lcd-agd.pl

tromik

New member
Cisza

Jakaś cisza nastała tu na forum oraz w prokuraturze. Coś ktoś wie co się dalej dzieje w naszej sprawie ?

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ! :)
 

Slaphead

New member
Lcd

Cisza niestety nastała, emocje opadły i chyba juz każdy zapomniał o całej sprawie. Dowiedziałem się wczoraj, że sprawa została przekazana do Policji w Zielonej Górze.Niejaki Damian D. był tylko pionkiem w grze, ta sprawa sięga dużo głębiej. Z pewnością zauważyliście ile się pojawiło podobnych spraw przed i po świętach. Wszystko to musi byc ta sama szajka. A na ceneo jak się człowiek dobrze przyjglądnie to takich sklepów typu widmo jest więcej. Podobne opinie, imiona osób wystawiających, podobna strona, regulamin , brak tel.stacjn.a przede wszystkim niskie wręcz nie możliwe ceny przesyek kurierskich. Każdy robi błedy.ja uważam, ze ze swojej pazernosci wpadna i to szybko.Juz nie ma lekko, policja ich złapie.
 

skansenik

New member
Odpowiedz z prokuratury

Witam

Ja przed nowym rokiem dostalem pismo od lokalnego prokuratora iz sprawa zostala przekazana do polaczenia do prokuratora w Swiebodzinie.
Czy powinenem rowniez dostac informacje lub odpowiedz od prokuratora, ktory sie tym obecnie zajmuje?

Pozdrawiam
 

linka78

New member
do skansenik

Myślę,że jeżeli sprawa została juz przekazana do Świebodzina ,to jeśli będzie się coś działo w tej sprawie to będziesz informowany już z tamtejszej Prokuratury.
Pozdrawiam
 

stefanz

New member
Zawiedziony jestem

Czołem wszystkim.
Dowiedziałem się, że nasza sprawa została przekazana do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze do VI-tego oddz.(ale nie pamiętam dokładnie od czego oni są).

Moje zaskoczenie polega na tym, że tak jak pan Prokurator prowadzący z Sulechowa był konkretny i miły tak sympatia kończy się na Zielonej Górze.
Nie uzyskałem od nich żadnej odpowiedzi. Pani z którą rozmawiałem wręcz śmiejąc się ze mnie powiedziała, że ta sprawa się będzie ciągnąć baaaardzo długo i oczywiście nie wie jak długo. Tak naprawdę to nic nie wiedziała, bo tak naprawdę to oni nic w naszej sprawie nie robią. Ale za to nie podobał się jej mój ton kiedy zadawałem jej proste pytania ( aż się boję,że jeszcze ze mnie zrobią przestępcę ;-) ).
Na koniec jakże krótkiej i właściwie bez treści rozmowie pani powiedziała mi, że pytania do Prokuratury mam kierować na piśmie. A jak znam życie i z doświadczenia odpowiedzi z prokuratury przychodzą z zachowaniem odpowiedniego terminu (chyba 14 dni) z treścią, że "...prowadzone są czynności..." - czyli dalej nic.
Nie podano mi nazwiska Prokuratora prowadzącego sprawę więc nawet niewiem co robić dalej. Pisać??
Pewnie napiszę chociażby dla zasady.

Odnoszę wrażenie, że nikomu z organów ścigania nie zależy na sprawiedliwości. Wszystko i wszystkich mają gdzieś. Sprawa pewnie z czasem trafi do umorzenia. Pieniądze z konta w większości zabierze komornik, bo będzie je sprawiedliwie dzielił, i tyle !!
 

es-kasia

New member
Witam, ja także martwie się tą ciszą :) przyznam, że lepiej mi było na sercu kiedy coś się działo i kiedy na tym forum znajdowałam pociechę. Teraz boję sie że sprawa umrze śmiercią naturalną i nici ze sprawiedliwości. Oczywiście emocje ostygły, ale uraz został, ja np. od dawna korzystam z zakupów w sklepach internetowych i zastanawiam się czy to rutyna i brak czujności ( w naszych realiach to wymagana jest chyba obsesyjna czujność) mnie zgubiły. Pozdrawiam i zachęcam do ponownego ożywienia forum!
 

seneka

Member
stefanz napisał:
Czołem wszystkim.
Pani z którą rozmawiałem wręcz śmiejąc się ze mnie powiedziała, że ta sprawa się będzie ciągnąć baaaardzo długo i oczywiście nie wie jak długo. Tak naprawdę to nic nie wiedziała, bo tak naprawdę to oni nic w naszej sprawie nie robią. Sprawa pewnie z czasem trafi do umorzenia. Pieniądze z konta w większości zabierze komornik, bo będzie je sprawiedliwie dzielił, i tyle !!

Kupuję w internecie od wielu lat i przy każdym takim oszustwie widzę że nadzieje kupujących mocno rozmijają się z rzeczywistością. Kobieta się z ciebie śmiała, bo przeciętny Kowalski myśli, że prokurator zajmuje się tylko jego sprawą i jest w to zaangażowany duszą i sercem. W rzeczywistości prokurator ma dziesiątki różnych spraw, raz na tydzień zajrzy w waszej sprawie do akt i na tym się kończy. Jakbyście go zapytali co zostało zrobione to pewnie nawet waszej sprawy z pamięci nie będzie kojarzył. Generalnie w polskich sądach istotą działania jest gra na przeczekanie- pierwsza rozprawa za rok, potem przesłuchanie świadków po to tylko żeby w papierach był porządek i sprawa ląduje do szafy. Pies z kulawą nogą nie ruszy się żeby realnie cokolwiek zrobić. Nawet jak złapią oszusta i okaże się że kasa była przelewana nie na jego konto tylko na słupa to jest duża szansa, że oszust dostanie nie więcej jak rok w zawieszeniu. Sorry że tak mówię, ale zapomnijcie o odzyskaniu jakiejkolwiek kasy. Konto zostało wyczyszczone i nie dostaniecie nawet zlotówki.
 

czorcik1

New member
Pocieszyciel ??!!

seneka napisał:
Nawet jak złapią oszusta i okaże się że kasa była przelewana nie na jego konto tylko na słupa to jest duża szansa, że oszust dostanie nie więcej jak rok w zawieszeniu. Sorry że tak mówię, ale zapomnijcie o odzyskaniu jakiejkolwiek kasy. Konto zostało wyczyszczone i nie dostaniecie nawet zlotówki.
A ja mam nadzieję (choćby na część pieniędzy) i na sprawiedliwość wobec Damiana O. A tak wogóle to do tej pory nie wiadomo czy coś było na koncie czy nie.
 

stefanz

New member
Powiem tak...

Na podstawie własnych doświadczeń oraz tego co usłyszałem od pani z Prokuratury Okręgowej z Zielonej Góry to rzeczywiście sprawa leży jeśli nie ma zainteresowania poszkodowanego i jednym ze skuteczniejszych sposobów na egzekwowanie sprawniejszego działania Prokuratury jest brzydko mówiąc nękania ich PISEMNIE zapytaniami dotyczącymi postępów w sprawie. Czyli wywarcie presji na postępowaniu. Namawiałem zresztą we wcześniejszym poście do indywidualnego zaangażowania każdego z nas i pisanie do nich. Ja zamierzam pisać. Min. 1 raz na miesiąc, bo daję przecież czas na działanie. Będę miał udokumentowany w odpowiedzi postęp prac. Bo nie mogą mi przecież w kółko odpowiadać, że czynności trwają.
Domagać się należy na piśmie konkretnej odpowiedzi co do zakresu prowadzonych czynności. I tak właśnie zrobię.
Zwłaszcza, że nie chciał nikt ze mną rozmawiać w tej prokuraturze tylko "...niech pan do nas pismo napisze". Co za chory świat się robi. Niedługo nawet siedząc obok siebie będziemy do siebie pisać??

A naszą sprawę dalej monitoruje prasa. Wiem, bo ogólnie teraz jest temat gorący osób poszkodowanych przed świętami poprzez ceneo.pl i sklepy internetowe. To grubsza sprawa i to nie podlega żadnym wątpliwościom.

A zatem kolejny raz nawołuję was do pisania do Prokuratury.
I niewiem czy ktokolwiek z was dostał pismo od Prokuratury rejonowej ze Świebodzina na temat przeniesienia sprawy Do Zielonej Góry do VI oddziału Prokuratury Okręgowej.

A miało być tak pięknie, szybko i sprawnie. A jest jak zawsze !!

Pozdrawiam - zawiedziony,ale mimo wszystko optymistyczny.
Stefanz
 

mflaku

New member
Mi miesiac temu przyszlo pismo ze sprawe skierowano do Prokuratury w Zielonej Górze i na tym koniec.
Podaj moze przykladowe pisemko co tam im kreslisz i adres na ktory wysylasz to wiecej ludzi napisze z zapytaniem czy cos sie dzieje:)
 

bdan

New member
Myślę, że mozemy pisać, na pewno nam to nie zaszkodzi. Kiedys na forum q.qwerty rozwijał wątpliwości prawne naszej sytuacji i podał wzór doniesienia do prokuratury. Może znowu jakis szablonik. Odezwijcie się kto będzie pisał, będziemy mieć obraz sytuacji ile nas drąży temat.
Pozdrawiam
 

stefanz

New member
Ja po prostu do nich napisałem, że skoro nikt nie chce ze mną rozmawiać przez telefon więc zapytuję jaki jest postęp prac w stosunku do wykonanych czynności przez Prokuraturę Rejonową w Świebodzinie??
I pytanie drugie. Kiedy poszkodowani do których ja należę odzyskają pieniądze?

I teraz czekam na odpowiedź. pewnie mają swoje dni na odpowiedź.

Pozdrawiam

Acha i napisalem jeszcze, że Prokurator w Świebodzinie był kompetentny, bo przynajmniej bez problemu można było z nim pogadać a i do zatrzymania doszlo ;-))
 

linka78

New member
Witam,ja także nie zamierzam siedzieć dalej z załozonymi rękami.Będę pisać do Prokuratury.Takie ma prawo każdy obywatel,należa nam sie szczegóły w sprawie,przecież jesteśmy pokrzywdzonymi w tej sprawie!!!
Pozostając w nadzieji ....pozdrawiam.
 

stefanz

New member
A ja szczerze powiem, że po rozmowie telefonicznej to odniosłem wrażenie, że właśnie jak nie będzie się wywierało nacisku na pracę prokuratury to oni bardziej brzydko mówiąc " oleją sprawę".
Bo czas leczy rany. Łatwiej jest również przeżyć informację, że kolejna sprawa została umorzona lub wyrok jest banalnie niski. Każdy z nas wtedy będzie dochodził do wniosków, że w jakim kraju my żyjemy??
Minął kolejny miesiąc. A ja nie widzę żadnego postępu. I nikt nawet grzecznościowo nie chce ze mną rozmawiać.
Napisałem. Czekam na odpowiedź lecz cudów się nie spodziewam. Liczę jednak, że państwo urzędnicy prokuratorzy nie obrażą się na mnie i nie zechcą być złośliwi w stosunku do mnie( bo nie trzeba przecież było zaczepiać...)

Pozdrawiam
 

agmik

New member
Nowe Wieści O Lcd-agd Z Prokuratury...

Witajcie kochani.
Przepraszam,że sam troszkę milczałem ale teraz... tylko spokój i wiara w Policję i Sądy Nas wszystkich uratuje.
Sprawa wygląda tak......słuchajcie (odnośnie naszej kasy i naszego Damianka...?)
Jestem dzisiaj (6marca) po 5-telefonicznych rozmowach,min.:
- z Policją wydział VI Z.Góra
- z Prokuraturą z Z.Górze
- z Policją w Sulechowie itd.
Nasza sprawa na dzień 6marca 2009r.wygląda następująco::::hmm:
(uwierzcie sam jestem pokrzywdzony na kwotę 4tyś.,denerwuję się jak i Wy, myśli o tym ciągle do mnie wracają--zresztą jak ktoś niewie to u mnie kręcili TVN-filmik i jestem cały czas w kontakcie z TVN 24...nieważne słuchajcie teraz nowych wieści z Zielonej Góry)
Proszę niezałamujcię się ja po dzisiejszej rozmowie wiem na pewno,że (pewne moje żródła...) sprawa jest bardzo rozwojowa ogarneła już prawie całą Polskę, bo są pokrzywdzeni z Warszawy,Torunia,Bydgoszczy nawet z gór... i przez to sprawa trafiła do komórki wyższej czyli ze Świebodzina do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.Teraz to tam prowadzą naszą sprawę a dokładniej w wydzialę V i VI (wydział śledzczy i gospodarczy)
Rozmawiałem z bardzo miłym panem,który był super zorientowany co do tej sprawy i rozwiał mi złe myśli.
Sprawa jest rozwojowa cały czas jeszcze z innych Prokurator spływają wnioski pokrzywdzonych i zbierają dane.Nasza sprawa ma numer w prokuraturze DS 5/09 a w Policji w komendzie pod nr.RSD 2/09 (to tak dla zainteresowanych,acha!!! jak coś podaje numer do tego miłego pana co to prowadzi 068 3291759.końcówka ...725,) - i powiedzie trzeba o jaką sprawę chodzi tam dalej już połączą z tym ......prowadzącym sprawę.:eek:k:
Nie będe się powtarzał bo już dużo się ukazało na forum ale w skrócie;
-zabezpieczyli dwa konta i kasa jest na nich "niewspółmierna"-(słowa prokuratora),do kasy pokrzywdonych- czyli
- zbiorą do końca materiały dowodowe i sprawa trafia do sądu (sąd ma do 30dni), sąd orzeka winę Damiana i innych (bo okazuje się,że są też inni i inne powiązane sklepy z Polski (tego niechciał mi powiedziec, ale z rozmowy wywnioskowałem-Damian tak dostał następne 60dni i siedzi...)
- Ja przypuszczam,że dostaniemy kasę ok.sierpień-wrzesień (rozmowa z prokuratorem), i dostaniemy po ok.50-70% straconej kasy, na tyle było kasy w tych dwóch kontach internetowych.
-dalej sprawa trafia do sąd-komornik i trzeba złoży wniosek na tle sprawy cywilnej,wtedy komornik wchodzi na wszystkie dobra(ziemie,auta,domy itd.),i slychajcie tego, Damiana i jego kolegów!!!!!!:D a podobno jest ich KILKU!!! i mają różne dobra,które można spieniężyc-
-więc dalej tą resztę kasy otrzymamy najwcześniej po ok.4-5mies. od tego jak komornik to weźmie w obroty,-Ale wyźmie bo od tego jest, i cieszmy się,:roll: że jest z czego ściągnąc kasę i że Damian niebył sam -
- teraz możemy tylko czeka i co jakiś czas dzwonic do Z.Góry


P.S.
-Na pewno o tej sprawie niezapomniano i jest cały czas prowadzone śledztwo (to wiem na 100%),nie słuchajcie opinii na forum typu,że sprawa ucichła i nic nie możemy zrobic---wiadomo,że nic bo to tyle trwac, zaufajcie mi,. a dodatkowo sprawa dotyczy całej Polski i poszkodowanych jest przeszło 140 osób,----tyle to trwa a Z.Góra dostała sprawę na począdku lutego 2009,wcześniej Świebodzin zbierał dane i dobrze to zrobili ale takie są procedury,:(
- Wiem dodatkowo,że w tym tygodniu wysłali pisma z Prokuratury do pokrzywdzonych (ja jeszcze nie dostałem) osób odnośnie tej sprawy,piszcie jak dostaniecie pisma?:eek:k:


8) Kończąc wierzę,że sprawa dojdzie w końcu do finału i odzyskamy chociaż częśc naszej kasy ale potrwac to musi (zbieranie dowodów,przekazywanie spraw na drodze Sąd-policja-prokurator-komornik-pokrzywdzony Kowalski!!!---trochę to potrwa jeszcze,ale nikt tej sprawy nie zostawił na boku cały czas działają,powoli ale działają...
Proszę Was tylko działajcie każdy na swój sposób,dowiadujcie się,dzwońcie,piszcie i przypominajcie się---to są nasze pieniądze

Ja już czegoś się dowiedziałem i piszę,..każdy dowie się czegoś i będziemy wiedzie na bieżąco o naszej sprawie8)


KOŃCZĄC'''
PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY I CHAOS W PISANIU ALE LEŻĘ W ŁÓŻKU I MAM PRAWIE 39*C GORĄCZKI (tylko terez miałem czas podzwoni po znajomych i Wam tyle napisac).
TROCHĘ CHAOTYCZNIE-WIEM ALE SAM SIĘ MARTWIE I PRZYKRO SIĘ ROBI,ŻE JEST NAS PRZESZŁO 140 POKRZYWDZONYCH I NIKT OD MIESIĘCY NIE DZWONI,NIE DOWIADUJĘ SIĘ ,,, JA DZIŚ USIADŁEM 1,5GODZ. I WIEM JUŻ DUŻO...

JA WIERZY W NASZE ORGANY ŚCIGANIA (chociaż sam jestem w zupełnie innej branży...).
TYLKO DENERWUJE MNIE TEN FAKT CZEKANIA I TAK DŁUGI CZAS REALIZACJI TEJ SPRAWY...ALE NA ZACHODZIE TYLE SAMO TO TRWA...

POZDRAWIAM-agmik
P.S.
dajcie znac o nowych wieściech....:-D ...
 
Ostatnia edycja:

bdan

New member
Amik dziękuję za informację. Przyznam, że przestałam mieć juz nadzieję na odzyskanie pieniędzy.

Pozdrawiam serdecznie

Ps. Jestem ciekawa, czy dalej śledzicie ten wątek. Być może znowu będziemyy się musieli wspólnie zorganizować przy zakładaniu sprawy u Komornika. Odezwijcie się kto tu jeszcze zagląda.
 

stefanz

New member
Ja jestem.

Napisałem pismo do Prokuratury do Zielonej Góry. Otrzymałem odpowiedź takiej jakiej się spodziewałem - czyli mało konkretna, ale mam na tym etapie pewne do tego zrozumienie.
Obecnie czekam na rozwój sprawy.

Na forum zaglądam niemal codziennie. Nie odpuszczam.

Pozdrawiam i dzięki za wypowiedź. Niższych temperatur życzę koledze :)
 

jolajcik

New member
Wniosek O Naprawienie Szkody W Całości

Dzisiaj dostałam pismo z prokuratury z prośbą o sporządzenie i przesłanie Wniosku o naprawienie w całości szkody wyrządzonej przestępstwem. Złożony wniosek stanowić będzie podstawę do zobowiązania sprawcy do naprawienia wyrządzonej szkody. Może ktoś ma wzór takiego wniosku i wrzuciłby go tutaj. Ja zaraz spróbuje napisać coś od siebie. Pozdrawiam wszystkich.\
P.S. Wraca nadzieja, że sprawa nie utknęła gdzieś na półce :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry