LG 47LM765S vs LG 47LM660S

krisfan

New member
nie masz racji kolego model wyższy od 6500 ma micro dyming (kontrola czarnego koloru) i można go kupić nie tylko w euro... troszkę chęci i znajdziesz w internecie te różnice
 

pattt761

New member
Witam. Jestem przed zakupem TV i nie wiem w jakim czasie go kupić. Przed czy po euro 2012 :) Nie tracę jednak czasu na rozeznanie rynku. Sporo nowych modeli pojawiło się właśnie i tak wspominany tutaj model 47LM660S w sklepie EURO RTV AGD kosztuje 4999 a w sklepie OLE OLE (co jak kto wie, jest to ten sam sklep tylko, że tańszy) kosztuje 4 273,99 zł. Wydaje mi sie, że cena dobra ale może się mylę. Tak więc wielka dziwota z tym EURO i OLE OLE :D Zobaczcie sobie sami :)
 

bosmanlublin

New member
A czemu nie kupisz Sony KDL-46HX720? Ja też mam dylematy, ale grono forumowiczów odradziło mi LG 47LM765S i inne tej maści, głównie na wadę cloudingu. Dlatego olałem ten telewizor i na 95% łyknę Sony. Tylko chyba z miesiąc po Euro2012, bo ryje zawyżają ceny strasznie...
 

bosmanlublin

New member
I jak, zadowolony jesteś z pasywnego 3D? A jak z tym cloudingiem - widac plamy? A jeszcze prośba o szczerą odpowiedź :) Ile czasu spędizłeś oglądając 3D? Jest już coś na DB w tej technologii? Coś mi się widzi, że na razie to się kupuje te 3D "na przyszłość"...
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
I jak, zadowolony jesteś z pasywnego 3D? A jak z tym cloudingiem - widac plamy? A jeszcze prośba o szczerą odpowiedź :) Ile czasu spędizłeś oglądając 3D? Jest już coś na DB w tej technologii? Coś mi się widzi, że na razie to się kupuje te 3D "na przyszłość"...
Pasywne 3D jest naprawdę ok. Mnie najbardziej zrażało zmniejszenie pionowej rozdzielczości o połowę. Oglądając demka pasywnego 3D w sklepach, widziałem poziome linie które psuły przyjemność z oglądania. Teraz, siedząc 4 metry od 55" potwora o dziwo tych linii nie widzę. Wychodzi na to że w sklepach po prostu stałem za blisko ekranu. Natomiast in plus jest fakt, że dostajemy gotowe rozwiązanie, czyli okulary dla całej rodziny w cenie, bez migotania, bez latania w kółko po nowe baterie i bez dopłacania kilkuset złotych do kolejnych okularów dla reszty rodziny. W kwestii "3D na przyszłość", uważam że nie jest to prawdą. Mnie bardzo zdziwiła skuteczność konwersji 2D->3D. Zanim doświadczyłem działania tego patentu, wydawało mi się że to taki bezsensowny gadżet. Dzisiaj jestem w szoku. Oglądam różne audycje tv w konwersji, filmy mkv, a nawet rodzinne zdjęcia i nie mogę się nadziwić jak bajerancko się to ogląda. Dedykowanego materiału 3D może rzeczywiście przeciętny Kowalski w domu nie ma za dużo. Stacji nadających w 3D też jest jak na lekarstwo, ale dla chcącego nic trudnego - kto chce ten znajdzie.
 

bosmanlublin

New member
Tak, to prawda, że okularki pasywne to wygoda i redukcja kosztów. I faktycznie cos w tym jest, że nie za bardzo widać różnicę. Ja od jakiegoś czasu obserwuję różne modele i sam zauważyłem różncę dopiero po tym, jak sprzedawca w MediaMarkecie powiedziałe mi że linii w poziomie jest o połowę mniej :) Ale szczerze mówiąc z tą świadomością nie zauważyłem, aby obraz był dużo gorszy. Najciekawsze jest to, że moja żona w ogóle nie widzi różnicy :D

Bardzo podobają mi się te LG-47LM660S, ale ktoś pisał negatywy za clouding :/ dlatego znów wbito klin niepewności w moje postanowienie dot. modelu do zakupu... No bo płacąc tyle pieniędzy za TV chciałbym być z niego w 100% zadowolony.

Ciągle waham się pomiędzy LG-47LM660S i SONY KDL-46HX720

Czy mógłby mnie ktoś skutecznie przekonać do któregoś z nich i skutecznie zniechęcić do innego? Około 15 lipca będę kupował, więc mam jeszcze trochę czasu do namysłu.
 

Miodzjo

New member
Witam

W EuroRtvAgd obniżyli cenę na 47LM765s do 4990zł i jeszcze kamerę 3d Dają. Wcześniej zastanawiałem się nad 47LM660s, ale może warto dorzucić te 400zł i mieć lepszy model. No właśnie, czy faktycznie jest on lepszy, tzn czy te 800vs 400hz robi różnicę? Czy może są jeszcze jakieś inne różnice?
 

Miodzjo

New member
Sorka, że tak post pod postem, ale właśnie wpadła mi w oko gazetka MM, gdzie reklamują 47LM760S w cenie 4799 i też kamera 3d gratis i dodatkowo wieszak na ścianę. A to zdaje się, że jest ten sam co 765, tylko różni się podstawą, ale u mnie ma wisieć na ścianie, więc podstawa nie ma znaczenia.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
gazetka MM, gdzie reklamują 47LM760S w cenie 4799 i też kamera 3d gratis i dodatkowo wieszak na ścianę.

A co to za kamera LG 3D ?
Chodzi mi o model i jej funkcje (konkretna specyfikacja).
Chyba to jakiś gadżet, bo jakoś nigdzie w Internecie nie mogę jej znaleźć dokładnie opisanej.
 

Miodzjo

New member
No i kupiłem 47LM765S, jeszcze dużo się nie bawiłem, bo dopiero się przeprowadziliśmy i nawet nie mam w tym pokoju pociągniętego kabla TV, ale już trochę pooglądałem nagrań z PVRa, z HDD, z kamery, zdjęcia, ipla itp. Bardzo bałem się dwóch rzeczy:

1. Cloudingu, który faktycznie występuje, ale w moim egzemplarzu nie ma tragedii, tzn nie rzuca się to w oczy, jak o tym nie myślę, to nie widzę.
2. Odbicia, tego jeszcze do końca nie sprawdziłem. Dziś raczej pochmurno. Widok z okna przy wyłączonym TV jest wyraźnie widoczny, ale przy oglądaniu TV bardzo nie przeszkadza. Gorzej jeżeli oglądamy 3D.

To co robi naprawdę ogromne wrażenie to konwersja 2D do 3D. Jeżeli jakość materiału jest bardzo dobra, to konwersja wręcz perfekcyjna. Oglądałem z PVRa nagrania z Animal Planet HD i naprawdę robi wrażenie. Podobnie filmy MKV HD, oraz nagrania z kamery HD.

Łyka wszystkie formaty filmów jakie próbowałem, włącznie z tymi, które nie chodziły na poprzednim TV i kinie LG. Natomiast nie odtwarza mi zdjęć z telefonu przez DLNA, pokazuje, że nieznany format pliku. Zdjęcia po zgraniu na PENa, wyświetlają się prawidłowo. I przez DLNA na kinie LG też chodzą OK.

Pilot Magic, mega wygoda, zwykłego jeszcze nie odpakowałem, zastanawiam się czy będzie potrzebny wogóle.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony jak narazie z tego zakupu.

Kamerką bawiłem się 5 minut, według mnie to raczej gadżet. Co ciekawe, lepiej oceniam nagrania ze zwykłej kamery HD, przekonwertowane w 3D. Kamerka DXG jedynie głębią 3D ją pokonuje.

Uchwyt na ścianę jest firmy LG. Na opakowaniu wymieniunych jest wiele serii do których pasuje, niestety nie ma serii LM, ciekawe czy będzie pasował. Jeszcze nie odpakowałem.
 
Ostatnia edycja:

Kleofas11

Active member
Bez reklam
kupiłem 47LM765S
Łyka wszystkie formaty filmów jakie próbowałem, włącznie z tymi, które nie chodziły na poprzednim TV i kinie LG.
Pilot Magic, mega wygoda

Łyka większość formatow na razie, bo to model 2012.
Za rok wejdą do obiegu nowe kodeki, kompresje i już wszystkiego nie odtworzy z USB. :-D
Azjaci co roku w kwietniu wypuszczają na rynek nowe modele TV.
Producenci nie aktualizują softu dłużej niż rok - max półtora, bo chcą żeby konsument co rok kupował nowe modele TV.
Można też podłączyć do tego TV myszkę i klawiaturę komputerową (bezprzewodowe i przewodowe).
To chyba nawet wygodniejsze niż ten pilot magiczny (jeśli chodzi o dłuższe serfowanie po stronach www).
 
Ostatnia edycja:

Miodzjo

New member
Myszkę podłączałem, faktycznie działa. Ale korzystanie z WWW jest niezbyt wygodne, bo dość długa wczytują się strony.

Napiszę jeszcze o dźwięku. Kiedyś miałem TV kineskopowy, który miał naprawdę fajny dźwięk, później przesiadłem się na LCD i na dźwięku się mocno zawiodłem, bo był tak płaski, jak sam telewizor. W tym jednak dźwięk jest zaskakująco dobry jak na LCD. Ale jest jedno ALE, w niektórych trybach ustawień, przy większej głośności, głośniki okropnie charczą, co jak na TV za takie pieniądze jest moim zdaniem niedopuszczalne. Na szczęście mam kino domowe.

Pytanko: Czy ktoś wie, czy kabel zasilający da się odpiąć? tzn czy pod tą klapką na jedną śrubkę jest jakaś wtyczka? Będę chciał zrobić rynienkę na kable podtynkowo, i jakoś nie sądzę, że tak wielką wtyczkę tam przecisnę, a też nie chciałbym zamurować kabla na stałe, bo dzięki temu TV byłby nie do ruszenia.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Odkręć śrubkę, to się dowiesz ;)
ps. Warto obejrzeć sobie zdjęcia w trybie konwersji 2d->3D. Naprawdę co poniektóre kadry potrafią zaskoczyć, a zdjęcia nabierają nowego życia.
 

dawram

New member
Myszkę podłączałem, faktycznie działa. Ale korzystanie z WWW jest niezbyt wygodne, bo dość długa wczytują się strony.

Napiszę jeszcze o dźwięku. Kiedyś miałem TV kineskopowy, który miał naprawdę fajny dźwięk, później przesiadłem się na LCD i na dźwięku się mocno zawiodłem, bo był tak płaski, jak sam telewizor. W tym jednak dźwięk jest zaskakująco dobry jak na LCD. Ale jest jedno ALE, w niektórych trybach ustawień, przy większej głośności, głośniki okropnie charczą, co jak na TV za takie pieniądze jest moim zdaniem niedopuszczalne. Na szczęście mam kino domowe.

Pytanko: Czy ktoś wie, czy kabel zasilający da się odpiąć? tzn czy pod tą klapką na jedną śrubkę jest jakaś wtyczka? Będę chciał zrobić rynienkę na kable podtynkowo, i jakoś nie sądzę, że tak wielką wtyczkę tam przecisnę, a też nie chciałbym zamurować kabla na stałe, bo dzięki temu TV byłby nie do ruszenia.
A więc kabelek od zasilania w zasadzie można wypiąć, jest on podłączony bezpośrednio wtykiem pod płytkę (napięciową) zasilania, coś w stylu taśmy w kompie:bober:
 

medioner

Member
Telewizor powinien być w każdej chwili zdejmowalny ,dlatego żeby nie komplikować sobie życia należy ładnie kabelek zwinąć,schować za TV ,kupić np. 3m przedłużacza sieciowego umieścić w szczelinie ściennej,następnie razem z kablem antenowym zagipsować, pomalować i gotowe.
 
Ostatnia edycja:
Do góry