LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

espero

New member
Sugestia dla osob, ktore maja problemy z niektorymi MKV.

Czasami efekt przynosi REMUX pliku - tzn rozbicie go na strumienie video, audio, data (subtitles) oraz ponowne polaczenie. Do tego celu polecam program MKVToolnix lub inne, ktore potrafia remuxowac pliki MKV.
 

jaskol

New member
współpraca z przenosnym HDD

Witam
Chciałem sie dowiedziec jak BD370 współpracuje z dyskami zewnetrznymi ?
Mysle o 1TB WD External Elements USB 2.0, który ma dodatkowy zasilacz.

Czy są ograniczenia i lepiej kupic mniejszy HDD 320 GB 2,5 cala z zasilaniem przez USB ?
 

FullObcyk

Member
Mam pytanko odnośnie napisów. Czy w tym playerze jest możliwość regulowania ich położenia względem obrazu np. żeby podczas oglądania Xvida napisy były na panoramie a nie wchodziły na obraz?Wiem że taka opcja jest w tanich odtwarzaczach DiviX. Czy ten model odtwarza napisy tylko na stałej wysokości?
 

adam6150

New member
Ani nie czyta z HDD ani nie ma mozliwości regulacji napisów. Za to sprawuje się B. Dobrze jako player multimedialny. Czyta pliki Dvix, mkv, DVD, BD z polskimi napisami w txt z plyty DVD i pena.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
espero napisał:
Sugestia dla osob, ktore maja problemy z niektorymi MKV.

Czasami efekt przynosi REMUX pliku - tzn rozbicie go na strumienie video, audio, data (subtitles) oraz ponowne polaczenie. Do tego celu polecam program MKVToolnix lub inne, ktore potrafia remuxowac pliki MKV.

Jesli mkv. nie dziala lub wystepuja problemy to film/plik ma za wysoki profil i jest to pewnie 5.1 (nie nie chodzi tu o dzwiek tylko o schemat makroblokow) Wiekszosc nowych filmow jest w profilu 4.1 czyli takim jaki nasz BD370 czyta, ale zdarzaja sie tez te z 5.1 i to w dodatku z niepelna rozdzialka bo 1280x544, zeby to zmienic dajemy plik w uncropMKV, on zmieni nam rozdzialke i profil na 4.1.
 

Zulus

Member
Ja dzis zaktualizowałem oprogramowanie, wiec mam najnowsze. Wszystko mi odtwarza, tak jak przed aktualizacja, czyli wszystkie pliki, filmiki przez usb i oczywiscie bez zadnego problemu czyta polska czcionkę, czyli ś, ć, ź, ż itp. Szczegolnych roznic nie zauwazylem, ale czytajac to forum , zaczolem sie obawiac tej aktualizacji, nawet gdzies wyzej napisalem, ze nie bede aktualizowal, skoro wszystko jest ok, ale chec posiadania najnowszego oprogramowania byla silniejsza hehe. Wszystko gra cany. Czyli, kto moze niech sobie oprogramowanie aktualizuje. Ja to robilem przez zwykly modem, jaki mi dala Vectra. Pozdrawiam!
 

zmija5

New member
Problemy DB370 z mkv na filmach animowanych

Witam
Od paru dni posiadam BD 370 - w instrukcji podają , że odtwarzacz odtwarza praktycznie wszystko i okazuje się , że nie : wszystkie popularne jak DivX , JPG , DVD , MP3 itp oczywiście ciągnie , KMP-Matroska File w filmach fabularnych chodzi dobrze , natomiast mkv w filmach animowanych np; Shrek , Madagaskar - już nie . Odbiera , ale z zakłóceniami , objawia się to rozsypanym obrazem-latające piksele ( kwadraciki ) i powtarza się to właśnie przy filmach animowanych ,mam trzy i każdy odtwarzany jest podobnie .Filmy odtwarzane są z płyt i z pendraka - bez różnicy - twardego dysku przez USB nie widzi .Nie widzi też plików MOV z aparatu foto.
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat , dla czego tak się dzieje i ewentualnie jak to naprawić , czy jest to wina LD , czy plików , W sklepie na takim samym egzemplarzu było identycznie , u mnie na PC-cie chodzi wzorowo .
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za informacje .
 

adam6150

New member
zmija5 napisał:
Witam
Od paru dni posiadam BD 370 - w instrukcji podają , że odtwarzacz odtwarza praktycznie wszystko i okazuje się , że nie : wszystkie popularne jak DivX , JPG , DVD , MP3 itp oczywiście ciągnie , KMP-Matroska File w filmach fabularnych chodzi dobrze , natomiast mkv w filmach animowanych np; Shrek , Madagaskar - już nie . Odbiera , ale z zakłóceniami , objawia się to rozsypanym obrazem-latające piksele ( kwadraciki ) i powtarza się to właśnie przy filmach animowanych ,mam trzy i każdy odtwarzany jest podobnie .Filmy odtwarzane są z płyt i z pendraka - bez różnicy - twardego dysku przez USB nie widzi .Nie widzi też plików MOV z aparatu foto.
Czy ktoś ma wiedzę na ten temat , dla czego tak się dzieje i ewentualnie jak to naprawić , czy jest to wina LD , czy plików , W sklepie na takim samym egzemplarzu było identycznie , u mnie na PC-cie chodzi wzorowo .
Pozdrawiam serdecznie i z góry dzięki za informacje .

U mnie było to samo. Niestety te pliki (z animacją) mają małą pojemność ok 2, 3 GB i to chyba dlatego. Ten player radzi sobie świetnie z plikami mkv powyżej 4 GB, te lżejsze chodzą gorzej. Tego chyba po prostu nie da sie naprawić. Ciagnij wieksze pliki 4-8 GB wtedy jest wielce OK.Wiem, że masz "małe" pliki bo z pena wiecej jak 2,5GB chyba nie da sie odtworzyć. No moze ktoś ma na to lekarstwo, sam poczytam. pozdro
 

megapol_mg

New member
A kto mi wytłumaczy jak podłącze Pendrive pod USB z 16 GB na Fat 32 i plikami divix i matroska 1080p , odczyta wogóle taką partycję?? czy jest jakiś limit przy podłączaniu pendrive ???
POZDRAWIAM
 

wasylhh

New member
Bez reklam
zmija5 napisał:
Witam
KMP-Matroska File w filmach fabularnych chodzi dobrze , natomiast mkv w filmach animowanych np; Shrek , Madagaskar - już nie . Odbiera , ale z zakłóceniami , objawia się to rozsypanym obrazem-latające piksele ( kwadraciki ) i powtarza się to właśnie przy filmach animowanych ,mam trzy i każdy odtwarzany jest podobnie

Czy ty czytasz ten watek czy tak piszesz bez zastanowienia?!?!?!?!?!?! Moj post wyzej, tam wyjasnilem dlaczego tak sie dzieje. Pliki masz w profilu 5.1 (chodzi o schemat makroblokow a nie dzwiek) a BD 370 czyta 4.1. I te "kwadraciki" to sa wlasnie makrobloki. Jezu ludzie!!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Blue ring ?

Witam.
Pytanie do posiadaczy BD570.
Czy to niebiesko/czerwone kółko świecące podczas odtwarzania BR/DVD
nie przeszkadza, zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu ?
Jaki kolor ma ten środkowy kwadrat z tym kółkiem, srebrny czy tytanowy ?
 

adam6150

New member
gatar napisał:
Witam.
Pytanie do posiadaczy BD570.
Czy to niebiesko/czerwone kółko świecące podczas odtwarzania BR/DVD
nie przeszkadza, zwłaszcza w ciemnym pomieszczeniu ?
Jaki kolor ma ten środkowy kwadrat z tym kółkiem, srebrny czy tytanowy ?

1. nie
2.chyba tytanowy

Pod warunkiem, ze chodzi o 370 a nie 570
 

saxophonic

New member
adam6150 napisał:
U mnie było to samo. Niestety te pliki (z animacją) mają małą pojemność ok 2, 3 GB i to chyba dlatego. Ten player radzi sobie świetnie z plikami mkv powyżej 4 GB, te lżejsze chodzą gorzej. Tego chyba po prostu nie da sie naprawić. Ciagnij wieksze pliki 4-8 GB wtedy jest wielce OK.Wiem, że masz "małe" pliki bo z pena wiecej jak 2,5GB chyba nie da sie odtworzyć. No moze ktoś ma na to lekarstwo, sam poczytam. pozdro

Co ty człowieku za bzdury wypisujesz!!! pojęcia nie masz o czym piszesz Wielkośc pliku związana jest z kompresją , w mojej 370 wiekszośc plików chodzi bezbłędnie, bez wzgledu na objętośc od 800mb- do 8gb. Masz kiepskie kopie i tyle.
 

adam6150

New member
saxophonic napisał:
Co ty człowieku za bzdury wypisujesz!!! pojęcia nie masz o czym piszesz Wielkośc pliku związana jest z kompresją , w mojej 370 wiekszośc plików chodzi bezbłędnie, bez wzgledu na objętośc od 800mb- do 8gb. Masz kiepskie kopie i tyle.


Dziekuje Ci kolego za wykład. Napisz jeszcze tylko, co to jest "kiepska kopia"?
Bo ja nie bardzo rozumiem. A przede wszystkim, skąd sie biorą kiepskie kopie?
 
Do góry