Który kupić?

digitalus

Banned
witam
kazdy wybor bedzie dobry. 42x10y to przede wszystkim bardzo dobre skalowanie sygnalu sd. tzn tradycyjne kanaly np tvn,polsat, tvp wygladaja zdecydowanie lepiej niz w znacznie drozszych telewizorach lcd. potwierdzenie tej informacji mozna uzyskac z wielu zrodel np avforums, miesiecznika plaskie ekrany, forum elektroda. tez to potwierdzam
x20 prezentuje sie bardzo dobrze,testowalem w sklepie.nie porownywalem x20 z x10 tylko z lcd sony. oczywiscie lcd sony przegrywa zdecydowanie.
jakosc obrazu z x20 jest ok. koledzy z forum tez to potwierdzaja
http://www.hdtv.com.pl/forum/490948-post67.html
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Z tego co Kiki pisał to poziom czerni jest wyższy w modelu X10.

Ja bym brał osobiście model X10 i nie dlatego bo mam tylko dlatego że z kolejną serią to widać gorsze wykonanie i oszczędności w produkcji. Według mnie najlepiej była wykonana seria PV70 i nawet PV80 model X10 już był gorzej wykonany a teraz X20 hmm... w dobie kryzysu nie sądzę aby polepszyli jakość. Ale nie chce tu polemizować bo... Najlepiej samemu podjąć decyzje obejrzeć oba modele i podjąć decyzje który bardziej ci odpowiada.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
brałbym 42X10Y
W 42X 20 szybko powstają powidoki:


001_P1090191.JPG


002_P1090195.JPG


003_P1090198.JPG


004_P1090199.JPG


005_P1090201.JPG


006_P1090202.JPG


007_P1090203.JPG


008_P1090204.JPG
 
Ostatnia edycja:

Monika9025

New member
Dzięki za odzew, sygnał pobieram z satelitki Syfry+.
Trochę martwią mnie powidoki, czy zdarzyło się komuś, że ich ślady zostały na stałe?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Mam model 42PV80 - włączony od 1,5 roku praktycznie przez cały dzień. Żadnych problemów z powidokami. Pewnie jakieś się tam pojawiają, ale zaraz znikają, dlatego nie zawracam sobie nimi głowy. Z tej plazmy jestem bardzo zadowolony. Źródła obrazu to cyfrowa kablówka MM - tutaj poza kanałami HD - obraz kiepski, odtwarzacze Blu-Ray i DVD, oraz komputer - tutaj obraz bardzo dobry - zwłaszcza z Blu-Ray ( no i dźwięk oczywiście, zwłaszcza PCM 5.1, lub DTS HD MA)
 

LUPO78

Banned
obraz SD w ruchu,niżej z BD i następny SD
 

Attachments

  • DSCN4720.JPG
    DSCN4720.JPG
    858,9 KB · Wyś: 73
  • DSCN4677.JPG
    DSCN4677.JPG
    771,6 KB · Wyś: 63
  • DSCN4721.JPG
    DSCN4721.JPG
    780 KB · Wyś: 57
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
bo robione kiepskim aparatem,robione przy świetle dziennym,a nie zaciemnionym pomieszczenu jak foty wyżej i niczym nie odbiegają jakością od tych fotek :) i zastanawiam się czemu co niektóre osoby na tym forum umieszczają cały czas te same foty,a nie zrobią innych
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
a jak myślisz? plazma , lcd wybieraj -- pierwsze foto to obraz SD z kablówki UPC,drugi z BD,trzeci też kablówka SD
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
He, he i tak mnie nie przekonasz do LCD....Każdy ma swoje zdanie, ja szanuję Twoje, ale moje jest takie, że telewizor w domu to Plazma. ( a do prawdziwego kina - projektor). LCD i owszem ale tutaj potrzebny jest dobry model - a dobry niestety drogi w przeciwieństwie do cen Plazmy.
Pozdrawiam
 

LUPO78

Banned
marciniozo no,ale dalej nie wiesz,lub nie jesteś pewien czy to plazma czy lcd? temat jest o plazmach :) i jaka może być rozdzielczość natywna tego TV?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście, że nie jestem pewien, masz rację, ale nie będę się o to spierał. Zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Ja przed zakupem plazmy dużo czytałem ( zwłaszcza na tym forum) i jescze więcej oglądałem - zwłaszcza w domach - bo w sklepie to można ceny sprawdzić a nie jakość. Zresztą oglądam do tej pory... I cały czas twierdzę, że plazma znakomicie sprawdza się jako TV w domu!!!
Dlatego też polecam ją autorce pierwszego pytania. Oglądam sobie filmy z odtwarzacza Blu-Ray i cieszę się znakomitą jakością obrazu na mojej plazmie - chociaż nie jest Full HD! Liczy się efekt końcowy a nie papierkowe dane...
 

LUPO78

Banned
marciniozo masz jeszcze dwie fotki SD z kablówki,tvn turbo i polsat news,pewnie jak bym fote ze zbliżeniem zrobił na radio na pierwszej fotce to byś widział wyraźniej napisy na wyświetlaczu :eek:k::eek:k::eek:k:
 

Attachments

  • DSCN4731.jpg
    DSCN4731.jpg
    297,8 KB · Wyś: 56
  • DSCN4730.jpg
    DSCN4730.jpg
    295 KB · Wyś: 56
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
OK", ale dalej nie wiem co chcesz przekazać tymi zdjęciami?
Jak już wcześniej napisałem ja oglądam obraz na plazmie od 1,5 roku. Nie mam z nią żadnych problemów a jakość obrazu jest bardzo dobra - przy dobrym sygnale (HD) wręcz znakomita.

Dlatego polecam Monice kupno takiego odbiornika.
Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No dobrze, ale o czym one mają świadczyć? Bo o to mi chodzi?
Jak już wcześniej pisałem zdjęcia to nie to co obraz "na żywo"....
 
Do góry