LG 47LM765S vs LG 47LM660S

Miodzjo

New member
Odkręć śrubkę, to się dowiesz ;)
ps. Warto obejrzeć sobie zdjęcia w trybie konwersji 2d->3D. Naprawdę co poniektóre kadry potrafią zaskoczyć, a zdjęcia nabierają nowego życia.

Oglądałem i potwierdzam, że niektóre robią naprawdę niezłe wrażenie. Niestety zdarza się też, że rzeczy z dalszego planu wychodzą na pierwszy plan. Szczególnie jak są jaśniejsze.

Oglądając telewizory w sklepie przed zakupem, byłem trochę zniesmaczony pasami poziomymi widzianymi podczas oglądania 3D, trzeba było naprawdę dobrze się ustawić, żeby nie były widoczne. Co ciekawe, w domu nie udało mi się pomimo szczerych chęci wywołać efektu tych pasów :bober: Nie wiem czy w sklepach świetlówki takie zakłócenia robią, czy z czego to wynika, ale bardzo się cieszę, że w domciu 3D jest pozbawione tej wady.

Telewizor powinien być w każdej chwili zdejmowalny ,dlatego żeby nie komplikować sobie życia należy ładnie kabelek zwinąć,schować za TV ,kupić np. 3m przedłużacza sieciowego umieścić w szczelinie ściennej,następnie razem z kablem antenowym zagipsować, pomalować i gotowe.

Chyba zamontuję sobie dodatkowe gniazdo za TV tuż obok uchwytu. Szkoda tylko że ta wtyczka jest taka wielka. Dodatkowo muszę zamurować 2 kable HDMI (PVR i HT) i z kabli to chyba wszystko. A jeszcze LAN, bo jakoś do WiFi nie mam zaufania.

Odnoście kamerki. Pobawiłem się trochę ustawieniami, których zresztą nie ma za wiele i okazuje się, że przy dobrym oświetleniu można uzyskać naprawdę fajny obraz HD z bardzo dobrym efektem 3D. Zoom niestety tylko cyfrowy. A baterię można ładować tylko w kamerze przez gniazdo USB. Co ciekawe, wyświetlacz kamery też jest 3D i nie trzeba do niego okularów. Ale efekt raczej słaby, a obraz niezbyt wyraźny.

A co do uchwytu. Jeszcze nie powiesiłem, ale oglądałem dokładnie. Jest to wersja SLIM, bardzo solidna konstrukcja. Seria LM ma jednak wystające do tyłu głośniki, więc aż tak blisko ściany nie powiesimy, ale na szczęście uchwyt ma regulację odsunięcia TV od ściany, oraz regulację nachylenia.
 

carlos-gd

New member
kamerka 3D

niedawno kupiłem LG 47lm765S i dołożyli kamerę 3D pofesjonal to nie jest ale przyzwoicie się spisuje, filmiki w 3D nawet wychodzą ale bez zbliżeń na maxa bo wtedy obraz niewyraźny, ale w 2D jest O.K.
 

Miodzjo

New member
Właśnie zamontowałem sobie gniazdo 230V za TV, niestety tak jak myślałem, wtyczka jest za duża i nie da się teraz TV dosunąć do samej ściany. Jak się skończy gwarancja na TV, to utnę ten kabel i podłączę na krótko, do kostki jak żyrandol i dopiero będzie OK.

Dobrze że powiesiłem TV na ścianie, bo ta podstawa jest okropna. Błyszczy się jak by była od błyszczącej wersji tego TV.
 

CzarnaPłyta

New member
Nie wiem jak w 765 ale w 660 arc działa git. Wystarczy tylko odpalić opcje w simplink w wejściach i uruchomić ponownie tv. Ampli startuje i wyłącza się razem z tv.

PS, ampli u mnie to pionek z seri vsx 2011.
 
Ostatnia edycja:

norbiwa

New member
Właśnie dojechał 47LM765s z kinem domowym BH9520T. Kino bajka ale obraz z TV na ustawieniach fabrycznych taki sobie. Znalazłem ustawienia na Flatpanelshd ale nie do końca je kumam.Czy byłby Ktoś tak uprzejmy i podałby mi dobre ustawienia z opisem co i jak bo jestem zielony w temacie.
 
Ostatnia edycja:

dareh

New member
Witam ! Mam zamiar kupić TV LG 47LM660S i dlatego chciałem zapytać, czy ktoś na nim oglądał mecz piłki nożnej lub tenis? Chodzi mi czy da się oglądać dynamiczną akcje, czy pojawiają się smugi? (np. piłkarz biegnie, a koszulka za nim !!!!).
Pozdrawiam !!
 

Adamson_PL_

New member
Witam ! Mam zamiar kupić TV LG 47LM660S i dlatego chciałem zapytać, czy ktoś na nim oglądał mecz piłki nożnej lub tenis? Chodzi mi czy da się oglądać dynamiczną akcje, czy pojawiają się smugi? (np. piłkarz biegnie, a koszulka za nim !!!!).
Pozdrawiam !!
Matryca smuży - po samych piłkarzach tego nie widać, ale szybkie podania jak najbardziej. W tenisie ziemnym jest jeszcze gorzej. Jestem userem tego modelu, więc wiem co piszę :)
Ściągnij jakąś transmisję w HD i idź z pendrive'm do sklepu - to rozwieje Twoje wątpliwości.
 

Lipek172

New member
powracajac do tematu:)

troszeczke odbieglismy od tematu porownania tych 2 modeli.. ja ciagle mam dylemat czy kupic 47 660s czy 760s. roznica w cenie na dzien dzisiejszy to okolo 1000zl wiec sporo;/ z tego co mi wiadomo roznica jest w hz (660s - 400hz, 760s - 800hz ) no i do 760 dodaja kamerke gratis.. ale pytanie brzmi czy rzeczywiscie widac roznice w ogladaniu po przez 3d i normalnie? czy sa inne roznice? clouding chyba w obu podobny.. prosze o napisanie o tych roznicach tylko nie w suchych liczbach (te znam) a w ogladaniu..

ps. 640 od 660 rozni sie tylko tym ze do 640 nie daja pilota magic motion, roznica w cenie to 300-400zl gdzie oddzielnie pilot kosztuje okolo 100zl:) ale jeszcze mialbym pytanie czy zwykly taki pilot magic motion kupiony na allegro bedzie wspolgral z modelem 640s?

wiem ze sporo pytan lacznie ale mam nadzieje ze mi pomozecie:)
 
Ostatnia edycja:

bazyl12

New member
W LM760S nie powinieneś dostrzegać "smużenia", jak masz spostrzegawcze oko i wyłapujesz szczegóły to 800Hz czyli 200Hz rzeczywiste. 760 jest minimalnie jaśniejsza, ma dwa podświetlenia dolne o górne.

TruMotion generuje dodatkowe, pośrednie klatki obrazu, co redukuje jego zacinanie się (tzw. judder), zwiększa płynność, ale też generuje niepożądane artefakty "Smużenie".
 
Ostatnia edycja:
Do góry