Lg 47lx9500

pulsedriver

New member
ja naleze do osob wykorzystujacych ten tv pod konsole (ps3, xbox360), jak do tej pory uwazalem , ze cos takiego jak input lag jest malo przeszkadzajacym szczegolem, okazalo sie inaczej , ktos mi przyniosl gre w ktorej jest wazny tzw. timing, niestety nie moglem przejsc czegos co wydawalo sie bardzo proste, ale po podlaczeniu konsoli pod monitor (acer h223hq) problemu z przejsciem tej samej sekwencji nie bylo . jedyne co mi pozostaje to zmienic zdanie , we wczesniejszych postach pisalem , ze input lag nie przeszkadza , teraz wiem , ze niestety przeszkadza i to bardzo.....a tak ogolnie czy ktos wie jaki lcd jest bardziej zoptymalizowany pod gry?
 

don111

Banned
a próbowałeś wyłączyć upłynniacze ruchu, ewentualnie local dimming ? wpływa to istotnie na input lag ?
czy w gry takie jak np Resistance, God of war, Dead Space - można komfortowo grać ? jakie gry są niegrywalne wg Ciebie ?


don111 ale wiesz ze ten model jest juz praktycznie niedostepny? We wrześniu ma być jego następca.
Nie wiem jak jest z input lagiem bo nie gram ale testy chyba oscylowaly w granicach 35ms jeśli to prawda to są to rezultaty przyzwoite na tle innych LCD
‪LG 47LX9800 input lag test (GT5 Prologue - PS3)‬‏ - YouTube tu ktos pogrywa na PS3
Telewizor mam krotko nie miałem okazji jeszcze męczyć materiałów 24p w testach jakie czytałem nie mają zastrzeżenia do 24 żadnych przycięć i mrugań. Płynność bardzo dobra wydajność upłynniacza oceniają bardzo dobrze polecany do sportu :)
Obraz LX9500 jest wyważony i nie natarczywy bez problemu ustawisz go na nocne oglądanie bez utraty kolorów itd
Dziwny ten przykład bandingu na czarnej scenie to g... widać na jaśniejszych widać lepiej ten problem :) wtedy jest delikatniejszy ale widoczny na większej powierzchni. Banding występuje czesto i trzeba do tego przywyknąć. Oczywiście zależy od tego co oglądamy tzn w jakich płaszczyznach chodzi kamera. Na TVN24 banding nie jest obecny za często hehe

Podsumowywując jeśli nie LX9500 to chyba pozostaje Ci Panas VT30 czy inni jego bracia. Ewentualnie jak masz czas to czekaj na nowości od LG, SHARPA czy Philipsa ich topowe serie pojawią się za miesiac dwa ale będzie to oferta dla grubych portfeli ;)
dzięki za odpowiedź
wiem że będzie jego następca ale zapewne cena będzie równie kosmiczna, tego można jeszcze trafić w niezłych pieniądzach, taniego LCD czy ogólnie LCD w cenie plazmy inaczej nawet bym nie rozpatrywał
w zasadzie mam dylemat, topowy LCD - czyli ten LG czy Panasonic ST30 w podobnych pieniądzach, gdyby tv był do ogólnego zastosowania nie zastanawiałbym się tylko kupił plazmę ale u mnie 90% to filmy hd a tutaj LCD ma ostrzejszy obraz (byleby płynność była ok), czasem sport w tv i gry na konsole (tutaj już przełknąłbym nieco gorszą płynnością i input lag niż na plaźmie), ale głównie te filmy hd
druga istotna sprawa to oglądanie głównie bez światła w nocy więc edge led odpada (nierównomierności podświetlenia po plaźmie bym nie zniósł ;))

za ST30
- obraz SD, gradacja czerni w stosunku do LG (chyba), konwersja 2d do 3d, input lag i płynność w grach

za LG:
- ostrość HD, głębokość czerni, brak juddera w filmach z tego co czytam

Nickson - czyli jednak upierdliwy ten banding ? czy dopiero przeszkadza jak się zwraca na niego uwagę ?
 

pulsedriver

New member
don111, po wylaczeniu wszystkich ulepszaczy sytuacja nieco sie poprawia , ale nie na tyle , zeby mozna bylo grac na poziomie na ktorym najwazniejsze sa twoje zdolnosci a nie wydajnosc sprzetu. co do gier to dead space gralem , w przypadku tej gry input lag nie jest az tak denerwujacy jak np . przy grach typu prince of persia, gdzie w wiekszosci zadan wlasnie timing jest najistotniejsza sprawa, inna mniej popularna gra to beowulf , jest tam zadanie opireajace sie na wylapaniuna okregu przesuwajacych sie punktow przy pomocy przyciskow trojkat i kwadrat, na moim lg lx9500 to zadanie jest niewykonalne natomiast to samo zadanie przechodze za pierwszym razem po podlaczeniu konsoli pod wspomniany monitor.
 

don111

Banned
to wygląda na to że jest nieciekawie :-(
w "prince of persia" grałem bez najmniejszego kłopotu na mojej plaźmie, żadnego kłopotu z timingiem np przy tych skokach na odległość... teraz bliżej mi do rezygnacji z zakupu

napisz jeszcze czy w takich sytuacjach z idealnym timingiem nie można trochę oszukać tego input laga tzn z lekkim wyprzedzeniem naciskać klawisze, czy to raczej niewykonalne ?
 

NickSon

Member
Zawsze można grać na pamięć:) i wyprzedzać sytuacje :) ale to chyba nie ma sensu.
pulsedriver Przy swoich testach wylaczyles doslownie wszystko? przyciemnainie strefowe upłynniacz ruchu ustawiłeś obraz oryginalny lub 1:1? Jeśli tak to już nic wiecej sie nie da :) Chyba niewiele jest tv LCD które mają lagi na poziomie 20ms czy mniej.
don111 jesli jestes zapalony gracz to chyba zaden TV LCD Cie nie zadowoli Poza tym LX9500 z wyłączonym lokalnym przyciemnieniem to już nie to :)
Jest to rewelacyjny telewizor do filmów do gier to już kwestia wymagań jeśli LX9500 ma rzeczywiście koło 35ms to co mogą powiedzieć gracze którzy chcą pograc na nowych samsungach serii D7000 D8000 gdzie lag jest powyzej 50ms
Jeśli chodzi o banding to jak wiesz jak to wyglada nie sposob nie widziec.
Dziś specjalnie na to zwracalem uwage to powiem że czasami przez 2h go nie uświadczyłem ogladałem i kolarstwo i porsche gt cup Jak już pisałem jak kamera lata szybko z góry na dol lub odwrotnie banding moze sie ujawniac ale ile to trwa? sekunde? ile takich ujęć jest w filmach czy programach tv. Zobacz ten link ‪Banding on Sharp Aquos‬‏ - YouTube tu banding jakiegos starego sharpa widoczne dwa ciemniejsze pasy gdy koleś lata pionie w LG tych cieni jest nie dwa tylko z 8
 

pulsedriver

New member
LG 55LX9500 Review
nickson, w tym linku jest artykul na temat tego tv, nie bardzo wiem , jak mozna bylo napisac , ze ten tv posiada lag na poziomie 10ms, oczywiscie jestem o wiele bardziej sklonny wierzyc tobie ze ten tv posiada 35ms.
pytales czy wylaczylem wszystko , tak wszystko zostalo wylaczone , do tej pory gralem na 16:9, ale byc moze tak jak podales powinienem zmienic na 1:1 byc moze to cos pomoze , jutro sie tym zajme.
don111, byc moze sa takie mozliwosci oszukiwania laga , ale ja nie jestem na tyle zdolny zeby za kazdym razem mi to wyszlo , przyznaje probowalem , ale wtedy gra bardziej przypomina gre losowa na zasadzie " a moze mi sie uda" co po pewnym czasie staje sie na tyle irytujace , ze poprostu odkladasz te gre na polke
 

NickSon

Member
pulsedriver mylnie odebrałes informacje z tego testu 10ms to szybkość matrycy napisali Lag nie napisali input (wejściowy) :) Owszem szybka matryca jest super do gier ale i lag wejsciowy musi byc akceptowalny :)
Z chęcia bym sprawdził jak jest w rzeczywistości ale raczej to się nie uda bo primo moj aparat małpka chyba nie ma regulacji czasu przesłony a dwa stary monitor crt chyba wywalilem z piwnicy :)
Pamietam że kiedyś jeden z użytkowników LE8500 (w zasadzie bliźniaczy tv tylko bez 3d) toczył spór z kiki na temat laga w 9500 kik pisał o jakis kosmicznych 80ms a ten gość udowodnił że jest bardzo malo pokazywał zdjęcia.
 

pulsedriver

New member
nickson, nie wiem jak ty , ale ja sie czuje zagubiony w tych wszystkich danych, wlasnie przed chwila sprawdzilem na stronie producenta (i nie tylko) szybkosc reakcji matrycy i tam wyraznie jest podane ze matryca w tym tv reaguje z szybkoscia 2ms, dlatego wlasnie doszedlem do wniosku , ze te 10ms to nic innego jak input lag.
dzisiaj postaram sie sprawdzic moj tv na obrazie 1:1 , jesli cos sie zmieni to dam znac, i oczywiscie postaram sie odszukac na naszym forum cos na temat modelu 8500
 

NickSon

Member
pulsedriver Wiesz to nie nasza wina że ktoś pisze ogólnikowo jest wiele dziwnych testów.
Raz gdzieś wyczytałem że 9500 ma konwersje z 2D do 3D...
Jestem pewien że człowiek który pisał ten test odnosił się do szybkości matrycy. Podniecał się że to świetny tv do gier filmów i multimediów Do gier jak już psiałem to połowa prawdy bo trzeba jeszcze znać input laga żeby tak pisać ale dla filmów input lag jest obojętny w żadną interakcje z tv wtedy nie wchodzimy :)
Skłaniam się że autor miał na myśli prędkości matrycy może ją zmierzył prawidłowo :) a nie marketingowo. Na papierze telewizory mogą mieć i 0.5ms rzeczywistość jest inna. Wygląda to tak że różne kolory matrycy mogą mieć różny czas reakcji i np przy teście przemieszczających się różnokolorowych punktów kolor szary będzie szybszy tzn będzie mniej smużył niż np niebieski Tak czy inaczej matryca jest szybka na tle konkurencji i dlatego chwalona a ile komu wyszło to już kwestia jakie składniki testu matrycy składają się na uśredniony wynik.
Posprawdzaj sobie jeszcze nastawy ale tak na oko to niewiele mozna powiedzieć. Trzeba by porównać tv przynajmniej z laptopem. Włączyć licznik z dokładnością do tysięcznych sekundy i cyknąć zdjęcie z migawką 1/1000 będzie jakiś ogląd ale nie znając laga matrycy laptopa wyniku dokladnego nie poznamy ale różnice np ile dodaje nam local diming czy inne możemy wyłapać.

Kurcze nie pamiętam w jakim wątku była ta polemika. Nie wiem czy był o 9500 czy o 8500 wiem że gościa testującego tego laga admin ze dwa razy banował bo był dość nerwowy :) Chyba mial nick Lupo78 lub cos w ten deseń. Oczywiście po banach wchodził na innym nicku :)
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
a jednak kupiłem, 47LX9500 :shock:
nie wiem co mnie podkusiło z LCD, chyba tylko fakt że to jest topowy model w okazyjnej cenie, może nie będę żałował (okaże się niedługo ;))
 

NickSon

Member
don111 To teraz sam sie przekonasz czy lag jest akceptowalny :) napisz jak Ci sie gra :). Pochwal się co znaczy okazyjna cena :) Nowy ze sklepu?
 

pulsedriver

New member
NickSon, wlasnie jestem na swiezo po ostatnim juz tescie , na wiecej nie mam ochoty bo i tak wiem , ze nic sie juz nie da zrobic. po przejsciu na obraz 1:1 nie wiem czy to moja autosugestia czy naprawde , ale mam wrazenie jakby sie troche poprawilo, oczywiscie ciagle daleko mu do sprawnosci jaka pokazal mi moj zwykly monitor , ale chyba nic juz wiecej nie wymysle, powiedzmy sobie jestem kolejna ofiara reklamy, bo wlasnie tam po raz pierwszy zobaczylem ten tv.
don111, ja nie bardzo wiem czy ci gratulowac czy moze wspolczuc , ale jesli wiecej ogladasz filmow to bedziesz zadowolony , a jesli jestes kims kto lubi sobie pograc to raczej zachwytow nie bedzie, mam nadzieje , ze sie myle i mam tez nadzieje , ze bedziesz zadowolony z zakupu, bo w koncu to jest najwazniejsze jesli wydasz wcale nie mala ilosc kasy.
 

don111

Banned
heh ja i tak nagiąłem budżet a wymiana tv to był impuls (jestem zadowolony ze swojego tv, ale wiem że może być lepiej)
na nowy LX9500 nie wydałbym tyle $ :) ale kupiłem nowy tylko z wyszczerbieniem na rogu (jakoś to zasłonię ;)) za wydaje mi się niezłe pieniądze, jest gwarancja i okulary w komplecie
Telewizor 3D - LG 47LX9500 - wyprzedaż ! (1723959674) - Aukcje internetowe Allegro
tak jak pisałem - dla mnie na pierwszym miejscu są filmy HD oglądane w późnych porach, długo długo nic, także podejrzewam tutaj ten tv pokaże swoje pazurki
w gry także gram, ale tylko od czasu do czasu (najczęściej fpp/tpp przygodowe), jestem przygotowany że będzie gorzej niż na plaźmie ale zobaczymy :)
gdyby proporcje były odwrotne wybrałbym zdecydowanie Panasonica GT30, choć nadal mam lekkie wątpliwości czy nie lepiej było w niego właśnie zainwestować, ale to już kolejne wydatki +1k za 50', nie można tak bez końca ;)
na pewno zdam relację jak tylko tv się pojawi u mnie (prawdopodobnie środa-czwartek)
 

Santi

New member
Odnosnie input lag'a na tym LG to kiki mierzyl w trybie gra i wyszedl mu 130ms, czyli bardzo duzy.
011_P1200731.JPG



Co do uzytkownika, ktory twierdzil, ze input lag praktycznie nie wystepuje w tym modelu to mierzyl on w porownaniu do laptopa, a taki pomiar jest w ogole niemiarodajny (wiadomo laptop ma ekran LCD ktory tez ma input lag'a).
W tescie tego tv na FlatpanelsHD pisza, ze by zmniejszyc input lag nalezy wylaczyc funkcje TruMotion, ile wtedy wynosi nie wiem, trzeba samemu sprawdzic.
 

NickSon

Member
Santi nie rób żartów ten tv ma góra 40ms Jak się wkurzę to zrobię testa :)
W wynik kikiego nie wierze on dziwnie podchodził do tych modeli obiecywał testy a potem nabrał wody w usta. Czytałem kilka testów i z tego co pamietam podawali wyniki 30-40ms wiec nie wiem jak kikiemu sie urodzilo 130...
Kolego Saint trochę nieprawdę piszesz albo nie czytasz postów do końca... Zdjęcie które wkleiłeś pochodzi z innego wątku podaje link http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/61230-tv-lg.html Nie widziałeś czy chciałeś nie widzieć że LUPO później te monitor LCD porównał z CRT i wyszło 0... Swoją droga zainteresowanie niech przeczytają ten wątek :)
Nie wiem co o tym myślec :) LUPO na 2 stronie wykazuje jakieś niesamowicie małe lagi potem uwiarygadnia swój monitor LCD porównując go do CRT. Test wykonywał na LE8500. Nie sądze zeby wyniki preparował. Źle taki test wykonać też ciężko :)
Sprawdziłem w sieci ile podają laga dla LE8500 i jest podobnie w granicach 40ms Może to była jakaś cudowna sztuka?:)

Niestety tak to czasami jest że nawet czytając sporo w sieci nie jesteśmy w stanie na wszystko się przygotować :) Ja w tym roku wymienilem dwa telewizory LX9500 jest trzeci i już zostanie:).
Śmieszne bo czytałem sporo np o samsungu C8000 wszyscy och ach zero zastrzeżeń gdy go kupiłem zorientowałem się że ten tv trzeba oglądać na baczność z kątem 90stopni w ręku.

don111 3800 dobra cena ale bym się zastanawiał czy pęknięcie nie pojdzie dalej w końcu to chyba szyba. Uważaj na naprężenia przy rozpakowywaniu i instalacji.
 
Ostatnia edycja:

pulsedriver

New member
NickSon, jedyna nadzieja w tobie , jak jestes w stanie to zrob test, przyznaje , ze po przeczytaniu tego co napisal santi... nogi mi opadly i rece sie ugiely... czy moze na odwrot juz sam nie wiem
 

Santi

New member
@NickSon
Ja sobie zartow nie robie:) Napisalem to co znalazlem w sieci i sam kiedys czytalem. Kolega wyzej pisal o tym, ze jest dosc mocno wyczuwalny input lag w grach i uwierz mi gdyby on byl na poziomie 40ms to by zapewne o nim nie wspomnial. Moj monitor LCD ma input lag na poziomie 30-40ms i nie dal mi sie we znaki, a troche gier przeszedlem (fpp, tpp, pes). Zreszta zmierz sam i podaj wyniki :) Kikiemu nie mam podstaw nie ufac, taki wynik mu wyszedl i jest to udokumentowane. Pewnie jakby troche pokombimowal to wartosc bylaby mniejsza, ale czy trzykrotnie mniejsza, watpie.
 

don111

Banned
@NickSon
napisałem już o zabezpieczenie do transportu tego rogu i o zaznaczenie na paczce aby jej nie odwracać do góry nogami :)


znalazłem taki test, odnośnie input laga:
LG LX9900 (47LX9900) 3DTV Review | AVForums.com - UK Online
"Gaming performance on the LX9900 comes in two flavours. The most appealing is in 3D with the small number of titles available on some consoles. This is a great experience and is where we feel that 3D should really take off as it adds that extra sense of immersive game play. But if you want to stick with your normal 2D game titles then the lag time of the LX9900 is a quite average 35ms in the games preset."

jeśli faktycznie jest 35ms to nie ma się czym przejmować, choć dla hardcore'owych graczy są lepsze tv, ale jak będzie 130ms to.... ;)
 

NickSon

Member
Hehe to sie wychyliłem przed szereg :p Sprawdzę czy moja małpa ma nastawy czasów przesłony ale to dopiero pod koniec tyg jak siostra mi odda aparat. W piwnicy mam CRT sprawdziłem :) Tylko jest problem bo komputer stacjonarny mam prawie wmurowany w ścianę heheh taka zabudowa szpiegowska :p
Będę musiał użyć laptopa tyle że na starcie podłącze crt do laptopa sprawdzę różnicę a później ją dodam do wyniku Laptop vs LX9500.
Nie obiecuje ale jak technika pozwoli i nie wywalę się z CRT jak bede go taszczył na górę z piwnicy to zrobię testy. Nie będę protestował jak komuś się uda ubiec moje zamiary :)

Santi ok ale jeśli to foto które wkleiłeś pochodzi z wątku który podałem w linku to nie piszesz prawdy bo Lupo monitor LCD który użył do testu pod koniec porównał z CRT więc niesłusznie podważasz wiarygodność tego testu.
 

Santi

New member
Santi ok ale jeśli to foto które wkleiłeś pochodzi z wątku który podałem w linku to nie piszesz prawdy bo Lupo monitor LCD który użył do testu pod koniec porównał z CRT więc niesłusznie podważasz wiarygodność tego testu.
Uzytkownik Lupo jest dla mnie niewiarygodny to po pierwsze, a po drugie ma 42LE8500.
Dlaczego niewiarygodny? Otoz swego czasu troche interesowalem sie 42LE8500 i z informacji ktore udalo mi sie uzyskac na polskich i zagranicznych forach nie przypominam sobie by ktos mial input lag 10ms na tym telewizorze, byly to wartosci oscylujace w granicach 40-100ms w zaleznosci od ustawien.

Tyle w temacie i dla mnie EOT.
 
Do góry