lcd-agd.pl

agmik

New member
co robić?

Kolejna oszukana, telewizor LCD- 3.200PLN. Szkoda gadać o ceneo i nocaucie, ale nie ma sensu do tego wracać. To kara za moją naiwność.

Ja od 3 dni w nerwach żyje, ale koniec z tym. Dzisiaj po przeczytaniu informacji na forum przeżyłam totalną załamkę, bo do tej pory łudziłam się, że to nieprawda, choć w głębi duszy czułam, że to WIELKIE OSZUSTWO!!!
Mąż pojechał zgłosić sprawę na policję.

Dzwoniliśmy do Banków. W BZWBK powiedzieli nam, żeby ludzie dzwonili do nich w tej sprawie, bo to godzi w wiarygodność baku i może wpłynąć na zablokowanie konta. Jeżeli oszustwo jest na skalę większą niż 100.000PLN to jest już sprawa kryminalna, a zaden bank nie chce uczestniczyć w tego typu aferach. Ponad to skoro w dowodzie osobistym Obremskiego nie było adresu zameldowania, to jak mogli założyć mu konto???? Wiem, że to jest niemożliwe, więc do odpowiedzialności można też pociągnąć bank. Chyba że konto zostało założone na kogoś innego. Ale wtedy przelew by nie przeszedł bo wystąpiłaby niezgodność danych w przelewie. Można też złożyć reklamację, że osoba do której był adresowany przelew nie jest właścicielem konta.

Sprawę zgosiliśmy też do TVP Wiadomości, teraz zamierzam wysmarować maila do tvn. Nie odpuszczę tego tematu. Proszę też wszystkich, zeby nie dawali za wygraną i próbowali wszystkimi możliwymi kanałami nagłośnic sprawę.
Podobno poszkodowani przez Oskar Media odzyskali swoje pieniądze, więc nie traćmy nadziei. Mój mail agmik@wp.pl. Piszcie do mnie z konkretami, czego się dowiedzieliście.
 

Piotr3105

New member
agmik napisał:
Kolejna oszukana, telewizor LCD- 3.200PLN. Szkoda gadać o ceneo i nocaucie, ale nie ma sensu do tego wracać. To kara za moją naiwność.

Ja od 3 dni w nerwach żyje, ale koniec z tym. Dzisiaj po przeczytaniu informacji na forum przeżyłam totalną załamkę, bo do tej pory łudziłam się, że to nieprawda, choć w głębi duszy czułam, że to WIELKIE OSZUSTWO!!!
Mąż pojechał zgłosić sprawę na policję.

Dzwoniliśmy do Banków. W BZWBK powiedzieli nam, żeby ludzie dzwonili do nich w tej sprawie, bo to godzi w wiarygodność baku i może wpłynąć na zablokowanie konta. Jeżeli oszustwo jest na skalę większą niż 100.000PLN to jest już sprawa kryminalna, a zaden bank nie chce uczestniczyć w tego typu aferach. Ponad to skoro w dowodzie osobistym Obremskiego nie było adresu zameldowania, to jak mogli założyć mu konto???? Wiem, że to jest niemożliwe, więc do odpowiedzialności można też pociągnąć bank. Chyba że konto zostało założone na kogoś innego. Ale wtedy przelew by nie przeszedł bo wystąpiłaby niezgodność danych w przelewie. Można też złożyć reklamację, że osoba do której był adresowany przelew nie jest właścicielem konta.

Sprawę zgosiliśmy też do TVP Wiadomości, teraz zamierzam wysmarować maila do tvn. Nie odpuszczę tego tematu. Proszę też wszystkich, zeby nie dawali za wygraną i próbowali wszystkimi możliwymi kanałami nagłośnic sprawę.
Podobno poszkodowani przez Oskar Media odzyskali swoje pieniądze, więc nie traćmy nadziei. Mój mail agmik@wp.pl. Piszcie do mnie z konkretami, czego się dowiedzieliście.
Cześć !
Podaj dokładne namiary na BZ WBK,gdzie dokładnie dzwoniłaś. Może do biura prasowego banku ? Też chętnie bym tam zadzwonił.
 

kefir101

New member
zgłaszać szybko na policji

Zgłaszajcie wszystko szybko na policji, im więcej tym szybciej ruszą dupy żeby coś zrobić w tym kierunku, dzwońcie również na komisariat policji w SULECHOWIE i wpisujcie się na listę pokrzywdzonych! oto nr. 068 3859611 oraz do tvp wiadomości pisać choć pokrótce, ja opisałem już im całą sprawę!
 

Piotr3105

New member
Telewizja

Osobiście,napisałem maila do redakcji Uwaga TVN pokrótce przedstawiłem tą sprawę. Natomiast konta bankowe powinny być już wczoraj zablokowane. To jest skanadal,że tego jeszcze nie uczyniono.
 

bdan

New member
jolajcik napisał:
Dzwoniłam do BZWBK do zielonej góry powiedzieli żeby pisać do nich maile o tym co się nam przytrafiło i załączać dostępną nam dokumentacje
piszcie na adres oddzial1.zielonagora@bzwbk.pl


Witajcie.
Nie wiem czy prosze za dużo ale sprawy mamy identyczne. Czy byłby ktoś uprzejmy wrzucic szablony pism wraz z adresami do
1. Prokuratury
2. Banku
3. Media.

Jestem w pracy, urwanie głowy, nie wiem o której wrócę do domu. zaglądam na stronę i przyszedł mi te pomysł, byc może osoby, które same nie będą musiały układać pism, tylko wpiszą w szablony swoje dane, szybciej zmobilizują się do wysłania dokumentów. Byłobyto dużym ułatwieniem. Oczywiście policja osobiście - to juz załatwiłam wczoraj. Do sulechowa dzwoniła, dyzurny podał nr do swojego zwierzchnika, ale tam cały czas zajęty.
nr to 068-385 96 30
Będę dzwonic do skutku.

Do banku wysłałam maila o treści (może bez sensu, ale coś poszło)
Imię, nazwisko
adres


Informuję, iż zostałam oszukana przez sklep interetowy

Właścicielem sklepu lcd-agd PL jest:
P.H.U. "DAN-POL" Damian Obremski
ul. Koszarowa 1E/11
66-100 Sulechów

NIP 973-033-79-17
REGON 978118098


Rachunki bankowe:
BZ WBK 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413
ING 96 1050 1911 1000 0023 3474 3420


Dokonałam wpłaty na konto BZ WBK 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413

z mojego konta o numerze ............................................

Prosze o sprawdzenie, czy ze strony banku zostały zachowane wszelkie wymogi związane ze prawidłowym założeniem konta, wpływem na konto firmowe/osoba fizyczna, zgodności danych. Prosze o podjęcie przez bank wszelkich możliwych działań związanych z ochroną moich pieniędzy.
 
Ostatnia edycja:

bdan

New member
bdan napisał:
Witajcie.
Nie wiem czy prosze za dużo ale sprawy mamy identyczne. Czy byłby ktoś uprzejmy wrzucic szablony pism wraz z adresami do
1. Prokuratury
2. Banku
3. Media.

Jestem w pracy, urwanie głowy, nie wiem o której wrócę do domu. zaglądam na stronę i przyszedł mi te pomysł, byc może osoby, które same nie będą musiały układać pism, tylko wpiszą w szablony swoje dane, szybciej zmobilizują się do wysłania dokumentów. Byłobyto dużym ułatwieniem. Oczywiście policja osobiście - to juz załatwiłam wczoraj. Do sulechowa dzwoniła, dyzurny podał nr do swojego zwierzchnika, ale tam cały czas zajęty.
nr to 068-385 96 30
Będę dzwonic do skutku.

Do banku wysłałam maila o treści (może bez sensu, ale coś poszło)
Imię, nazwisko
adres


Informuję, iż zostałam oszukana przez sklep interetowy

Właścicielem sklepu lcd-agd PL jest:
P.H.U. "DAN-POL" Damian Obremski
ul. Koszarowa 1E/11
66-100 Sulechów

NIP 973-033-79-17
REGON 978118098


Rachunki bankowe:
BZ WBK 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413
ING 96 1050 1911 1000 0023 3474 3420


Dokonałam wpłaty na konto BZ WBK 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413

z mojego konta o numerze ............................................

Prosze o sprawdzenie, czy ze strony banku zostały zachowane wszelkie wymogi związane ze prawidłowym założeniem konta, wpływem na konto firmowe/osoba fizyczna, zgodności danych. Prosze o podjęcie przez bank wszelkich możliwych działań związanych z ochroną moich pieniędzy.




Dodzwoniłam się pod nr 068-385 96 30, wg informacji miłej Pani, która jest do 15.30 spróbuję jeszcze zadzwonic przed jej wyjsciem, wczoraj zostały przakazane dokumenty do prokuratury, ale na chwile obecną konto jeszcze nie jest zablokowane, cały czas sa tam wpłaty, bo oszust miał jeszcze inne sklepy, i maja nadzieję, że do chwili zablokowania nie wyczyści konta. to tyle. Dzwońciie, żeby ich ponaglić do szybszych działań.
 

jolajcik

New member
Nie dzwońcie na ten nr

agmik napisał:
dZWONIŁAM POD NUMER 022 586 8320
Nie dzwońcie na ten nr to departament walut, naszą sprawą zajmuje się p. Piotr w banku BZWBK, mam do niego zadzwonić po 14tej to poda nr tel na które zgłaszać sprawę.
 

marol

New member
Nie moge uwierzyc ze jeszcze nie zablokowali tego konta skoro sa jeszcze tam pieniadze.Tu trzeba dzialac szybko,a policja jak zawsze powoli.Tez juz napisalem maila do banku
 

Piotr3105

New member
Nr telefonu

jolajcik napisał:
Nie dzwońcie na ten nr to departament walut, naszą sprawą zajmuje się p. Piotr w banku BZWBK, mam do niego zadzwonić po 14tej to poda nr tel na które zgłaszać sprawę.
Dzięki za info.Będę czekał z niecierpliwością na nr telefonu do BZ WBK.
 

q.qwerty

New member
Kto adres i tel kontaktowy misto data
prokuratura okręgowa
w zielonej górze
Zawiadomienie
o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu

Na zasadzie art. 304 § 1 kpk zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 286 kk na moją szkodę przez:
P.H.U. „DAN-POL” Damian Obremskiego działającej pod adresem: 66-100 Sulechów przy ulicy Koszarowej 1E/11, nr telefonu: 0-662-749-317, 0-662-749-316 .
Mając na uwadze powyższe wnoszę o :

1)Wszczęcie w przedmiotowej sprawie śledztwa z art. 286 §1 kk wobec uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstw przez w/w.
2)Poinformowanie mnie o wszczęciu śledztwa w terminach oznaczonych przepisami kpk
3)Uznanie mnie za stronę pokrzywdzoną w niniejszej sprawie
4)Niezwłoczne zablokowanie strony sklepu ................
5)Niezwłoczne zablokowanie konta bankowego w/w BZ WBK O/1 w Zielonej Górze,
nr rach: 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413, oraz wszystkich kart bankowych wydanych do tego rachunku.
UZASADNIENIE
W dniu ............... r. .korzystając ze strony internetowej ............, sklepu internetowego P.H.U. DAN-POL Damian Obremski dokonałem zakupu za łączną kwotę ........ (telewizor ........ + koszty przesyłki .........) .................podac co......, nr zamówienia ...... Transakcja ta została potwierdzona poprzez maila .............., oraz zawierała dane z numerem konta, na które miał zostać dokonany przelew. W dniu ................. dokonałem przelewu na ww. konto bankowe w powyższej kwocie.
Od tamtej pory nie uzyskałem od ww. żadnej informacji oraz zakupionego przedmiotu. Mimo usilnych starań nie jest możliwy kontakt telefoniczny, ani mailowy z ww. firmą, której właścicielem jest pan Damian Obremskiego.
W Internecie, na stronach .....NOKAUT........ oraz ...........HDTV.... odnalazłem komentarze innych pokrzywdzonymi mniej więcej w tym samym okresie czasu przez P.H.U DAN-POL Damian Obremski.
Niewątpliwie w/w dopuścił się przestępstwa z art. 286§1kk. Faktem jest, że skutkiem jego działania zostałem doprowadzony do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, bowiem zapłacona przeze mnie za telewizor kwota, nie doprowadziła do uzyskania przeze mnie zakupionego sprzętu. Zauważyć przy tym należy, że do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w niniejszej sprawie nie doszło z mojej strony,
a wskutek fałszywej oferty sklepu.

Z powyższych względów wnoszę jak na wstępie.

…………………………..




W załączeniu:
  • Potwierdzenie przyjęcia zamówienia nr 217 z dnia 27.11.2008 r. (wydruk komputerowy)
  • Oferta sprzedaży telewizora ze strony internetowej sklepu (wydruk komputerowy)
  • Potwierdzenie dokonani przelewu bankowego (wydruk komputerowy, nie wymaga pieczęci banku)
JEŚLI KTOŚ WPŁACAŁ NA ING NIECH SOBIE ZMIENI NR I NAZWĘ BANKU
 

kefir101

New member
CENEO bezsprzecznie jest tutaj odpowiedzialne

Piotr3105 napisał:
Nie pisz że to nie wina CENEO, bo to ich wina, zgodnie z ich zasadami bezpieczeństwa i regulaminem, polecają tylko sprawdzone sklepy i wiarygodne-tak piszą!!! To jest ich wina bo to oni polecali OSZUSTA i reklamowali go 100%pozytywnymi opiniami!!! GDYBY nie ZASRANE CENEO to nikt by nie wpadł w ich pułapkę, to ni powinni pierwsi sprawdzić wiarygodność firmy którą jeszcze tydzień temu reklamowali, a jak sie do nich pisze to zasłaniają się tajemnicą handlową i tym że nie ponoszą odpowiedzialności!!!SKANDAL ręka rękę myje, oszuści i tyle, pierwsze powinni wsiąść pod lupę ZAJEb...CENEO, bo to nie pierwszy raz jak reklamują fikcyjny sklep
 

bdan

New member
q.qwerty napisał:
Kto adres i tel kontaktowy misto data

prokuratura okręgowa



w zielonej górze





Zawiadomienie





o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu




Na zasadzie art. 304 § 1 kpk zawiadamiam o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 286 kk na moją szkodę przez:
P.H.U. „DAN-POL” Damian Obremskiego działającej pod adresem: 66-100 Sulechów przy ulicy Koszarowej 1E/11, nr telefonu: 0-662-749-317, 0-662-749-316 .
Mając na uwadze powyższe wnoszę o :

1)Wszczęcie w przedmiotowej sprawie śledztwa z art. 286 §1 kk wobec uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstw przez w/w.
2)Poinformowanie mnie o wszczęciu śledztwa w terminach oznaczonych przepisami kpk
3)Uznanie mnie za stronę pokrzywdzoną w niniejszej sprawie
4)Niezwłoczne zablokowanie strony sklepu ................
5)Niezwłoczne zablokowanie konta bankowego w/w BZ WBK O/1 w Zielonej Górze,
nr rach: 21 1090 1535 0000 0001 1047 7413, oraz wszystkich kart bankowych wydanych do tego rachunku.

UZASADNIENIE



W dniu ............... r. .korzystając ze strony internetowej ............, sklepu internetowego P.H.U. DAN-POL Damian Obremski dokonałem zakupu za łączną kwotę ........ (telewizor ........ + koszty przesyłki .........) .................podac co......, nr zamówienia ...... Transakcja ta została potwierdzona poprzez maila .............., oraz zawierała dane z numerem konta, na które miał zostać dokonany przelew. W dniu ................. dokonałem przelewu na ww. konto bankowe w powyższej kwocie.
Od tamtej pory nie uzyskałem od ww. żadnej informacji oraz zakupionego przedmiotu. Mimo usilnych starań nie jest możliwy kontakt telefoniczny, ani mailowy z ww. firmą, której właścicielem jest pan Damian Obremskiego.
W Internecie, na stronach .....NOKAUT........oraz ...........HDTV.... odnalazłem komentarze innych pokrzywdzonymi mniej więcej w tym samym okresie czasu przez P.H.U DAN-POL Damian Obremski.
Niewątpliwie w/w dopuścił się przestępstwa z art. 286§1kk. Faktem jest, że skutkiem jego działania zostałem doprowadzony do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, bowiem zapłacona przeze mnie za telewizor kwota, nie doprowadziła do uzyskania przeze mnie zakupionego sprzętu. Zauważyć przy tym należy, że do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w niniejszej sprawie nie doszło z mojej strony,
a wskutek fałszywej oferty sklepu.

Z powyższych względów wnoszę jak na wstępie.

…………………………..




W załączeniu:
  • Potwierdzenie przyjęcia zamówienia nr 217 z dnia 27.11.2008 r. (wydruk komputerowy)
  • Oferta sprzedaży telewizora ze strony internetowej sklepu (wydruk komputerowy)
  • Potwierdzenie dokonani przelewu bankowego (wydruk komputerowy, nie wymaga pieczęci banku)
JEŚLI KTOŚ WPŁACAŁ NA ING NIECH SOBIE ZMIENI NR I NAZWĘ BANKU



Piękne dzięki. I wysyłać za zwrotnym potwierdzeniem odbioru-tak
 

agmik

New member
mail do banku

Czekam na telefon do P. Piotra z BZWBK.
Wysłałam maila do banku i załączyłam potwierdzenie dokonania przelewu.
 

wizarda

New member
q.qwerty- dzięki za wskazówki formalne i podjęte działania. My również byliśmy dzisiaj na Policji i to za wskazaniem prokuratora okręgowego w moim mieście. W pierwszej chwili na komendzie myśleliśmy, że wszystko się wyjaśni. Policja potwierdziła istnienie firmy, która jest prawidłowo zarejestrowana, w działalności ma wpisaną sprzedarz sprzętu RTV, jest na nazwisko, itd, itp. Sugerowali, że to pewnie przedświąteczny poślizg i że najpewniej niewyrabiają z towarem. Jednak przyjęli zgłoszenie. Mamy się kontaktować we... wtorek. Niestety żadnych inf. co do podjętych działań. Największym zagrożeniem byłaby firma na tzw. słupa, wtedy kiszka.
 
Do góry