LG BD370 wszystko o odtwarzaczu.

frantic6

New member
no tak, ale niewiem jak z napisami, czy one tez sie dopasuja jak podziele plik??czy automatycznie beda sie ladowac jak podzielony film?.....
mogliby zrobic soft zeby czytal te pliki nfts.....
 

afflux

New member
Nowy soft

Witam dzisiaj (chyba) pojawił się nowy soft 07.173 jak dobrze pamiętam czy ktoś zaryzykował już i zainstalował go. Ja narazie się nie odwarzyłem bo jestem zadowolony z obecnego. Pozdrawiam i czekam na opinie.
 

Kristobal

New member
no tak, ale niewiem jak z napisami, czy one tez sie dopasuja jak podziele plik??czy automatycznie beda sie ladowac jak podzielony film?.....
mogliby zrobic soft zeby czytal te pliki nfts.....

w programie mkvtoolnix mozesz rownież załadować napisy srt, po podzieleniu - będa one wewnątrz kontenera mkv i poprawnie odtwarzane :)
 

afflux

New member
Nowy soft

Jednak się przełamałem i zrobiłem aktualizację oprogramowania do 370 narazie nie widzę żadnych zmian ani na dobre jak i na złe. Jeżeli coś spostrzegę to odrazu napiszę. Pozdrawiam. Aha jest ładniejszy obraz :lol: Dobra to tylko żart;-)
 

thcteam

New member
Witajcie!
Wczoraj bodajże wydano nową wersję 7.173.00.26... HW ten sam (42301).
Po instalacji nie zauważyłem żadnych zmian. Co się odtwarzało - odtwarza
dalej bez problemu, a co nie - dalej nie.... W razie problemów, powiadomię!
 

pinki15

New member
Mam pewien problem posiadam parę filmów mkv. podzielonych już dzięki mkvtoolnix na części. Odtwarzacz taki sam jak w temacie telewizor LG Scarlet, podłączony kablem HDMI.

Po podłączeniu obojętnie usb czy dysk twardy w filmach na ekranie są kwadraty, obraz jest zniekształcony. Posiadam na komputerze kodeki K-lite mego codec pack 6.0.4. Podpowie ktoś o co chodzi.
 

pluto26

New member
Kwadraty to jedyna opcja tego ze wystepuja to profil filmow powyzej 4.1 :) Sprawdz info filmu i bedziesz wiedzial czy to jest to.
 

scundey

New member
witam. jeżeli chodzi o wielkość plików dla dysków w fat to nie 4gb a 4.25gb:).a moze i nawet 4.3. 0 co kaman z tym profilem 4.1 bo jeszcze sie z nim nie spotkałem w swoim lg. 4.1 czyli ,ze lektor po wszystkich głośnikach idzie?
 

adam6150

New member
Panowie, bo zapomniałem i nie mam czasu szukać(sorry). Nasza 370-tka czyta z dysków twardych zew. w fat 32 z napędem zew. czy przez USB. Napiszcie prosze.
 

Azael

New member
Panowie, bo zapomniałem i nie mam czasu szukać(sorry). Nasza 370-tka czyta z dysków twardych zew. w fat 32 z napędem zew. czy przez USB. Napiszcie prosze.
hmm cięzko zrozumieć o co ci dokładnie chodzi. ale chyba bardziej o dyski zasilanie zewnętrzne l dyski zasilane przez USB. Oba rodzaje chodzą z BD370, choć akurat ja początkowo miałem problem z SEagate 1TB 3,5 cala czyli z zewnęrznym zasilaniem, ale prawdopodnie nowy soft problem rozwiązał i dysk chula.

Osobiście mnie nurtuje inna kwestia. Do dzielenia plików używałem MKVmerge, jednak ostatnio zainstalowałem najnowszą wersje 4.2.0 i się okazało ze LG te pliki totalnie nieodpowiadają i się wiesza przy próbie otwarcia. Nie wiem jaką wersje używałem poprzednio, więc to pytanie do was. Jaką używacie aktualnie ? A może to kwestia jakiś ustawień
 

demo84

New member
Azael ja używam wersji 3.4.0 od dłuższego czasu i nie mam problemu.

PS. Na priv masz link

Troszkę czasu mnie nie było i widzę że pojawiła się nowa wersja softu a wraz z nią możliwość podpięcia dysku zew zasilanego zewnętrznie ? jeśli ktoś by mógł podać więcej szczegółów co i jak, na jakie wielkości pliki trzeba dzielić żeby BD odtwarzał poprawnie. Dysk rozumiem może być NTSF ?
 
Ostatnia edycja:

Azael

New member
Troszkę czasu mnie nie było i widzę że pojawiła się nowa wersja softu a wraz z nią możliwość podpięcia dysku zew zasilanego zewnętrznie ? jeśli ktoś by mógł podać więcej szczegółów co i jak, na jakie wielkości pliki trzeba dzielić żeby BD odtwarzał poprawnie. Dysk rozumiem może być NTSF ?

Dysk musi być zformatowany na FAT32, NTFS dalej nie czyta i się to raczej nie zmieni.
Ja ogólnie wziąłem się na filmy, które nie są prawidłowo czytane przez BD370, chodzi o te o profilu 5.1. Używając UncropMkv przerobiłem je i już są u mnie odtwarzane bez problemu.

Dogrzebałem się też do władcy pierscieni i o ile 1 cześć chodzi bez problemu, to kolejne powodują zawieszenie się odtwarzacza w około 30 s odtwarzania. Po jakimś czasie zawieszenia, LG się wyłacza. Miał tak ktoś ? i czy jest rozwiązanie tego problemu. Póki co spróbuje przepuścić go przez Uncropa.
 

adam6150

New member
Azael, napisz proszę jaki dysk będzie najlepszy do 370-tki. Czy moze to być WD 2,5 " (320GB) z zasilaniem przez USB? Moze masz lepsze typy?
 

Kristobal

New member
Ja używałem Samsunga 500GB 2.5" zasilany z łącza usb (bez zasilacza) - chodził koncertowo, dotąd aż go nie rozwaliłem:)) Tymczasowo podłączam ipoda 80GB i też chodzi :)
 

Azael

New member
Azael, napisz proszę jaki dysk będzie najlepszy do 370-tki. Czy moze to być WD 2,5 " (320GB) z zasilaniem przez USB? Moze masz lepsze typy?

Generalnie każdy się nada. Jeśli będziesz go używał głównie przy blurayu, a nie bawił się jakieś częste przenoszenie danych, to lepiej 3,5 z zewn. zasilaniem np 1 TB WD czy też Seagate. Ja wybrałem Seagate, bo jakoś tak bardziej mi się zewn podobał :) . A Co do pojemności to najlepiej jak największa, bo nie ma twardziela nie do zapchania. Muzyka, filmy zdjęcia i już będzie się rozglądał za większym
 
Do góry