??? Który Media Player jest najlepszy ???

usef

New member
Ja się długo czaiłem na któregoś z popularnych playerów i finalnie kupiłem eGreat M34A słabych stron vs moje potrzeby nie zaobserwowałem.

A obraz HD i dźwięk miód malina :)
 

tomek100

New member
htpc niekoniecznie musi byc drogi np: asrock ion330ht sporo mozliwosci
cena naprawde niewygurowana a ponoc przynajmniej wszystko gra .
nieposiadam tego sprzetu to sa tylko opinie uzytkownikow .
-narazie sie tylko zastanawiam nad taka opcja ???
 

count

New member
Ja dzisiaj po tygodniach przeglądania forów, czytania opinii, testów i możliwości zdecydowałem się na PlayonHD! Mini. Jak przyjdzie do mnie i potestuję, podzielę się informacjami, czy warto.
Jestem dobrej myśli, bo użytkownicy bardzo pochlebnie się wyrażają o tym sprzęcie.
 

tomek46

New member
Koledzy nie testował któryś z was pleyeka pod nazwą Seagate FreeAgent Theater HD+.Bardzo mi zależy na bezstronnej wypowiedzi.Pozdrawiam..
 
Ostatnia edycja:

tomek46

New member
Witam wszystkich zainteresowanych,jak dla mnie bomba ma MKV, RMVB czyta ISO DVD,FLAC i wiele innych.Jak posiadacie dedykowany dysk fajna sprawa, nie potrzeba dodatkowych kabli i pudełek.Ale jest przecież zawsze ale, na wgranym sofcie 1.26 czy jakoś tam miałem problem z DTS na amplitunerze jak był na ampli to nie było w telewizorku i na odwrót . Na szczęście jest nowe firmware 1.27 które rozwiązuje ten problem ,ustawiamy HDMI- RAW i po kłopocie.Co do odczytywania BD MKVBD bez za strzeżeń,nawet chciałem go zmusić do zwiechy szybkimi zmianami przewijania materiału ale nic z tego.Z netem łączy się bez problemowo ,jest dostępnych wiele serwisów internetowych YOUTUBE,Pogoda(nawet w polskich miastach),PICASA,VIDEO FEEDS,FLICKR itp.No ja się rozpisuję a wystarczy kliknąć w google YouTube i w wyszukiwajce wpisać Seagate FreeAgent Theater+ i oglądnoć prezentacje, to by było na tyle idę powalczyć żeby skurczybyka zawiesić he, he . Pozdrawiam...
 

piotr10

New member
Bez reklam
Koleżanki i Koledzy! :)
Interesuje mnie, który z odtwarzaczy multimedialnych ma najlepszej jakości wyjścia cyfrowe ( optyczne lub Coaxialne )
Chcę to urządzonko podłączyć do Daca stereo i do wzmacniacza.
Z powodu podłączenia do systemu stereo w odtwarzacz powinien też dekodować dts itd. do postaci stereo.
Proszę o pomoc.
 

grzeseik

New member
czy wyjscie cyfrowe moze byc gorsze lub lepsze?
jak bity sie zgadzaja to nie ma o czym gadac...byleby kabel przyzwicie siedzial, ale to chyba minimum wszystkich minimow.
 

BitTornado

New member
FANTEC
FANTEC GmbH - Video-Streaming
1421_g.jpg
 

pr30@tlen.pl

New member
Pytanie pomocnicze: który z dostępnych playerów odtwarza:

1. pełną zawartość (w tym menu) Blue-ray z obrazów ISO oraz ze struktury folderów ?

2. pliki z wysoką wartością bitrate, w tym "klasyczny" przykład killa.sampla.x264 ? (link do pliku torrent tutaj: Index of /torrents)

... ja znam tylko dwa takie, no.. może trzy :)

pozdrawiam,
Paweł
 

count

New member
Raczej chodzi o dobrej jakości kodowanie do wyjścia cyfrowego.

A co to znaczy? Sygnał jest przesyłany przez player na zasadzie passthrough, czyli w czystej postaci prosto ze źródła i dopiero twój wzmacniacz będzie go dekodował. Ani na kablu, ani na wyjściu z urządzenia nie następuje żadne kodowanie. Chyba, że ustawisz, żeby to już urządzenie ci dekodowało sygnał np. do stereo, wtedy też zawsze będzie szło po kablu stereo, ale chyba nie o to ci chodzi.
Konkludując: jeśli dobrze cię rozumiem, to jedyne miejsce, w którym jakiekolwiek dekodowanie sygnału będzie miało miejsce, to będzie twój wzmacniacz, więc on powinien być odpowiedniej jakości. Cała reszta będzie słana bez żadnych zmian. A ponieważ to sygnał cyfrowy, to jakość wyjścia i kabla nie ma znaczenia.

@pr30: na pewno PlayOnHD odtwarza i pełnego BlueRaya i mkv 1080p.
 

grzeseik

New member
Piotrze,
na moj prosty rozum używając zewnetrznego DACa media playera potrzebujesz jako transport. dostanie on paczke danych w jakims formacie, dekompresuje ja do WAV i puszcza do DAC, ktory dopiero przekonwertuje na sygnał analogowy. ta dekompresja to zwyczajne obliczenia, wystandaryzowane i po mojemu nie za bardzo jest sie nad czym rozwodzic, kazda maszyna robi to w jednakowy sposob: czy to PC czy konsola, czy media tank. nie do konca orientuje sie jak to jest z domnmixami, dts-ami i im podobnymi tworami. tu byc moze kazdy robi to po swojemu i jakies roznice w sygnale na wyjsciu moglyby byc. ale czy warto sie nad tym rozwodzic jesli najprawdopodobniej ogromna wiekszosc muzyki masz we flac i mp3?

jesli jest zupelnie inaczej niz napisalem to chetnie zostane naprostowany ;)
 

jgx

New member
Bez reklam
Pytanie pomocnicze: który z dostępnych playerów odtwarza:

1. pełną zawartość (w tym menu) Blue-ray z obrazów ISO oraz ze struktury folderów ?

2. pliki z wysoką wartością bitrate, w tym "klasyczny" przykład killa.sampla.x264 ? (link do pliku torrent tutaj: Index of /torrents)

... ja znam tylko dwa takie, no.. może trzy :)

pozdrawiam,
Paweł

czy mógłbyś napisa które to odtwarzacze? czy opisywany wcześniej Seagate FreeAgent Theater HD+. będzie OK? Bo cena nie wysoka a rozglądam się za czymś do mkv i ts - nie jestem zbyt wymagający jedyna rzecz obraz ma by dobry, dzwięk możeby przeciętny
pozdro
 

pr30@tlen.pl

New member
czy mógłbyś napisa które to odtwarzacze? czy opisywany wcześniej Seagate FreeAgent Theater HD+. będzie OK? Bo cena nie wysoka a rozglądam się za czymś do mkv i ts - nie jestem zbyt wymagający jedyna rzecz obraz ma by dobry, dzwięk możeby przeciętny
pozdro
ędz

Biorąc pod uwagę, że w zakresie "dostępnego" materiału HD powoli dokonuje się migracja w kierunku BD-Ripów (mkv, m2ts, ISO) i coraz częściej będziemy mieli do czynienia z plikami 1080p o wysokich wartościach "bitrate" - dla mnie kluczową cechą przy wyborze odtwarzacza jest wysoka wydajność podczas dekodowania tego typu zawartości.

Wniosek: jeśli player ma być "przyszłościowy" - wybierałbym urządzania oparte o nowe procesory Sigma Designs 8642/8643 (celowo nie rekomenduję konkretnego produktu, bo każdy ma nieco inne preferecje w zakresie dodatkowych funkcjonalności oferowanych przez tego typu konstrukcje (serwer/klient SMB, NFS, DLNA, obsługa serwisów internetowych, klient torrent itd itp).

pozdrawiam,
Paweł
 

piotr10

New member
Bez reklam
Paweł, Jak się Tobie sprawuje Dune BD Prime 3.0 ?
Jakościowo, obraz, dźwięk, kultura obsługi ?
Napisz coś więcej o tym plajerku proszę.
 
Do góry