Lg 42lm640s

Disto

New member
Bez reklam
A więc miałem tą/ę ;-) odrobinę szczęścia, i zakupiłem tego dziada w neonecie za 2503,93 zł.
W komplecie magic z donglem [dongla wbudowanego mają modele powyżej 640'stki], dodatkowe 4 pary okularów. WIFI wbudowane w tv. Czyli, praktycznie kupiłem ten tv w dość rewelacyjnej cenie bo ok. 2300zł. W mixie był goły w cenie 2900 !
Odnośnie led plus, to ma go cała linia cinema 3d, a więc musi być i w moim, tym bardziej że jest to wydrukowane na kartonie.
Zalety:
Start: 7sekund [ Toshiba vl963 chyba powyżej 30sek ]
Dobre skalowanie SD.
W miarę przyzwoita czerń - wiadomo, nie jest to plazma, ale sutanna księdza wyglądała na czarną.
Clouding minimalny.

Telewizorek świeci mocniej, jak lm660 widziany u znajomego - duży plus przy oglądaniu w 3d !
Odnośnie 3d, tu mała rewelacja ! Telewizor automatycznie zwiększa podświetlenie na maxa w tym modusie.
Z odległości 2,5 m. nie widzę żadnych linii poziomych - praktycznie nie widać spadku jakości obrazu nadawanych w dobrej jakości.

Następna niespodzianka to to, że część przycisków pilota, po krótkim naświetleniu lampą świeci w ciemności i to rewelacyjnie długo...powyżej 2 godzin !

Odnośnie tego nieszczęsnego braku ostrości elementów, w ruchu bocznym. Wiele osób to źle interpretuje jako brak płynności ogólnie a z tym telewizor nie ma problemów - napisy przesuwają się płynnie ! No więc, do meritum sprawy: ogólnie trudno zauważyć coś niepokojącego.
Oglądałem przed chwilą skoki narciarskie, żadnego smużenia, znaczących nieostrości nie zauważyłem. Ciekawe jak wypadnie futbol.

Minusy które do tej pory zauważyłem, to brak możliwości usuwania programów z list.
Brak efektu trójwymiarowego elementów obrazu w konwersji 2>3. - obraz przesuwa się gdzieś w głąb telewizora i to wszytko co mogę zauważyć.
Przy odtwarzaniu z usb, brak jest sygnału A/V na scarcie - tą przypadłość ma też samsung es6800.
Nie da sie rozciągnąć formatu 4:3 do pełnego formatu wyświetlacza.

C.D. najprawdopodobniej nastąpi...

:!: O wyborze tego tv zadecydowało "CCC" . Starsi forumowicze pewnie kojarzą to z logiem/mottem pewnej sieci sklepów obuwniczych i wiedzą co ten skrót znaczy - młodsi niech zapytają mamy lub taty :lol:
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
No to kolego Disto jestes zadowolony a jak z ustawieniami bo mi brakuje w tym telewizorze ostrosci i swiecenia porzadnego a tu jest cos nie tak albo ja sie przyzwyczailem do lcd i plazmy .Popisz troche poczytamy poustawiamy
 

Disto

New member
Bez reklam
Tak, jestem zadowolony bo skończyła się męka wyboru i mam wreszcie upragniony spokój.
Mariusz, może trafił ci się poniedziałkowy model ;-) Może ja mam matrycę samsunga, która ma gorsze kąty jak IPS od LG, ale za to świeci jak żarówa...
Ostrość mam ustawioną na47, podświetlanie 30, kontrast 100, led plus wysoki i to wszystko co zmieniłem.
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Witam
Ten model wydaje mi się takim "kompromisem" zwłaszcza cenowym pomiędzy LG Lm620s a Lm660s ... skoro Macie ten Tv (interesuje mnie wersja 42 calowa) chce się upewnić na 100 % czy ten model w opcjach obrazu ma aktywną opcję "lokalne przyciemnianie led" ? ....
druga kwestia jakość wykonania obudowy (jest plastikowa) jak ją oceniacie w takim codziennym użytkowaniu podczas czyszczenia panelu itp. ? ... co mi trochę nie daję spokoju to te "szpary" między ramką a matrycą ... o ile jeszcze w modelu Lm660s są malutkie (ten 1 mm) to w tym Lm640s to są już naprawdę duże ... mam takie wrażenie jakby za niedługo matryca miała "wypaść" z tej ramki :].
Dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
ps. jeszcze jedno ważne zobaczcie na meczach piłki nożnej czy występuje banding (szare "brudne" pionowe pasy) najbardziej widoczne na zielonej murawie
 

Sorasil

New member
electro96

"czy ten model w opcjach obrazu ma aktywną opcję "lokalne przyciemnianie led" ? .

tak ten model ma lokalne przyciemnienie w opcjach obrazu
 

Disto

New member
Bez reklam
Co do jakości wykonania to kiki bardzo ją chwali w swoim teście. ja również nie mam żadnych zastrzeżeń. Ramka stanowi integralną cześć tylnej obudowy, a więc krawędzie matrycy muszą być widoczne i jakieś tam szparki zawsze będzie widać, ważne że to wszystko jest ładnie równo spasowane. Dobra rada, nie przejmuj się duperelami :wink: Co do reszty, to chętnie odpowiem jak telewizor zagości na stałe na swoim właściwym miejscu. Jeśli chodzi o tego ledplusa, to tak do końca nie wiem co jest grane.
W ustawieniach obrazu jest ta funkcja wyłączona i nie ma możliwości jej uaktywnić [wyszarzone pole], natomiast w opcji ustawiania wideo, kiedy odtwarzany jest film np, z pena to można ustawić poziom działania local dimming. W teście na jednym ze zjdjęć widać, że opcja włączania jest aktywna, wiec... :niewiem:
Napisz do kikiego, może coś zechce wyjaśni w tej sprawie.
 

eliksyr

New member
Rozumiem Disto, że nabyłeś 640S? ja się przymierzam do 660S i chyba na tym modelu poprzestanę, bo testy i czytanie w kółko forum skończy się wodogłowiem niedługo. Czekam tylko aż ceny spadną - liczę na poświąteczne obniżki, myślicie, że coś zostanie jeszcze na półkach jak ludzie przed świętami się rzucą? :)
 

Disto

New member
Bez reklam
Tak, mam 42'640s. Podobnie jak ty byłem zdecydowany kupić 660 kiedy był w promocji w neonecie z blurayem. Niestety trudno się załapać na taką okazję, bo dają ze 2 sztuki na sklep i zazwyczaj trzymają je w magazynie... No ale udało się z tym który mam, i chyba lepiej bo jest taniej a bebechy i możliwosci te same. Fakt, wygląd mniej atrakcyjny, ale ja i tak lubię sreberko i podoba mi się 670. Czy warto dopłacać kilkaset zł. do wyglądu... Moim zdaniem 640 lepiej świeci jak mod, 660-70, zresztą widać to wyraźnie w sklepie, w porównaniu z innymi markami. Obraz jakiś bledszy mniej świetlisty i dodatkowo żółtawy w 670. Jak już wspominałem, widziałem 660 u znajomego i się to potwierdziło. podświetlanie miał ustawione na 80% a rewelacji nie było, 3D wypadało dość mrocznie i wręcz zniechęcało do oglądania. Ja mam podświetlanie 30% i telewizorek całkiem ładnie świeci nawet w jasnym pomieszczeniu. Po przełączeniu w tryb 3d praktycznie nie przyciemnia obrazu bo automatycznie zwiększa wartość podświetlania. Właściwie to cena dokonała wyboru za mnie, i o dziwo jestem całkiem zadowolony. Absolutnie nie uważam, że trafił mi się tv z super obrazem, tu stawiałbym raczej [tej klasie cenowej] na pfl5507 - szkodliwsze aktywne3d, brak sygnału na scarcie, mulenie, zawieszki systemu itd. Im dłużej się czeka tym lepsze oferty cenowe, to fakt. Jak już jest naprawdę tanio to pojawiają się nowe atrakcyjniejsze modele na rynku...i wszystko zaczyna się od nowa.
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
Rozumiem Disto, że nabyłeś 640S? ja się przymierzam do 660S i chyba na tym modelu poprzestanę, bo testy i czytanie w kółko forum skończy się wodogłowiem niedługo. Czekam tylko aż ceny spadną - liczę na poświąteczne obniżki, myślicie, że coś zostanie jeszcze na półkach jak ludzie przed świętami się rzucą? :)

zostanie zostanie, a co sie nie sprzeda to po nowym roku przed wyjsciem nowej serii bedzie tansze
 

eliksyr

New member
No i na to czekam. Gały mi wyszły jak zobaczyłem różnicę w cenie 660S chociażby w RTV euro AGD a najtańszym sklepem internetowym (3600zł a 2800zł!). także poczekam trochę :)
 

electro69

New member
No i na to czekam. Gały mi wyszły jak zobaczyłem różnicę w cenie 660S chociażby w RTV euro AGD a najtańszym sklepem internetowym (3600zł a 2800zł!). także poczekam trochę :)
To ja Ci napisze jeszcze lepszy absurd ... sprawdzałem właśnie cenę 42 calowego LM660s w jednym ze sklepów stacjonarnych (nie będę wymieniał który bo to kompromitacja co oni tam robią) i tak w sklepie ten model kosztuje 3799 zł ! :shock: ... kpina dosłownie ... oczywiście sprzedawca proponuje mi super obniżkę na 3399zł ... uśmiałem się z tej "promocji" ... na dodatek dodam że ta sieć sprzedaje także w internecie a tam telewizor kosztuje uwaga 2915 zł ... oczywiście jak im to powiedziałem okazało się nagle że można sprzęt zamówić do ich salonu jako miejsce odbioru i nawet oni za Ciebie to zamówią :shock: więc co jak złapią jakiegoś "jelenia" to sprzedadzą mu telewizor za ok. 900 zł drożej skandal ... dlatego sorry ale już dawno przestałem wierzyć w to co mówią sprzedawcy i ich "super okazje" jak sam się nie orientujesz w tym co chcesz kupić to cię mogą nieźle "załatwić" (oczywiście nie tyczy się to wszystkich sprzedawców żeby nie było :-o zdarzają się też na szczeście Ci uczciwi i profesjonaliści z którymi nie trzeba kończyć rozmowy po 1 zdaniu jak się słyszy jakie głupoty wygaduje na temat danego sprzętu).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
Jeszcze mam jedno pytanie odnośnie tego TV ... czy korzystaliście z Smart Tv i są dostępne polskie aplikacje (Ipla itp.) ... ponieważ czytałem na forum że jeden z użytkowników ma ten model i nie pojawiają mu się właśnie polskie aplikacje ... kupował go w Polsce ... co jest trochę niepokojące to nie ma tego modelu na naszej oficjalnej stronie LG więc żeby nie było że to jest jakiś model sprowadzany i nie pochodzi on z polskiej dystrybucji stąd te problemy z wyborem polskich aplikacji w Smart ?
Pozdrawiam
 

Sorasil

New member
electro69 w 640s z aktualnym firmware 04.10.37
jest w premium:
Orange_tpsa, ipla, hbo go, filmbox, ipla film, ipla sport, youtube ,allegro itd.
 

eliksyr

New member
Czyli, jak dobrze rozumiem, 640 i 660 różni się jedynie wyglądem? Cieniutką ramką? Bo jeszcze nie zdarzyło mi się zobaczyć 640 na żadnym sklepie.
 

electro69

New member
Czyli, jak dobrze rozumiem, 640 i 660 różni się jedynie wyglądem? Cieniutką ramką? Bo jeszcze nie zdarzyło mi się zobaczyć 640 na żadnym sklepie.
Tak by właśnie z tego wynikało że parametry techniczne mają te same ... natomiast różnica jest w wyglądzie ... oprócz cieńszej ramki najważniejszą różnicą jest to że 660s ma obudowę z metalu natomiast 640s to plastik jeśli chodzi o ramkę ... i 660s ma w zestawie pilot Magic Motion natomiast do 640s trzeba już sobie dokupić (często jak jest ten model na promocji to dodają ten pilot "gratis").
ps. model ten jest dostępny we wszystkich popularnych sieciach RTV ... nie miałem z tym problemu żeby go zobaczyć.
Pozdrawiam
 

patryk_85

New member
W gazetce neonet pojawił się 42lm640s w cenie 2499zł. Oczywiście nie jest dostępny, "bo to producent, bo to dostawca, bo był tylko jeden...". Wszystkie 3 rzeczy które chciałem kupić z tej gazetki w neonecie są dziwnym trafem niedostępne...profesjonalizm.
Dobrze, że tv jest dostępny w sklepach internetowych w cenach niewiele większych.
 
Ostatnia edycja:

PeteShadow

New member
Bez reklam
W gazetce neonet pojawił się 42lm640s w cenie 2499zł. Oczywiście nie jest dostępny, "bo to producent, bo to dostawca, bo był tylko jeden...". Wszystkie 3 rzeczy które chciałem kupić z tej gazetki w neonecie są dziwnym trafem niedostępne...profesjonalizm.

Dzisiaj dostałem mailing z neo:

  • w tytule maila: "50% taniej"
  • w środku maila banner: "40% taniej"
  • poniżej kilka produktów z których największa obniżka dotyczyła kamerki ~30% taniej, a pozostałe to rabaty rzędu kilkunastu procent.
I tak się mają reklamy do rzeczywistości :fool:
 
Do góry