Lg 47lx9500

don111

Banned
podaje moje zmodyfikowane ustawienia kalibracyjne dla tego modelu, może się komuś przyda :)
ja kręciłem nosem na kolory tego telewizora od początku po przesiadce z plazmy, teraz jestem w 99% zadowolony :)
trzeba tylko wziąć poprawkę, że nie każdy panel musi przy tych samych ustawieniach świecić tak samo

ustawienie dobre do HD i ciemnych warunków, w dzień można podkręcić podświetlenie, do SD zmniejszyć ostrość


1:1 pixel
ECO wył.
Expert2:
podświetlenie 20
kontrast 80
jasność 51 (przy 52 już widać panel w zaciemnieniu)
ostrość pozioma/pionowa 65
kolor 55
odcień 0

true motion - judder 0, blur 1
local dimming - wł.

zaawansowane:
wszystkie ulepszacze powyłączane
poziom czerni - niski
realne kino - wył.
gama kolorów - BT709
temp. barw - ciepła
gamma - 2.2

metoda 2 punkty, wzór wew.
kontrast
czerwony +15
zielony +5
niebieski 0
jasność
czerwony +15
zielony +5
niebieski 0
czerwony kolor -10
czerwony odcień -15
żółty kolor +30
reszta na 0
 

Pikus

New member
Witam,

Myślicie, że jest teraz sens kupować jeszcze ten telewizor? Myślałem mocno o LW980S, ale wygląda na to, że na starcie są z nim poważne problemy, dlatego zastanawiam się nad 47LX9500 ?

W euro jest za 4990zł, warto ?
 

don111

Banned
jeśli plazmy odpadają to wg mnie warto, z LED nie ma nic dobrego w tych rejonach cenowych, a już na pewno nie z local dimming
oczywiście o ile zależy Ci na obrazie 2d, bo ten tv nie ma aż tylu bajerów a 3d w tym modelu nie porywa
 

Pikus

New member
Plazmy absolutnie nie odpadaja, mam 55VT30 w salonie i szukam czegos do sypialni z racji przeprowadzki, a ze lubie eksperymentowac to mysle nad jakims lcd full led.
 

don111

Banned
również miałem ochotę poeksperymentować i dlatego zamiast plazmy stoi u mnie ten LG ;)
w tej chwili jednak myślę nad większym, trochę się waham czy jest sens zabawy w kolejną wymianę tv (najwyżej tego przysunę bliżej)
generalnie czuję że jednak charakterystyka plazmy nieco bardziej mi pasuje, choć wiem że np tak głębokiej czerni nie będzie
w razie jakbyś kupił tego LG, to nie obraziłbym się na małe porównanie VT30 do tego LG ;)
 

Pikus

New member
A jak wyglada rownomiernosc podswietlenia matrycy w tym modelu?
Ciemniejsze miejsca na ekranie zawsze najbardziej mnie irytowaly w technologii LCD.
Najwyrazniej dla mnie jest to zawsze widoczne podczas ogladania pilki noznej, gdy wystepuja szybkie ruchy kamer na jasnym zielonym tle boiska.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
w tym modelu nie ma cloudingu
jedyne wady to efekt halo i banding, ale obydwie są rzadko widoczne i mało "upierdliwe"
akurat na piłce nożnej banding trochę widać, ale generalnie piłkę nożną ogląda się lepiej niż na mojej poprzedniej plaźmie (nie wiem jak na VT30, pewnie jest też dobrze), obraz jest idealnie płynny
 
Ostatnia edycja:

Urko

New member
Podpiąłem internet, czemu Picassa pokazuje mi tylko pięć ostatnio dodanych albumów? Co źle robię, jak zrobić żeby zobaczyć wszystkie swoje albumy?
 

don111

Banned
chyba LV570
to jest krawędziowy LED bez local dimmingu, z cloudingiem i pewnie gorszą płynnością (w LX9500 jest 400hz) choć to ostatnie aż tak istotne nie jest, ma za to najlepsze pasywne 3d
 

Paszeko

New member
Witam. Jeśli kogoś to interesuje to do LX9500 pojawił się nowy soft 03.20.25. Nie ma nic nowego a przynajmniej ja niczego nowego nie znalazłem. Ciekawe, czy ten soft coś zmienia na lepsze czy jest tylko po to, żeby nam się wydawało, że jest nowy. Oprócz tego jest "instrukcja" wgrania softu.
 

don111

Banned
u mnie nie wykrywa w ogóle nowego softu, zmieniłem język na niemiecki (na jakimś niemieckim forum podobno poprawia pracę z modułem CI) i angielski i to samo...
mam aktualną wersję 03.20.17

u Ciebie ją wykryło ? jaki masz model po wejściu do "informacje o produkcie/usłudze" ?
u mnie jest 47LX9500-ZA
 

Paszeko

New member
Cześc. u mnie też nie wykrywa. Taki sam model. Przypadkiem wlazłem na stronę LG i ze zdziwieniem znalazłem ten nowy soft. Wgrałem go przez USB.
 

don111

Banned
wgrałem nowy soft ale żadnych różnic nie zauważyłem, w nazwie coś jest z 3d więc może tego dotyczyły poprawki, ale jeszcze nie testowałem

tak przy okazji miałem nadzieję na wyeliminowanie juddera (przy 24p jak i przy 50hz), nie wiem czy to sprawa softu czy procesora, szkoda że nic w tej kwestii się nie zmieniło... chyba że ktoś poradził sobie z tym ?
oczywiście bez efekt teatrzyku, tu ten tv leży na całej linii ze swoją redukcją juddera - ustawienie od 1 do 10 jest takie samo w tej kwestii, różnica to tylko mniejsze-większe zacinanie
może jakieś kombinacje z real cinema on/off, blur w true motion ? choć próbowałem chyba na wszystkie możliwe sposoby i judder jest zawsze, zwłaszcza przy średnio szybkich panoramach i przesuwie bocznym obrazu
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dla filmów z zewnętrznego źródła mam ustawione: judder 0, blur 8 (polecali takie na digitalversus), i teatrzyku już nie zauważam. A w media playerze (egreat m34) mam ustawione frame sync ntsc/pal/24p (przy output ustawionym na 1080p50hz) i na razie wygląda to ok.

Real cinema podobna ma działać gdy trumotion jest wyłączone, ale zauważyłem, że jak wyłączyłem trumotion na expert2 to i tak real cinema było "niekonfigurowalne" (szare).
 

don111

Banned
teatrzyku nie ma gdy "judder" jest na zero, ale to nie rozwiązuje sprawy juddera (klatkowania, zrywania) obrazu przy przesuwach poziomych obrazu

real cinema też nie widzę aby działało, różnicy chyba nie ma żadnej (i niezależnie czy jest true motion włączone czy nie)
ja mam tą opcję aktywną, tj nie jest na szaro (mogę włączyć i wyłączyć) gdy ustawie w playerze (Ariva 110) 24p na włączone
 

Soryu

New member
Bez reklam
No właśnie oglądałem film z częstymi przesuwami poziomymi kamery - z deka klatkowało (judder 0). Real cinema było dostępne, ale teraz nie jest - muszę pokombinować z ustawieniami. Zauważyłem też, że "głęboka czerń" gdzieś uciekła - pewnie za duże podświetlenie.

Mam pytanie: czy za pomocą planszy "blue only pattern" i niebieskiego filtra z opcji tv można ustawić kolorystykę? Czy coś innego?
 

don111

Banned
nie można w ten sposób ustawić
ja polecam ustawienia z tej strony - wyglądają jak tryb THX po moim odblokowaniu w menu serwisowym - należy pamiętać o kalibracji najpierw 2 stopniowej a potem 10 stopniowej - tak jak napisali
ja trochę te ustawienia zmodyfikowałem na ekspert2 - ostrość pozioma/pionowa na 65, kolor na 60 i pododawałem po +7 do ich ustawień koloru RED dla każdego IRE od 0 do 100 przy kalibracji bieli 10 stopniowej
nic lepszego chyba się już nie wymyśli

LG Infinia 47LX9500 LCD 3D HDTV Settings | Home Theater

Energy Saving: Off
Picture Mode: Expert1
Backlight: 24
Contrast: 80
Brightness: 52
H Sharpness: 49
V Sharpness: 50
Color: 50
Tint: 0
Expert Control

Dynamic Contrast: Off
Noise Reduction: Off
Digital Noise Reduction: Off
Black Level: Low
Real Cinema: On (if selectable)
Color Gamut: BT709
Edge Enhancement: Off or Low
Color Temp: Warm
Gamma: 2.2
Method: 2-Point and 10-Point together
Pattern: Outer
2-point
Contrast: Red -8, Green -2, Blue +2
Brightness: Red -2, Green +2, Blue -2
10-point
0IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
10IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
20IRE: Red 0, Green -2, Blue 0
30IRE: Red 0, Green 0, Blue -1
40IRE: Red -2, Green -1, Blue 0
50IRE: Red -2, Green 0, Blue 0
60IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
70IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
80IRE: Red 0, Green 0, Blue 0
90IRE: Red 0, Green 0, Blue -4
100IRE: Red -1, Green 0, Blue -2
Luminance 130

CMS settings: In factory defaults
 

Soryu

New member
Bez reklam
Dzięki za ustawienia - obraz wygląda świetnie, chociaż dodanie +10 do koloru to chyba trochę za dużo (jak na moje oko;)).

Odnośnie klatkowania przy 24p: to co ostatnio napisałem odnosiło się do ustawienia trumotion judder 0 blur 8. Natomiast wyłączenie trumotion (real cinema on) zlikwidowało klatkowanie (odtwarzacz: output 1080p50, framesync ntsc/pal/24p - przy wyłączeniu framesync klatkowanie występuje). Ogólnie płynność filmu była świetna.
Dostępna opcja "real cinema" zależy chyba od materiału źródłowego - raz jest dostępna, innym razem "szara".
 
Do góry