??? Który Media Player jest najlepszy ???

count

New member
a no to 10 dni masz przy zwyklej sprzedazy internetowej na zwrot bez przyczyny.

Ale zwrot ma być bez śladów użytkowania. Czyli np. musiałbyś tak z kartonu wyjmować, żeby nie uszkodzić ewentualnych plomb na kartonie. Np. gdyby sprzedawca przysłał ci kabel optyczny w plastikowej zgrzewce, to zwracając go, musiałbyś to zrobić w stanie nienaruszonym, czyli z nierozerwaną zgrzewką.
Jak możesz potestować, to wiadomo, że wszystkie opakowania możesz otworzyć, zgrzewki rozerwać, a gdy się nie spodoba to odesłać. Jak ja to widzę, to jednak są to różne sprawy.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Dobra!!
Wiecie jaki odtwarzacz ma najlepszą jakość? Porównywał ktoś?
Pomijając już sprawy techniczne ( Kia Sorento też ma silnik i skrzynie od Mercedesa , ale tak samo się tym samochodem nie jeździ!!!! )
 

grzeseik

New member
Dobra!!
Wiecie jaki odtwarzacz ma najlepszą jakość? Porównywał ktoś?
Pomijając już sprawy techniczne ( Kia Sorento też ma silnik i skrzynie od Mercedesa , ale tak samo się tym samochodem nie jeździ!!!! )

:)
jesli nie potrzebujesz vidoe to sqeezebox byl chwalony przez ludzi o czulych uszach. przynajmniej w polaczeniu z DAC to naprawde swietne zrodlo.
jak z video to ciezko cos powiedziec. ktos tu tylko napomnial ze popcorn > xtreamer. w innym watku ktos chwalil qnapowy odtwarzacz (ale bez porownan do niczego). ja sie nastawiam na novatrona, tez opisywany ze gra ok, ale rowniez ciezko o miejsce w hierarchii.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ja mam Xtreamera, nie mogę narzekać, chociaż tylko na mp3 , niestety jeszcze nic w Flac nie zorganizowałem...:( no i nie porównywałem do innych .
Ten squeeze box to fajna propozycja, ale kurcze kupować następne urządzenie troszkę mi się nie uśmiecha, ale też nie wykluczam.

Poczytałem minutkę o tym sqeezebox i z tego co widzę to nie można podpiąć samego twardego dysku lub penka.
Szkoda bo bym zamówił i spróbuwał.
Nie chce mi się odpalać kompa, żeby w salonie słuchać muzy:(
 
Ostatnia edycja:

pr30@tlen.pl

New member
:)
jesli nie potrzebujesz vidoe to sqeezebox byl chwalony przez ludzi o czulych uszach. przynajmniej w polaczeniu z DAC to naprawde swietne zrodlo.
jak z video to ciezko cos powiedziec. ktos tu tylko napomnial ze popcorn > xtreamer. w innym watku ktos chwalil qnapowy odtwarzacz (ale bez porownan do niczego). ja sie nastawiam na novatrona, tez opisywany ze gra ok, ale rowniez ciezko o miejsce w hierarchii.

Potwierdzam, że Logitech Squeezebox to znakomite rozwiązanie do odtwarzania mediów audio (i tylko audio), przy czym:

1. najlepszy DAC ma wersja Transporter (który jest cholernie drogi)
2. najwygodniejszy w obsłudze jest Duet (rewelacyjny pilot z LCD)
3. Classic ma lepszy DAC niż Duet
4. dowolny Squeezebox należy połączyć z rozwiązaniem NAS wspierającym serwer Squeezecenter (Synology lub Qnap) - wówczas rozwiązanie ma największy sens (nie wymaga włączonego PC)

pozdrawiam,
P.
 

piotr10

New member
Bez reklam
transporter 2000 $ - masakra drogie!!!
Dobrze myśle, że ten sqeezee to tylko do kompa, albo do netu?
 

pr30@tlen.pl

New member
transporter 2000 $ - masakra drogie!!!
Dobrze myśle, że ten sqeezee to tylko do kompa, albo do netu?

Tak jak pisałem wcześniej - idea używania Squeezebox'a jest taka:

1. wszystkie zasoby audio zrzucasz sobie na dysk sieciowy NAS (np. Dysk sieciowy - serwer plików Synology)

2. na serwerze NAS działa sobie również usługa (daemon) Squeezecenter, która pełni rolę media serwera i strumieniuje dane audio dla dowolnej liczby urządzeń końcowych. Dodatkowo konfiguracja (wygląd, ustawienia itd) wszystkich urządzeń końcowych jest centralnie zarządzana z jednej strony www (wystawianej przez squeezecenter). Można całością sterować np. z Iphone (dedykowany interfejs).

3. wszystkie urządzenia Suueezebox (w kuchni, salonie, sypialni, garażu itd.) pobierają dane z tego samego miejsca i mogą być CENTRALNIE STEROWANE z jednego pilota. Mogą być również SYNCHRONIZOWANE, aby odtwarzały te same utwory czy playlisty. Dochodzi do tego obsługa różnych serwisów internetowych udostępniających muzykę i tona innych "ficzerów" :)

Generalnie rozwiązanie jest mega "user-friendly" i bardzo dobrze dopracowane.

pozdrawiam,
Paweł
 

piotr10

New member
Bez reklam
Czyli idealne dla mnie rozwiązanie.
Dzięki za wytłumaczenie, bo jakoś ciemno dzisiaj myslę:)

Możesz zaproponować jaki zestaw kupić, żeby nie było przesadnie drogo i żeby było bardzo funkcjonalnie i super jakościowo?
 

grzeseik

New member
Czyli idealne dla mnie rozwiązanie.
Dzięki za wytłumaczenie, bo jakoś ciemno dzisiaj myslę:)

Możesz zaproponować jaki zestaw kupić, żeby nie było przesadnie drogo i żeby było bardzo funkcjonalnie i super jakościowo?

tanio nie bedzie.
potrzebujesz serwerek (mozesz uzyc starego PC jesli masz miejsce w szafie aby nie halasowal albo uzywac aktualnego kompa - ale do odsluchu musi byc wlaczony lub kupic cos malego np qnap lub synology sa dosc solidne - ok 500-700zl + hdd)
squeezebox - wersja klasyczna lub dueta - ta druga ma fajowy pilot z wyswietlaczem, ale kosztuje 2x wiecej. (ok 600/1200zl). albo transportera, ale to > 5kzl
DAC.
najfunkcjonalniej jest z serwerkiem plikow + duet lub serwerek + clasic jesli masz np ifona/ipoda/jakis smartfon z wifi/uniwersalny pilot z wyswietlaczem. one potrafia w wiekszosci obsluzyc SB i dziala to fajnie.
 

pr30@tlen.pl

New member
Czyli idealne dla mnie rozwiązanie.
Dzięki za wytłumaczenie, bo jakoś ciemno dzisiaj myslę:)

Możesz zaproponować jaki zestaw kupić, żeby nie było przesadnie drogo i żeby było bardzo funkcjonalnie i super jakościowo?

Bardzo funkcjonalnie i super jakościowo:

1. NAS - Synology DS210J - link: Dysk sieciowy Synology DS210j - najtańszy dysk sieciowy z RAID 0/1

2. Logitech Squeezebox Duet (w zestawie pilot czyli tzw. Controller, który przy okazji też działa jako samodzielny player oraz box typu Receiver do podłączenia do ampli)

3. musisz mieć sieć Wi-Fi aby cały zestaw mógł sensownie działać, pilot komunikuje się tylko po Wi-fi ze Squeezecenter. Receiver możesz podłączyć zarówno po Wi-Fi jak i kablem (co zdecydowanie polecam).

that's it :)

pozdrawiam
P.
 

pr30@tlen.pl

New member
Zapomniałem.... do powyższego zestawu musisz dokupić jeszcze dysk twardy (a najlepiej dwa zestawione w RAID-1) - 3.5 cala SATA. (u mnie pracują 2 x Seagate 1 TB).
 

freshq

New member
Do plików mts, wmv itp polecam taki programik Splash Lite. Darmowy, jakość świetna, nic się nie tnie, pliki odtwarzane płynnie. Do tego wygląda przyzwoicie.
 

piotr10

New member
Bez reklam
mam jeszcze jedno pytanko - Widzę, że posiadasz i sqeezeebox i dune bd prime - porównywałeś jakość odtwarzanej muzy z tych urządzeń? Jaka jest różnica? z tych samych utworków? na tych samych kolumnach?
 

pr30@tlen.pl

New member
Do plików mts, wmv itp polecam taki programik Splash Lite. Darmowy, jakość świetna, nic się nie tnie, pliki odtwarzane płynnie. Do tego wygląda przyzwoicie.

Kolego, gdybyś się trochę wczytał w temat tej dyskusji to wiedziałbyś, że rozmawiamy o rozwiązaniach sprzętowych typu player innych niż PC :)

Chodzi o to, aby postawić box'a, który estetycznie wygląda, nie szumi, jest stabilny i niezawodny, obsługiwany pilotem i pobiera znikome ilości energii.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Do plików mts, wmv itp polecam taki programik Splash Lite. Darmowy, jakość świetna, nic się nie tnie, pliki odtwarzane płynnie. Do tego wygląda przyzwoicie.
mowa o czym innym i program super tyle ze jest ograniczony i ja po otyku nie moge wyslac dzwiek, wiec co to za program co wprowadza ograniczenia
 

piotr10

New member
Bez reklam
Już się nie mogę doczekać..... Chce wiedzieć na 100%, czy warto wchodzić w sqeezeboxa, bo mam Xtreamera, który czyta Flac i mp3 no i mam dylemat, czy czasem nie wyrzucę pieniędzy w błoto.... :)
 

pr30@tlen.pl

New member
Już się nie mogę doczekać..... Chce wiedzieć na 100%, czy warto wchodzić w sqeezeboxa, bo mam Xtreamera, który czyta Flac i mp3 no i mam dylemat, czy czasem nie wyrzucę pieniędzy w błoto.... :)

Ja bym na Twoim miejscu nie dublował funkcjonalności i nie mnożył skrzynek i kabli... skoro jesteś zadowolony z jakości dźwięku jaki generuje Xtreamer.. to po co SB ?
 

morzin123

New member
Witam.

Pomóżcie Drodzy Forumowicze bo juz sie pogubiłem.
Chciałbym zakupic jakis odtwarzacz HD i po wielotygodniowej lekturze tego forum na tapecie zostały juz tylko dwa urządzenia: WD Tv Live i Asus O!play.

Mam 50" Panasonica i zestaw 5.1 Logitecha G51. Sub w tych głośnikach posiada wejście AUX do którego podłączyłem telewizor (Audio out).

I teraz pytanie: Pomijając kwestię czytania rodzajów poszczególnych plików przez te odtwarzacze, okres gwarancji, cene, usługi sieciowe, to który odtwarzacz sie lepiej sprawdzi w tej konfiguracji?

Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś ampli, ale w najbliższym czasie na zakup takowego sie nie zanosi.

Które urządzenie sie sprawdzi lepiej w tej konfiguracji? (Mile widziane jakies małe uzasadnienie)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 
Do góry