KODA Harmony 5200 czy Jamo s606

geneg

New member
Hejka
Pokój: 30m2 w bloku.
Przeznaczenie: 90% filmów BD i koncertów DTS. Stereo - jak nie ma innej opcji.
Zastanawiam się między:

Zestawy głośników:
A) KODA Harmony K-5200 + SW-5200
B) Jamo s606 HCS3 + sub2100

Ampli:
C) Pioneer 820
D) Onkyo 578

To daje 4 kombinacje.
Ceny:
A - 1800PLN + sub 1050PLN
B - 1600PLN + sub 700PLN
C - 1300PLN
D - 1300PLN

W zestawach:
wersja1: A+D(bez sub'a)= 3200PLN (w swoim mieście w dobrym "niesieciowym" sklepie)
wersja2: A+C=3700PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja3: B+C (bez sub'a) =2900PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)
wersja4: B+D (bez sub'a)= 3050PLN (w znanym serwisie aukcyjnym)

Wg mnie opcja nr 2 jest wyraźnie najlepsza z punktu widzenia ekonomicznego. Wiem, że KODY mają wstęgi. Mają też bass reflex'y z przodu, co w moim przypadku znacznie ułatwia sprawę z ustawieniem.
A co z dźwiękiem i spasowaniem jednego do drugiego?
NIESTETY NIE MA TAKIEJ OPCJI, żebym przekroczył 3700PLN - może być taniej hehe.

Dzięki
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Bierz te mało popularne i wyszydzane,szczególnie na tym forum,Kody K5200F.Świetnie grające niewielkie kolumny i świetny sub,szczególnie w kinie daje kopa.Co do amplitunera to żadnego z nich nie słuchałem i nie będę polecał.
 

sonytg

New member
30m2 to sporo..Koda może mieć mały problem, zauważ że głosnik wstegowy to nie wszystko;-)
Onkyo i Jamo 606 to bdb zestawienie tym bardziej że masz 3700pln do wydania.
W zupełności wystarczy na Ampli 578 i zestaw Jamo 606 z subem!
Tu masz sklep w którym ja sam robię zakupy od lat...kino domowe.pl
Tu masz ampli...
ONKYO TX-SR578 TXSR578 TX SR 578 KATOWICE PROMOCJA (1413826051) - Aukcje internetowe Allegro

A tu zestaw z bdb subem...zapewniam że ten sub doskonale wypełni basem te twoje 30m2

JAMO S606 HCS S 606 + SUB 250 __2 KOLORY___RATY 0% (1424602762) - Aukcje internetowe Allegro

W sumie wyjdzie 3668pln za to masz porządny zestaw ze szczelinowym subem!:eek:k:
 

schwarz

New member
Amra Lew do czego porównywałeś te Kody? Ciekawy jestem z czym słuchałeś żeby wiedzieć co to za poziom?
Jeśli chodzi o S606 to nie sądzę żeby zdziałały cuda na tym metrażu. Podobnie sub 250. Ale biorąc pod uwagę budżet jest to bardzo atraktycjna oferta S606+250 za 2200zł.
 

sonytg

New member
Ja słuchałem zestawu Jamo 606 z Onkyo 605 z subem 300 na 33m2, fakt że tylko kanapa i mały barek.
Najpierw były próbowane zestawy:
Taga,Koda,Wharfedal,Yamaha.

Jak najbardziej poprawne brzmienie jeśli chodzi o KD i Stereo wyszło właśnie z Onkyo 605 wraz z Jamo 606+Sub 300 i taki zestaw mój kolega zakupił.
Gra poprawnie bez wodotrysków i udziwnień, a to chyba najważniejsze.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
Zdecydowanie do 30 m2 mogą być za małe te kolumny.K5200F raczej max do 20 m2(ja mam 15m2 i jest bardziej niż zadowalająco)
schwarz słuchałem różnych konfiguracji w przedziale między 2 a 5 tysięcy.Te Kody na pewno na moje ucho graja lepiej niż Klipsche F1,Jamo S606 to bez dyskusji,Jamo C605,Wharfedale 10.6,Quadral Quintas 6000.Monitor Audio BX5 były bezkonkurencyjne ale są dwukrotnie droższe.
 

tomud

New member
Mówisz, że lepiej od F1 grają te Kody? Ciekawe to jest bo mi bardzo się podoba dźwięk F1.

Wiesz co trudno okreslic czy cos gra lepiej czy nie, bo to jest odczucie subiektywne. Nie ma kolumny idelaniej inaczej brzmia glosniki papierowe inaczej aliminiowe itd. Kazdy ma swoje preferencje...
 

schwarz

New member
No właśnie ja już gdzieś słyszałem że seria K5000 od Kody gra naprawdę dobrze. Dlatego poczekajmy na opinię kto słuchał jednego i drugiego. Lupo a ty słuchałeś obu?
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
geneg onkyo i jamo


Amra Lew kody lepsze niż klipsch?
potraktujmy to jako skecz :eek:k:
Słuchałeś,porównywałeś?Ja tak i stwierdzam z całkowitym przekonaniem,że dla mnie tak.
Co do budowy to głośniki wykonane są z plecionki włókna szklanego a obudowy bardzo ładnie wykonane(oczywiście MDF i jakaś okleina ale nie ma się do czego przyczepić).Sub bardzo ładnie "gra",150 wat i 27 kg wagi.
 

sonytg

New member
W rzeczy samej seria 5000 gra bardzo dobrze gdzie para 2 sztuki to wydatek 2200pln, np. waga kompletu to około 35kg.
Seria 5200 to już inna bajka sama waga to 27kg para i cena za komplet 5.1 około 2000pln.
Natomiast Jamo 606 sztuka wagowo 24 kg sztuka i wykonanie zupełnie inne.

Cyferki mówią same za siebie..;-)
 

tomud

New member
Ale co tutaj ma do gadania waga ? Ja zawsze myslalem ze licza sie dobre przetworniki i dobry projekt... Cena to tez nie wykladnik...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Cyborg65

New member
Witam

Gdzieś dzwonią nie wiadomo w którym kościele a cyferki mówią same za siebie.
Mowa o cyferkach w sensie kg
Pewnie że dobry głośnik to nie piórko ale żeby aż tak.
P:lol:zdrawiam
PS
a wczytałem się dokładniej bo to jamo miało wygrać.
Tak wagowo wygrywa dźwiękowo to kanał.
 
Ostatnia edycja:

sonytg

New member
No skoro twierdzisz że waga kolumny to pryszcz? ,im cięższa kolumna tym stabilniejsza ,mniej wpadająca w drgania, zastosowane lepsze ożebrowanie środka, porządniejsza budowę, w końcu to zakup na dłuższy okres czasu.
Zastosowane głośniki wstęgowe w takim budrzecie na pewno odbiegają od standardów dobrych firm typu Raven , Aurum bądź Usher.
Cena absolutnie nie jest wykładnikiem ale za friko firma produkująca nie założy firmowej części, niema nic za darmo.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam
No dokładnie.Kilogramy nie grają a idąc tym tokiem myślenia Monitor Audio BX5 można by na starcie skreślić bo z wymienionych są najlżejsze.
Co do Kody to seria 5000 jest lepsza(pojęcie względne) ale w moim przypadku bardzo ważny był przedni bass reflex.
 

sonytg

New member
Gdzieś dzwonią nie wiadomo w którym kościele a cyferki mówią same za siebie.
Mowa o cyferkach w sensie kg
Pewnie że dobry głośnik to nie piórko ale żeby aż tak.
P:lol:zdrawiam
PS
a wczytałem się dokładniej bo to jamo miało wygrać.
Tak wagowo wygrywa dźwiękowo to kanał.

Czy ja napisałem że Jamo miało wygrać?

Można podyskutować o budowie kolumny głośnikowej,jaka jest linia transmisyjna,o prawidłowym zestrojeniu,można stosować doskonałe głośniki, ale przy złej konstrukcji obudowy uzyskamy efekt gorszy niż z tańszych głośników w dobrze wykonanej obudowie.
Niektórzy producenci w kolumnach podłogowych dolną część obudowy przeznaczają do zasypania piaskiem czy śrutem ołowianym w celu dociążenia kolumn i tym samym zmniejszenia rezonansów obudowy.
Dlatego waga jest jednym z ważniejszych aspektów.
A czy dzwoni w kościele? jeśli słyszysz to pogratulować dobrego słuchu:eek:k:
 

Cyborg65

New member
Witam

Robisz z wagi głośnika parametr.
Nowatorskie podejście nie powiem.
Tylko małe pytanie głośnik to ma ładnie grać czy ładnie ważyć bo się pogubiłem.
cyt
Czy ja napisałem że Jamo miało wygrać

Tak wychodzi z twoich obliczeń w poście cyferki mówią same za siebie
Jamo 606 to kanał i nie zmieni tego nic.

P:lol:zdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Cyborg65

New member
Czy ja napisałem że Jamo miało wygrać?

Można podyskutować o budowie kolumny głośnikowej, jaka jest linia transmisyjna, o prawidłowym zestrojeniu, można stosować doskonałe głośniki, ale przy złej konstrukcji obudowy uzyskamy efekt gorszy niż z tańszych głośników w dobrze wykonanej obudowie. Cyferki ( waga) muwią same za siebie
Połączyłem twoje wypowiedzi bo staram się zrozumieć co piszesz.
Coś czarujesz chłopie waga jest gwarantem dobrego zestrojenia czy wykonania.
P:lol:zdrawiam
 
Do góry