Który TV skaluje najlepiej/najgorzej do 4k

SDman

Banned
...
Dodatkowo w media Markt zwrot 30/45ndni dotyczy towarów nieużywanych. Czyli kupiliśmy i się rozmyśliliśmy to możemy oddać. Ale jeśli odpakujemy to już buba. Neonet to samo z czego sam się naciąłem przy q74t. Zamówiłem z odbiorem w sklepie, podjechałem za godzinie bo SMS przyszedł a tu w sklepie okazuje się, że kupuje u nich stacjonarnie i zwrot właśnie jak napisałem wyżej w przypadku MM 30/45dni (45 dni będąc w klubie). Nie niemy nawet rozpakować.

Edit
Aha, 55q64R, naziemna w markecie, czyli zbiorcza i sygnał dzielony na wszystkie tv na sklepie. I co najlepsze V1.
MM nie potwierdzam, w Łodzi oddawałem kilka rzeczy kupionych w sklepie, słuchawki monitor każda rozpakowana. Bez najmniejszego problemu i kasa od razu -oczywiście nie po 30, a po paru dniach.
Kolega kupił przez internet z odbiorem u nich to miał więcej procedur do wypełniania i na kasę czekał.
Potwierdza się, że zeszłoroczne modele Samsunga były lepsze, po chwili zabawy suwakami skalowanie i kolory bardzo dobre. Tak jak na Twoim zdjęciu.
Moim zdaniem LG Nano nie przeskaluje tak jak Samsung.
 

janunio

New member
Bez reklam
Czy jest jakiś TV dobrze skalujący materiały VHS ? Mam sporo tego i szukam możliwości procesingu w kierunku 2K/4K.
Albo jakiś soft. Taką opcje ma NERO VISION.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
W EURO-RTV-AGD, jak kupujesz przez neta wybierając na końcu odbiór w sklepie stacjonarnym, to jest przez nich traktowane jako rezerwacja towaru w sklepie (nawet jak wybrany sklep nie ma tego towaru w moment zakupu) a więc fizycznie dokonywany jest zakup nie na odległość a stacjonarnie, bez możliwości zwrotu konsumenckiego.
 
Ostatnia edycja:

trops55

Member
Czy jest jakiś TV dobrze skalujący materiały VHS ? Mam sporo tego i szukam możliwości procesingu w kierunku 2K/4K.
Albo jakiś soft. Taką opcje ma NERO VISION.

Nie ma takiego telewizora. Oglądanie filmów w tym formacie to tylko na odbiornikach o małej przekątnej, najlepiej na laptopie. Mam sporo filmów S-VHS nagranych kamerą Panasonic. Obraz na oledzie 65 cali z najwyższej półki jest bardzo słabej jakości. Są to materiały oryginalne, jak i po montażu programem Pinnacle. Tylko napisy wykonane w tym programie wyglądają bardzo dobrze. Czasami oglądam je z sentymentu, są to nagrania z przed ponad dwudziestu lat. Natomiast filmy nagrywane już później, ale w formacie DVD nagrywane kamerą bezpośrednio na płytę wyglądają już dobrze.
 

Petru23

Banned
Pokombinowałem trochę z wtyczkami i przewodami, w ścianie przecież mam naziemną z dachu. Obraz z naziemnej kaszana, ale... To co widziałem np w media expert i wrzucałem fito z TVP info to jest telewizja kablowa. Kolejnośc programów jak i ich jakość jest taka sama jak u mnie. A mówił dziad, że to naziemna.

I obraz mi się znacznie poprawił po zabawie z przepinaniem w gnieździe. I gdyby nie to, że już mam wszystkie zwroty zgloszone (w sumie mogę to anulować) to bym zostawil. Jedyne co, to wczorajsze przepięcia mnie bardzo zmartwiły, bo przewód hdmi nie ma raczej prawa robić zwarcia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Obraz Ci się nie poprawi "przepinaniem w gnieździe". TV cyfrowa działa zero-jedynkowo. Jak jest obraz to jest i nie będzie w żaden sposób już lepszy choćbyś złote gniazdka pomontował. Pisałem Ci już wcześniej. Celem uzyskania obrazu należy zapewnić minimum wymaganego sygnału. Cokolwiek ponadto, nie poprawi Ci obrazu nawet w 1 setnej procenta. To nie telewizja analogowa.

A w salonie mogli sobie zrobić swoją wewnętrzną kablówkę, opartą na TV naziemnej. Jakość będzie dokładnie taka, jaką oferuje TV naziemna.
 

Petru23

Banned
Tak czy inaczej tv spakowany. Plazma wisi i kolorki jak i głębia obrazu wróciły do oczekiwanej jakości.

Może jaki oled za 4k będzie w święta :)
 

rafallo777

New member
Jednak zostawiam philipsa.
Obraz teraz z upc z horizon to zyleta!
Po drugie zainstalowalem The Last Of Us I na standardowych ustawieniach tryb naturalny obraz kozak.
Gdy wlaczylem ambilight przy the last of us I zmiebilem na tryb gra to kopara do podlogi mi odleciala.

Wiem, ze na Samsungu moze byc lepiej czy na Sony, ale ambilight to przekozak i przy The Last of Us to kozak nad kozakami.

Jak tylko naprawia tryb hdr to ten tv bedzie kozak w tej cenie, z tym ze trzeba trafic na dobry model bo co drugi 8535 ma defekt
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP

rafallo777

New member
Chyba niepotrzebnie balem sie, ze sony xh800 bedzie klatkowal.
Upc, dekoder horizon. Kanal dtx z teraz, ,,goraczka zlomu,, obraz szarpie, klatkuje.
Wszystkie inne programy chodza plynnie.
O co chodzi?
 

Petru23

Banned
Właśnie nie mam pojęcia. Na samsungu tez trafiał się materiał, który klatkowal. Zobacz reklamy, też wiele będzie klatkowac.
Obawiam się, że to kwestia sygnału od nadawcy gdzie niczym tego nie zniwelujesz. Albo klatkowanie albo nadpłynność.
Sam się zastanawiam czy nie wziąć xh80 lub nawet x70.

Jak Ci skaluje tego horizona?
 

rafallo777

New member
Właśnie nie mam pojęcia. Na samsungu tez trafiał się materiał, który klatkowal. Zobacz reklamy, też wiele będzie klatkowac.
Obawiam się, że to kwestia sygnału od nadawcy gdzie niczym tego nie zniwelujesz. Albo klatkowanie albo nadpłynność.
Sam się zastanawiam czy nie wziąć xh80 lub nawet x70.

Jak Ci skaluje tego horizona?

Powiem Ci, ze wtedy miałem tego xh80 za 2499 zł i chciałem go brać ale balem się jak pisałeś o klatkowaniu.
Niepotrzebnie.
Teraz mam Philipsa i zakochałem się w ambilight. Ciagle bilem się czy oddać czy zostawić ale jednak zostawiłem.

Obraz na upc ok.
Ale bywa tak, ze tvp1 raz wygląda dobrze, drugi raz mega dobrze a raz wieczorem miałem tak, ze obraz brzytwa nawet na sd było mega ok. Tu chyba zależy od pory dnia z jaka kablówka daje bitrate danemu kanalowi.
Mysle, ze satelita byłaby lepsza.

Ale w sklepie sony miał gorsze skalowanie i lg nano. Ale przy hd to sony xh80 miazdzyl wszystko.
Był czasem lepszy od xh90.

Nie wiem czemu ale może ips nie maja tej czerni to plastyka kolorów dla mnie lepsza.
W nano863 było lepiej niż w q70t. W nocy wiadomo Samsung rozjezdza lg, ale w dzień ips robia robote albo w jasnych filmach.

Mowie ten xh800 to swiecil najlepiej i w media expert i w neonecie i rtv agd.
Tylko balem się, ze będzie klatkowal. I to niepotrzebnie ale przynajmniej posmakowalem ambilight :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips odrobił lekcje.
Skalowanie dla 99% będzie bardzo dobre.
A ambilight jest świetnym uzupełnieniem.
 

Petru23

Banned
Powiem Ci, ze wtedy miałem tego xh80 za 2499 zł i chciałem go brać ale balem się jak pisałeś o klatkowaniu.
Niepotrzebnie.
Teraz mam Philipsa i zakochałem się w ambilight. Ciagle bilem się czy oddać czy zostawić ale jednak zostawiłem.

Obraz na upc ok.
Ale bywa tak, ze tvp1 raz wygląda dobrze, drugi raz mega dobrze a raz wieczorem miałem tak, ze obraz brzytwa nawet na sd było mega ok. Tu chyba zależy od pory dnia z jaka kablówka daje bitrate danemu kanalowi.
Mysle, ze satelita byłaby lepsza.

Ale w sklepie sony miał gorsze skalowanie i lg nano. Ale przy hd to sony xh80 miazdzyl wszystko.
Był czasem lepszy od xh90.

Nie wiem czemu ale może ips nie maja tej czerni to plastyka kolorów dla mnie lepsza.
W nano863 było lepiej niż w q70t. W nocy wiadomo Samsung rozjezdza lg, ale w dzień ips robia robote albo w jasnych filmach.

Mowie ten xh800 to swiecil najlepiej i w media expert i w neonecie i rtv agd.
Tylko balem się, ze będzie klatkowal. I to niepotrzebnie ale przynajmniej posmakowalem ambilight :)

Doszedłem do tych samych wniosków z jakością upc w zależności od pory dnia. Najgorzej w środku dnia, najlepiej wieczorem i nocą, z czego w nocy można było się zdziwić ;)
Do tego klatkowanie zależne od materiału a nie tv.
Dlatego zaczynam znów zastanawiać się nad Panasonic. 50-58hx800 jest za 2800-3000zl do wzięcia a ja sprawdzałem gx właśnie w ciągu dnia i zawiodło mnie poniekąd skalowanie. A okazuje się, że upc dupne
I fioletów nie widziałem na nim. Bo nic innego w alternatywnie nie ma. Sony, Panasonic i... Tylko tyle.
I mam nadzieję z że hx jest poprawiony względem gx.
Na dajmy na to 80% jestem zdecydowany właśnie na hx800, tylko na cenę poluje. I chyba wezmę 50", bo źle nie było z 4m za to bliżej nie będą widoczne mankamenty ekranu tak jak na 55" a tym bardziej 58".
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Oj.... z 4 metrów to już bym brał 55/58" a jak budżet pozwoli to wręcz 65".
Kupiłem teraz 49" do sypialni, którego oglądam z 2,2 m i śmiało mógłby być większy.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
na 90% jestem zdecydowany sprawdzić 50nano793. I teraz pytanie do wariatów telewizyjnych, co informację wykopią spod ziemi.
Jaki rodzaj podświetlania ma ten model? Direct czy edge? Bo że siedzi tam VA (S-MVA) to już wiem ale są sprzeczne informacje odnośnie rodzaju podświetlania.
Na displayspec. jest tylko nano796 ale mniemam, iż ostatnia cyfra stanowi o rynku docelowym czy też regionie. I tam wskazują na Direct.
Natomiast na polskiej stronie LG widnieje taki oto tekst w opisie modelu - Technologia Local Dimming zapewnia lepsze kolory i kontrast w porównaniu do technologii bezpośredniego podświetlenia z tyłu. Technologia NanoCell 4K dostarczy fantastyczne wrażenia wizualne dzięki większemu kontrastowi.

Problem w tym, że ten tekst odnosi się chyba do całej serii nano 793 a tylko 50" ma VA i (chyba) właśnie Direct Led.
A chcę 50" właśnie ze względu na skalowanie. Mniej cali = lepiej
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale to bardzo budżetowy model. Nie spodziewałbym się w nim dobrego obrazu, zwłaszcza po Panasonicu, który miałeś i po QLEDzie to będzie krok w tył.
Ja wyszedłem z założenia, że kto kupuje tanio, kupuje 2 razy więc przekroczyłem znacznie budżet, wziąłem SONY 49XH9505 i jestem zadowolony co mi się rzadko zdarza (też często zwracam/wymieniam różne zakupione towary).
 

Petru23

Banned
4m jest kanapa, ale stół już 2,5m z jednej i 1,5m z drugiej jego strony. A jak młody zacznie jest stale posiłki to kanapa wędruje 2m od tv a stół na jej miejsce. Pisałem kiedyś, mam niespełna 20m2 pokój z aneksem. Na 50" z 4m kablówkę dobrze się ogląda (na 55 lepiej) ale im bliżej tym troszkę mniej komfortowo. Nie jestem typem, co lubi wręcz głową kręcić aby ogarnąć obraz na ekranie.

Poczytałem troszkę o tym nano793 i jednak poluje na właśnie xh80 w cenie 2800. I też żałuje, że zamiast kupić go w neonet za 2500 wziąłem q74t, bo krol lew ciął. Ale na samsungu tez niektóre fikmy/programy klatkowaly i nie dało się z tym nic zrobić. Taki materiał.

Wiem, że chce direct Leda z dobrym skalowaniem, na Samsunga q80 mnie nie stać, xh90 nie wezmę bo wiem, że jeśli 1/100 ma problemy to ja trafię na ten 1 właśnie ;)
49" sonego mają krawędziowe podświetlanie i odpadają, panasa miałem a hx wielce od gx się nie różni. Poza tym bawiłem się nim sporo i ustawienie ruchu wył/auto to trochę dla mnie za mało.

Także albo sony 55xh80/81 albo śmierć, że tak pojadę aktualna sytuacja.
 
Do góry