Kolumny stereo, które przeniosą od 30 Hz w dole poasma

Hermann

New member
Piszesz nie na temat!

Wątkiem jest rozważanie kolumn, zdolnych w klasycznym układzie stereo przenieść jak najszersze pasmo, zwłaszcza, w dole pasma, a nie twoje problemy z subem, zresztą, jak widać do końca nie rozwiązane.

Nakładanie się basu, jakkolwiek byś tego nie bagatelizował w swoich wypowiedziach, to jednak już nie jest czyste stereo.
I nie pisz bzdur w rodzaju: "gdy kolumny już cichną to sub jeszcze minimalnie dopełnia niski zakres".
A w ogóle, nie chce mi się z tobą kłócić, lepiej pisz na temat jak już wchodzisz w jakiś watek.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hermann

New member
No...
Może być ciekawa propozycja.
Muszę je namierzyć do odsłuchu.

Przyznam się, że jak widzę pasmo przenoszenia od 18 Hz, to włącza mi się światło ostrzegawcze.
Z daleka śmierdzi papierowym marketingiem bez pokrycia w rzeczywistości.
Ale może te 32 HZ jakoś przeniesie?

No i cena trochę przekracza mój limit, najtańsze jakie widzę to 10 000. Może da się coś urwać?
Aaa są jedne na Allegro za 6100/para. Ale srebrne, zupełnie mi to nie pasuje.
No i bez żadnej gwarancji, nawet rozruchowej...:(
Jakoś to dziwnie wygląda.
HECO THE STATEMENT - TOP MODEL !!! (1550063156) - Aukcje internetowe Allegro

Gdyby tak wierzyć w to co na papierze, to wystarczyłyby bo mi Heco Celan 800:

HECO CELAN 800 czarne nowe tylko 3399zł/parę,Gwa (1538946401) - Aukcje internetowe Allegro

Też "podobno" przenoszą od 20 Hz, a i cena przystępna.

Głośniki niskotonowe jedynie po 170 cm, i chociaż są trzy, to mogę się założyć, że to podane 20 Hz na dole można od razu do bajek włożyć....

A nawet Celan XT 501!
HECO Celan XT 501 Trans Audio Wrocław (1528554602) - Aukcje internetowe Allegro
Heh, Heco nawet dla dla kolumn Celan XT 501 podaje przenoszenie dołu na 24 Hz

I to samo, może jednak te 32 Hz....

Muszę wszystkie te Heco koniecznie odsłuchać.
Jestem przygotowany na rozczarowania...:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Horhe Ortega

New member
Ta aukcja to prawdziwa okazja...i wielkie ryzyko jednocześnie.Deklaracje Heco najlepiej skonfrontować patrząc na wykresy(spokojnie znajdziesz wiele dla całkowitej jasności).Jasne że przesadzają a szczególnie ad. skuteczności.To samo z 18Hz!-ale przedział 30-32Hz(tak naprawdę bardziej istotny) to spadek <-3dB.Ten model to kultura a niższe to tylko jak o takie "przebasowienie" właśnie Ci chodzi(a przecież wcale nie).Cena faktycznie wyraźnie niższa ale i inne granie.Jak to ma być nowe i markowe(odpada DIY)to małe pole manewru.Spory wydatek a przecież osiągając TE 32hz wcale jescze nie znaczy , że spodoba się granie.Zanim kupisz-koniecznie sporo słuchaj.Reszta sprzętu i repertuar warty kolumn ~9000PLN?
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Ta aukcja to prawdziwa okazja...i wielkie ryzyko jednocześnie.Deklaracje Heco najlepiej skonfrontować patrząc na wykresy(spokojnie znajdziesz wiele dla całkowitej jasności).Jasne że przesadzają a szczególnie ad. skuteczności.To samo z 18Hz!-ale przedział 30-32Hz(tak naprawdę bardziej istotny) to spadek <-3dB.Ten model to kultura a niższe to tylko jak o takie "przebasowienie" właśnie Ci chodzi(a przecież wcale nie).Cena faktycznie wyraźnie niższa ale i inne granie.Jak to ma być nowe i markowe(odpada DIY)to małe pole manewru.Spory wydatek a przecież osiągając TE 32hz wcale jescze nie znaczy , że spodoba się granie.Zanim kupisz-koniecznie sporo słuchaj.Reszta sprzętu i repertuar warty kolumn ~9000PLN?

Czy reszta mojego sprzętu jest warta tych kolumn?
Patrząc po cenach - z pewnością nie.

Ale po pierwsze - to kolumny głównie grają i maja być najlepsze.
Po drugie - a skąd mam wiedzieć jak te Heco Steatement grają? Przecież jeszcze ich nie słyszałem.
Po trzecie -jeśli będą pięknie grały na lepszym od mojego sprzęcie, to co za problem?
Powoli się wymieni sprzęt.

A w końcu na czym polega audioholizm?

A tak naprawdę to wolałbym jakieś tańsze, np te Heco Celan 800.
Ponoć też mają przenosić od 20 Hz....hhehe. Cena 4000/ parę jak dla mnie w sam raz...
Ale to chyba zbyt proste, aby mogło być prawdziwe...


Poza tym ten srebrny kolor Heco Steatment, zupełnie mi nie odpowiada.
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Canton ERGO 690 DC
Canton Chrono SL 590

Producent podaje pasmo od 20 Hz. Nie słyszałem tych kolumn, ale może warto się przyjrzeć im bliżej. No i w budżecie się zmieścisz.

Pozdrawiam
 

Hermann

New member

Dzięki Don, teraz pokazałeś coś naprawdę interesującego, i w ciekawej cenie!
Myślę o tych Mistral ADS wide BOW a2?

W tym głośnik wstęgowy i lakiery piano za tą cenę??
Aż się nie chce w to uwierzyć.

A najciekawsze jak to razem brzmi.
Słuchałeś tego może?

Nie wiesz, gdzie by te BOW-2 ewentualnie odsłuchać?

Mieszkam w Łodzi, ale jakoś te kolumny nie wpadły mi w oczy w żadnym salonie.
 

don111

Banned
osobiście ich nie słuchałem, jedna osoba mi je polecała a w międzyczasie znalazłem ten link wyżej gdzie je mocno wychwalali
odsłuchać je na pewno można w Warszawie w jednym z salonów Polpaku (dystrybutor)
 

Hermann

New member
Canton ERGO 690 DC
Canton Chrono SL 590

Producent podaje pasmo od 20 Hz. Nie słyszałem tych kolumn, ale może warto się przyjrzeć im bliżej. No i w budżecie się zmieścisz.

Pozdrawiam

Faktycznie też piękne propozycje!

Serdeczne dzięki PEPE!

Co prawda 24 Hz tez wydają się na wyrost, ale głośniki niskotonowe, oba te typy maja słusznej wielkości!

Jest Nadzieja!
I jak najbardziej mieszczą się jeszcze w budżecie!

Przy okazji odkryłem tez inne Cantony ! (np Karat)
Też ciekawie się zapowiadają!
Ale mam do słuchanie!
chyba na kilka miechów! :)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Życzę Ci wytrwałości w poszukiwaniach i powodzenia ;]
I w miarę możliwości opisuj wrażenia z odsłuchów :)
Pozdrawiam
 

rafix01

Member
Bez reklam
potwierdzam "dobroć" kolumn XTI100, swego czasu je odsłuchiwałem, jednak ówczesna cena była zaporowa i kupiłem serię niżej czyli LX :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja może podepnę się pod temat bo po co zakładac nowy. Mianowicie chciałem się spytac czy jak w KD mam ustawione odcięcie kolumn i suba przy np:80hz i słucham muzyki stereo z mp3 to odcięcie to jest cały czas aktywne? Zawsze robiłem sub na off i wtedy fronty przestawiały się na Full band i bylo ok ale bez suba. A jakbym chciał żeby sub też grał przy stereo to musze w setup przestawiac fronty na full band i sub na on czy nawet jak mam odcięte kolumny to i tak zagrają w stereo pełnym pasmem? Bo wiadomo że w sumie odcięcie LFE jest przy ścieżkach 5.1. Więc jak jest z tym stereo?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Umnie w Onkyo 905 jest tak że przy trybie stereo sub gra. Więc ustawione odcięcie pewnie jest aktywne. Ale mam jeszcze tryb PureA i wtedy grają tylko fronty pełnym pasmem. Do tego jeszcze jest tryb Direct który włącza poszczególne kolumny dokładnie w takim trybie w jakim dostaje ampli sygnał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja też mam Onkyo tylko 608, i właśnie mnie zastanawia bo skoro sygnał LFE który mam odcięty na 80hz dla suba to sygnał tylko dla systemów 2.1, 5.1, 7.1 itp to teoretycznie przy stereo nie powinno działać odcięcie na suba a nie wiem jak to jest z odcięciem kolumn. Troche uciążliwe by było zmienianie w setupie ustawien Frontów na full band za każdym razem jak bym chciał posłuchać stereo + sub.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ale dla sygnału stereo ampli robi 2.1. W trybie pure direct jest 2.0.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli piszesz że w trybie Pure wszystkie nagrania idą jako stereo? Ja wczoraj włączyłem utworki nagrane na cd w dts i w trybie Pure tylne głośniki też słyszałem , nawet sub lekko chodził. Muszę dzisiaj przetestować normalne utwory mp3 i audio cd.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Wiesz co chyba coś namieszałem. W trybie Pure Audio u mnie wydaje mi się że graja tylko przody. Ale w instrukcji widzę że niekoniecznie tak być musi jeśli zapodasz mu dźwięk wielokanałowy. U mnie wydaje mi się że nawet jak dostaje DD 5.1 z N-ki to w tym trybie mam tylko przód. Ale po południu włącze i przysłucham się głośnikom. Ale faktycznie w stereo 905-ka gra 2.1 i tak też jest w instrukcji. Ale w zasadzie po co degradować dźwięk z DTS do przodów. Ja rozumiem że ścieżka stereo to lepiej żeby pozostała stereo ale wielokanałowy niech cieszy ucho.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie masz racje co do Pure audio, tylko mnie właśnie zastanawia jeszcze czy przy słuchaniu mp3 aktywne jest odcięcie kolumn, czy za każdym razem musze wejść w setup i przestawiac kolumny na full band?
 
Do góry