Kolumny stereo, które przeniosą od 30 Hz w dole poasma

Hermann

New member
Cena maksymalna do 9000 zł za parę. ( Oczywiście , wolałbym tańsze)

Chodzi o takie kolumny, które REALNIE i dobrze przeniosą bas od 30 Hz.
(no chociażby realne i bez problemowe 32 Hz)

Realnie, czyli w rzeczywistym odsłuchu, a nie w specyfikacji na papierze.
- takie już mam.
Sporo takich, co mają 30 Hz ( i niżej nawet) podane w specyfikacjach, słuchałem już sklepach audio
z płytami testowymi i odpowiednimi też muzycznymi.

Niestety, przenosiły tylko na papierze....
 

mkk1

New member
Nowe ? I jakie pomieszczenie , bo czegoś co przenosi od 30 Hz realnie nie ustawisz w 15m :)
Jak coś używanego , to dałoby radę , np klasyka Infinity : Kappy 9 , Renaissance 90 , Sigmy , Omegi . Pewnie coś ze starych JBL też by się znalazło.
M
 

masloww

New member
Bez reklam
realnie aby kolumny przeniosły 30 Hz to głośnik niskotonowy musi być z deka zajebiaszczy, coś koło tego
http://www.tophifi.pl/towar/id/323/xd/1/801d/
a to jest tańsza podróba B&W
http://polpak.com.pl/produkt/3280/Kolumna_podlogowa_MISTRAL_ADS_world_wide_SAG-500
możliwe że i ten przeniesie 30 Hz
http://www.audiostrefa.pl/cerwin_vega_cls-15-p-3137.html
w cenie do 9 kzł łapią się Avance V10, ale te ich 30 Hz może być na styku
http://wroclaw.fusic.pl/p,pl,5501,avance+viking+v10+-+autoryzowany+dealer.html

okazja
http://allegro.pl/esa-furioso2-stan-idealny-na-gwarancji-i1535573396.html
http://www.esa.com.pl/furioso2.htm
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Nowe ? I jakie pomieszczenie , bo czegoś co przenosi od 30 Hz realnie nie ustawisz w 15m :)
Jak coś używanego , to dałoby radę , np klasyka Infinity : Kappy 9 , Renaissance 90 , Sigmy , Omegi . Pewnie coś ze starych JBL też by się znalazło.
M

Nie mam 15 m ale trochę ponad 20 m.

Nie wiem, dlaczego nie ustawię ?
w 20 m?

Znajomy ma pokój 17,5m i ustawił tam Dali 850 ( ok 10 letnie), które spokojnie przenosiły to co mnie interesowało.
Chociaż na tabliczce miały "tylko" 32 Hz w dole. Ale realne! Dziękuję wystarczy!
I grały bardzo ładnie, chociaż może do średnicy można by się było przyczepić.


Niestety, rzadko ktoś sprzedaje takie kolumny w dobrym stanie.

Oczywiście, mogą być używane, ale nie dłużej niż 10 letnie i w dobrym stanie.
Dzięki za podpowiedź, rozejrzę się w tych Infinity

Kolumna podłogowa MISTRAL ADS world wide SAG-600

ale chyba taniej wyszłoby kupić dobry subwoofer

Don, cenię twoje opinie, ale w przypadku tych kolumn, które podałeś, już sam producent podaje, że przenoszą od 50 Hz na dole!

Spodziewasz się, że kolumny przenieosą niżej niż podaje producent?

Bo je nie !

realnie aby kolumny przeniosły 30 Hz to głośnik niskotonowy musi być z deka zajebiaszczy, coś koło tego
http://www.tophifi.pl/towar/id/323/xd/1/801d/
a to jest tańsza podróba B&W
http://polpak.com.pl/produkt/3280/Kolumna_podlogowa_MISTRAL_ADS_world_wide_SAG-500
możliwe że i ten przeniesie 30 Hz
http://www.audiostrefa.pl/cerwin_vega_cls-15-p-3137.html
w cenie do 9 kzł łapią się Avance V10, ale te ich 30 Hz może być na styku
http://wroclaw.fusic.pl/p,pl,5501,avance+viking+v10+-+autoryzowany+dealer.html

okazja
ESA Furioso2 - stan idealny na gwarancji (1535573396) - Aukcje internetowe Allegro
ESA estetyka dzwieku

Proponujesz mi kolumny za 23 000 zł? Jaja sobie robisz?

Przecież napisałem że do 9000 zł/para

Za 23 000 zł to kupuję samochody, ( całkiem fajne, choć używane)!

Przecież napisałem, że do 9000!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mkk1

New member
W trochę ponad 20 m możesz nie zapanować nad basem , bo jak masloww napisał , basowy musi być konkretny.

M
 

don111

Banned
Don, cenię twoje opinie, ale w przypadku tych kolumn, które podałeś, już sam producent podaje, że przenoszą od 50 Hz na dole!

Spodziewasz się, że kolumny przenieosą niżej niż podaje producent?

Bo je nie !
a ja tak :) to chyba oczywista sprawa, że podali pasmo nie wliczając aktywnego niskotonowca
 

masloww

New member
Bez reklam
Proponujesz mi kolumny za 23 000 zł? Jaja sobie robisz?

Przecież napisałem że do 9000 zł/para

Za 23 000 zł to kupuję samochody, ( całkiem fajne, choć używane)!

Przecież napisałem, że do 9000!
.... ...... podałem ci najpierw linka z kolumnami renomowanej firmy podającej prawdziwe dane z zaznaczeniem jaki powinien być głośnik niskotonowy aby przenosił częstotliwość 30 Hz;
propozycje modeli przedstawiłem ci poniżej;
w ostatnim linku masz masz opis kolumn wraz z teorią przenoszenia najniższych częstotliwości;

co za typ, ludzie mu podpowiadają a ten ma pretensje jeszcze
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
.... ...... podałem ci najpierw linka z kolumnami renomowanej firmy podającej prawdziwe dane z zaznaczeniem jaki powinien być głośnik niskotonowy aby przenosił częstotliwość 30 Hz;
propozycje modeli przedstawiłem ci poniżej;
w ostatnim linku masz masz opis kolumn wraz z teorią przenoszenia najniższych częstotliwości;

co za typ, ludzie mu podpowiadają a ten ma pretensje jeszcze

Rozumiem, że wskazujesz mi prawdziwie porządne kolumny, które bez wątpliwości przeniosą bas 30 Hz i dzięki za to. Druga pozycja - już, wg twoich słów, propozycja - też w cenie 14 000zł, daleko przekraczającej mój limit, który wyraźnie zakreśliłem w wątku.

Moje pytanie, zwróć uwagę, miało charakter bardzo konkretny i praktyczny, a nie teoretyczny,
więc może nie nazywaj mnie "typem", tylko dlatego, że oczekuję konkretów, a nie bujania w obłokach.


Znam te kolumny i wiele innych w cenie powyżej 20 000. Gdybym miał odpowiednią kasę, to pewnie nie szukałbym porady na forum, ale poszedł do salonu, wyciągnął 23 000 zł i kupił.

Co ciekawe, słyszałem też kolumny powyżej 20 000 zł, które jednak NIE PRZENOSIŁY tych zaklętych
32 Hz.
Co do Cervin-Vega, to też znam, jest to porada z tych, jakiej oczekiwałem, spokojnie w moim przedziale cenowym.
Ale czy możesz w takim przypadku coś bliżej o takich wskazaniach napisać, czy słuchałeś np polecanych głośników?

C-V akurat odsłuchiwałem, co prawda słabsze modele - 10 i 12, ale wydaje się, że w basie by mi wystarczyły. Co z tego, jeżeli ogólnie brzmienie C-V mi się nie podoba, jakaś nieładna średnica i wysokie, wszystkie, niezależnie od modelu, grają jednakowo, a ich bas ma tendencje do dudnienie.

Wydały mi się jakieś takie .....zupełnie nie audiofilskie, przypominające niektóre Altusy, jeszcze z PRL.

Ale chętnie wysłucham innych rozsądnych , konkretnych I SPRAWDZONYCH propozycji.

A nawet i nie sprawdzonych, postaram się sam do nich dotrzeć, ale w konkretnym przedziale cenowym.
 

don111

Banned
może najpierw dowiedzmy się jakie kolumny ma autor tematu...
i przede wszystkim o jakie 30hz tutaj chodzi, bo odtworzyć to większość sporych podłogówek odtworzy, GS60 na pewno też (skoro BX6 odtwarzają) tyle że jest to przy pewnym już spadku
jeśli chodzi o to aby kolumny odtworzyły głośno i wyraźnie zakres <30hz to tylko i wyłącznie coś z dużym głośnikiem basowym 30cm+, ewentualnie subwoofer
 

Hermann

New member
Otóż mam Monitor Audio RX2, podstawkowe. Podane maja 40 Hz na dole, i tyle faktycznie przenoszą.
Sprawdzałem na płytach testowych.
Mam do tego subwoofer, który oczywiście przenosi dół, może nawet poniżej 30.
W sumie wiem, co tracę słuchając samych kolumn.

Chciałbym to jednak, w miarę całe pasmo, mieć w klasycznym układzie stereo, no przynajmniej, jak pisałem od REALNYCH 32 Hz.
Brzmienie subwoofera nie pasuje mi do stereo, mówiąc najkrócej.
Poza tym, najniżej leząca częstotliwość odcięcia filtru dolnoprzepustowego to u mnie 50 Hz.

Zatem jakbym nie kombinował, następuje dublowanie pasma 40 do 50 Hz, i jego podbicie, co słychać
( i czuć...:) )
Uczepiłem się tych 32 Hz, bo tak było podane na tabliczce znamionowej Dali 850, które miałem okazję posłuchać u znajomego, w tym także na moim sprzęcie.
Te Dali 850 przenosiły pięknie to co chciałem, więc myślę, że te 32 Hz przeniesione REALNIE,
w zupełności mi wystarczy
Te Dali nie miały ani głośnika 30 cm, ani aktywnego głośnika basowego.

Miały w każdej kolumnie po 2 głośniki 20 cm, i zupełnie wystarczały.

Co do Monitor Audio.

Oczywiście, jako że posiadam głośniki MA, pierwsze co pomyślałem, to o głośnikach tej właśnie firmy.

Sprawdzałem zarówno RX6, jak i RX8. Nie chcę wdawać się w drobne różnice brzmieniowe między poszczególnymi typami kolumn, ale oczekiwanego basu żadna z nich nie przenosiła.
Nie jest to dziwne przy RX6, gdzie MA podaje dół na 38 Hz ( i tak wątpliwe moim zdaniem) natomiast
dla RX8 podaje dół na 32 Hz.
Niestety, można to miedzy bajki włożyć. 32 Hz są tylko na papierze.
Szok, że tak poważna firma jak MA, dopuściła się w końcu marketingowego oszustwa.

Nie słuchałem GS60, ale już ktoś napisał powyżej, że nawet one nie przenoszą, to już by było bardzo nieładnie, bo MA podaje, że mają przenosić od 28 Hz.

Na droższe kolumny MA niż GS60 mnie nie stać. Koniec i kropka, jeśli chodzi o MA.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
Twój subwoofer nie współgra tak jak należy z kolumnami i już szufladkujesz że wszystkie subwoofery są bee ? błąd
druga sprawa - to nie jest tak że patrzysz na dane techniczne albo słuchasz gdzie się kończy pasmo dolne u kolumn i na tej podstawie regulujesz odcięcie suba, pasmo ma się nakładać w małym zakresie żeby było płynne przejście
dla samego basu kupować kolumny za 9 tys. to trochę mija się z celem, poszukaj sobie lepiej taniego suba za ok 2 tys. np z mojej sygnaturki i będziesz miał wypełnienie do 20hz spokojnie, albo jakiś tańszy Rel, Velodyne
 

Hermann

New member
Wielkie nieporozumienie!!
Albo mnie nie zrozumiałeś. albo czytasz wątki po łebkach, fragmentarycznie!

Nigdzie nie napisałem, że chce kupować kolumny dla samego basu, ale dla pełnego , klasycznego , wyrównanego tonalnie, obrazu stereo, chcę kolumny, które - bez suba - przeniosą ( w miarę..) wszystko, co potrzeba, wliczając w to bas!( no przynajmniej od tych 32 Hz REALNYCH)

Gdybym chciał kupić kolumny dla samego basu, to z pewnością już bym kupił jakieś Cervin-Vega z dużym głośnikiem basowym, albo i nawet Altusy.

Zupełnie nie o to mi chodzi!!

Jeśli masz kolumny frontowe, które grają od 40Hz, nie tylko bardzo REALNIE, ale i bardzo zdecydowanie - a takie są moje, w końcu podstawkowe RX2 - to, jeśli chcesz aby pasmo poniżej 40 Hz grało na zaplanowanym przez producenta nagrania, właściwym poziomie, wtedy niestety, nakładanie się dźwięków powyżej tych 40 Hz, już jest zniekształceniem przekazu.

Jeśli zaproponowany przez ciebie sub ma odcięcie na poziomie równo 40 Hz, to zgoda, może się nim zainteresuję.

Pomimo tego, nie preferuję sub'a w stereo, ( z wielu różnych zresztą powodów) wolałbym klasyczny przekaz z 2 kolumn, stąd mój watek .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
ale nie krzycz ok ? ja wiem o czym piszę, myślisz że jak ustawisz odcięcie w subie na 40hz to nic powyżej 40hz sub nie odtworzy ? nic bardziej mylnego
podobnie z kolumnami, one poniżej 40hz też trochę odtworzą więc chcąc niechcąc i tak się pasmo nałoży
ja z powodzeniem używam suba odciętego na ok 50hz (minimum ma 40hz) a kolumny w pełni głośno przenoszą 35hz, ważną rolę tutaj odgrywa płynna regulacja fazy
 

Horhe Ortega

New member
Dlaczego nie odcinasz max. nisko przy dużych kolumnach.Kto wie jaka tak naprawdę jest wartość przy ust.40Hz(czy wtedy masz chociażby te 50Hz)?Sporo ludzi radzi sobie właśnie np. dwoma subami ze wskazaniem na możliwie najniższe filtrowanie-faktycznie osiągalne(z tym to bywa różnie-złudna wiara w liczby wokół regulatora).
 

don111

Banned
po prostu przy wyższym odcięciu brzmi to wszystko lepiej, jest lepsza płynność przejścia z niskiego na wyższy bas, choć to też zasługa płynnej regulacji fazy
przy ustawieniu fazy na 0 i samym kombinowaniem odcięciem i głośnością nie do końca uzyskałem płynne zestrojenie
być może wpływ na to ma ustawienie suba akurat w moim pokoju i rozchodzenie się fal, ale u mnie najlepiej się zgrywa z kolumnami przy ustawieniu fazy na ok 60 stopni
wtedy częstotliwość odcięcia ma mniejsze znaczenie jeśli chodzi o nakładanie się basu, po prostu gdy kolumny już cichną to sub jeszcze minimalnie dopełnia niski zakres i jest ta płynność o której piszę
 
Do góry