Lg 42lm640s

Sorasil

New member
Nie włączysz ich.
Koncern LG (w którejś kolejnej aktualizacji oprogramowania do serii LM) usunął funkcję odtwarzania napisów w filmach odtwarzanych przez Wi-Fi.
Wcześniej taka funkcja była i działała bez problemu.
Ci którzy aktualizują na bieżąco soft już tej funkcji nie posiadają w swoich TV.
Te ich "cudowne" aktualizacje to i tak tylko kosmetyka, ikonki albo pierdółki.

Włączy
1.plik musi byc np w formacie microdvd (.sub albo .txt) istotny jest format a nie rozszerzenie pliku, konwersji można dokonać w subtitle workshop 4
2.ja używam plexa bo zeczywiście po ostatniej aktualizacji cześć serwerów dlna przestała udostępniać txt np nie działa w windows media player a działało
 

kuca01

New member
Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie jako że jest to mój pierwszy wpis -2-gi po przywitaniu :).
Proszę o wyrozumiałość, jestem nowy w materii TV i nowości z tym związanych.
Do sedna kupiłem telewizor jak w temacie wątku i proszę odpowiedzcie mi czy można na nim jakoś oglądać iplex.pl.
Zobaczyłem bajer u kolegi na Samsungu i spodobało mi się ale co się okazuje na moim LG nie ma iplex tylko ipla która jest dużo słabsza...
Czy popełniłem błąd kupując LG?
A może jest możliwość oglądania iplex-u przez DLNa z komputera?
Z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam!
 

kowalbd

New member
Dzięki za info.

Niezbyt przemyślane mają te aktualizacje ....

Ale to nie chodzi tylko o wifi, podpialem kablem pod router i to samo. Z usb natomiast czyta napisy ale nie rozpoznaje polskich czcionek.

Moze to naprawia ...
 

kowalbd

New member
Włączy
1.plik musi byc np w formacie microdvd (.sub albo .txt) istotny jest format a nie rozszerzenie pliku, konwersji można dokonać w subtitle workshop 4
2.ja używam plexa bo zeczywiście po ostatniej aktualizacji cześć serwerów dlna przestała udostępniać txt np nie działa w windows media player a działało

Działa taka opcja u Ciebie? U mnie mimo, że są formatu microDVD to i tak ich nie odtwarza.

Prawdopodobnie jest tak jak zostało napisane wyżej, nie odtwarza napisów przez sieć.

Straszna lipa ...
 

Sorasil

New member
Działa taka opcja u Ciebie? U mnie mimo, że są formatu microDVD to i tak ich nie odtwarza.

Prawdopodobnie jest tak jak zostało napisane wyżej, nie odtwarza napisów przez sieć.

Straszna lipa ...

nie ma znaczenia czy lan czy wifi działają napisy ale przez serwer plexa, a udostępnione przez mediaplayer jest bez napisów
usb oczywiście z napisami
nie działa przez siec zmiana ścieżki językowej w mkv a działała i tu użycie plexa nic nie daje
 
Ostatnia edycja:

rudi74

New member
Witam,posiadam ten tv od tygodnia i jestem zawiedziony poprzednio był samsung i wszystko bylo ok a teraz szok.Posiadam dekoder Sagem ESI-88 w cp i mama takie pytanko czy ten dekoder "gryzie "sie z tv ,dekoder po odpaleniu szaleje zamiast hd mam tylko sd po 2/3 krotnym resecie dekodera
mam obraz hd ale obraz jest taki piaskowy,byłe aps polsatu wymieniłem dekoder na drug ale bez zmian obraz po prostu tragedia a na samsungu wsio ok
 

andreas2012

New member
Witam,posiadam ten tv od tygodnia i jestem zawiedziony poprzednio był samsung i wszystko bylo ok a teraz szok.Posiadam dekoder Sagem ESI-88 w cp i mama takie pytanko czy ten dekoder "gryzie "sie z tv ,dekoder po odpaleniu szaleje zamiast hd mam tylko sd po 2/3 krotnym resecie dekodera
mam obraz hd ale obraz jest taki piaskowy,byłe aps polsatu wymieniłem dekoder na drug ale bez zmian obraz po prostu tragedia a na samsungu wsio ok

sprawdz ustawienia podane w innym poscie, ale LG jest wciaz przecietna firma i odstepuje jakoscia od panasonic philips sony toshiba sharp itd a samsung podobna liga ale troche bardziej dopracowane TV
 

rudi74

New member
Tv mam ustawiany tak jak podaje kolega RHJG w poscie o ustawienie obrazu 47lm660/670s ale daje mam piaskiem po oczach
Ale pogrzebałem na necie i jest tam taka teoria że LG ma hdmi 1,4 z czym dekoder ma 1,3 i se z tym nie radzi i dlatego szaleje ,prawda to?
 
Ostatnia edycja:

zielony1804

New member
koledzy doradzicie mi jaki tv jest lepsz spośród tych dwóch Lg 42lm640s Samsung UE40ES6100 cena jest podobna funkcje tez może wy mi doradzicie który jest lepsz prostszy w obsłudze mniej awaryjny która firma ma lepszy serwis jakosc obrazu jakosc 3d w którym jest lepsze. Pomóżcie mi z góry dziekuje

A moze inny tv z podobnymi funkcjami i podobnej cenie zależało by mi zeby miał wbudowane wifi
 
Ostatnia edycja:

hebann

New member
Witam, jak jest z przeglądarką internetową czy działa stabilnie w tym modelu LG 640s ? bo podobno w modelu 660s źle ją dopracowali (czy tam coś z zarządzaniem pamięcią i procesorem nie tak) i potrafi zamulić
 

Sorasil

New member
W nawiązaniu do napisów najprostszy sposób w napiproject ustawić

jezyk polski
w formacie srt
kodowanie ansi
microdvd - srt
srt - srt
tak pobrane napisy udostępnione przez plexa są widoczne w lg
 

kowalbd

New member
W nawiązaniu do napisów najprostszy sposób w napiproject ustawić

jezyk polski
w formacie srt
kodowanie ansi
microdvd - srt
srt - srt
tak pobrane napisy udostępnione przez plexa są widoczne w lg

Przez Plexa z napisami nie ma problemu. Czy to kodowanie microDVD czy PowerDivx czyta napisy zawsze.

Problemem jest czytanie napisów z dysku sieciowego, bez konieczności uruchamiania kompa.

Póki co nie udało mi się uruchomić napisów z MBL.
 

golos

New member
Ogólnie jest ok ale...

Telewizor jest bardzo fajny ale żeby nie było tak super to skupię się na tym co mi nie leży.
Telewizor posiada poważną wadę - brak wyjść audio za wyjątkiem optycznego a i to nie da się z niego skorzystać ze względu na dziwne usytuowanie gniazda. Po prostu jest tak głęboko, że w żaden sposób nie da się włożyć wtyczki od kabla optycznego, która jest albo za szeroka albo za krótka. Innych wyjść audio nie ma.
Druga poważna wada, która dotyczy wszystkich telewizorów to nagrywanie przez usb. Aby móc nagrywać trzeba sformatować dysk lub inny nośnik np, pena do formatu widzialnego dla telewizora. Po formatowaniu i nagraniu czegokolwiek żaden komputer już tego co nagrane nie zobaczy. Plik można odczytać wyłącznie za pomocą telewizora. Kolejne wady z tym związane to nagrywanie wyłącznie z naziemnej telewizji cyfrowej. Nie da się nagrać z telewizji kablowej (mam UPC) oraz analogowej. Jednym słowem nagrywania jakby nie było.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Plik można odczytać wyłącznie za pomocą telewizora.

... na tym niestety polega funkcja PVR u każdego producenta TV na świecie.
Bajer i tyle.
Co więcej ... nagrany materiał możesz odtworzyć tylko na swoim egzemplarzu TV, na żadnym innym.
A gdy padnie ci płyta główna w TV, to już nigdy tego nie obejrzysz.

Już lepiej kupić za 90 zł zewnętrzny dekoder np. "Manty", he he.
O wiele bardziej funkcjonalny.
 
Ostatnia edycja:

orzech85

New member
Telewizor posiada poważną wadę - brak wyjść audio za wyjątkiem optycznego a i to nie da się z niego skorzystać ze względu na dziwne usytuowanie gniazda. Po prostu jest tak głęboko, że w żaden sposób nie da się włożyć wtyczki od kabla optycznego, która jest albo za szeroka albo za krótka. Innych wyjść audio nie ma.

Ktoś jeszcze się spotkał z tym aby nie można było włożyć wtyczki kabla optycznego w tym modelu albo wyższym 660s/670s?
 

michal77

New member
Telewizor posiada poważną wadę - brak wyjść audio za wyjątkiem optycznego a i to nie da się z niego skorzystać ze względu na dziwne usytuowanie gniazda. Po prostu jest tak głęboko, że w żaden sposób nie da się włożyć wtyczki od kabla optycznego, która jest albo za szeroka albo za krótka.
Aby móc nagrywać trzeba sformatować dysk lub inny nośnik np, pena
Widocznie masz jakąś dziwną wtyczkę, u mnie weszła bez problemu.
Aby móc nagrywać trzeba sformatować dysk lub inny nośnik np, pena
Dodatkowo na pena nie nagrasz, tylko na HDD (też mnie to wkurza).
 
Do góry