??? Który Media Player jest najlepszy ???

piotr10

New member
Bez reklam
Ja bym na Twoim miejscu nie dublował funkcjonalności i nie mnożył skrzynek i kabli... skoro jesteś zadowolony z jakości dźwięku jaki generuje Xtreamer.. to po co SB ?

Z tego co słyszę, jednak Xtreamer nie najlepiej sobie radzi z audio ( porównywałem do cd technicsa ) , no i ma tylko wyjście optyczne ( to jest duży minus - na optyki muszę teraz stosować rozdzielacz, coaxial mam wolny ) Myślę więc o tym Dune, lub Popcornie .

Porównywałeś może te urządzenia przed zakupem?
 

grzeseik

New member
Witam.

Pomóżcie Drodzy Forumowicze bo juz sie pogubiłem.
Chciałbym zakupic jakis odtwarzacz HD i po wielotygodniowej lekturze tego forum na tapecie zostały juz tylko dwa urządzenia: WD Tv Live i Asus O!play.

Mam 50" Panasonica i zestaw 5.1 Logitecha G51. Sub w tych głośnikach posiada wejście AUX do którego podłączyłem telewizor (Audio out).

I teraz pytanie: Pomijając kwestię czytania rodzajów poszczególnych plików przez te odtwarzacze, okres gwarancji, cene, usługi sieciowe, to który odtwarzacz sie lepiej sprawdzi w tej konfiguracji?

Wiem, że najlepszym rozwiązaniem byłby jakiś ampli, ale w najbliższym czasie na zakup takowego sie nie zanosi.

Które urządzenie sie sprawdzi lepiej w tej konfiguracji? (Mile widziane jakies małe uzasadnienie)

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję. Pozdrawiam.

jesli dobrze widze to ten zestaw glosniczkow ma wlasne wzmocnienie (nie potrzebuje wzmacniacza) wiec w zasadzie wszystko jedno ktory player dolaczysz do tego zestawienia. to co mnie zastanawia to fakt ze nie naglosnia Ci one pokoju. po rozmiarze tv zgaduje ze ma on sporo ponad 20m^2 a te glosniczki to sa typowe komputerowce. jesli jeszcze ich nie kupiles to sie 2 razy zastanow, ale jak je juz masz to sprobowac nie zaszkodzi.
wracajac do playera to polecalbym jednak asusa sposród tych dwuch, ale powody leza poza problemamy konfiguracji twojego zestawienia.
 

grzeseik

New member
Z tego co słyszę, jednak Xtreamer nie najlepiej sobie radzi z audio ( porównywałem do cd technicsa ) , no i ma tylko wyjście optyczne ( to jest duży minus - na optyki muszę teraz stosować rozdzielacz, coaxial mam wolny ) Myślę więc o tym Dune, lub Popcornie .

Porównywałeś może te urządzenia przed zakupem?

smiem watpic aby jakikolwiek dostepny media tank mogl konkurowac nawet z tanim technicsem. to co mozesz z niego wykorzystac w kwestiach muzycznych to transport do DAC. tor analogowy kazdy bedzie mial najwyzej przecietny (jak w tanim DVD na przyklad) - producentom sie nie oplaca w to inwestowac bo za malo osob sie tym interesuje.
istotne jest aby nie dodawal nic od siebie przy tym transporcie (najlepiej aby byl bitperfect, ale to ciezko domowymi metodami sprawdzic a producenci sie nie chwala) i byl zgodny z gapless. do tego mily w uzyciu, ladny i tani :)
reasumujac: radze Ci kupic/zamowic na testy tego DACa, porownac z CD i ocenic czy cie satysfakcjonuje. playerka zdazysz wymienic, tymbardziej ze ciagle cos nowego sie pojawia.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Spoko, daca na 100% kupie, ale na początku zainwestuje w KOREKTOR GRAFICZNY!!!!

Wszyscy piszą, że porządny "audiofil" :) gardzi korektorami itd. - a ja twierdzę, że to podstawowy błąd - żaden kabel itd. nie wyreguluje na 100% barwy jak korektor.

Wczoraj był u mnie znajomy i przytargał Technicsa G90 ( strasznie szumi, ale poza tym...) świetnie dodał życia kolumnom ( zwłaszcza przy cichym odsłuchu efekt pożądany) kolumny dostały takiego kopa, jakbym kupił 3 razy droższy wzmacniacz:)
Podkreślam, że ten Technics strasznie szumi, ale sama idea korekcji jest super i właśnie szukam korektora, który nie wprowadza szumów.

Playerka zmienię, na takiego, który ma wyjście Coaxialne!!!
 

grzeseik

New member
Spoko, daca na 100% kupie, ale na początku zainwestuje w KOREKTOR GRAFICZNY!!!!

Wszyscy piszą, że porządny "audiofil" :) gardzi korektorami itd. - a ja twierdzę, że to podstawowy błąd - żaden kabel itd. nie wyreguluje na 100% barwy jak korektor.

Wczoraj był u mnie znajomy i przytargał Technicsa G90 ( strasznie szumi, ale poza tym...) świetnie dodał życia kolumnom ( zwłaszcza przy cichym odsłuchu efekt pożądany) kolumny dostały takiego kopa, jakbym kupił 3 razy droższy wzmacniacz:)
Podkreślam, że ten Technics strasznie szumi, ale sama idea korekcji jest super i właśnie szukam korektora, który nie wprowadza szumów.

Playerka zmienię, na takiego, który ma wyjście Coaxialne!!!

wszystko zalezy od upodoban :)
z korektorem moze byc duzo problemow, poza subektywnym odczuciem lepszego dzwieku. np moze zaczniesz sie wsluchiwac w inne szczegoly: lokalizacje instrumentow, przestrzen... korektor to pierwszy krok aby to mocno popsuc (zmienic w najlepszym wypadku). zastasnow sie czy nie warto najpierw zajac sie np akustyka? prawidlowym ustawieniem kolumn? to sa fundamenty. korektory, zabawy kablami itp pozostawilbym na daleki koniec.
a dlaczego upierasz sie na coaxial zamiast optyka?
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
Dzięki za podpowiedź.

Po pierwsze z akustyką u mnie nic nie powalczę - beznadziejne pomieszczenie akustycznie!!!

Jeśli chodzi o subiektywne odczucie , to myślę ,że moja opinia dla innych może być subiektywna, ale ja spróbowałem i mi się spodobało!

Coaxial dlatego, że u mnie w ampli jest takie wejście wolne, a optyk zajęty:(

No i dlatego, że wyjście optyczne może być różnej jakości ( kwestia jakości konwersji sygnału elektrycznego na optyczny i spowrotem ( w ampli z optycznego na elektryczny)
Dodatkowo kabel optyczny jak jest nieodpowiednio ułożony ( za bardzo wygięty - tak musi być u mnie ze względu na mebel ) to traci swoje właściwości i zniekształca dźwięk.

Dodatkowo kable optyczne mają bardzo duży współczynnik tłumienia, 0,2 db na metr plus ok 1,5 do 2 db na wejściu i wyjściu urządzenia. Czyli nie współgra to z ampli , który ma słabą czułość wejściową.
Dobry coaxial ( oczywiście droższy od przeciętnego optyka) lepiej poradzi sobie z przesyłaniem sygnału - sam przeprowadzałem testy i różnica była słyszalna ( subiektywnie oczywiście :) )

Co do akustyki w moim domu, to przesyłam załącznik.
 

Attachments

  • IMG_1913.JPG
    IMG_1913.JPG
    134,3 KB · Wyś: 78

grzeseik

New member
Tu jest dość ciekawe zestawienie

zgadza sie, tylko ze dosc nieaktualne i dotyczy tylko odtwarzaczy na realteku.
ogolny ranking wg mpcclub wyglada tak:
Most recommended by MPC on brand/features/price:
01 - PCH A-200
02 - Mede8er MedX500
03 - HDI BD Prime 3.0 (Hybrid)
04 - PCH C-200 (Hybrid)
05 - TviX N1 (No internal HDD)
 

grzeseik

New member
@piotr10
no no... masz kolego pole do popisu! jesli czynniki zewnetrzne pozwola (czyli zona lub odpowiednik) to w ustawieniu szukalbym klucza. te co prezentujesz ma duzo rezerwy :) ale zeby cos pozmieniac trzeba zminic wiele... ale sam wiem ze nielatwo cos przeforsowac. sprawdzona metoda to male kroczki ;)
 

piotr10

New member
Bez reklam
@piotr10
no no... masz kolego pole do popisu! jesli czynniki zewnetrzne pozwola (czyli zona lub odpowiednik) to w ustawieniu szukalbym klucza. te co prezentujesz ma duzo rezerwy :) ale zeby cos pozmieniac trzeba zminic wiele... ale sam wiem ze nielatwo cos przeforsowac. sprawdzona metoda to male kroczki ;)


Trzeba zmienić wiele - czyli jak?
Niestety z żoną ustaliliśmy, że ustawienie pokoju jest niezmienne.
 

morzin123

New member
to co mnie zastanawia to fakt ze nie naglosnia Ci one pokoju. po rozmiarze tv zgaduje ze ma on sporo ponad 20m^2 a te glosniczki to sa typowe komputerowce.

Dokładnie jest tak jak piszesz. Pokój ma 4x5m i tv oglądam z odległości 4m.


jesli jeszcze ich nie kupiles to sie 2 razy zastanow, ale jak je juz masz to sprobowac nie zaszkodzi.


Właśnie jest tak, że te głośniki (Logitech G51) były kupione jakies 1,5 roku temu, a teraz leżą sobie w szafce. No to pomyslałem, żeby je spiąc z tv. Fakt zestaw nie robi furory, ale efekt zawsze lepszy niż same głośniki w tv.


wracajac do playera to polecalbym jednak asusa sposród tych dwuch, ale powody leza poza problemamy konfiguracji twojego zestawienia.


A mógłbys powiedzieć czemu wybierasz właśnie asusa a nie wd live?
 

grzeseik

New member
Trzeba zmienić wiele - czyli jak?
Niestety z żoną ustaliliśmy, że ustawienie pokoju jest niezmienne.

to co najbardziej "razi" to fakt ze kolumny stoja pod sciana (powinny miec wolna przestrzen obok siebie) oraz b. mala baza - czyli odleglosc kolumn od siebie w stosunku do odleglosci do sluchacza. pozatym ten slupek (w ksztalcie litery L) odbija czesc promieniowania kolomn i puszcza na schody...
Audio Video - znajdziesz tu artykul (2 czesci) o ustawieniu kolumn, warto poczytac.
jesli tego slupka nie ma szans zlikwidowac (to by pomoglo - osiagnelibyscie duza przestrzen i wiele wariantow ustawienia pojawiloby sie) to lightowa wersja nasowa mi sie taka aby kolumny podsunac pod sam dywanik - tu gdzie stoi kwiatek i zaraz na rogu tego slupka "L". tylko nie za blisko scian - tak ok 0,5m od nich. regalik, ktory pod nim stoi przestawic np obok schodow?
inna opcja to ew ustawic kolumny po obu stronach L -scianki: tylem do kuchni. wada jest taka ze rozwiazanie to naruszy dosc mocno ciagi komunikacyjne - jak masz rozbrykane dzieci (albo duzego psa) to moze oznaczac wiele kolizji :) pomocne byloby przesuniecie stolu (zgaduje ze ten prostokacik z koleczkami to stol jadalny) i udroznienie drogi od drzwi na schody poprzez kuchnie.
to takie najmniej inwazyjne pomysly ktore mozesz poprobowac gdy zona wyjdzie na zakupy :)
na 100% poprawi Ci sie stereofonia i przestrzen. o elektronice cos juz chyba wspominales ale jakie masz kolumny? na taka powierzchnie to trzeba juz konkretne skrzyneczki!
 

grzeseik

New member
Dokładnie jest tak jak piszesz. Pokój ma 4x5m i tv oglądam z odległości 4m.

Właśnie jest tak, że te głośniki (Logitech G51) były kupione jakies 1,5 roku temu, a teraz leżą sobie w szafce. No to pomyslałem, żeby je spiąc z tv. Fakt zestaw nie robi furory, ale efekt zawsze lepszy niż same głośniki w tv.


A mógłbys powiedzieć czemu wybierasz właśnie asusa a nie wd live?

jesli glosniczki juz masz i w dodatku efekt jest lepszy niz na telewizyjnych to ok.
o WD TV mozesz poczytac w odpowiednich watkach - nie ma jakis szczegolnie dobrych opinii - a to czegos nie odtworzy, a to w sieci problem, dysku do srodka nie wlozysz (pisze z pamieci juz nie chce mi sie sprawdzac - jak cos krece to z gory przepraszam). na asusa zdaje sie mniej narzekaja.
zastanow sie jeszcze nad med8er. to podobna cenowo polka, a bardzo polecana (patrz cytowany ranking). ja osobiscie upatruje sie na novatrona - glownie z powodu wyswietlacza i estetyki, ale jest ciut drozszy.
 

piotr10

New member
Bez reklam
to co najbardziej "razi" to fakt ze kolumny stoja pod sciana (powinny miec wolna przestrzen obok siebie) oraz b. mala baza - czyli odleglosc kolumn od siebie w stosunku do odleglosci do sluchacza. pozatym ten slupek (w ksztalcie litery L) odbija czesc promieniowania kolomn i puszcza na schody...
Audio Video - znajdziesz tu artykul (2 czesci) o ustawieniu kolumn, warto poczytac.
jesli tego slupka nie ma szans zlikwidowac (to by pomoglo - osiagnelibyscie duza przestrzen i wiele wariantow ustawienia pojawiloby sie) to lightowa wersja nasowa mi sie taka aby kolumny podsunac pod sam dywanik - tu gdzie stoi kwiatek i zaraz na rogu tego slupka "L". tylko nie za blisko scian - tak ok 0,5m od nich. regalik, ktory pod nim stoi przestawic np obok schodow?
inna opcja to ew ustawic kolumny po obu stronach L -scianki: tylem do kuchni. wada jest taka ze rozwiazanie to naruszy dosc mocno ciagi komunikacyjne - jak masz rozbrykane dzieci (albo duzego psa) to moze oznaczac wiele kolizji :) pomocne byloby przesuniecie stolu (zgaduje ze ten prostokacik z koleczkami to stol jadalny) i udroznienie drogi od drzwi na schody poprzez kuchnie.
to takie najmniej inwazyjne pomysly ktore mozesz poprobowac gdy zona wyjdzie na zakupy :)
na 100% poprawi Ci sie stereofonia i przestrzen. o elektronice cos juz chyba wspominales ale jakie masz kolumny? na taka powierzchnie to trzeba juz konkretne skrzyneczki!


Kolumny to Klipsch RF-82 - dają radę naprawdę mocno!!! Są to niedoceniane kolumny, które u mnie po odsłuchu wygrały z o wiele droższymi.
Robotę z niskimi tonami robią tak dużą, że po odkręceniu wzmaka do -20db. wszystkie lustra, szyby, drzwiczki od szafek grają masakrycznie.
A przecież mają co nagłaśniać ( razem ze schodami, jadalnią i kuchnią.

Nie pomyśl, że jestem jakimś maniakiem Łupanki i basiora :) Słucham raczej ballad rockowych, reggage, chillout, minimal itd.
Wokale z tych kolumienek to rarytas, oddech w każdym dźwięku, a wysokie tony po prostu cud miód i orzeszki ( nie są za ostre, ale dobrze słyszalne i detaliczne ).

Jeśli chodzi o ustawienie kolumn, troszkę je rozstawiłem dalej od siebie ( tak z 20 cm. ) i dalej od ściany ( tak teraz jest z 60 cm. ) i troszkę stereofonia się poprawiła.
Co do przemeblowania nie mam szans, ale już uzgodniłem z żoną, że blisko kanapy będzie stał subwoofer ( ten hk 3490 jest ampli stereo z wyjściem na 2 suby na szczęście ) i basik w miejscu odsłuchu powinien się poprawić.

Próbowałem nawet już ustawiać mojego starego suba ( taga tsw-100 ) i efekt jaki chciałem jest do osiągnięcia - ale nie z tym mułowatym subem.
Mam zamiar kupić JBL es250PW, dlatego, że jest bezprzewodowy ( chce go umieścić na tej ściance "L" na samym rogu kuchni i salonu ) - tam najlepiej grał sub tagi ( w tym miejscu po prostu nie słyszałem skąd bas gra, ale słyszałem, że gra i pomaga ) :) a , żeby tam umieścić suba po kabelku, to tego kabelka musiałbym z 30 metrów lekko.
Dodatkowo ten sub ma 400wRMS co da lepszą kontrole głośnika ( taga 100w), chociaż przed zakupem suba posłucham.....
 

grzeseik

New member
ach juz sobie przypominam te klipsche. ale jezeli tak ladnie basuja to po co dodatkowe (i to 2!) suby?
ja bym sie spodziewal najpredzej problemow z wysokimi tonami, one sa bardziej wrazliwe na ustawienia. ale co uszy to preferencje. sprobuj nawet na chwilke te kolumny podsunac blizej miejsca odsluchu, by scianki (ta L i ta nosna z oknem) symetrycznie mogly odbijac fale. w ogole symetria jest istotna dla odpowiedniej stereofoni.
milej zabawy!
 

piotr10

New member
Bez reklam
Ampli wyjście ma na 2 suby, ale ja chce postawić jeden w salonie.
Potrzeba suba jest 100%, dlatego, że na kanapie w miejscu odsłuchu jest niskich tonów za mało ( tylko tam niestety ) Oczywiście przy w miarę cichych odsłucha.
Do tego uwielbiam oglądać filmy i tutaj subik to podstawa.


Z kolumnami popróbuje, ale nie prędko - mam za krótkie kable ( przeciąłem dłuższe, żeby zrobić bi-wiring - dźwięk się poprawił )
Jak kupie kable to spróbuje.
 
Ostatnia edycja:

brandt78

New member
o WD TV mozesz poczytac w odpowiednich watkach - nie ma jakis szczegolnie dobrych opinii - a to czegos nie odtworzy, a to w sieci problem, dysku do srodka nie wlozysz (pisze z pamieci juz nie chce mi sie sprawdzac - jak cos krece to z gory przepraszam). na asusa zdaje sie mniej narzekaja.

Raczej ma sporo dobrych opini... Do asusa tez nie wlozysz dysku i tez czasem "czegos" nie odtworzy jak kazdy inny player. Z siecia nie ma problemow (u mnie na XP, Vista i 7 - zero problemow), tylko niektorzy uzytkownicy sobie nie radza i pewnie na innych playerach tez by sobie nie radzili.
Mozna sie tylko przyczepic do braku obslugi menu w obrazach DVD/BR i ubogiej konfiguracji napisow (nad czym WD pracuje jak napisali na swoim forum).
Za to ma chyba najlepiej rozwijany firmware alternatywny przez B-Rad'a i mozna np. zainstalowac na wdtv live klienta do torrentow...
Mam juz z pol roku i polecam...
 
Do góry