Lg 47lx9500

Soryu

New member
Bez reklam
Sprawdzałem filmy 23,976p. Obraz na tv miałem 1920x1080x60hz (taki ustawił się pulpit na windowsie - przy zmianie na PAL 1920x1080x50hz obraz rozszerzał się poza ramki i trochę pikselował). Wyjście hdmi4 ustawiłem jako PC, a potem w menu obrazu tv ustawiłem preferencje expert2 (defaultowo było standard), włączyłem wygaszanie lokalne, wyłączyłem trumotion. Natomiast w zaawansowanych opcjach mogłem tylko zmienić poziom czerni, gamme i opcje dot. ire (realcinema było wyszarzone i chyba nieaktywne). Ale mimo tego oraz był płynny - specjalnie sprawdziłem sceny "skaczącej kamery po plaży" w lądowaniu na omaha w szeregowcu ryanie (.ts 20gb z b.dużym bitrate). Z włączonym Tru Motion był normalny teatrzyk (podobnie z opcją motion2 w splashpro).
 

gdn007

New member
Witajcie,

Właśnie wczoraj zaktualizowałem firmware do v03.20.26, głównie z myślą, żeby nie powiedzieć,
że nadzieją, na poprawki w dekoderach używanych do odtwarzania filmów i nie zawiodłem się!

Przy poprzednim sofcie (chyba końcówka .16) mniej więcej połowa .avi (xvidy) i .mkv nie chciała
działać z przyczyn mi nieznanych - głównie kończyło się błędem 'movie is invalid', czy jakoś tak...

Z całej listy, którą zweryfikowałem na nowym sofcie znalazłem tylko jednego .mkv, który nie ruszył
(na około 25 pozycji). Muszę przyznać mały '+' dla LG, że nad tym popracowali.

Mogliby jeszcze się szarpnąć i dorzucić DTS-a ;)

Więcej nowości na razie nie obadałem... Widział ktoś na oczy jakiś changelog?

Przyznaję, że nie czytałem kropka w kropkę całego wątku i mam nadzieję, że ktoś już o tym nie pisał ;)
A może komuś to info się przyda.

Pozdrawiam,
gdn
 

don111

Banned
ten cały odtwarzacz w LX9500 można o kant d... potłuc :)
nie ma wsparcia dla 24p = juddering, nie można skorzystać ze swoich ustawień obrazu trybu expert, no i nie ma dźwięku DTS
dobry do zdjęć i co najwyżej do filmów divx 25 klatkowych, bd-ripów na tym się komfortowo nie obejrzy
lepiej wydać 100zł na zewnętrzny odtwarzacz niż się z tym dziadostwem męczyć...
 

gdn007

New member
ten cały odtwarzacz w LX9500 można o kant d... potłuc :)
nie ma wsparcia dla 24p = juddering, nie można skorzystać ze swoich ustawień obrazu trybu expert, no i nie ma dźwięku DTS
dobry do zdjęć i co najwyżej do filmów divx 25 klatkowych, bd-ripów na tym się komfortowo nie obejrzy
lepiej wydać 100zł na zewnętrzny odtwarzacz niż się z tym dziadostwem męczyć...

Prawda, że nie jest idealny, ale jak się nie ma dodatkowej skrzyneczki to zawsze to jakieś rozwiązanie...

Pewnie szukając na forum bym znalazł, ale jako, żem leniwy, proszę o jakiś namiar na taką skrzyneczkę
za 100 PLN, która 'daje radę' :)

Pozdrawiam,
gdn
 

wulkasz

New member
Ktoś może wie dlaczego filmy 3d w formacie mkv o wielkości (ok 11 Gb) nie odtwarzają się w ogóle ? Klikam na nie, pomyśli trochę i się wyłącza
 

werasdzxc

New member
Witam
Odnawiam temat na temat tego tv... bardzo prosze o pomoc bo sam juz nie wiem co jest grane...
Wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem calkowicie nowego 55 calowego LG 9500 z dwuletnia gwarancja za 4500 zł...wczesniej mialem tez Lg 42 calowy LE5500 i powiem tak....
myslalem ze dobrze robie wymieniajac na wiekszy model ale moj poprzedni 42 calowy le5500 zabijal jakoscia obrazu...obraz byl jak zyleta czy to w BD czy DVD czy z Nki...po prostu kladl na kolana i wydawalo mi sie ze teraz obraz bedzie jeszcze lepszy skoro wymianiam na flagowy model lg i to jeszcze full led...
ogolnie mowiac pelne rozczarowanie :-( obraz calkowicie nie do zaakceptowania nawet z nki... bawilem sie w kalibracje...i wprowadzielm te same nastawy co mialem w le5500 i cos sie poprawilo ale nie na tyle zeby obraz mogl zabijac jakoscia...co prawda tv wyglada niesamowicie ale oczekiwalem od tego tv po prostu obrazu dokonalego pod kazdym wzgledem...
co jest nie tak z tym obrazem w HD z Nki?
otos obraz sie rozmywa i smuzy...delikatnie ale jednak co mnie niesamowicie irytuje ze nie ma zylety tylko obraz jest jak z vhs lub z divixa...delikatnie jak sie cos porusza np widac to na twarzy obraz sie mieni czyli zmienia barwy czyli ogolnie smuzy nie ma stabilnego obrazy tak jak w le5500 a jak sa statyczne momenty to widac szumy... znaczy kropki na kanalach HD ogolnie martwi mnie to bo jezlei tak dalej pojdzie to go zmieniam na mojego le5500 :)
co do efektu halo czy cloudingu to powiem ze go wcale nie ma :) efekt halo jest ale trzeba sie mocno wpatrzyc zeby cokolwiek cos zobaczyc :)))
Doradzie cos co mam zmienic w ustawieniach zeby to zniwelowac?? tylko nie mowcie mi ze to z powodu tak duzego panelu i tak musi byc... :)))
Licze ze mi pomozecie rozwiazac ten problem z jakoscia obrazu HD na N-ce

Pozdrawiam
 

werasdzxc

New member
ponad 10 godz spedzonych na kalibracji sprawdzaniu kazdej opcji i powrotu do obrazu poczatkowego daly w koncu jakis efekt.. jestem bliski idealowi jaki mialem w le5500 i moge stwierdzic ze obraz zyleta z Nki chociaz do idelau duzo brakuje natomiast z BD I DVD obraz MASAKRA znaczy zabija jakoscia :)
Jest jednak jedna rzecz ktora ten tv dyskwalifikuje...przynajmniej w moim przypadku i idzie w odstawke i zamieniam go na cos innego... jest to mianowicie banding czyli nierownomiernie podswietlenie matrycy ktore objawia sie poziomymi pasami jasnymi i ciemnymi widocznie tylko przy ruchu kamery w pionie...jak dla mnie nie do zaakceptowania w sprzecie za takie pieniadze.
 
Do góry