lcd-agd.pl

Piotr3105

New member
Policja

q.qwerty napisał:
To dobrze, może trafiłeś na fachowców dla których komputer i internet nie są czarną magią i sami kupują w necie. Takich, którzy kupujących nie uważają za balonów,a nieuczciwych sprzedawców za spryciarzy.
Mamy jakieś przepisy i kodeksy, które obowiązują i należy je respektować.
nie mniej jednak, myślę że - bo takie są procedury- prokurator musi wszystkich przesłuchać i policjanci dostaną konkretne wytyczne o co mają pytać.

Ja tam nie neguję policjantów, bo naprawdę większość z nich to porządni ludzie i przykładają się do tego co robią, przesyłają niezwłocznie dokumentację do prokuratury , ale inni czekają do ostatniego dnia który ich obliguje do tego.
Dodam jeszcze,że do pokoju ,w którym składałem zeznanie,w pewnym momencie zeszła się prawie cała załoga komisariatu,zainteresowana tym oszustwem. A pierwszą osobą z którą miałem kontakt był komendant .
 

Piotr3105

New member
Rozprawa

q.qwerty napisał:
ale jeśli dojdzie do rozprawy sądowej, to będziemy musieli jechać do sądu, tam gdzie będzie prowadzona rozprawa.
No to będzie okazja do wycieczki krajoznawczej ,bowiem w Zielonej Górze i okolicach,jeszcze wżyciu nie byłem.
 

q.qwerty

New member
Piotr3105 napisał:
Dodam jeszcze,że do pokoju ,w którym składałem zeznanie,w pewnym momencie zeszła się prawie cała załoga komisariatu,zainteresowana tym oszustwem. A pierwszą osobą z którą miałem kontakt był komendant .
To zrobili sobie szkolenie. Zapewniam Cię, że takie sprawy będą coraz bardziej powszechne. E-sklepy rozwijają się masowo.
Mądrzy policjanci, będą wiedzieli co robić żeby nie dać się nabrać i będą wiedzieli, że takie sprawy to nie błachy szloch durnego kupującego.
 

linka78

New member
bdan napisał:
Może pieniędzy nie odzyskamy, jednak chciałam wyrazić podziw i podziekować wszystkim, którzy tak aktywnie udzielają się na forum, zwłaszcza q.qwerty, tromik, agmik i mąż, linka78, której życze odwaznego bobaska, takiego jak mama. I wszystkim innym. Obysmy napisali kiedys .... " na moje konto juz też wpłynęły pieniążki"

Pozdrawiam

Bardzo dziękuję za słowa uznania..
Pozdrawiam
 

agmik

New member
pytanie

słuchajcie macie jakieś newsy, jestem spragniona dobrych informacji, bo nie dostałam dzisiaj premii w pracy, którą sobie wypracowałam bo kryzys i myślałam, że sobie tą stratę lcd-agd zrekompensuję. A tu nic i dół i dół i dół....
 

naiwny...

New member
naiwny... napisał:
...
udało się skontaktować ze znajomym, który obiecał sprawdzić sklep po adresem w Zielonej Górze, ale dopiero w poniedziałek...choć słyszał/czytał jakieś reklamy jego w prasie lokalnej...zobaczymy co to wniesie do tego wątku:eek:k:

znajmomy potwierdził, że sklep the1[kropka]pl istnieje i jest realny!

ja dzisiaj telefonowałem do innego sklepu w pobliżu siebie, ale z powodu niemożliwości odbioru osobistego towaru dałem sobie spokój z nim :p
 
Ostatnia edycja:

osa22

New member
Właśnie dzwoniłam do komisariatu w Sulechowie.Kazli mi się zgłosic do pobliskiej komendy,a nie do prokuratora.Coś czuję,że tej kasy już nigdy nie odzyskamy.....:( Niektórzy mówią,żeby wysyłac listy z rezygnacją zamówienia,ale co to da,jeśli sklep był fikcyjny,a ten cham już pewnie dawno wyparował z naszą forsą.
 
Ostatnia edycja:

q.qwerty

New member
osa22 napisał:
Właśnie dzwoniłam do komisariatu w Sulechowie.Kazli mi się zgłosic do pobliskiej komendy,a nie do prokuratora.Coś czuję,że tej kasy już nigdy nie odzyskamy.....:(
no , bo do prokuratora się pisze pismo, a nie idzie.
 

kotletmojejmamy

New member
mirles napisał:
Można by nie czepiać się porównywarek gdyby korzystanie z nich było obwarowane rejestracją i, co za tym idzie, obowiązkowym zapoznaniem się z regulaminem jak w allegro. Tutaj odpowiadają MARKĄ i informacjami o sprawdzonych sklepach. Oczywiście odpisali mi krótko że za "nieprawidłowości w realizacji zamówień przez sklepy" nie odpowiadają. Nawet nie jest im przykro, myślę że trzeba im zrobić odpowiednią antyreklamę

Ja dodam, że aby wejść do marketu MAKRO lub kupić cokolwiek i wyjść z fakturą, trzeba udokumentować swoją prowadzoną działalność. A pier... ceneo i nokaut jest chyba stworzone właśnie dla przestępczej działalności, a regulaminy ich których nikt z nas pewnie nie widział na oczy chronią jedynie dupe porónywarek i pseudofirm które tam się pojawiają (nie obrażąjąc jednostki które w legalny sposób działaja)
 

Dominiksklep

New member
Proszę nie cytować bezpośredniego poprzednika. ArtS :)


Co racja to racja. Miejmy tylko nadzieję, że porównywarki odczują negatywne konsekwencje swojego zachowania w tej sprawie. ja w każdym razie nigdy ale to nigdy nie wystartuje do zakupów przez żadną z porównywarek. Ta opcja odpada. Także znajomym będę odradzał z uporem maniaka przytaczając nasz przykład
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davidian

New member
Jak widać co jakiś czas nadzchodzi Lowca Jeleni czy to aledrogo czy tez sklepy internetowe. Kupując rzecz za kwotę ponad 3k wybieram zawsze płatność przy odbiorze (kosztuje wiecej fakt ale z drugiej strony można spać spokojnie)

Zycze wam powodzenia w walce z polskim system prawny.

Prostota na wywalenie takiej ilości ludzi na dużą kase przeraża:(
 

grzechu510

New member
złożyłem donos

Właśnie wróciłem z posterunku policji złożyłem zawiadomienie o popełnieniu... i zeznania. Jeżeli w tej sytuacji może być OK to tak właśnie było. Sprowa prawdopodobnie trafi do stosownej prokuratury do wspólnego dochodzenia. Dostanę zawiadomienie o wszczęciu i jak znam życie to będzie wszystko co dostanę za te skromne 2149,90 no może jeszcze szarpną się na powiadomienie o umożeniu. No chyba że jest nas tylu że faktycznie zaczną szukać pana O. Czy ktoś zna liczbę poszkodowanych?
 

Savatage

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co racja to racja ale kolejna racja to taka, że ludzie za 200-300 zł oszczędności potrafią sporo zaryzykować. Jak się okazuje są to oszczędności pozorne.

Trzymam kciuki
 

q.qwerty

New member
grzechu510 napisał:
Właśnie wróciłem z posterunku policji złożyłem zawiadomienie o popełnieniu... i zeznania. Jeżeli w tej sytuacji może być OK to tak właśnie było. Sprowa prawdopodobnie trafi do stosownej prokuratury do wspólnego dochodzenia. Dostanę zawiadomienie o wszczęciu i jak znam życie to będzie wszystko co dostanę za te skromne 2149,90 no może jeszcze szarpną się na powiadomienie o umożeniu. No chyba że jest nas tylu że faktycznie zaczną szukać pana O. Czy ktoś zna liczbę poszkodowanych?
Jak umorzą to napiszemy do prokuratury apelacyjnej i znowu będą musieli wszcząć. Ale myślę że nie umorzą.
 

Jolaa

New member
Sulechów

Dzisiaj tez byłam w Sulechowie na komendzie zgłosic swój nieudany zakup. Byłam nawet pod adrsem SKLEPU. Wszystko jest tylko sklepu brak i jego właścicieli. Dopiero dzisija widze że fikcyjna strona sklepu jest zablokowana ale dlaczego dopiero dzisiaj??.Pytałam na p[olicji ,że skoro wiedza ze to fikcja dlaczego pozwalali dalej zeby to funkcjonowało. Odpowiedx niejasna ze trudnosci i nie od reki. Co wyniknie z tego zobaczymy.. w zwrot pieniedzy nei wierze..
 
Ostatnia edycja:

Aegirsson

New member
Witam!
Rónież przez zbieg pewnych okoliczności dałem się wrobić w ich ofertę. Dzisiaj dokonałem zgłoszenia na policji o popełnieniu przestępstwa. Rozmawiałem z prokuratorem prowadzącym sprawę w Świebodzinie. Sytuacja na dziś wyglądała tak, że wniosek o blokadzie kont został wydany przez sąd w piątek i od razu został przekazany bankom do realizacji. Podobno w ING Bank Śląski była jakaś trudność z blokadą. Co środków które miały zostać zablokowane wnioski opiewały na kwotę 500 tys. pln na każdym koncie. Ile zdołano zabezpieczyć trudno powiedzieć(informacja tajna) ale nie ma co spodziewać się cudów. Facet wyciągał kasę z bankomatów nie zasypując gruszek w popiele. Poszkodowanych można liczyć w ilości około 400 chociaż sprawa jest "rozwojowa". W Sulechowie udało mi się dowiedzieć tyle że Pan Damian O. to recydywa i planował to wcześniej. Oszukał kilka firm działając w innej branży i dzięki temu miał kasę na rozwinięcie sklepu LCD-AGD. Podobno dysponuje jakimś majątkiem, chociaż to info nie sprawdzone a jego szukają od 3 dni. Jak komuś udałoby się dowiedzieć jakie sumy zabezpieczono o ile takowe jeszcze są to niech napisze.
Pozdrawiam w niedoli
 

q.qwerty

New member
Jolaa napisał:
Dzisiaj tez byłam w Sulechowie na komendzie zgłosic swój nieudany zakup. Byłam nawet pod adrsem SKLEPU. Wszystko jest tylko sklepu brak i jego właścicieli. Dopiero dzisija widze że fikcyjna strona sklepu jest zablokowana ale dlaczego dopiero dzisiaj??.Pytałam na p[olicji ,że skoro wiedza ze to fikcja dlaczego pozwalali dalej zeby to funkcjonowało. Odpowiedx niejasna ze trudnosci i nie od reki. Co wyniknie z tego zobaczymy.. w zwrot pieniedzy nei wieże..

Stąd śmieszą mnie komentarze, ża "ja bym się zebrał i pojechał do tego sklepu" ;-) do pustej piwnicy? ;-)
Jeśli kasa jest na zablokownych kontach to jest szansa.
Póki co nic nie zrobimy, musimy czekać.
Sami doszliśmy do wielu rzeczy, sami zadziałaliśmy myślę że jak na współpracę z naszymi organami ścigania to i tak szybko.
Bądźmy dobrej myśli, że osoba która nas wkręciła, bo nie wiadomo czy rzeczywiście ten Obremski - to nie podstawiony bezdomny- poniesie za to karę.
 

q.qwerty

New member
Aegirsson napisał:
Witam!
Rónież przez zbieg pewnych okoliczności dałem się wrobić w ich ofertę. Dzisiaj dokonałem zgłoszenia na policji o popełnieniu przestępstwa. Rozmawiałem z prokuratorem prowadzącym sprawę w Świebodzinie. Sytuacja na dziś wyglądała tak, że wniosek o blokadzie kont został wydany przez sąd w piątek i od razu został przekazany bankom do realizacji. Podobno w ING Bank Śląski była jakaś trudność z blokadą. Co środków które miały zostać zablokowane wnioski opiewały na kwotę 500 tys. pln na każdym koncie. Ile zdołano zabezpieczyć trudno powiedzieć(informacja tajna) ale nie ma co spodziewać się cudów. Facet wyciągał kasę z bankomatów nie zasypując gruszek w popiele. Poszkodowanych można liczyć w ilości około 400 chociaż sprawa jest "rozwojowa". W Sulechowie udało mi się dowiedzieć tyle że Pan Damian O. to recydywa i planował to wcześniej. Oszukał kilka firm działając w innej branży i dzięki temu miał kasę na rozwinięcie sklepu LCD-AGD. Podobno dysponuje jakimś majątkiem, chociaż to info nie sprawdzone a jego szukają od 3 dni. Jak komuś udałoby się dowiedzieć jakie sumy zabezpieczono o ile takowe jeszcze są to niech napisze.
Pozdrawiam w niedoli

Dzięki za info, to raczej pomyślna wieść.
 

Jolaa

New member
"Nasz sklepik" to nie pusta piwnica tylko mieszkanie w piwnicy calkiem schludne i zagospodarowane w bloku . BYŁAM i widziałam i rozmawiałam z jego włascicielem który z pewnościa nie ma nic wspólnego ze sklepem. grzecznie wpuścił do mieszkania, pokazał dowod i okazał szczere ździwienie(pan w sile wieku). Nikt prze demna wcześniej go nie odwiedził w naszej sprawie..Policja tez nie..Podałam im wszystko co sama odkryłam i czekam na dalszy ciąg....
I ciekawostka.. Adres "sklepu"(siedziba) jest oddalony od Komendy policji ok 200 m..!!!
 
Ostatnia edycja:

Aegirsson

New member
Tak się zastanawiam czy nie domagać się od prokuratury o ile tego jeszcze nie zrobiła, wystawienia międzynarodowego listu gończego i nie ścigać frajera przez interpol, bo istnieje duże prawdopodobieństwo że schował się gdzieś za zachodnią granicą. Ale tutaj nie do końca wiem jakie formalne przesłanki o tym decydują.
 
Do góry