KODA Harmony 5200 czy Jamo s606

tomud

New member
@sonytg

Tak waga jest wazna, ale nie jest to kryterium. Przykladowo monitory nie musza miec jakiejs kosmicznej wagi.

Do tego wstega to tez nie jakis ewenement :) wstega wstedze nie rowna, a i trzeba je lubiec bo graja specyficznie.

Wspomniales o Usherach to zobacz:

2 x Usher T-9950 - 444zl
2 x Usher 8945A - 888zl

razem 1332zl

na przetworniki do zbudowania monitorow za gruba kase (topowe Ushery nie liczac berylium) ;)
w wiekszoci Usherow siedzi 8935 za kwote 231zl..

Zwrotnica do tego zestawu jest prosta jak drut i niewiele kosztuje... do tego to sa ceny w detalu przy kupnie 1szt :)

W wiekszosci tanszych zestawow siedza przetworniki o wartosci paru dolcow za sztuke, wiec jaki to wyznacznik waga czy kasa...
 
Ostatnia edycja:

sonytg

New member
Robisz z wagi głośnika parametr.
Nowatorskie podejście nie powiem.
Tylko małe pytanie głośnik to ma ładnie grać czy ładnie ważyć bo się pogubiłem.
cyt
Czy ja napisałem że Jamo miało wygrać

Tak wychodzi z twoich obliczeń w poście cyferki mówią same za siebie
Jamo 606 to kanał i nie zmieni tego nic.

P:lol:zdrawiam

Czytaj ze zrozumieniem:D ,podałem jedynie informację.
Skoro twierdzisz że waga głośnika nie jest parametrem to chylę czoła ,gratuluję elementarnej wiedzy budowy kolumn głośnikowych.
Wedle Twojej szanownej osoby 606 to kanał, dla Ciebie na pewno tak, jednak dla kogoś innego to porządny budżetowy zestaw.
Sugerowanie obliczeń cyferkowych potwierdza jedynie twoja niewiedzę, jak sam napisałeś gdzieś dzwonią tylko nie wiesz gdzie;-)
P.S
A o moim nowatorskim podejściu usłyszałem podczas dyskusji od Pana który jest konstruktorem w firmie Martin Logan ale cóż według ciebie na pewno badziewna firma w której pracują sami nowatorzy!
Pozdrawiam i życzę uzupełnienia wiedzy bo z tym chyba krucho:wink:
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No taka jest prawda,że jak rozbić większość kolumn za czynniki pierwsze to wychodzi,że powinny one kosztować 1/3 ceny katalogowej a reszta to tak zwana marka.Dlatego śmiać mi się chce jak ktoś z miejsca skreśla kolumny takie jak Koda bez odsłuchiwania na zasadzie chińskie i tanie to znaczy,że badziew.To samo tyczy się polskiego Tonsila który jest bagatelizowany a robi naprawdę dobre kolumny.
 

Cyborg65

New member
Witam

To ja podałem wagi głośników i powiedziałem że cyferki mówią same za siebie?
Napisałem ci wyraźnie w poście 14
Cyt:
Pewnie że dobry głośnik to nie piórko ale żeby aż tak.
Opanuj się określasz jakość głośnika po wadze.
I to ja mam popracować nad wiedzą
Gratuluję świetnego samopoczucia.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sonytg

New member
No taka jest prawda,że jak rozbić większość kolumn za czynniki pierwsze to wychodzi,że powinny one kosztować 1/3 ceny katalogowej a reszta to tak zwana marka.Dlatego śmiać mi się chce jak ktoś z miejsca skreśla kolumny takie jak Koda bez odsłuchiwania na zasadzie chińskie i tanie to znaczy,że badziew.To samo tyczy się polskiego Tonsila który jest bagatelizowany a robi naprawdę dobre kolumny.

Ja nie skreśliłem Kody, brałem jedynie pod uwagę wymiary pomieszczenia i budżet autora wątku, z tąd moja konkluzja i podane informacje.
Niestety Kody w takiej przestrzeni miały by ciężko.
Przecież siostrzana firma Kody ,niejaka Taga równierz produkuje dobre budżetowe zestawy.
Bardzo popularny i na tamte czasy czyli 2006r sprzedający się rewelacyjnie zestaw Taga 505.
Szeroko opisywany w czasopismach osiągał bdb recenzje.
Więc nie pozwolił bym sobie napisać że jakaś firma to badziewie albo kanał.
Jeśli ktoś używa takich stwierdzeń musi naprawdę posiadać odpowiednia wiedzę na ten temat.:eek:k:

To ja podałem wagi głośników i powiedziałem że cyferki mówią same za siebie napisałem ci wyraźnie w poście 14
Cyt:
Pewnie że dobry głośnik to nie piórko ale żeby aż tak.
Ty określasz jakość głośnika po wadze.
I to ja mam popracować nad wiedzą
Gratuluję świetnego samopoczucia.
Pozdrawiam
W którym miejscu okresliłem jakość głosnika po wadze? podałem jedynie informacje które ewentualnie można rozważyć,czytamy ze zrozumieniem tekstu;-)
P.S.
Jeśli według ciebie dobre zestrojenie nie ma nic wspólnego z wagą to twoja wiedza jest doprawdy imponująca.
Dla twojej wiedzy:
Zestrojenie wnętrza kolumny głosinkowej polega na odpowiednim doborze materiałów i zabudowy ,wraz z poprowadzeniem lini transmisyjnej .
Jak to napisałeś mam się opanować? ja jestem opanowany, natomiast ty powinieneś opanować podstawy wiedzy tematu w którym się wypowiadasz,pamiętaj że człowiek uczy sie do końca życia widocznie Ty jesteś wyjątkiem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tomud

New member
apropo usher to taiwan :)

Z reszta w jednej z najwiekszych fabryk w europie Ehmann & Partner GMBH produkuje niewiele marek Europejskich. Wiele przetwornikow niestety to china pod roznymi markami... To samo z glosnikami marek znanych w USA...

Jak widac China, Taiwan itp. to nie tylko niska liga...

Dlatego w kolumnach licza sie dobre przetworniki i projekt, bo mozna wziasc dobre przetworniki i zrobic kupe gorsza od najtanszej chinszczycny :)

Natomiast projekt trudno ocenic po jakichkolwiek parametrach, to trzeba posluchac...

@sonytg
Nie powiedziales doslownie, ale wymieniles wage i ceny i podsumowales to mowiac ze samo mowi za siebie... a cena i waga niestety malo mowi...
 

killpit

New member
Panowie relax :)
Przecież wiemy dobrze, że to co dla nas super dla inny jest kichą i odwrotnie.
Kolego polecam odsłuch on wyłoni tobie zwycięzce ja akurat słuchałem i jednych i drugich i mam swoich klientów którzy zakupili i to i to dlaczego? bo każdemu pasowało to co pasowało :) dzwięk design cena.
W tej chwili świetne głośniki zrobił Tannoy serię Mercury V która oczywiście moim zdaniem po długich testach wykosiły Dali Concepty 6,Cantona GLE,Klipsch F1,Jamo 606 polecam po testować warte uwagi.
 

sonytg

New member
apropo usher to taiwan :)

Z reszta w jednej z najwiekszych fabryk w europie Ehmann & Partner GMBH produkuje niewiele marek Europejskich. Wiele przetwornikow niestety to china pod roznymi markami... To samo z glosnikami marek znanych w USA...

Jak widac China, Taiwan itp. to nie tylko niska liga...

Dlatego w kolumnach licza sie dobre przetworniki i projekt, bo mozna wziasc dobre przetworniki i zrobic kupe gorsza od najtanszej chinszczycny :)

Natomiast projekt trudno ocenic po jakichkolwiek parametrach, to trzeba posluchac...

@sonytg
Nie powiedziales doslownie, ale wymieniles wage i ceny i podsumowales to mowiac ze samo mowi za siebie... a cena i waga niestety malo mowi...

I nigdy bym sobie nie pozwolił napisać że te są dobre a te to kicha, każdy ma prawo wyboru i informacja jest jak najbardziej wskazana:)
 

Cyborg65

New member
Witam

Naprawdę nie wiem co chcesz udowodnić.
Duża waga to gwarancja jakości: bo pan projektant , bo kanał transmisyjny, uporządkuj wypowiedzi bo cie po prostu nie można zrozumieć .Skaczesz po przykładach fragmentach wypowiedzi i powstaje to co powstaje, ustalmy jedno.
Czy według ciebie duża waga jest gwarancją jakości kolumny ?
mówimy o jakości dźwięku.
Do wiedzy dojdziemy na razie jesteś na dobrej drodze.
P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

tomud

New member
To jeszcze moze maly offtop :)

Jak ktos lubi HiEnd i Audio Voodoo (czyli kabelki i te sprawy)

Kolumny WLM La Scala za jakies skromne 10tys zl

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0812/as/3899.jpg

Moze sobie zrobic jak ma troche zrecznosci manualnej w stolarce, koszt wszystkich glosnikow na dwie kolumny jakies 300zl + cena plyty mdf i pare groszy na zwrotnice...

Klonowanie WLM La Scala - Audiostereo.pl

:D
to taki jeden z przykladow jak ten swiat "audiofilstwa" wyglada :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Tak tylko jest małe ale:)Nie ma znaczka firmowego na kolumnach to pewnie nie zagra:)podobnie było na samym początku z dźwiękiem HD na niektórych starszych amplitunerach.Jak ludziom zamiast DTS hd na wyświetlaczu podawał mulichanel PCM czy coć w tym stylu to już się pojawiał kłopot i ampli do wymiany chociaż dla uszu to żadna różnica:)
 

sonytg

New member
Naprawdę nie wiem co chcesz udowodnić.
Duża waga to gwarancja jakości: bo pan projektant , bo kanał transmisyjny, uporządkuj wypowiedzi bo cie po prostu nie można zrozumieć .Skaczesz po przykładach fragmentach wypowiedzi i powstaje to co powstaje, ustalmy jedno.
Czy według ciebie duża waga jest gwarancją jakości kolumny ?
mówimy o jakości dźwięku.
Do wiedzy dojdziemy na razie jesteś na dobrej drodze.
P:lol:zdrawiam

W tej chwili już niczego nie chcę udowadniać ,ci którzy mieli zrozumieć zrozumieli,ty uczepiłeś się wagi ,wytłumaczyłem w czym rzecz odpowiednio argumentując ,ale rożne są granice ludzkiej percepcji,szkoda mojego czasu na różnorakie dywagacje z Tobą, po prostu nie warto...
Nie masz zielonego pojęcia o czym pisałem ,jako wielce wybitny fachowiec napisałeś że Jamo to kanał, gratuluję odwagi....:grin:
 

geneg

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi a najbardziej za te konstruktywne:) Panowie waga jest ważna, ale z tego co czytałem długość może okazać się ważniejsza:) Nie było moim zamiarem wywoływać burzy na forum. Może zadam pytanie tak: czy przesiadając się ze zintegrowanego Pioneer DV-77 i konfigurując cokolwiek z tego, co napisałem będę żałował, że czegoś nie wziąłem pod uwagę. Może po prostu powinienem wybrać wersję najtańszą? Z tego co wiem wstęgi w KODA'ch do SWANS i to podobno nie jest firma-drewutnia. KODA ma bass reflex'y z przodu i pan w sklepie powiedział mi, że nie będę ich musiał odsuwać na 80cm od ściany jak JAMO. Co z tym fantem?
 

sonytg

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi a najbardziej za te konstruktywne:) Panowie waga jest ważna, ale z tego co czytałem długość może okazać się ważniejsza:) Nie było moim zamiarem wywoływać burzy na forum. Może zadam pytanie tak: czy przesiadając się ze zintegrowanego Pioneer DV-77 i konfigurując cokolwiek z tego, co napisałem będę żałował, że czegoś nie wziąłem pod uwagę. Może po prostu powinienem wybrać wersję najtańszą? Z tego co wiem wstęgi w KODA'ch do SWANS i to podobno nie jest firma-drewutnia. KODA ma bass reflex'y z przodu i pan w sklepie powiedział mi, że nie będę ich musiał odsuwać na 80cm od ściany jak JAMO. Co z tym fantem?

Najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku to bezpośredni odsłuch, wiele firm proponuje prezentację w domu,zapytaj może się da coś takiego załatwić.
Swans to Kanadyjska firma z tradycjami która połączyła się w korporację Swans-HiVi, o jakoś samych głośników nie masz się co martwić.
Co do ampli niech wypowiedzą się koledzy, wtrącę tylko że teoretycznie powinna być zadowalająca korzyść z przesiadki na nowy amplituner.
Ale to tylko teoria, w praktyce rożnie bywa:niewiem:
 

krisder

New member
Bez reklam
Pamiętaj że zastosowanie najlepszych przetworników na nić się zda jeżeli pozostałe elementy nie dorównują im jakością. Bardzo ważna jest jakość obudowy (grubość ścianek , sztywność i wytłumienie) oraz zwrotnicy. Sama zwrotnica wykonania źle i z marnej jakości podzespołów potrafi zdegradować brzmienie najlepszych głośników.
 

tomud

New member
A ja to jakos podsumuje znowu po swojemu :) Chosc czesc tego zostala juz tutaj powiedziana...

1. Odsluchaj i wybierz te ktore ci sie podobaja

2. Jak bedziesz mial mozliwosc odsluchu w domu to jeszcze lepiej, czasami akustyka pomieszczenia potrafi wiele popsuc i dany model moze zaczac brzmiec wrecz tragicznie

3. Nie sugeruj sie cena, nie daj sie omamic - dalem juz chyba przyklady jak ma sie cena do wartosci kolumny, z jakoscia jest podobnie. Ale pamietaj tez ze tanie przetworniki moga byc tez czasem lepsze od tych drogich.

4. Nie sugeruj sie firma ze nowa czy z tradycjami, obie moga zrobic bubla tylko czasem sie o tym glosno nie mowi. Mozna by wymienic troche niedudanych i spapranych konstrukcji znanych firm.

5. Kazda konstrukcja glosnika ma swoje brzmienie, tutaj najbardziej odczuwalny jest glosnik wysokotonowy. Tak wiec cos co dla kogos jest ok moze byc dla ciebie meczace w sluchaniu...

Co z tego podsumowania wynika :) to ze dalej jestes w punkciw wyjscia... i dalej bedziesz do puki nie przesluchasz wiekszej ilosci glosnikow... jak posluchasz popytasz z czego sa wykonane... bedziesz mniejwiecej wiedzial jaki tym zastosowanych przetwornikow ci odpowiada. Wtedy mozna cos doradzac ewentualnie.
 
Wstydzę się okropnie swojego sprzętu kiedyś jeden popapraniec LUPO 78 na dodatek po tym 78 sądzę że młody szczyl. Polecił mi Onkyo 608 i jamo 606+ reszta tego fajansu. Słuchać to się tego g.. nie dawało pójdzie na śmietnik w całości.

no cóż , bywa że nie pasuje tobie akurat,ale pewnie już na pionka się przesiadłeś i jesteś zadowolony?
 
Ostatnia edycja:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi a najbardziej za te konstruktywne:) Panowie waga jest ważna, ale z tego co czytałem długość może okazać się ważniejsza:) Nie było moim zamiarem wywoływać burzy na forum. Może zadam pytanie tak: czy przesiadając się ze zintegrowanego Pioneer DV-77 i konfigurując cokolwiek z tego, co napisałem będę żałował, że czegoś nie wziąłem pod uwagę. Może po prostu powinienem wybrać wersję najtańszą? Z tego co wiem wstęgi w KODA'ch do SWANS i to podobno nie jest firma-drewutnia. KODA ma bass reflex'y z przodu i pan w sklepie powiedział mi, że nie będę ich musiał odsuwać na 80cm od ściany jak JAMO. Co z tym fantem?
Dokładnie,te kody są zbudowane z dobrych komponentów co akurat moim zdaniem w tym przypadku dało bardzo dobre rezultaty.Zresztą one swego czasu miały bardzo dobre recenzje w polskich czasopismach o tematyce audio-video.
Prawda jest taka,że nikt za Ciebie nie wybierze.Musisz spokojnie usiąść i wyliczyć wszystkie za i przeciw ale to już po odsłuchach.W moim przypadku Jamo przegrały już na odsłuchu a i ich budowa i wielkość utrudniła by mi ich ustawienie w pokoju.
Żałować możesz zawsze.Ja kupując zestaw byłem usilnie namawiany na AVR360,sprzedawca twierdził,że to takich kolumn w zupełności wystarczył i ja się z tym zgadzałem ale jest jeden szczegół:AVR460 bije swojego młodszego brata w stereo a to dla mnie ważne i wiem,że bym potem żałował wyboru słabszego amplitunera.
 

sonytg

New member
Kolego Geneg?
Brałeś pod uwagę w ogóle ofertę firmy Polpak, maja przedstawicielstwo Koda-Taga.
Jesli mieszkasz w okolicach Warszawy ja na twoim miejscu z czystej ciekawości wybrał bym się na odsłuch, być może będą w dobrej cenie mieli jakiegoś H/K, i zaproponują ci do tego jakąś Kodę, moim zdaniem warto było by takie zestawienie odsłuchać.
H/K to bardzo stabilne i wydajne prądowo klocki, a to też niewątpliwie ważne.
Myślałeś o zestawie stereo na początek, ampli troszkę droższy do tego dwa przody, umożliwiające dalszą rozbudowę do 5.1
 

geneg

New member
Witam
Tak na szybko:
Mieszkam w województwie pomorskim, więc odsłuch pod Warszawą nie wchodzi w rachubę. W ogóle z odsłuchem to są zarąbiste problemy - kto mi ściągnie sprzęt do odsłuchu nie mając gwarancji, że go kupię - w 40 tysięcznym mieście to kłopot. Do Gdańska ma ponad 100km. Wiem, że wydając 3500PLN w ciemno to trochę głupota, ale co mogę na to poradzić. Sklep u mnie w mieście korzysta na pewno ze strony Polpak, bo widziałem jak pokazywali mi ceny na laptopie. Co do wydania tych samych pieniędzy na ampli i dwie kolumny - po pierwsze moja żona nigdy by na to nie pozwoliła :) a sprawa druga - nie wiem, czy chcę, aż na takie poziomy wzlatywać. Także albo zestaw 5.0 lub 5.1 - to pewne.
 
Do góry