lcd-agd.pl

q.qwerty

New member
Tym samochodem to oni pewnie już razem gdzieś jechali z naszymi pieniędzmi.
Jeśli niezrealizowanych zamówień było ok 300 na średnią wartość 2000 zł to wiecie ile mają teraz kasy? To jest przestępstwo na wysoką skalę bo jest nas ok 300 osób. i wartość jest duża. Swoja droga mieli łeb jak tu ludzi wydymać w tak krótkim czasie. A zobaczcie ile mieli zamówień, wystarczyło je zrealizować i by mieli też zarobek, dobre opinie i legalną kasę. Rozkręcił by się im fajny sklep. No nic, mam nadzieję że nie są oni doskonali w swym fachu, bo jak ktoś pisał już raz Damian O. był karany i podwinie mu się łapa szybciej niż myśli.
 

Slaphead

New member
szkoda gadac...

Nawet jesli konto zostało założone na internecie bez dokumentow, to chyba chcac przelac ta kase na inne bedzie slad i numer konta na ktory została przelana kwota , nawet jesli by to bylo w Anglii , czy Niemczech. Mysle, ze jak juz pisano wczesniej bedzize sie dalo ustalic do kogo to konto nalezalo, a co do telefonu to pamietam taka sprawe z policja i afera na lotnisku w Pyrzowicach.Koles kupil zestaw startowy (nowiutki) zadzwonil na lotnisko ze jest bomba, byla afera jak cholera, koles wyrzucił poniej karte i telefon, a w telewizji podawali po jakims czasie, ze zlapali tego co dzwonil, na ile te wiadomosci co podawali w TV byly prawdziwe. Mma nadzieje ze i tym razem tak bedzie.Na pewno zostawil jakis slad, kazdy popelnia bledy, nie ma zbrodni doskonalej,tylko trzeba byc dociekliwym i cierpliwym zarazem.
 

marol

New member
to na bank nie koles z nk

To na bank nie koles z naszej klasy, musialby byc skonczonym idiota zeby byc na naszej klasie pod tym nazwiskiem,wiec to mozna wykluczyc.
 

stasb

New member
Ip

Słuchajcie po adresie IP zlokalizowałem skąd były wysyłane maile.
Zarządcą sieci inetnetowej skąd były wysyłane maile jest home.pl
79.96.42.222Domena odwrotna:v061690.home.net.plSieć:79.96.0.0 - Miasto:SzczecinRegion:ZachodniopomorskieWłaściciel:home.pl webhosting farm

home.pl sp.j.
Plac Rodla 9
70-419 Szczecin


home.pl network
 

q.qwerty

New member
nie ma aż takiego popularnego imienia i nazwiska... więc myślę że nie jest tak sprytny i po prostu nie pomyślał - oby i w innych kwestiach;-) ktoś z tym jackiem rozmawiał? nazwisko jakieś posiadał ten jegomość?
 

Slaphead

New member
Szkoda gadac....

I co to oznacza, bo informatykiem nie jestem, tzn, ze nie wykluczonym jest ze to moze byc ten koles z naszej klasy co mieszka w Szczecinie, jak to ktos juz wczesniej wspominał, choć nie wolno oskarżać innych osbo bez posiadania dowodów.
 

zaku176

New member
jezeli nie robią przelewów z tego konta to napewno wyplacają pieniadze z bankomatów a w tedy można sprawdzić w jakich rejonach Polski się poruszaja, a nawet jeśli je przelewają na inne konto to w końcu kiedyś muszą je wypłacić a co za tym idzie zostawić za sobą ślad
 

q.qwerty

New member
no ;-) można. Ale zanim to się doczeka na policyjnym biurku ;-) po za tym teraz z w-wy do poznania jedzie się np. 3,5 godziny, samochodem mozesz za chwilę być zupełnie gdzie indziej-prawda?
może dać kartę różnym ludziom, możemy szukać pana o twarzy x a wypłaci pani y ;-) i tak to.
gorzej by mieli z wypłatami bezpośrednio w oddziale.
ale póki konto nie zostało zablokowane, mogą sobie nawet lokatę założyć.
 

Slaphead

New member
Szkoda gadać...

Nawet jesli wypłaci jakas inna osoba pieniadze z bankomatu zamiast tego oszusta, to isnieje miedzy nimi powinowadzctwo, wiec ta osoba tym samym bedzie wmieszana w ten proceder, po nitce do klebka
 

Piotrek !

New member
A home.pl chyba musi mieć jakąś umową z nimi żeby dać im strone ".pl".
Ciekawe jak to wyglada i czy mają od nich jakies dokumenty.
Ciągle mnie zastanawia czy te wszystkie NIPy, Regony i nazwisko się zgadzają czy kazdy numer nalezy do innego firmy albo wogole jest wymyslony.
Przynajmniej gdyby to sie zgadzalo bym miał pewność że szukamy właściwej osoby.

A jeśli powiedzmy założył konto w Polsce przez internet a drugie założył w powiedzmy Szwajcari. Przelał pieniądze do Szwajcari...a tam je wypłacił w gótówce. No to co mamy ? Że był w Szwajcari i co dalej. Mógł pojechać potem Holandi, Francji, gdziekolwiek.
A może się fakt nie boi własnego nazwiska i będzie rozpuszczał pieniądze w Polsce. Może jest na tyle głupi...daj Boże.

Wiecie czym nas skołował najbardziej (w każdym razie mnie) - że "miał" sprzęt którego nie dało się kupić w innych firmach. I my hurrrraaaa! i sami mu pchaliśmy kase żeby tylko go dostać :-(

A z tą sytuacja na lotnisku to pewnie jakaś kamera tego gościa nagrała jak dzwonił. Jakos nie mam pojęcia w jaki sposób mogliby wiedzieć do kogo należy dana karta kupiona w kiosku (no chyba że poprzez podsłuch i w jakieś rozmowie padłoby nazwisko, albo śledząc ta osobę namierzając sygnał z komórki).

A w bankach coś załatwialiscie ? (a jak tak to jak?) Bo na policji byłem ale nie wiem czy bank cokolwiem moze zrobic skoro pieniądze już wysłał.
 

czorcik1

New member
Media

Nie wiem czy post doszedł jeśli nie to piszę jeszcze raz. Wysłałam kilka słów nt naszej sytuacji do TVN UWAGA. Jeśli ktoś się chce przyłączyć proszę pisać uwaga onet pl / kontakt html. W miejscach spacji kropeczki (nie moge na razie wkleić linku).
 

q.qwerty

New member
Konta bankowego nie można zablokować , tylko na polecenie prokuratora , komornika , urzędu skarbowego,zusu itd. bank sam na telefon pana policjanta nic nie zrobi, na nasze prośby również nic. takie jest prawo bankowe. tak jak już napisałam.
inna osoba wypłacająca to osoba współ-działąjąca a nie spowinowacona ;-)
 

jolajcik

New member
q.qwerty napisał:
Moim zdaniem, oraz co by przyspieszyć te czynności należy napisać zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa bezpośrednio do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. W tym piśmie będzie już prokurator miał nasze zeznania, możemy wnioskować o zabezpieczenie-zablokowanie tych dwóch kont bankowych (bo to może uczynić prokuratura, a nie policja) oraz ściganie Damiana Obremskiego i zablokowanie strony sklepu. Wszystko to na podstawie art 286 par 1 Kodeksu Karnego. Oczywiście załączamy do tego dowody w postaci wydruków itd.
q.qwerty napisał:
A masz może wzór jak to pismo powinno wyglądać lub mogłabyś wysłać swoją wersję na maila?
 

q.qwerty

New member
eeeeej oni chyba mają telefony abonamentowe, bo to był by zbyt duży zbieg okoliczności żeby różniły się tylko końcówkami w tak taku.
 

q.qwerty

New member
właśnie piszę.
niby zgłasza się to do prokuratury wg miejsca zameldowania poszkodowanego , ale można też dodatkowo napisać do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra.
 

jolajcik

New member
q.qwerty napisał:
właśnie piszę.
niby zgłasza się to do prokuratury wg miejsca zameldowania poszkodowanego , ale można też dodatkowo napisać do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra.

wg miejsca zameldowania też mogę złożyć
 

q.qwerty

New member
niech ktoś napisze na nokaucie- na tym forum żeby już tu poszkodowani piali, bo jesteśmy rozproszeni. ja jakoś tam nie daję rady się zalogować.
 
Do góry