różnica pomiędzy dźwiękiem 5.1 w analogu a 2.0 przez telewizor - jednak wydaje mi się (a jestem lekko walnięty na tym punkcie) że LG daje sobie radę ze synchronizacją dźwięku perfekcyjnie.
pozdrowienia
r
 

slawkor

Member
Bez reklam
Mam odtwarzacz podłączony analogowo (6RCA pod dźwięk) - żaden jeszcze film - a oglądałem sporo - nie ciął przy ściażkach DTS, zarówno jak ścieżka DTS była jedyna, jak również w "zestawie" z AC3 (lektor).
Filmy odtwarzam z dysku Toshiba (650GB) lub z BD.

Wszystko ładnie pięknie, ale wtedy mamy dźwięk dekodowany analogowo. To po co w tym momencie inwestowanie w ampli z HDMI skoro to może starszy ampli z wejściem wielokanałowym.
W takiej konfiguracji rolę dekodera spełnia sam player a ampli tylko to gra.
Problem polega na tym jak zrobić, żeby właśnie ampli dekodował to w formie cyfrowej.:hmm:
 
Do góry