Który kupić?

LUPO78

Banned
No dobrze, ale o czym one mają świadczyć? Bo o to mi chodzi?
Jak już wcześniej pisałem zdjęcia to nie to co obraz "na żywo"....
tak naprawdę to są to trzy pierwsze foty z lcd Full HD 100Hz LG 37LG7000,a dwie następne foty są z monitora tv Full HD LG M2362D z tych samych sygnałów z UPC (po za fotką z BD) i świadczą o tym że LCD z dobrym skalowaniem SD niczym nie uchodzi w jakości obrazu przy plaźmie o rozdzielczości XGA 1024×768 , fakt że foto nie odzwierciedli dokładnego obrazu oglądanego na żywo,czy to z plazmy czy z lcd-tylko biorąc pod uwagę foty wrzucone przez kikiego śmiem twierdzić że jest to obrazu odtwarzany z BD do tego z płyty demo jak się nie mylę samsunga,lub innej firmy,to jakoś nie robi na mnie wrażenia i pewnie na innych też nie,ale jeżeli masz plazmę to pstryknij parę fotek obrazu SD i wrzuć w temat-tak z ciekawości --/-- (zagadkę to miałeś do tej chwili z jakiego TV są foty-plazma czy lcd i jaka rozdzielczość) :shock:
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
LUPO78
Pewnie, że miałem zagadkę, bo cały czas twierdzę, że zdjęcie nie oddaje w żadnym stopniu jakości danego wyświetlacza! Są to akademickie dyskusje. Jakość danego TV można zobaczyć w domowych warunkach, bądź wyspecjalizowanych sklepach.

W tym wszystkim najważniejsze jest to aby posiadacz danego modelu był zadowolony ze swojego zakupu. Ja ze swojego zakupu jestem zadowolony( no może poza tym, że to tylko 42' a nie 50), przypuszczam, że Ty ze swojego też.
Monika pyta jaki model plazmy wybrać. Tutaj proponowałbym posłuchać rady Kikiego, kupić TV i oglądać. To by było na tyle.

Pozdrawiam
 

LUPO78

Banned
a ja proponuję LCD Toshibę 42XV635DG i na pewno będzie bardziej zadowolona,niż z plazmy tym bardziej że będzie miała obraz z satki HD :)
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No tak, ale Monika pytała się która plazmę wybrać.
Po drugie Panasonic 42X10y kosztuje 2tys zł, a LCD Toshiba 42XV635DG - ponad 2,7tys zł.
A z czego będzie bardziej zadowolona - no cóż musi sama zobaczyć, porównać te dwie technologie i wybrać tą, która jej odpowiada.
Co by nie napisać życzę udanych zakupów!
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się, masz rację. Niestety wszystko co dobre kosztuje.
Ale jak ktoś szuka TV na poziome 2tys to widocznie taki ma budżet....
 

digitalus

Banned
niestety lupo 78 nie masz racji,nie trzeba zaplacic wiecej niz 2tys zl aby uzyskac lepsza jakosc obrazu.
LCD Toshiba 42XV635DG to slaby telewizor bo moja pierwsza plazma daewoo ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu . jesli ktos ma dobry monitor na pewno potwierdzi ze mam racje, wystarczy spojrzec na drugi plan, obraz ostry i wyrazny. jak w crt. w lcd mozesz sobie ustawic ostrosc na max i nie uzyszkasz takiego obrazu.

panasonic x10 y "zjada" toshibe na sniadanie:)
 

Attachments

  • zdf.jpg
    zdf.jpg
    44 KB · Wyś: 138
  • zdf1.jpg
    zdf1.jpg
    42 KB · Wyś: 140
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
panasonic x10 y "zjada" toshibe na sniadanie:)
który panasonic bo są plazmy jak i lcd z tym oznaczeniem-już ci wcześniej pisałem digitalus pisz pełne nazwy bo później nie wiadomo o jaki tv chodzi :!: :!: :!: Panasonic - Wyniki wyszukiwania x10 y tak szczerze to nie mogłem się doczekać kiedy się odezwiesz :cry: stęskniłem się :cry: ,wracając do tematu to może byś wrzucił jakieś świeże foty,a nie stare które już któryś raz z kolei wklejasz w następny temacie bez jakich kolwiek informacji z jakiego sygnału był obraz,no rozdzielczość to się już domyślam że komputerowa XGA,ale inni może nie wiedzą,znając twój fanatyzm na punkcie plazm i talerzy sat jest to obraz cyfrowy w przeciwieństwie do fotek które ja umieściłem z sygnału analogowego wyświetlanego na tv z matrycami o rozdzielczości 1920×1080 :grin: oczywiście po za fotką z BD --/-- zrób fotki plazmy Full HD podłączoną do sygnału analogowego o rozdzielczości PAL,będziemy mieli porównanie co do skalowania obrazu przez tv i wtedy może będziesz mógł się podniecać dalej plazmami :lol::lol::lol: że są naj naj po za tym że żrą więcej prądu,brzęczą czy bzyczą,robią się powidoki,wypalają się itp no i blaknięcie czerni ostatnio,które jest na topie w panasach nawet na tym forum POLECAM ARTYKUŁ SZCZEGÓLNIE ZAINTERESOWANYM KUPNEM PLAZM :arrow: Czerń w telewizorach plazmowych Panasonica wyblaknie po kilku miesiącach | TV Guru :eek:k::eek:k::eek:k:


zaraz pewnie digitalus napiszesz że w LCD czerń jest granatowa,ale spójrz na fotki które wrzuciłem najpierw by się z orientować czy faktycznie jest granatowa,nawet w monitorze jest czarna :grin::grin::grin:
 

digitalus

Banned
42 calowa plazma x10y jest tylko jedna tzn TX-P42X10Y. lupo78 jesli chcesz kupic ten telewizor to zapisz sobie na kartce:)
zrodlo sygnalu pioneer 1430.z fergusona 7600 przez wyjscie component jakosc obrazu jest jeszcze lepsza.mozesz nie wierzyc bo zaliczasz sie do grupy osob ktore kupuja tylko lcd. zaliczam sie do drugiej grupy osob ktore kupuja tylko plazme. lcd omijam z daleka bo uwazam ze jakosc obrazu z lcd jest tragiczna, dno dna:)
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/24864-plazma-daewoo-dpp-32f1-6.html
czern w daewoo nie wyblakla, telewizor ma dwa lata.wiem ze daewoo to nie jest renomowana firma ale jakosc obrazu zrobila na mnie dobre wrazenie i kupilem ten telewizor. gdyby byly tylko telewizory crt to bez wachania kupilbym sony trinitron.kiedys bylo takie powiedzenie telewizory dziela sie na sony i na badziewie. teraz telewizory dziela sie na plazme i na ba...
w plazmie panasonic 37x10y czern nie wyblakla. temat o spadku poziomu czerni w plazmie panasonic dla fanow SF:)i posiadaczy mikroskopow:)
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
Chłopie LUPO78 powiem jedno AKYSZ !!!
Siejesz zamęt i tyle, jak checesz się wypowiadać na temat wyższości LCD to idź na swój dział a nie gadaj głupot. Oglądaj swojego LG i ciesz się dalej swoimi super barwami (nie naturalnymi) i ekranem na którym ci się nic nie wypali (oprócz oczu).

Miałem dwa LCD i powiem, nigdy więcej!. Wole moją Plazmę z powidokami i bledniejącą czernią (według ciebie i innych schizofreników) niż jakąś Bravie czy w ostateczności LG(LCD) z super kątami.

Pozdrawiam ;)

EDIT: digitalus daj sobie spokój na takich ludzi nie ma rady, wchodzi na dział plazm aby kupić plazmę a teraz obrzuca błotem to jak zrobić sobie harakiri.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
LUPO78- dzisiaj juz mi sie niechce przy tym grzebac ,ale jutro (skoro tak ci na tym zalezy :D)wrzuce specjalnie dla ciebie kilka fotek z ponad trzyletniej plazmy panasa z wyswieconymi 5 tys. godzin...:D
juz mozesz zaczac wyrzucac te swoje fotki z tego watku....:D
 

LUPO78

Banned
Miałem dwa LCD i powiem, nigdy więcej!. Wole moją Plazmę z powidokami i bledniejącą czernią (według ciebie i innych schizofreników) niż jakąś Bravie czy w ostateczności LG(LCD) z super kątami.

Pozdrawiam ;)
broda -żebyś jeszcze się nie do igrał ty takiej choroby i tak na wstępie to nie obrażaj chorych ludzi,bo już był tu taki co czepiał się do cudzych dzieci,trzeci znowu wmawiał sobie i innym że w plaźmie 1024×768 chyba ma matrycę Full HD bo po podłączeniu kompa kartą wymusił rozdzielczość 1920×1080 i chociaż mu wszyscy tłumaczyli to i tak jego mózg nie przyswajał tej informacji - ale wy właściciele plazm nie potraficie przełknąć tego że plazma to porażka,a tak na zakończenie forum jest dla wszystkich,ale jeżeli mnie już wyganiasz na dział LCD,to przy okazji weź swojego kolegę na dział plazm,bo nie dość że zamęt robi na dziale plazm to i na dziale LCD :lol::lol::lol:
 

don111

Banned
tego jeszcze nie było, właściciel LCD LG udowadniający wyższość swojego tv nad plazmę Panasonica :lol:

chłopie ta plazma Panasa HD Ready którą tak szkalujesz, kasuje ten Twój LCD w każdym aspekcie, jedyne co lepsze możesz mieć to ostrość pierwszego planu na sygnale 1080p, a ostrość to nie wszystko, cała reszta = nokaut jakościowy dla Twojego LCD, mało tego większy Panas jest tańszy od mniejszego LCD.... to tyle w temacie, wracaj do działu LCD bo plazmy pewnie widziałeś tylko na wystawie sklepowej ;)
 

bogaty

New member
Bez reklam
Co z tego że HD Ready, tak jak napisał DON obraz plazmy miażdży każdego LCD/LED, kiedyś też tak pisałem o LCD, mam w domu Samsunga jak w podpisie, Sharpa DH77 rodziców i w salonie jeszcze inna plazma.Te dwie Plazmy bija na łeb te LCD w każdym aspekcie, może w jednym nie, zużycie energii ale to akurat zrozumiałe.
 

kowal801

New member
Bez reklam
lupo mogę się z tobą założyć , ze nie zauważysz różnicy obrazu pomiędzy rozdzialka 1024x768 a 1366x768
 

kapsell

New member
Bez reklam
niestety lupo 78 nie masz racji,nie trzeba zaplacic wiecej niz 2tys zl aby uzyskac lepsza jakosc obrazu.
LCD Toshiba 42XV635DG to slaby telewizor bo moja pierwsza plazma daewoo ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu .
Nie pisz bzdur chlopie, bo jak bys wiedzial kiedykolwiek na oczy XV to bys inaczej spiewal.
jesli ktos ma dobry monitor na pewno potwierdzi ze mam racje, wystarczy spojrzec na drugi plan, obraz ostry i wyrazny. jak w crt. w lcd mozesz sobie ustawic ostrosc na max i nie uzyszkasz takiego obrazu.
Jak dobrze masz skalibrowany tv to spokojnie widzisz wszystko co trzeba - tylko to trzeba WIEDZIEC.
Ciekawe a jak sie ustawia ostrosc w xv, chetnie przeczytam? Co za bzdury wypisujesz, miales kiedykolwiek (nie 3 lata temu) stycznosc z dobrym lcd? Widac ze nie, wiec sie nie wypowiadaj bo ktos to jeszcze przeczyta i jeszcze uwierzy. Jak idealem jest dal ciebie crt to zostan przy Neptunie i bedzie ok.
panasonic x10 y "zjada" toshibe na sniadanie:)

A te fotki to niby o czym maja swidczyc, ze lubisz pilke, super na pewno nie jestes sam?
Mam plazme (zostawilem z sentymentu) i bdb lcd i roznica jest kolosalna na korzysc tego drugiego. Chociaz nie pisze ze plazma jest gorsza bo nie jestem ograniczonym fanbojem niczego, oprocz dobrego obrazu.
A xv zjada na sniadanie x10 i nie tylko to, porownaj to potem nie bedziesz pisdal bzdur.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dla LUPO - obiecane
dsc00013bw.jpg


tu zeby nie bylo,ze wieczorem ...bez dziennego swiatla
lewa reka redaktora byla w ruchu przez co jest oczywiscie rozmazana- jednak czy widzi ktos smuzenie ?!


dsc000242.jpg


tu na koniec juz cos z "prawie HD" - tak zeby wyjasnic co rozumiem przez uwypuklenie pierwszego planu, wrazenie glebi obrazu,i konturowanie postaci pierwszego planu.
screenow z BD nie bede juz wrzucal- tyle chyba wystarczy ,zeby miec rozeznanie jak wyglada obraz ze starej i wyruranej plazmy ?!





dsc000052q.jpg
 

broda1725

New member
Bez reklam
eeeeeeee don111 ,sorki,ale ten tv nie jest HD Ready-nie myl pojęć
:grin::grin::grin:
Uśmiałem się :D:D:D proszę wycinek z Wikipedii:

"HD ready jest to logo wprowadzone przez organizację EICTA jako znak wyróżniający urządzenia mogące wyświetlać sygnał HD. Minimalne wymagania, jakie musi spełniać urządzenie, aby otrzymać logo HD ready:
Więc jak widać spełnia warunki. Doczytaj chłopcze troszkę.
 

digitalus

Banned
Nie pisz bzdur chlopie, bo jak bys wiedzial kiedykolwiek na oczy XV to bys inaczej spiewal.

widzialem XS, to tylko kolejny telewizor lcd.


A te fotki to niby o czym maja swidczyc, ze lubisz pilke, super na pewno nie jestes sam?
Mam plazme (zostawilem z sentymentu) i bdb lcd i roznica jest kolosalna na korzysc tego drugiego. Chociaz nie pisze ze plazma jest gorsza bo nie jestem ograniczonym fanbojem niczego, oprocz dobrego obrazu.
A xv zjada na sniadanie x10 i nie tylko to, porownaj to potem nie bedziesz pisdal bzdur.
nie lubie sportu te fotki maja swiadczyc tylko o tym ze pierwszy i drugi plan w plazmie jest bardziej ostry i wyrazny niz w lcd.zdania nie zmienie ,czyli szkoda pieniedzy na lcd.
 
Ostatnia edycja:
Do góry