Lg 47lx9500

Pietrro

New member
witam, zakupilem wyzej wymieniony telewizor ktory mimo woli posiada funkcje 3D Ekran zakupilem dla jego parametrow 2D ale skoro juz jest chcialbym obczaic to cale 3D. Dostalem 2 pary okularow i... no wlasnie. co dalej. Po podlaczeniu do kompa tv jak wszystkie ma tylko 60hz. Moge wlaczyc wprawdzie true motion ale wtedy response time wzrasta. Czy jesli chce obejzec 3D musze miec specjalne plyty blue-ray ? Moze da rade z pendrive? w koncu w marketach stoja dema 3d a raczej nie maja wszedzie odtwarzaczy. Czy wogole 3d z kompa jest mozliwe (sa przeciez gry w 3d a przeciez odswiezanie mizerne)

jesli ktos ma jakis dobry setting to tez niech zapoda;) na necie jak na lekarstwo o opcjach konfiguracji tego tv.

Wogole oplaca sie wgrac najnowszy soft? przy sciaganiu z netu chyba zatrzymal sie na 3.20 cos a na stronkach juz jest duzo nowszy soft. Wgrywajac go nie strace pl menu?
 

gdn007

New member
cześć!

Ja właśnie jestem na kupnie i w tym tygodniu będzie już stał i ładnie wyglądał ;)
Co do 3D to Ci niestety nie pomogę, ale chciałbym Cię podpytać, czy telewizor
ma analogowe wyjście audio na słuchawki? W necie jest masa sprzecznych informacji
na ten temat...

Pozdrawiam,
gdn
 

Pietrro

New member
chyba mial takie w bocznym panelu, teraz jestem w pracy wiec nie mam jak sprawdzic. polecam ci telewizor ale wspulczuje zabwy z konfiguracja. uzyskanie dobrego obrazu i to takiego na ktorym mozna go uzywac jako monitor od kompa graniczy z cudem. to wlaczysz jedna opcje ktora zmniejsza czas reakcji to gina ci inne typu dynamiczny kontrast (ktory robi wrazenie ale masakruje oczy) no i na dodatek niewiele osob ktore maja ten ekran jak i porzadnych testow na lekarstwo. wiekszosc konfigow umieszczonych w necie to jakas amatorszczyzna. nie mowie juz o pelnej kalibracji bo nie kazdy ma do tego sprzet ale "znafcy" polecaja uzywac ten tv z backlight 30 i przesyconym kolorem niebieskim. full hardkor;)
 
Ostatnia edycja:

gdn007

New member
Dzięki za odpowiedź!

Będę bardzo wdzięczny, jeśli mógłbyś zweryfikować to wyjście słuchawkowe w praktyce
jak dotrzesz do domu i znajdziesz chwilkę :) Trochę mnie zaskoczyło co piszesz o kalibracji -
jak rozumiem "pijesz do" testu np. z flatpanelshd, bo w ich teście takie mniej więcej wartości
proponują. Jakie zatem masz sugestie co do ustawień?

Do kompa go raczej nie będę podpinał, a w pierwszej kolejności ma wyświetlać TV z UPS
i materiał HD z przenośnego dysku ;)

I na koniec jako laik zapytam jeszcze, jaki adres ma stronka, gdzie można znaleźć info
o możliwościach nowego softu?

Pozdrawiam,
gdn
 

Pietrro

New member
Dzięki za odpowiedź!

Będę bardzo wdzięczny, jeśli mógłbyś zweryfikować to wyjście słuchawkowe w praktyce
jak dotrzesz do domu i znajdziesz chwilkę :) Trochę mnie zaskoczyło co piszesz o kalibracji -
jak rozumiem "pijesz do" testu np. z flatpanelshd, bo w ich teście takie mniej więcej wartości
proponują. Jakie zatem masz sugestie co do ustawień?

Do kompa go raczej nie będę podpinał, a w pierwszej kolejności ma wyświetlać TV z UPS
i materiał HD z przenośnego dysku ;)

I na koniec jako laik zapytam jeszcze, jaki adres ma stronka, gdzie można znaleźć info
o możliwościach nowego softu?

Pozdrawiam,
gdn

Learner Home

Tu masz link do roznych softow. Automatycznie nie chce wyzej niz wersja 3 sciagac, z pendrive mozna ale nie wiem czy nie strace wtedy pl menu (dla mnie to nie problem ale dla zony juz niekoniecznie;) )

Co do settingu to przy podswietleniu proponowanym ustawionym na 30 biel jest szara a gdy pomieszczenie za dnia jest naslonecznione to nieco przeszkadza w ogladaniu i sugerowane nastawy sa chyba do warunkow studyjnych a nie codziennego uzywania szczegolnie biorac pod uwage wykorzystanie matrycy glare.
 

gdn007

New member
Learner Home

Tu masz link do roznych softow. Automatycznie nie chce wyzej niz wersja 3 sciagac, z pendrive mozna ale nie wiem czy nie strace wtedy pl menu (dla mnie to nie problem ale dla zony juz niekoniecznie;) )

Dzięki za namiar na soft. Ehhh... czemu LG nie może wrzucić prostego changeloga żeby było wiadomo,
czy w sofcie jest coś nowego ciekawego, czy też nie ma się na co rzucać... Czy da się zrobić ewentualny downgrade jakby coś nie poszło jak należy?

Pozdrawiam,
gdn
 

rufus1988

New member
Panowie czy ktoś używał tego TV do PS3? Czytalem test jednej z polskich redakcji, w którym wspomniano że tv super ale ABSOLUTNIE nie do PS3 ze wzlędu na makabryczne opóźnienia, pojawiające się nawet w opcji GRA, czy ktoś ma go podpiętego pod ps3 bądź xbox ? Proszę o informację. . .POZDRAWIAM !
 

Pietrro

New member
Panowie czy ktoś używał tego TV do PS3? Czytalem test jednej z polskich redakcji, w którym wspomniano że tv super ale ABSOLUTNIE nie do PS3 ze wzlędu na makabryczne opóźnienia, pojawiające się nawet w opcji GRA, czy ktoś ma go podpiętego pod ps3 bądź xbox ? Proszę o informację. . .POZDRAWIAM !

nie wiem jak w ps3/xbox ale grajac na pc w profilu pc bez upiekszaczy wysmienicie sie gra w takie gry jak borderlands czy bulletstorm. quake raczej bym nie ryzykowal ale w te stosunkowo szybkie strzelanki gra sie dobrze:) ale wylaczajac tryb pc to nawet mysz w windowsie ma duzy input lag;)
 

Pietrro

New member
Mam problem, tv twierdzi,ze ma wersje 03.20.16 i nie ma azdnych nowych aktualizacji. przy probie podania mu pliku w katalogu LG_DTV nic nie lapie... podaje mu wersje 08.02.16 ale tv milczy. co z robic z tym fantem?
 

gdn007

New member
Mam problem, tv twierdzi,ze ma wersje 03.20.16 i nie ma azdnych nowych aktualizacji. przy probie podania mu pliku w katalogu LG_DTV nic nie lapie... podaje mu wersje 08.02.16 ale tv milczy. co z robic z tym fantem?

Daj znać jak uda Ci się wrzucić inny niż polski firmware, bo jestem ciekaw jakie dodatkowe
"ficzery" pojawią się w TV... BTW, da się jakoś w tym TV wejść w menu serwisowe z poziomu
standardowego pilota?

Pozdrawiam,
gdn
 

Pietrro

New member
Daj znać jak uda Ci się wrzucić inny niż polski firmware, bo jestem ciekaw jakie dodatkowe
"ficzery" pojawią się w TV... BTW, da się jakoś w tym TV wejść w menu serwisowe z poziomu
standardowego pilota?

Pozdrawiam,
gdn

podejzewam,ze dla wersji europejskiej tego tv to najnowsza wersja. w oznaczeniu tamtego softku jest US. Pewnie musza go dopiero przepisac na euro. Probowalem zmienic jezyki na angielskie i wgrac ale niestety nie lyka. Glownym problemem starego softu jest brak obslugi ac3 i kodekow dzwieku i wiele filmow uruchamianych z pendrive nie ma dzwieku a z tego co czytam nowy soft to rozwiazuje. Jesli ktos wie jak to ominac bardzo prosze o kontakt. Co do menu serwisowego nie mam pojecia. Podstawowe informacje(wersja softu,wersja tv itd) sa w zakladce pomoc techniczna.
 

gdn007

New member
podejzewam,ze dla wersji europejskiej tego tv to najnowsza wersja. w oznaczeniu tamtego softku jest US. Pewnie musza go dopiero przepisac na euro. Probowalem zmienic jezyki na angielskie i wgrac ale niestety nie lyka. Glownym problemem starego softu jest brak obslugi ac3 i kodekow dzwieku i wiele filmow uruchamianych z pendrive nie ma dzwieku a z tego co czytam nowy soft to rozwiazuje. Jesli ktos wie jak to ominac bardzo prosze o kontakt. Co do menu serwisowego nie mam pojecia. Podstawowe informacje(wersja softu,wersja tv itd) sa w zakladce pomoc techniczna.

Wydaje mi się, że z AC3 nie powinno być żadnych problemów. Podejrzewam, że masz pliki
.mvk z dźwiękiem DTS, a LG nie chcąc płacić licencji za dekoder DTS nie wrzucił go do softu...
Jest jednak proste rozwiązanie - mkv2ac3. Polecam ten programik, kilka kliknięć, kilka-kilkanaście
minut i masz film z dźwiękiem AC3. Spróbuj w domu przerobić jeden z takich filmów powyższym
programem i zobacz czy działa. Aha, na potrzeby testów wyłącz przy przerabianiu normalizację ac3,
co pozwoli na zaoszczędzenie kilku minut czasu :)

A co do nowego softu to chyba LG nie szarpnął się na opłatę licencyjną DTS'a więc i tak nie pomoże ;)

Pozdrawiam,
gdn
 

Pietrro

New member
to raczej problem z ac3 o czym mowi changelog

Release Notes:
January 11, 2011 - version 08.02.16

Changed Vudu audio output from PCM to AC3. So now it supports Dolby Digital Surround Sound.

Lg 47lx9500 Training Manual

tu jest wszystko co jest potrzebne. Co do menu serwisowego mozna je wywolac tylko pilotem uniwersalnym

To access the Service Menu.
You must have either Service Remote.p/n 105-201M or p/n MKJ391708282) Press “In-Start”3) A Password screen appears.4 Enter the Password.
Note:
If 0000 does not work use 0413

Jest tez metoda brutal force na wgranie softu ale troche sie obawiam jej uzyc gdyz wersja us i europe moze miec inne rozwiazania w elektronice i mozna cos uwalic (robil ktos tak z tym tv? )

Manual Software Download Instructions: Generic
Prepare the Jump Drive as described in the “USB Automatic Download” section and insert it into either of the USB ports.Bring up the Customer’s Menu and scroll to “OPTIONS”.Press the “FAV” key 7 times to bring up the Manual Download Screen

WARNING: when using theManual “Forced”Download Menu. Anyfile can bedownloaded when
Example of files foundOn the Jump Drive
selected and maycause the Main boardto become inoperativeif the incorrect filewas selected
 
Ostatnia edycja:

gdn007

New member
to raczej problem z ac3 o czym mowi changelog

Release Notes:
January 11, 2011 - version 08.02.16

Changed Vudu audio output from PCM to AC3. So now it supports Dolby Digital Surround Sound.

Wydaje mi się, że jednak nie, bo Vudu to aplikacja z Netcasta i to na dodatek chyba tylko w USA
działająca - wypożyczalnia filmów VOD. Co do AC3 w filmach z penów to nigdzie nie widziałem
żeby ktoś zgłaszał problemy... Zobacz, czy te co Ci nie działają mają DTS - to też wyświetla ten
program mkv2ac3, o którym wspominałem.

A co do samego firmware to jestem ciekaw jak zareaguje TV właśnie na wspomniane przez Ciebie
ew. różnice w elektronice - może być nieciekawie i skoczyć się na zamawianiu serwisu... Może warto
zapytać LG Polska co oni powiedzą na taką próbę ;)

Pozdrawiam,
gdn
 

Pietrro

New member
Wydaje mi się, że jednak nie, bo Vudu to aplikacja z Netcasta i to na dodatek chyba tylko w USA
działająca - wypożyczalnia filmów VOD. Co do AC3 w filmach z penów to nigdzie nie widziałem
żeby ktoś zgłaszał problemy... Zobacz, czy te co Ci nie działają mają DTS - to też wyświetla ten
program mkv2ac3, o którym wspominałem.

A co do samego firmware to jestem ciekaw jak zareaguje TV właśnie na wspomniane przez Ciebie
ew. różnice w elektronice - może być nieciekawie i skoczyć się na zamawianiu serwisu... Może warto
zapytać LG Polska co oni powiedzą na taką próbę ;)

Pozdrawiam,
gdn

napisalem post na zagranicznym forum gdzie kilka chlopakow ma ten tv i kombinuje (nie to co tu ;) ) troche sie obawiam tez tego brutal force;) jak wroce na dom to sprawdze jak dokladnie jest zakodowany plik ktory nie dziala to bede wiedzial czego nie uzywac. Dzieki za info Vudu, myslalem,ze to ta aplikacja do odtwarzania filmow;)
 

rufus1988

New member
Panowie ponawiam pytanie o współpracę TV LX9500 z konsolami (PS3, X)

I mam jeszcze jedną sprawę : Czy LX9500 różni się od LE8500 czymś więcej niż obsługą 3D ? Czy to technologicznie czy w wyglądzie/sposobie wykonania ? Będę wdzięczny za odp . . .
 

Pietrro

New member
Panowie ponawiam pytanie o współpracę TV LX9500 z konsolami (PS3, X)

I mam jeszcze jedną sprawę : Czy LX9500 różni się od LE8500 czymś więcej niż obsługą 3D ? Czy to technologicznie czy w wyglądzie/sposobie wykonania ? Będę wdzięczny za odp . . .


jesli chcesz tv glownie do grania i nie liczy sie rachunek za prad to bierz jakas plazme a nie lcd. 8500 mial chyba mniej hz i gorszy czas reakcji ale strefowe wygaszanie tez chyba ma lecz glowy nie dam. skoro da rade grac na pc w szybkie gry to rownie dobrze mozna na konsolach ktore z zalozenia nie maja tak duzej potrzeby rosponsywnosci (pad i granie na granicy 30fps). jesli zalezy ci na minimalnych opoznieniach to bierz plazme bo pod tym wzgledem zaden lcd im nie dorowna. w LX9500 zato czern jest lepsza niz w plazmie panasonica ale lokalne wygaszanie w grach rowniez mozna sobie darowac wiec sam zdecyduj. w ilu % uzywania zamierzasz grac na konsolach i co jeszcze chcesz robic na tv?
 
Ostatnia edycja:

gdn007

New member
Panowie ponawiam pytanie o współpracę TV LX9500 z konsolami (PS3, X)

I mam jeszcze jedną sprawę : Czy LX9500 różni się od LE8500 czymś więcej niż obsługą 3D ? Czy to technologicznie czy w wyglądzie/sposobie wykonania ? Będę wdzięczny za odp . . .

cześć,

Specem nie jestem, ale z tego co pamiętam po przyglądaniu się LE8500 i LX9500 to ten drugi ma wyższe
odświeżanie, bo 400 Hz, ale wynika to faktu posiadania trybu 3D; ma wyższy kontrast, odrobinę krótszy
czas reakcji matrycy i jeśli mnie pamięć nie myli to ma "woofer-ek 5W", który ma trochę poprawić dźwięk.
Do tego dochodzi trochę węższa ramka, więc IMO TV wygląda ciekawiej. LE8500 ma za to certyfikat
THX, ale sumie nie jest to chyba tak istotny element - nota bene podejrzewam, że obie matryce są
bardzo podobne technologicznie i konstrukcyjnie i LX9500 nic nie traci nie mając tej certyfikacji...
Z minusów LX9500 - nie ma wyjścia słuchawkowego i BT, co jest żenujące przy tej klasie TV!

Ostatecznie podjąłem decyzję o LX9500, bo: nowsza technologia, cena zbliżona, żeby nie powiedzieć,
że ta sama, a LE8500 ciężko już dostać w rozmiarze 47 cali, do LX9500 dają za free 2 pary okularów 3D!

Co do współpracy z konsolami to nie wypowiem się, bo nie mam i nie planuję...

Trzymajcie kciuki, jutro idę odebrać mojego 47LX9500 :D

Pozdrawiam,
gdn
 

gdn007

New member
napisalem post na zagranicznym forum gdzie kilka chlopakow ma ten tv i kombinuje (nie to co tu ;) ) troche sie obawiam tez tego brutal force;) jak wroce na dom to sprawdze jak dokladnie jest zakodowany plik ktory nie dziala to bede wiedzial czego nie uzywac. Dzieki za info Vudu, myslalem,ze to ta aplikacja do odtwarzania filmow;)

hej,

I jak z tymi filmami, faktycznie był DTS?

Pozdrawiam,
gdn
 

rufus1988

New member
Pietrro to mnie teraz ZUPEŁNIE zaskoczyłeś, PLAZMĘ do ps3 ? Byłem przekonany, że plazmy do grania ZUPEŁNIE się nie nadają, nawet w tematach typu "jaki tv do ps3" na tym forum, nie kojarzę propozycji "plazmowych", BARDZO jestem zaskoczony tym co mówisz.

Nie zależy mi na minimalnych opóźnieniach. . .zależy mi na tym aby DAŁO się pograć (mam teraz Sony KDL W4000 i gra mi się SUPER)

Podstawowe pytanie: DLACZEGO lokalne wygaszanie należy sobie darować w grach ? Przecież on stanowi o głównej zalecie tego tv (czy to Le czy Lx).

Tv będzie służył do Dwóch rzeczy : Tv+BD i Ps3, grać zwyczajnie lubię, więc w wolnej chwili gram.


GDN007 gdzie można dostać te dwa tv w zbliżonej cenie? Na Ceneo LE to koszt 6900zł a LX 8800zł mówiąc o 55'. Dla mnie to jest spora różnica. . .
 
Do góry