Łączymy siły - wypalone logo stacji tv- wysyłamy prośby do nadawców.

mariusz67

Member
Bez reklam
[QUOTE=asked;

Panowie mniej nienawiści a więcej luzu... Wiec wiecej luzu juz raz ci napisalem co zapomniales ????? Dalej potwierdzamto co napisalem i coraz bardziej jest to prawdziwe .
 

asked

New member
Nowa plazma Panasonic - wypalone logo stacji tv.

Dobrze wrócićmy do tematu bo zapomnieliście po co jest ten temat.

Pytałeś w tym temacie o prawnika aby napisał pozew lub skargę.
Skargę moge napisać ale pozwu nie bo nie ma przesłanek popełnienia czynu zakazanego.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

KamilaKornet

New member
Nie bardzo wiem czy macie prawo kruszyć kopie.Jak ktoś kupuje plazmę to musi się liczyć z tym iż tv może a nie musi mieć wypalone logo.To wina technologii a nie nadawców tv.Te informacje są zawarte w instrukcji użytkowania tv.Powidoki i wypalenia to normalna rzecz w plazmach.
Tak samo jak jeden padnięty piksel w lcd - norma taka jest .Gwarancja często tego nie uwzględnia.To zależy od dobrej woli producenta konkretnego.
Tak było w monitorach lcd:
Wadliwe piksele i norma ISO 13406-2 ? Monitory LCD - porównanie cen i porady dla kupujących
 

mariusz67

Member
Bez reklam
Nie bardzo wiem czy macie prawo kruszyć kopie.Jak ktoś kupuje plazmę to musi się liczyć z tym iż tv może a nie musi mieć wypalone logo.To wina technologii a nie nadawców tv.Te informacje są zawarte w instrukcji użytkowania tv.Powidoki i wypalenia to normalna rzecz w plazmach.
Tak samo jak jeden padnięty piksel w lcd - norma taka jest .Gwarancja często tego nie uwzględnia.To zależy od dobrej woli producenta konkretnego.
Tak było w monitorach lcd:
Wadliwe piksele i norma ISO 13406-2 ? Monitory LCD - porównanie cen i porady dla kupujących
Dla mnie to co zostalo napisane to jest wyrwane cos oczym niechce sie poczytac od a do z ,nastepna kwestia to dlaczego inni moga zmienic logo na przezroczyste a inni nadawcy olewaja wiec dlaczego po interwenci w ciagu 3 dni zmienili logo z pomaranczowego TVP SPORT HD na przezroczyste czy kazdemu trzeba tlumaczyc ze mozna tylko trzeba pisac a nie komentowac swoje wizje tworcze .
 

digitalus

Banned
Czlowieku moze zastanowisz sie co napisales.Bezprawnych? wyslanie listu do czyn bezprawny? ,Nawet w PRL-U mozna bylo wyslac list lub skrage.
Nieprzyjemnosci to moze miec kanal tvn 24 , listy do UOKiK juz wyslane.Do KRRiT wyslalem kolejny list.Kto mi zabroni?, moze ty?:)
TVN 24 nie musi zmieniac logo i odpowiadac na listy.
Dla innych stacji telewizyjnych, nawet zagranicznych zmiana logo nie stanowi zadnego problemu bo zdanie telewidza jest bardzo wazne.

Nizej list od kanalu ARD w podobnej sprawie czyli logo.List z niemieckiego forum.


Sehr geehrter Zuschauer, vielen Dank für Ihre E-Mail vom 23. Februar und Ihr Interesse an ARD Digital. Bitte entschuldigen Sie, dass wir Ihnen erst jetzt antworten. Aufgrund eines technischen Problems sind einige E-Mails im Februar vom System nicht wie gewohnt weitergeleitet worden. Wir haben unser Logo in SD und HD noch einmal gemessen. In Abhängigkeit des Signals verändert sich der Weißwert bei Das Erste SD zwischen ca. 350 mV und 700 mV (50%-100%) und bei HD zwischen 400 mV und 700 mV (57%-100%). Wir haben aufgrund der Problematik des Einbrennens bei Plasmabildschirmen den Pegel des HD-Logos am 10.03.11 trotzdem noch etwas herabgesetzt . Für Rückfragen stehen wir Ihnen jederzeit gern zur Verfügung. Mit freundlichen Grüßen Ihr ARD Digital Team
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
dochodzi do tematu problem jeszcze inny i równie niebezpieczny.
Mianowicie info o wieku czyli malutki kwadracik z liczbą !
Co stacja to inne miejsce ale może się okazać, że tyle powidoków się narobi.

Macie na to jakiś pomysł ?

Pozdr.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
dochodzi do tematu problem jeszcze inny i równie niebezpieczny.
Mianowicie info o wieku czyli malutki kwadracik z liczbą !
Co stacja to inne miejsce ale może się okazać, że tyle powidoków się narobi.

Macie na to jakiś pomysł ?

Pozdr.

Witam,
Taśmą zakleić :bober:
A tak serio to chyba nie ma o co kopii kruszyć. Tym bardziej, że chyba nie da się tego ruszyć.
To podlega regulacji, ale chyba bez określenia wielkości i przezroczystości. Wymogi UE.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam,
problem jest i to duży, mój jedyny powidok to właśnie
mała pomarańczowa 16 w skrajnym lewym górnym rogu.
Szum ją prawie zniwelowal ale coś tam widzę.

Pozdr.

Nie wycieraj zbyt dobrze okularów :bober:
Albo oglądaj więcej żółtej 12 lub nawet zielonej 6
A tak na marginesie to dlaczego kanały informacyjne nie maja kategorii wiekowej ? hmm
To jest temat do KRRiT chyba raczej na pewno.
Zapytanie zawsze wysłać można.
 
Ostatnia edycja:

garibaldi

Member
Witajcie
Mały OT
Macie może jakąś aplikacje która w rozdzielczości Full HD generuje biały szum a nie filmik z takiej aplikacji ? Musze wyczyścić 26' ekran IPS. Mam go 8 lat i mam pełno stałych duszków po ikonach programów. Widoczne są one tylko przy mocno ściemnionym ekranie na szarym tle i to baaardzo. Aplikacje które generują taki szum są ograniczone do kwadratu kilkunastu pikseli a ja chce cały ekran naraz wyczyścić.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witajcie
Mały OT
Macie może jakąś aplikacje która w rozdzielczości Full HD generuje biały szum a nie filmik z takiej aplikacji ? Musze wyczyścić 26' ekran IPS. Mam go 8 lat i mam pełno stałych duszków po ikonach programów. Widoczne są one tylko przy mocno ściemnionym ekranie na szarym tle i to baaardzo. Aplikacje które generują taki szum są ograniczone do kwadratu kilkunastu pikseli a ja chce cały ekran naraz wyczyścić.

Programu nie było tylko czysty szum HiRes. Link to pewnie SDman wie albo tdx.

Pozdr.
 

digitalus

Banned
Wracajac do ograniczen wiekowych , nizej cytat z listu od KRRiT.Niestety niektore polskie stacje telewizyjne trudno przekonac do zmian.Nie chce im sie nic robic


Odnośnie poruszonej przez Pana kwestii dotyczącej zarówno logo jak i oznakowań wiekowych np. natężenia koloru czy wielkości uprzejmie informuję, że KRRiT nie posiada kompetencji w zakresie ingerowania w działalność programową samodzielnych nadawców. Przepisy nie określają ani intensywności ich świecenia, ani dokładnego położenia. Uwagi oraz propozycje należy kierować bezpośrednio do biura programowego konkretnego nadawcy wpisując się w dyskusję nad kształtem programu telewizyjnego
=============================================================
Na kanalach tvp logo i ograniczenia wiekowe od dluzszego czasu sa juz polprzezroczyste ale wczesniej swiecenie logo i ograniczen wiekowych bylo bardzo duze.

Odpowiedz od KRRiT gdy logo na kanalach tvp bylo 100% biale

Dodatkowo informuję, że nadawcy programów zmieniają logo stacji wprowadzając coraz bardziej przeźroczyste znaki. Prawdopodobnie działania takie podejmie również telewizja publiczna. Pragnę podkreślić jednak, że decyzje w tej sprawie należą wyłącznie do nadawców. W związku z powyższym uwagi oraz opinie może Pan kierować bezpośrednio do nadawcy (Telewizja Polska SA, Biuro Programowe TVP SA, ul. Woronicza 17, 00-999 Warszawa.
 
Ostatnia edycja:

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
logo kategorii wiekowej

Nie chce mi się szukać w tej chwili, ale pewnie sprawdzę o ile ktoś wie na pewno czy ...
Logo kategorii wiekowej to rzecz obligatoryjna czy fakultatywna ?
Pytam bo na niektórych kanałach zagranicznych (Discovery, Animal itp.) nie ma logo wiekowego.

Pozdr.
 

tdx

New member
Bez reklam
a gdyby przenieś te pierdoły do HBBTV? w sumie każdy nowy TV to ma. więc na ekranie mógłby zostać czysty obraz....
 
Do góry