Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
Zapewniam Cię że DX750 będzie lepszy, ma o wiele lepszy kontrast i czerń , matryca VA , direct led
o wiele lepsza przyjemność oglądania wieczorem.
Ale piszesz to jako użytkownik tego modelu Panasa?
Ja właśnie stwierdziłem że tak naprawdę to wieczorem mało oglądam TV w salonie. Wieczorem to głównie w sypialni a tutaj jest Samsung 32"
 

Caparzo

New member
Bez reklam
4K nie działa w 100Hz . Każdy amplituner 4k przesyła sygnał 60Hz, filmy bluray na ps4 pro maja nawet 24Hz i skalowanie do 4k. Netflix 4k też 60Hz.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli nie oglądasz TV wieczorami w salonie tylko katujesz mniejszy TV w sypialni to zostań przy tym co masz. Bo widzę że wszystko Ci jedno czy masz IPS czy VA, a jak nie widzisz różnicy to czas wybrać się do okulisty :)
 

Waldorff

Member
4K nie działa w 100Hz . Każdy amplituner 4k przesyła sygnał 60Hz, filmy bluray na ps4 pro maja nawet 24Hz i skalowanie do 4k. Netflix 4k też 60Hz.

Przez HDMI nie działa, co innego np. DisplayPort.

Większość rzeczy nadawana jest w 60Hz. Chodzi o to jak przetworzy telewizor tak dostarczony 60Hz sygnał w połączeniu z działaniem upłynniacza, a wyświetli matryca, która potrafi te 120Hz po upłynnieniu (wygenerowaniu pośrednich klatek) wyświetlić.
 

strazakp

Banned
Jeśli nie oglądasz TV wieczorami w salonie tylko katujesz mniejszy TV w sypialni to zostań przy tym co masz. Bo widzę że wszystko Ci jedno czy masz IPS czy VA, a jak nie widzisz różnicy to czas wybrać się do okulisty :)
Tak się składa ze właśnie cztery dni temu bylem na badaniach m.in okulistycznych...wzrok wzorowy! :)
 

strazakp

Banned
Sony nie chce się łączyć z routerem. Było dobrze i właśnie widzę że już nie jest i jakoś nie mogę dojść do przyczyny tego stanu.
Oczywiście Internet na innych urządzeniach typu tablet czy smartfona jest bez problemu.

Ok, już działa...pomogło dopiero odłączenie TV w sieci na kilka sekund.
 
Ostatnia edycja:

omot

Member
Strażaku czy Ci nie żal .... :) ?
Strażaku wracaj do Panasa :p

(przepraszam za małą złośliwość, ale powstrzymać się nie mogłem)
 

hymmen

New member
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale zdążyłem już przeczytać kilka ciekawych tematów. Powiem, że te informacje się przydają. Wiedza podstawowa i ta bardziej rozszerzona na temat wyboru odpowiedniego tv jest teraz naprawdę potrzebna. Osobiście wybrałem model sony 55XD8599 i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście zastosowana matryca i jej kontrast może pozostawiać wiele do życzenia osobom przyzwyczajonym do matrycy i "wyświetlania" obrazu na VA, ale... Sam wcześniej miałem samsunga z tą matrycą, a mimo tego wybrałem IPS. Cóż u mnie decydowały jeszcze wygląd, wykonanie, rozbudowany system, brak wad technicznych. Porównałem, już parę tv i mogę powiedzieć, że np. przy porównaniu w dzień z samsungiem 55KS7000 obraz na sony spodobał mi się bardziej. Wieczorem jest jednak odwrotnie z wiadomego powodu, ale szału na korzyść 55KS7000 nie ma. Zaktualizowałem android do 6, jak na razie jest ok. Podsumowując, wiedza moderatorów i forumowiczów jest bezcenna. Dzięki i Pozdrawiam.
 

strazakp

Banned
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale zdążyłem już przeczytać kilka ciekawych tematów. Powiem, że te informacje się przydają. Wiedza podstawowa i ta bardziej rozszerzona na temat wyboru odpowiedniego tv jest teraz naprawdę potrzebna. Osobiście wybrałem model sony 55XD8599 i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście zastosowana matryca i jej kontrast może pozostawiać wiele do życzenia osobom przyzwyczajonym do matrycy i "wyświetlania" obrazu na VA, ale... Sam wcześniej miałem samsunga z tą matrycą, a mimo tego wybrałem IPS. Cóż u mnie decydowały jeszcze wygląd, wykonanie, rozbudowany system, brak wad technicznych. Porównałem, już parę tv i mogę powiedzieć, że np. przy porównaniu w dzień z samsungiem 55KS7000 obraz na sony spodobał mi się bardziej. Wieczorem jest jednak odwrotnie z wiadomego powodu, ale szału na korzyść 55KS7000 nie ma. Zaktualizowałem android do 6, jak na razie jest ok. Podsumowując, wiedza moderatorów i forumowiczów jest bezcenna. Dzięki i Pozdrawiam.
Masz racje...dużo mozna zaczerpnąc tutaj wiedzy i sam z tego skorzystałem przy szukaniu i doboru tv. Jak zacząłem szukac nowego tv to wogóle nie wiedziałem o czyms takim jak VA, IPS oraz nie miałem pojęcia że teraz są jeszcze 50/60Hz bo jak kupowałem tv ok 8lat temu to z 100Hz (nieswiadomie) i myślałem ze po tylu latach to juz standard. Tutaj dowiedziałem sie własnie wiele o tych podstawowych rzeczach przy doborze nowego tv.
Najpierw chciałem kupić cos do ok 3500zł i byłem skłonny brac wtedy Philipsa 55pus6561 ale wiele negatywów wykluczyło go szybko. Pózniej podwyzszyłem budzet do 4000zł ;-) i kupiłem Panasa 58dxe720. Miałem go kilka dni ale postanowiłem dołożyc i wziąłem Sony 55xd8599 :)
Czytałem tez sporo komentarzy pod produktem sprzedawanym w sklepach internetowych. Jest tez tego sporo i ludzie kupując wpisują swoje odczucia i wrazenia z uzytkowania sprzetu.
Kazdy tv ma swoje wady i zalety niezaleznie od ceny. Ja ostatecznie nie chciałem wydawać wiecej niz 5000zł i tak zrobiłem. Mysłaem tez o Panasonic 58dx750 ale ten Firefox to jest słaby i musiałbym dokupić jakiegos zewnetrznego boxa.
Choc mam jeszcze sporo dni na ewentualny zwrot Sony to chyba jednak przy nim zostane bo jest OK.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam moim zdaniem i w dzień i w nocy matryca VA będzie zdecydowanie lepsza od IPS ! Żeby się o tym przekonać wystarczy postawić jeden obok drugiego.Najważniejsze,że Wam odpowiada ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry