Laptop czy icybox?

tabaq86

New member
Witam!! Mam pytanko - czy laptop po podlaczeniu do kina domowego przez hdmi jest wystarczajacy do ogladania filmow w full hd?? To samo tyczy sie sluchania muzyki - jakosc na tym nie ucierpi??. Czy moze lepiej kupic takie cos Odtwarzacz Raid Sonic ICYBOX MP3011hw SATA (1328226273) - Aukcje internetowe Allegro i tam magazynowac i odtwarzac swoje zbiory muzyki i filmow - chodzi glownie o to ze niechcialbym inwestowac osobno w odtwarzac BD, chociaz nie wiem czy ostatecznie nie bedzie to konieczne. Pozdrawiam
 

pkomp

New member
1000 razy lepiej z laptopa - zainteresuj się XBMC....a jeszcze jak twój laptop posiada mozliwość sterowania z pilota(RC6 - media center) to juz wogóle wypas...odtworzysz wszystko w takiej samej jakości(ewentualnie bez HD Audio z racji ograniczeń niektórych kart graficznych)
 

tabaq86

New member
W takim razie rozumiem ze z filmami nie bedzie problemu a jak z muzyka czy zwykla karta dzwiekowa w laptopie (na ogol zintegrowana) jest w stanie ladnie pograc po podlaczeniu do amplitunera i puszczeniu muzyki na duze kolumny? sorry za moze banalne pytania ale jestem laikiem w tych sprawach..
 

grzeseik

New member
z muzyka bedzie raczej nieciekawie, ale zewnetrzny DAC na usb i bedzie naprawde dobrze. cenowo wiadomo - zalezy na jakim poziomie masz reszte urzadzen - od ok 400zl.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
tabaq86 -- jeśli cena nie gra roli (nic o tym nie napisałeś) to kup wypasionego notebooka i wszystko Ci odtworzy. Jednak jeśli cena gra rolę to do filmów będzie prawie idealnie odtwarzacz np. Dune Smart HD (od 1000 zł) + dysk/i.
Jaka będzie jakość audio, nie wiem, ale zapewne będzie dobrze.
Zalety: tańszy od dobrego notebooka, malutki, cichutki, stoi w "kąciku" i może np. pobierać coś z torentów, "składnica" mediów wszelakich (z dyskiem), odtworzy prawie wszystko. Poczytaj o Dune.
Icyboxa nie polecam. Częste zwiechy, soft niedopracowany.
 

pkomp

New member
jaki dune człowieku?asrock z xbmc wciąga go nosem a soft oferuje znacznie więcej....a jak nie skorzystasz z samego xbmc to jeszcze zwykły system zainstalujesz i masz normalny komputer który obsłuzy KOMPLETNIE WSZYSTKO

co do muzyki - jak podłączysz cyfrowo to będzie idealnie bez różnicy jaka bedzie karta zintegrowana

a jak juz chcesz laptopa to nie musi być jakiś super wydajny ale zadbaj o to by miał pilota(albo jego obsługę) do media center i już wogóle będzie wypas
 

HILUX

New member
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym laptopem ... niby laptop jest lepszy niż dedykowane playery ? tzn. że są takie denne ? Czy może ja coś źle robię ?

Mam 4 laptopy w domu i nie oglądam z nich filmów ponieważ jakość z nich jest beznadziejna ( kodeki są - na laptopie film wygląda ok ) w porównaniu z np. LG BD370 albo złączem USB w telewizorze.
 

pkomp

New member
a hdmi mają?a jakie karty?bo każdy wie ze nvidia ma problem z judderem i trzeba bawić się w reclocka

odpal sobie xbmc live i skorzystaj tylko z tv i wtedy się wypowiedz
 

HILUX

New member
ok dzięki za odp.
nie mówiłem tego złośliwie ... zdecydowanie wolałbym odtwarzać z laptopa :)
lapki mają hdmi - karty to faktycznie nvidia i integra
 

Mafox_

New member
Ja nadal się zastanawiam nad wyborem asrock ion (lub inny nettop) czy dune prime 3.0 (lub inny sprzętowy odtwarzacz)... bo nie chcę już być zmuszony do włączania kompa dla oglądania czy słuchania czegokolwiek.
Mam stacjonarny komputer podłączony do amplitunera (spdif) i tv (d-sub). Zauważyłem jedną rzecz ...żaden dźwięk czy obraz z filmu puszczonego na komputerze nie ma tak dobrej jakości jak ten sam film puszczony bezpośrednio ze zwykłego odtwarzacza dvd . Dlatego myślę,że podobnie będzie z dedykowanym sprzętem...
Nettop (komp) ma swoje zalety,ale jakości dobrego sprzętowego odtwarzacza hdd chyba nie przebije :/
Na razie myślę tak...
za kompem (nettopem) przemawiają możliwości - xbmc jest rewelacyjnym programem , kwestia kilku ustawień i działa na nim wszystko, dodatkowo na nettopie można odpalać wszystkie strony www np. iplex i oglądać filmy bezpośrednio ze strony, czy cokolwiek innego
...ale tu właśnie ten minus - trzeba coś ustawiać i nie zawsze będzie to dobre ustawienie i super intuicyjna obsługa, a system operacyjny może czasem odmówić posłuszeństwa no i ta jakość nigdy nie jest taka właśnie...sprzętowa :)
- dedykowany odtwarzacz multimediów oparty na procesorze sigma czy realtek ma tą zaletę,że praktycznie działa jak dvd - włączasz i oglądasz, ma idealny (a nawet ulepszony sprzętowo) obraz jak i dźwięk,ale minusem jest to,że nie da się na nim wszystkiego odtwarzać jak leci i przeglądać wszystkich najnowszych formatów audio/video czy rozbudowanych stron www. Jesteśmy zdani na firmware producenta i możliwości techniczne samego odtwarzacza.
Dlatego jest to wybór pomiędzy: możliwościami komputera (nettop) lub jakością i wygodą dvd,ale z ograniczonymi możliwościami (sprzętowy odtwarzacz hd)
Poza tym multimedialny odtwarzacz hdd bez tacki BR mógłby być też dużo tańszy niż nettop (np. HiMedia HD300A)
Niestety faktycznie jest to cholernie trudny wybór :)
 

pkomp

New member
cyfrowo MUSISZ mieć taką sama jakość chyba że coś masz w ustawieniach nie tak
na kompie puścisz każdy plik - w wideo będzie to bez problemu L5.1 czego nie odtwarza poprawnie żaden player - może dune 3.0 sobie z tym poradzi w co wątpię.
Każdy plik muzyczny na takim xbmc tez zadziała a jeśli ma tagi to nie dość że wyświetli to jeszcze dodana okładkę również a to tylko z mp3 i to na niewielu playerach
Zmiana wyglądu w xbmc bez problemu - aktualizacje również i support znacznie lepszy
i sadzisz że nie przebije playerka komputer?a czy jakikolwiek playerek zaoferował choćby połowę tego co komputer?NIGDY

oczywiście pisze o odpaleniu gołego xbmc a nie pod systemem(żeby nie tracić czasu ani mocy)
owszem będzie drożej ale i znacznie lepiej bo dobry player to ponad tysiaka czyli tyle ile dobre htpc :)
reszta to zwykłe z deka wkurzające ograniczone odtwarzacze

chciałbyś żeby było tak pięknie w playerkach - albo nie czytają albo się wieszają(tak tak kolego), odpalenie to tez nie jest chwila - taka ariva 210 zanim zacznie trybić to mija minuta jak nie lepiej a i tak jest powolna
nie licz przy tej nowoczesnej elektronice na takie cuda - nawet odtwarzacze BD uruchamiają się zauważalnie dłużej niż dvd

co do obrazu to jest to samo a często znacznie gorzej niż możliwości prostych aczkolwiek nowoczesnych kart graficznych
 
Ostatnia edycja:

Mafox_

New member
To,że z obu źródeł jest puszczony sygnał cyfrowo to niekoniecznie musi oznaczać tą samą jakość,
dlatego są różne klasy (i ceny) odtwarzaczy CD/DVD/BR. Na przykład z budżetowej Manty może wyjść gorszy obraz/dźwięk niż z High Endowej Yamahy.
 

janusz

New member
Bez reklam
Mam laptopa i niestety do filmów i muzyki kicha absolutna, niby wszystko zrobi ale jak na mój gust jest to mało komfortowe rozwiązanie. Kupiłem Arivę i jestem zachwycony, od kilku miesięcy chętniej siadam do filmu czy włączam muzykę, bo mam wszystko pod ręką. Oczywiście model odtwarzacza zależy od potrzeb, na moje wystarczy każdy model za 300-500 zł np. WD, Asus, Ariva - mają więcej niż trzeba.
Mafox cena CD/DVD/BR nie wynika z jakości dźwięku na wyjściach cyfrowych, tylko na analogowych, gdzie ważna jest jakość przetworników cyfrowo-analogowych.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Nie jest to do końca logiczne, ale używanie laptopa/komputera powoduje dużo zamieszania, codziennego podłączania, niby drobiazg, sam tak uważałem. Kupiłem laptopa, BR, na końcu odtwarzacz HD i dopiero ten ostatni dał pełną radość i chęc korzystania. Oczywiście laptop był kupiony do innych celów i się sprawdza, ale już BR to katastrofa.
 

pkomp

New member
mafox po cyfrze JEST W 1000% TO SAMO o ile sprzet/soft czegoś od siebie nie dodaje....reszta jak napisał janusz - przetworniki i nic więcej

janusz ale jak uzywasz?

wziąłem lapka od kumpla na testy(mój nie ma hdmi) - jakis acer z pilotem do media center

zainstalowałem sobie xbmc live ustawiłem sterowanko z pilota i to wszystko - z palca ruszyło bardzo szybko z bardzo duzymi mozliwościami - żaden player takiego luksusu nie zaoferuje
z niczym nie musiałem się bawić - filmy po sieci z pena czy z wbudowanego dysku - wszystko perfekt
 

HILUX

New member
To, że jest obraz puszczony cyfrowo znaczy tylko tyle, że telewizor ( jego procesor do obróbki obrazu ) nie ingeruje w źródło ...

film w laptopie obrabiany jest za pomocą kodeków ... w playerze - sprzętowo za pomocą procesora obrazu ...

są lepsze i gorsze procesory ... u mnie najlepiej działa usb wbudowane w telewizor - najładniejszy obraz ... mam odblokowany USB player w menu serwisowym [ plazma Samsung ps50b551 ] - jednak ma on najmniejsze możliwości [ przewijanie , regulacja napisów itp ... ]

Na laptopie jest zdecydowanie gorszy obraz ... coś w deseń - jak DVDrip vs. RMBV - taka jest różnica w obrazie. Próbowałem na różnych kodekach.

oglądam najwięcej filmów z netu dlatego zależy mi na jak najlepszym skalerze do FullHD telewizora.
 

pkomp

New member
to ustaw w kodekach żeby nie ingerowały - idealny obraz to dokładnie to co jest w strumieniu - ja wszystkie efekty mam wyłączone
ot i cała filozofia.....

co do skalera to i tak z marnej jakości niewiele wyciągnie
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jak kwestia wygody to zdecydowanie Icy, odpalasz z pilota, proste menu i już masz dostęp do zasobów, a jego możliwości są dość pokaźne (do źródeł audio takźe).

Potwierdzam, iż potrafi być humorzasty, jak trafisz na film zwis co 7min (jak na razie trafił mi się jeden taki ;-)). Czasami pomaga defragmentacja dysku (jak podłączasz go przez USB).

"HD-audio" w kontenerach mkv to nieporozumienie, nie pomaga nowy soft, leci samo audio bez obrazu jednak da się zdekodować do innych formatów więc film obejrzysz. Może rozwiąże to nowy soft, ale jakoś mam wrażenie, iż jest to na progu przepustowości ICY więc raczej nie liczyłbym bym za bardzo na to w przyszłości.

Wcześniej wypuszczałem sygnał przez ATI 5670 (HDMI) bez problemu ale ciągłe włączanie kompa, playera ustawianie formatu obrazu i inne czynności spowodowały, że postawiłem na wygodę. Jak na razie się nie zawiodłem.

Pzdr.,
(C)G
 

grzeseik

New member
zgadzam sie z pkomp
do tych co uwazaja ze player jest lepszy jakosciowo od kompa - pomyslcie z czego takowy player jest zbudowany, czym sie ideologicznie rozni od komputera? plyta glowna, porcesor, ram, karta graficzna...
roznica to dedykowane oprogramowanie i sterowniki - przy komputerze wymaga nieco zachodu. ale generalnie trzeba zadbac aby bity sie zgadzaly i nie bylo zaklocen na polaczeniu (cyfrowym).

a co mamy za cene tej pracy? nieorganiczone mozliwosci uzytkowe i takze doboru sprzetu. ktory player jest bezglosny? kilka. komputer pasywny, z zasilaczem od laptopa, systemem na ssd (pliki na nas) i nic nie slychac.
ktory player pozawala wygodnie przegladac strony www? kilka. a obsluga flash to juz zupelnie kilka. do tego problem z klawiatura...
ktory player umozliwia uzyskanie dobrego dzwieku? tu jest zenada - tylko c200 nie wstawia przerw miedzy utworami...
na ktorym playerku mozna zagrac w gierke?
na ktorym mozna korzystac ze skype'a?
co zrobia uzytkownicy gdy pojawi sie nowy format? beda sledzili fora liczac ze obecana aktualizacja tym razem nie zostanie przelozona. a i tak wiekszosci objawi sie prawda ze chip nie da sobie rady.
ktos napisal, ze w kompie pojawiaja sie awarie, sie zawiesza itp. - zgoda - ale playery tez maja takie problemy i to nie koniecznie zadziej niz kompy i wowczas czekasz na serwis. jesli juz sam(a) skonfigurujesz system to i z zawariami sobie poradzisz - podsumowujac: w naszych realiach wole liczyc na siebie niz na serwis gwarancyjny czy techniczne wsparcie uzytkownika.


a w kwestii wygody i pilota to juz sie nudne robi. pc z uspienia wstaje chwilke, z hibernacji (szczegolnie na dysku ssd) tez raz-dwa. przykladowe xmbc to porste, intuicyjne menu - znacznie bardziej dopracowane niz standardowych playerow - szczegolnie tych tanich. pilot? zaden problem - do kompa jest ich wiele. jak ktos chce wiecej to smartfon/ipod/tablet i masz idealny pilocik - rowniez do sluchania muzyki bez podgladania w tv. ja nie mam uwag.
 
Ostatnia edycja:
Do góry