LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

agass

New member
Moje uwagi dotyczace tego BD.
Moze odpowiem na pytania wczesniej zadane-nie odtwarza VCD.Jako zrodło cd audio nie polecam.Teraz uwaga dotyczaca ogólu po przeczytaniu tego wątku - po co dokonywac aktualizacji ktore przynosza wiecej szkody niz pozytku:bober:??a mianowicie problemy z DVD czy exfat.
 

Zulus

Member
Moj odtwarzacz czyta wszystko co mam, wiec tez postanowilem nie aktualizowac softu. DB wyprodukowano w kwietniu, wiec jest mozna powiedzec nowiutki. Wczesniej gdzies czytalem, ze odtwarzacz nie radzi sobie z czytaniem polskich liter w txt, np ś, ale ja tego nie zauwazylem, wyswietla prawidlowo. Mam teraz dwa odtwarzacze Bellwood i ten w temacie. są divx, ktorych nie moge przewijac na belku, odtwarza, ale nie daja sie przewijac do przodu,ale kiedy wsadze je do DB, to nie ma z tym problemu, wszystko sie da zrobic hehe. Teraz dwa odtwarzacze uzupelniaja sie wzajemnie, jak jeden nie radzi sobie, to da tym drugim pojdzie hehe, Co jeszcze jest lepszego od bellka w DB, a to, ze lepiej sobie radzi z odtwarzaniem filmow z pendrive, nie zacinaja sie ida bardzo plynnie, a w Bellwood ciagle sie rwalo, zwalnialo itp. Ogolnie jestem zadowolony z tej nowej zabawki i jak juz wspomnialem na poczatku, nie bede go aktualozowal przynajmniej teraz , nie mam takiej potrzeby :)
 

Dztka

New member
Panowie w kwestii uzupelnienia - temat dotyczy odtwarzacza BLUE RAY!!!!!! nie kontenera typu Popcorn do jechaniania ze wszystkimi "kopiami zapasowymi". Porownywanie elektroniki Belwooda czy manty na poziomie dvix itd. jest ... przykre. Albo BLUE i poziom plikow multimedialnych (AVCHD, MKV)albo zal wydawac 900 zl....

Pozdr i sorki za sarkazm...
 

Goral64

New member
Kupiłem ten odtwarzacz parę dni temu. Na razie sprawdzam jego możliwości.
Fakt, szkoda, że nie czyta VCD, ale film z tą jakością spokojnie mogę sobie odtworzyć na DVD Thomsona.
Szkoda, że nie ma extFAT, bo większość mkv mam powyżej 4GB.
Szkoda też, że łącze sieciowe jest tylko wykorzystywane do aktualizowania oprogramowania i odtwarzania filmów z YouTube a nie mozna przez nie odtwarzać strumieni czy filmów z zasobów choćby sieci lokalnej. A właśnie, może ktoś wie, dlaczego nie mogę się zalogować na swoje konto w YT?

Mam nadzieję, że LG nie zostawi nas w tym momencie i wypuści jeszcze soft, który zwiększy funkcjonalność odtwarzacza.
Mam go zamiar używać co najmniej 2 lata :)
 

robstach

New member
A ja mam inny problem, mam stacjonarną nagrywarkę LG RH7500 i LG BD370
Problem polega na tym że pilot od BD370 reaguje na nagrywarkę i odwrotnie, czy mozna to zmienic?, to jest żenada tej firmy, dobrze że nie mam TV LG bo chyba też by reagował na pilota od BD370.
Pozdrawiam
 

Gee

New member
Ten otwarzacz nie kosztuje 900zł a 700zł.
Może to nie a'la Popcorn, ale jak ma podobne możliwości to po co przepłacać?
To źle, że czyta divx? Wg. mnie nie. Sam planuję wydać kilka groszy na jakiś nowy otwarzacz. Manta padła i więcej tego gówna już nie kupię. I co mam zrobić? Kupić nowe DVD za 200zł, jakiegoś Popcorna na 950zł i do tego blu-ray'a za 600zł? Wg. mnie to mocna przesada. Więc taki LG jest b. dobrym wyjściem. Na święta mam zamiar kupić telewzor plazmowy a jesiennie wieczory nie chcę walczyć z żoną o dostęp do kumputera, aby móc obejrzeć jakiś film. I mój wybór padł na owy LG.
I mam pytanie: wnioskuję, że sprawa divxóf jest pozytywnie rozwiązana przez ten otwarzacz. Żadna z aktualizacji nic ekstra-pozytywnego (bądź negatywnego) tu nie wzniosła (kwestia obrazu, napisów itp)?

Dzięki za odpowiedź :)
 
Ostatnia edycja:

Goral64

New member
robstach napisał:
A ja mam inny problem, mam stacjonarną nagrywarkę LG RH7500 i LG BD370
Problem polega na tym że pilot od BD370 reaguje na nagrywarkę i odwrotnie, czy mozna to zmienic?, to jest żenada tej firmy, dobrze że nie mam TV LG bo chyba też by reagował na pilota od BD370.
Pozdrawiam
Na TV bym się nie zdziwił, w końcu aż 6 funkcji w pilocie BD370 jest przypisanych do TV (prawy górny bok).
To, że się gryzie z nagrywarką, to już poważniejszy problem.
Co na to przedstawiciele LG? Potrafią Ci pomóc?
 

adam6150

New member
Gee napisał:
Ten otwarzacz nie kosztuje 900zł a 700zł.
Może to nie a'la Popcorn, ale jak ma podobne możliwości to po co przepłacać?
To źle, że czyta divx? Wg. mnie nie. Sam planuję wydać kilka groszy na jakiś nowy otwarzacz. Manta padła i więcej tego gówna już nie kupię. I co mam zrobić? Kupić nowe DVD za 200zł, jakiegoś Popcorna na 950zł i do tego blu-ray'a za 600zł? Wg. mnie to mocna przesada. Więc taki LG jest b. dobrym wyjściem. Na święta mam zamiar kupić telewzor plazmowy a jesiennie wieczory nie chcę walczyć z żoną o dostęp do kumputera, aby móc obejrzeć jakiś film. I mój wybór padł na owy LG.
I mam pytanie: wnioskuję, że sprawa divxóf jest pozytywnie rozwiązana przez ten otwarzacz. Żadna z aktualizacji nic ekstra-pozytywnego (bądź negatywnego) tu nie wzniosła (kwestia obrazu, napisów itp)?

Dzięki za odpowiedź :)

Spokojna glowa, chodza jak zloto, napisy w txt muszą mieć tę sama nazwę co plik filmowy. W mancie nie musiało chyba tak być, prawda? Ale to pikuś, troche dodatkowej roboty ( zmiana nazwy pliku z txt) i wszystko chula. Pozdruf małzonkę , nara
 

amelia25

New member
Gee napisał:
Ten otwarzacz nie kosztuje 900zł a 700zł.
Może to nie a'la Popcorn, ale jak ma podobne możliwości to po co przepłacać?
To źle, że czyta divx? Wg. mnie nie. Sam planuję wydać kilka groszy na jakiś nowy otwarzacz. Manta padła i więcej tego gówna już nie kupię. I co mam zrobić? Kupić nowe DVD za 200zł, jakiegoś Popcorna na 950zł i do tego blu-ray'a za 600zł? Wg. mnie to mocna przesada. Więc taki LG jest b. dobrym wyjściem. Na święta mam zamiar kupić telewzor plazmowy a jesiennie wieczory nie chcę walczyć z żoną o dostęp do kumputera, aby móc obejrzeć jakiś film. I mój wybór padł na owy LG.
I mam pytanie: wnioskuję, że sprawa divxóf jest pozytywnie rozwiązana przez ten otwarzacz. Żadna z aktualizacji nic ekstra-pozytywnego (bądź negatywnego) tu nie wzniosła (kwestia obrazu, napisów itp)?

Dzięki za odpowiedź :)

no już nawet za 650 tego LG BD370 znajdziesz w necie :) tanie to sie zrobiło, żeby tylko płyty BR jeszcze tańśze były :/
 

robstach

New member
Goral64 napisał:
Na TV bym się nie zdziwił, w końcu aż 6 funkcji w pilocie BD370 jest przypisanych do TV (prawy górny bok).
To, że się gryzie z nagrywarką, to już poważniejszy problem.
Co na to przedstawiciele LG? Potrafią Ci pomóc?

Taką dostałem odpowiedź od LG "Szanowny Panie, informujemy, iż nie ma możliwości rozwiązania powyższej niedogodności. Z Poważaniem, LG Electronics Polska."
 

Goral64

New member
To zwróć im to co kupiłeś później i weź coś podobnego, ale przetestuj najpierw pilota.
Jeśli Ci się gryzą piloty w dwóch urządzeniach tego samego producenta to wina jest producenta i powinni Ci przyjąć zwrot sprzętu.
 

krzysiek29

New member
Mam pytanie o audio w tym BD:
Mój amlituner nie posiada HDMI ale posiada coaksial-a i optyczne wejście. Co będzie z dźwiękiem ? 5+1 ? Czy ktoś ma podobnie - jestem zaineresowany tym odtwarzaczem.
 

adam6150

New member
krzysiek29 napisał:
Mam pytanie o audio w tym BD:
Mój amlituner nie posiada HDMI ale posiada coaksial-a i optyczne wejście. Co będzie z dźwiękiem ? 5+1 ? Czy ktoś ma podobnie - jestem zaineresowany tym odtwarzaczem.

Mozesz mieć tylko 5.1 w starym fomacie ( nie HD). Mozesz połączyć przez coaxial lub optical. Podobno roznica jest bardzo niewielka na korzyść optical
Nie ma obawy o dzwiek. Jeśli plyta BD będzie miala dzwięk DTS HD MA (HD) to Ty usłyszusz DTS. Jeśli Ci to wystarczy to wszystko jest OK. Jeśli koniecznie chcesz mieć dzwięk HD to kup LG 390. On rokoduje DTS HD i pośle do ampala po wyjściu analogowym 5.1 lub 7.1(pewnie masz takie wejście w amplu, ale sprawdz). 390 jest troche droższy ale jeszcze bardziej funkcjonalny niz 370.
 

satman777

New member
Udf

A ja mam takie pytanko. Odtwarzacz raczej musi czytać system plików UDF, skoro nagrywacie na DVD pliki wielkości 4GB. W Vista jest możliwość sformatowania pena czy też dysku HD tym systemem. Trzeba to zrobić z linii poleceń:
Kod:
format X: /fs:udf
X to symbol dysku.
Sprawdziłem i nie ma problemu z formatowaniem. UDF praktycznie nie ma limitu wielkości pliku
Czy próbował ktoś tego rozwiązania? Zastanawiam się nad zakupem 370-tki i to byłoby jakieś rozwiązanie.
 

Goral64

New member
Sprawdziłem.
Formatowanie Pena 16GB ok 40 minut.
Kopiowanie pliku *.mkv 8GB ok 40 minut

i...

Odtwarzacz nie obsługuje formatu UDF na wejściu USB :x


Pozostaje to co napisałem wcześniej, format FAT32 i podzielenie pliku .mkv na części poniżej 4GB np. programem mkvmerge (parę minut - przy 8GB zajęło mi 7 minut).
Odtwarzacz sam przechodzi z jednego pliku do następnego...
 
Ostatnia edycja:

whql

New member
Kupiłem odtwarzacz i w sumie jestem z niego zadowolony.
Mam jednak problem z niektórymi filmami w formacie mkv.
Na komputerze idą dobrze a na odtwarzaczu rozsypują się w kolorowe kwadraty. Zauważyłem, że dotyczy to głównie tych na 1080p ale nie tylko. Czy to odtwarzacz się nie wyrabia czy koderzy coś przedobrzają?
Może da się to jakoś poprawić? Czy ktoś spotkał się z tym?
 

adam6150

New member
whql napisał:
Kupiłem odtwarzacz i w sumie jestem z niego zadowolony.
Mam jednak problem z niektórymi filmami w formacie mkv.
Na komputerze idą dobrze a na odtwarzaczu rozsypują się w kolorowe kwadraty. Zauważyłem, że dotyczy to głównie tych na 1080p ale nie tylko. Czy to odtwarzacz się nie wyrabia czy koderzy coś przedobrzają?
Może da się to jakoś poprawić? Czy ktoś spotkał się z tym?

Mam to samo w kilku plikach mkv. Pogodzilem sie z tym znalazłem inne. To chyba wina odtwarzacza. Chyba nie daje rady.
 

Cieniostwór

New member
adam6150 napisał:
Mam to samo w kilku plikach mkv. Pogodzilem sie z tym znalazłem inne. To chyba wina odtwarzacza. Chyba nie daje rady.

Też tak mam. Jak sądzicie, czy ściągnięcie najnowszego oprogramowania dla bd370 może coś poprawić? Może będą tam jakieś nowsze kodeki, które sobie z tym radzą...?

Na PC też początkowo miałem te kwadraty, ale po wgraniu nowych kodeków już działa na kompie wszystko OK...
 

hd-man

New member
problem z płytami DVD-R

Witam wszystkich! Mam nietypowy problem z BD370. Mianowicie gdy odtwarzam płytę DVD+R/DVD-R nagraną w stacjonarnej nagrywarce (LG DR7500) po każdej równej minucie nagrania obraz zatrzymuje się na kilkanaście sekund. Sprawdzałem to na różnych nośnikach i zawsze sytuacja jest taka sama. Płytki działają bez problemu w innych odtwarzaczach (LG, Samsung, KiSS..). Wgrywałem wszystkie softy dostępne na stronie. Fabrycznie zainstalowany był 4.055.00.24. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Będę wdzięczny za każdą pomoc w tej sprawie.

I jeszcze jedno pytanie. Jaka jest najnowsza wersja firmware dostępna przez sieć? Niestety nie mam możliwości podłączenia odtwarzacza do Internetu. Pobrałem ze strony V7149.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry