Lg 47lx9500

gdn007

New member
Przede wszystkim, w związku z tym, że to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników forum. Zakupiłem telewizor jak w temacie i jestem z niego bardzo zadowolony. Zarówno filmy akcji, sport jak i standardowa telewizja wygląda na nim zachwycająco. PS3 i jej funkcje 3d również prezentują się znakomicie. Szkoda jedynie, że nie da się obejrzeć zamieszczanych na Youtube materiałów w fullHD.

Gratulacje! :) Też nie rozumiem polityki LG, że z jednej strony wrzuca w TV sporo darmowego
softu wspierającego nie do końca legalne materiały multimedialne - vide MKV ;) - a z drugiej
strony NetCast jest tak marnym elementem tego co TV oferuje i nie ma nawet ot takiej zwykłej
przeglądarki, w której można odpalić dowolną stronę... Pewno nas taka przyjemność nie spotka,
ale kto wie, może LG w jakimś update'cie dorzuci taki ficzer!

Pozdrawiam,
gdn
 

_KazmirZ_

New member
...Pewno nas taka przyjemność nie spotka,
ale kto wie, może LG w jakimś update'cie dorzuci taki ficzer!

Tak z ciekawości napisałem maila do BOK LG. Odpowiedź mnie wcale nie zdziwiła:
"Szanowny Panie,
Dziękujemy za zwrócenie się do Działu Obsługi Klienta.
Informujemy, iż aplikacja Youtube w NetCast, jest niezależną aplikacją, dostępną w wielu urządzeniach, przez co rozdzielczość 1080i nie jest na niej dostępna. Dostępna jest tylko i wyłącznie rozdzielczość standardowa. Aktualizacja nie służy poprawie specyfikacji, lecz usunięciu usterek."

Szkoda.
 

gdn007

New member
Tak z ciekawości napisałem maila do BOK LG. Odpowiedź mnie wcale nie zdziwiła:
"Szanowny Panie,
[ciach]
Aktualizacja nie służy poprawie specyfikacji, lecz usunięciu usterek."

Tego się można było spodziewać... A co do ostatniego zdania z odpowiedzi, którą otrzymałeś
to ten ktoś powinien się puknąć w czoło pisząc takie bzdury! No chyba, że powinniśmy czytać
to mniej więcej tak: "pocałujcie nas w zadek, cieszcie się z tego co macie i nie zawracajcie dupy"

Szkoda...

pozdrawiam,
gdn
 

pulsedriver

New member
rufus1988, ja uzywam ten tv wlasnie pod konsole (pa3 i x360), nie wiem jak inni , ale u mnie jakis szczegolnych input lagow nie ma, byc moze jakos sie do tego przyzwyczailem, ale jak do tej pory gra mi sie calkiem dobrze.
 

WilkuWroclaw

New member
Witam
Mam 55LX9500 i z X360 wspołpracuje bardzo dobrze. Podobno ma spory input lag, osobiscie nie zauwazylem. Jedyny minus TV to szyba (refleksy) i banding. Nie wiem, czy to wina matrycy w moim egzemplarzu, czy wada całej serii. Poza tym TV wygląda świetnie i mniejszego już nigdy nie kupię. Na sygnale SD z kablówki gra wyjątkowo dobrze. Czarny jest czarny jak smoła, nawet tak wychwalane plazmy pod tym wzgledem maja temu modelowi czego zazdroscic.
 

lll

New member
Pytanie do użytkowników - czy wielokrotnie wspominany banding właściwie nie dyskwalifikuje tego telewizora? Wydaje mi się, że podczas oglądania skupiałbym się głównie na szukaniu tej przypadłości.
 

WilkuWroclaw

New member
.

Dobrze napisałeś - wydaje Ci się, ale po pewnym czasie nie zwracalbys na to uwagi.
banding jest widoczny tylko w specyficznych scenach - tak naprawdę nie pamiętam, kiedy ostatnio zwróciłem na to uwagę. Dla mnie większym minusem jest brak zwykłego wyjścia słuchawkowego. Generalnie po przesiadce z 32 calowego kineskopu rewelacja. Cieszę się, że tak długo zwlekałem z zakupem LCD, w koncu ta technologia nabrała jakosci jakiej oczekiwalem przy zmianie telewizora. Wielkosc robila wrazenie przez pierwszych kilka dni, teraz juz jest normalnie a za miesiac bedzie pewnie za mały. Ostatnio grałem w kilka gier na Xboxie 360 i ponownie potwierdzam,ze absolutnie nie widze zadnych opoznien , duzego input lagu itp. Mysle, ze to sprawa bardzo indywidualna, jednemu przeszkadza, inny nie widzi roznicy.
 

pulsedriver

New member
nie mam pojecia co jest z tym "bandingiem", jak do tej pory nic takiego na swoim tv nie stwierdzilem, mnie osobiscie bardziej irytuja zupelnie inne sprawy takie jak crosstalking w 3d. nie przecze , byc moze cos takiego jak banding jest , ale jak widac dla mnie jest to tak marginalne , ze poprostu tego nie widze, jak juz wczesniej pisalem input lag to tez jakas malo istotna sprawa, moj tv glownie sluzy wlasnie do gier ps3 i xbox360
 

Urko

New member
Czy omawiany TV ma kartę wifi czy trzeba ją dokupić? (w sepcyfikacji jest "ready")
Jeśli trzeba coś dokupić to co dokładnie i jakiego rzędu sa to pieniądze?

pzdr.
A.
 

Ceglus

New member
WItam wszystkich, czy w 47lx9500 wystepuje takie zjawisko jak clouding? Czy ktorys z uzytkownikow spotkal sie z czyms takim?
 

NickSon

Member
Witam
Po wielu tegorocznych zabawach z różnymi modelami LCD (Sony HX800 Samsung C8000) w końcu zdecydowałem się na zakup jedynego słusznego ;) czyli LX9500. Jestem malkontentem i nie łatwo mnie zadowolić do wyżej wymienionych modeli maiłem spore zastrzeżenia do LG też je posiadam ale uważam że jest to jeden z najlepszych tv LCD 2010/11. Sytuacja oczywiście jest dynamiczna i za miesiąc dwa wejdą topowe philipsy i następca LG 9500 i ten model pójdzie w zapomnienie :) Myślę żę w okresie przedwakacyjnym LX9500 był najaktrakcyjniejszym modelem do zakupu przekatną 47 można było zakupic już za 4200zł z informacji infolini LG model w krajowej fabryce już nie składany.
Pierwsze wrażenia
Jakośc wykonania i wygląd oceniam wysoko Plus za gruby kabel sieciowy minus za jego długość :). Podoba mi śię delikatnie podświetlowy znaczek LG nie podoba mi się niebieska chamska dioda z boku :) niby można ją wyłaczyć ale razem z nią gaśnie podświetlenie LG :( o połowe słabsza diioda i było by idealnie...
Pilot jak na LG bardzo przyzwoity nie podoba mi się tylko klik strzałek dlaczego ich nie zrobili "gumowych" tego nie wiem... wiem tylko że drętwo sie je przyciska :) Mam zastrzezenia do ogólnej pracy pilota TV czeto nie reaguje na psyciski nawet nie wiem czym jest to spowodowane
Na "magicznym" pilocie też dziwnie to działa np wirtualny pilot na ekranie pokazuje że funkcja została wybrana bo wirtualny przycisk mrygnie a ona nie zaskakuje (skutkuje dłuższe, mocniejsze? wciśnięcie zatwierdzenia kursora). Narazie pilotów używan tylko do włączenia TV (mam N-kę) więc tym się nie przejmuję.
Wadą tv jest także złe zamontowanie diody podczerwieni w telewizorze tzn TV w ogóle nie reaguje na pilota gdy stoimy z lewej strony około 35 stopni od środka po prawej stronie reaguje w bardzo szerokim (normalnym) zakresie. Nie ma sie co dziwić przyjrzałem się temu okienku za którym siedzi odbiornik IR. Odbiornik jest głębiej za szybą jest on blisko lewej krawędzi tego okienka więc jeśli odbiornik jest głebiej a my przesuwamy się w lewo to czarny pasek "filmu" antyrefleksujnego zaczyna nam zasłaniać odbiornik.... NIestety są idioci w LG...
Jakość SD oceniam dość słabo nie jest to mistrz analogowej anteny skalowanie nie jest najmocniejsza stroną tego tv. Na HX800 kanały z kablówki wyglądały o wiele lepiej.
W HD LX9500 jest mistrzem super głębia obrazu zrównoważone naturalne kolory super czerń praktycznie nie ma się do czego przyczepić. Artefakty ruchu są ale i tak 80% filmu to statyczne czy wolne ruchy kadru. Z testów wynika że tv ma dość skuteczny upłynniacz ruchu. Niestety nie udało mi się jeszcze idealnie skalibrować telewizora możliwości kalibracji jak wiemy sa świetne ale bez kolorymetru ani rusz :( (w sieci jest wiele propozycji nastawów nie do końca mi one pasują chciałbym sam dojśc do idealnych nastawów mojego egzemplarza)
3D traktuje jako ciekawostkę fajny bajerek ale niestety przesłuchy są widoczne. Głębia efektu 3D całkiem przyjemna :)
Multimedia dla mnie słabe
Plus za dobry odtwarzacz multimedialny ale brak pełnych nastawów obrazu w tym trybie to jakieś nieporozumienie. W moim przypadku dodatkowo używanie tv jako odtwarzacza plików dyskwalifikuje brak cyfrowego prądowego wyjścia audio (coaxial) Zasotsowanie dziadowskiego Toslinka (złącze optyczne) jest bez sensu dzieki temu "dostajemy" brak możliwości przesłania DTSu do amplitunera. Nie oglądam filmów bez ścieżki DTS :). Funkcji internetowych nie mialem okazji sprawdzić ale brak youtuby HD to wielki minus. Nie liczmy że coś się w tej kwestii zmieni nie zmienieło się wcześniej to możemy zapomniec> Skośnoocy juz myslą o modelach jakie będą za 2 lata 9500 to już dla nich historia.
Tak naprawde mogę stwierdzić że ten tv służy mi jako monitor HD więc niektóre jego wady nie są dla mnie istotne.
Przed zakupem tego tv wiedziałem że ma wady najczęściej wymieniane to:

Banding
Lekka nierównomierność podświetlenia
Refleksyjna powłoka
Słaby dzwięk
Efekt halo.

Nierównomierność. Jest ona o innej specyfice niż w tv krawędziowych tam nierównomierność była punktowa (clouding) lub płynie rozlewała się po ekranie tu mamy nierównomierność między strefowa a że stref jest ponad 200 to ona przybiera wygląd ciemniejszych lini na skrajach stref.
Mi prawie wcale nie przeszkadza można ja dostrzec na jednolitych dużych polach jest to wada nieistotna (nowe modele nano led mają ta niedoskonałośc zniwelować)

Dźwięk mnie zaskoczył na plus tzn jest cienki :) zero basu ale nie jest nienaturalny tak jak np w samsungu C8000. Do niemuzycznych programów wystarczy.

Refleksyjnośc do tego niestety trzeba przywyknąć :) z początku może denerwować pierwsze 3 dni i już poziom irytacji maleje :) (nadmienie że poprzedni tv miałem MAT) Powołoka antyrefleksyjna jest ale to jakaś mizeria na poziomie góra 10-20% absorbcji. Na komfort oglądania oczywiście wpływa jasnosc pomieszczenia i usytuowanie okien. Jeśli okna mamy na wprost TV radzę się mocno zastanowić nad zakupem :) . Chyba że programy oglądamy tylko poźnym wieczorem albo mamy rolety mocno kryjące najlepiej gumowane. Światło boczne w oglądaniu nie przeszkadza o ile siedzimy na wprost. Wędrówki po kanapie i pokoju to już geometria (kąt padania = kącie odbicia) wiec najlepiej mieć okno z boku ale najbliżej lini telewizora kolor ścian też może mieć wpływ białe nie wskazane :) ja mam cafe late wiec mam lepiej.

Banding poziome pasy (nie mylić z nierównomiernością podświetlenia) występują gdy ruch kamery jest z góry na dół lub odwrotnie wynika on z ułomności metody zarządzania podświetleniem stref Banding nie występuje zawsze czasami jest mocniejszy czsami słabszy. Niedoskonałość ta występuje równiez w telewizorach krawędziowych z local dimmingiem np HX800

Efekt halo jak się wpatrzeć jest wodiczny nawet na wprost ale uważam że do około 30-35 stopni jest dobrze i na normalnym materiale filmowym niewidoczny. Ktoś tu pytał o clouding telewizory ze strefowym podświetleniem nie maja tego efektu niektórzy moga go mylić z efektem halo.

Na koniec chciałbym napsiać co dodatkowo sprawia że LX9500 góruje nad c8000 Hx800 i wieloma innymi również nad philipsem 9705. Jest nią mianowicie matryca IPS i jej kąty widzenia. Pod jakim kątem nie patrzeć telewizor ma te same kolory poza delikatnym spadkiem kontrastu nic w obrazie się nie zmienia w LG zawęża nas tylko efekt halo ale biorąc od uwagę kąty moich "chwilowych, kilkudniowych" porzedników które dało się oglądać do 12-15 stopni to jest rewelacja ( w jednym z testów Sonego HX800 redaktor nazwał ten model telewizorem dla jednej osoby... własnie ze względu na kąty)
Biorąc wszystko pod uwagę telewizor nie jest idealny ułomności posiada ale one tylko występują a nie sa pernamentne dzięki temu możemy stwierdzic że przez 90% czasu spędzonego przed tym tv mamy miód.

PS jestem ciekaw co Lg pokaże w nowych modelach Nano Led Niestety trochę sie ociągają z premierą LG Polska mówi że będą dopiero po wakacjach... Biorąc pod uwagę cenę nadchodzących nowości to będzie musiało minąć wiele miesięcy aby one osiągneły pułap cenowy poniżej 5k
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Jeszcze jedna rzecz która mnie zasmuciła a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego lub jeśli nie to przynajmniej analogowego wyjścia chinch. Jedyne wyjście audio w tym tv to nieszczęsny optyk...
Po raz kolejny inżynierowie LG się nie popisali... np dają przedpotopowe gniazda wejść video dsub a nie dają słuchawkowego... Nie każdemu uśmiecha się mieć na okrągło włączoną wieże czy amplituner. Mi to całkowicie nie odpowiada bo moj amplituner w spoczynku pozera więcej niż telewizor (około 100W) Przed zakupem planowałem zakup komputerowych creative T20 i używania ich na stałe z telewizorem. Nawet przez myśl mi nie przeszło że nie uświadczę w tym tv żadnego wyjścia audio. Jeśli się uprzeć to jest wyjście i ominąć amplituner czy wieżę można kupić tani przetwornik C/A. Najtanszy nieaudiofilski to wydatek 280-300zł np Lindy 70408 mała kostka 5cmx5cm przyjmuje sygnał cyfrowy po coaxialu jak i optyku analog wychodzi na chinch.

Pulsedriver poszukaj na torrentach... są tam obrazy płyt do kalibracji obrazu np Monster ISF osobiście nie używałem takich płyt ale mogę się domyśleć że będziesz miał tam plansze z kolorami gradientami itp co najwyżej ustawisz sobie jasność obrazu... kolorów nie dasz rady bo nie masz żadnego odniesienia najlepiej może to zrobić tylko elektronika
Przyzwoity kolorymetr to jakieś 700zł można kupić najtańszy za 300 ale one mają dość zawężone możliwości te lepsze z "tanich" to np Spyder3elite czy i1 Display2
 

NickSon

Member
Zrobiłem pomiar poboru prądu dla przekątnej 47cali Liczyłem na lepsze wyniki :) Teoretyczne Full led ma większe możliwości zarządzania siłą podswietlenia i może na czarnych polach zaoszczędzić energię wygaszając strefy ale i tak cała ta machineria a także zarządzanie tymi strefami pobiera więcej niż technika krawędziowa.
Np 46cali sony HX800 pobierał u mnie około 65-70W LX9500 pobiera około 90W a nawet więcej ale wynik uśredniony myślę że bedzie właśnie pod 90W Pomiar przy nastawach: podświetlenie 31 kontrast 90 jasność 53 wszystkie ulepszacze wyłączone poza upłynniaczem a podany sygnał to 1080i
 

don111

Banned
- jak z input lagiem w tym LG ? da się celować padem tzn grać w miarę komfortowo w FPSy (ale nie po sieci) ?
- jak z płynnością poziomą i pionową 1080/24p oraz ogólną płynnością (pomijam jakość SD) na zwykłym sygnale (np jakiś mecz) ? nie ma zrywania/szarpania obrazu ?
- czy da się ustawić bardzo słabo świecącą matrycę do oglądania nocnego bez utraty jakości z włączonym wygaszaniem ? jak się spisuje tv ogólnie przy nocnym oglądaniu bez światła ?
- czy banding jest widoczny aż w takim stopniu jak na tym filmiku czy na żywo tak tego nie widać ?
‪LG LX9500 Banding‬‏ - YouTube
 

NickSon

Member
don111 ale wiesz ze ten model jest juz praktycznie niedostepny? We wrześniu ma być jego następca.
Nie wiem jak jest z input lagiem bo nie gram ale testy chyba oscylowaly w granicach 35ms jeśli to prawda to są to rezultaty przyzwoite na tle innych LCD
‪LG 47LX9800 input lag test (GT5 Prologue - PS3)‬‏ - YouTube tu ktos pogrywa na PS3
Telewizor mam krotko nie miałem okazji jeszcze męczyć materiałów 24p w testach jakie czytałem nie mają zastrzeżenia do 24 żadnych przycięć i mrugań. Płynność bardzo dobra wydajność upłynniacza oceniają bardzo dobrze polecany do sportu :)
Obraz LX9500 jest wyważony i nie natarczywy bez problemu ustawisz go na nocne oglądanie bez utraty kolorów itd
Dziwny ten przykład bandingu na czarnej scenie to g... widać na jaśniejszych widać lepiej ten problem :) wtedy jest delikatniejszy ale widoczny na większej powierzchni. Banding występuje czesto i trzeba do tego przywyknąć. Oczywiście zależy od tego co oglądamy tzn w jakich płaszczyznach chodzi kamera. Na TVN24 banding nie jest obecny za często hehe

Podsumowywując jeśli nie LX9500 to chyba pozostaje Ci Panas VT30 czy inni jego bracia. Ewentualnie jak masz czas to czekaj na nowości od LG, SHARPA czy Philipsa ich topowe serie pojawią się za miesiac dwa ale będzie to oferta dla grubych portfeli ;)
 
Do góry