Klipsch rf 52/rf 62

ricardo19

New member
Skoro też masz je z HK3490 tzn że się poprawi chociaż przyznam że i tak dźwięk jaki wypluwają teraz te Klipschy czyli z troszkę bardziej "pudełkowym" basem i tak robią wrażenie :) Pytanie tylko czy ONKYO 609 jako Amplituner Kina zagra tak dobrze jak HK3490 który przeznaczony jest do stereo pewnie nie chociaż na odsłuchu szło mu rewelacyjnie :).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
no niby tak jest że ampli kd w budżetowej cenie nie dorówna ampli stereo,no ale jak piszesz że na odsłuchu szło mu ok,no to będziesz chyba zadowolony, jak już ci dostarczą i posłuchasz w swoim pokoiku to kliknij jakie wrażenia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ndo

New member
Klipsche wymagaja dosc dlugiego wygrzewania. Po pewnym czasie przydalo by sie je tez rozchulac dosc glosno. wiem ze z tym jest problem ale chodzi o zawieszenie. Seria RF ma duze wychylenie mebran i fajnie by bylo gdyby troche zawieszenie popracowalo :)
 

pawelo79

New member
Witam.Zamierzam kupić kolumny do pokoju 15m.Wybór padł na Klipsch.Najbardziej gabarytowo odpowiadają mi RF 52II,których grania jeszcze nie słyszałem(wybieram się na odsłuch w weekend).Słuchałem natomiast RF 62II - rewelacja.Doradżcie proszę,które będą bardziej odpowiadały do wielkości mojego pokoju.Czy RF 52II będą wystarczające?Czy może zastanowić się jeszcze nad F20.?
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Witam.Zamierzam kupić kolumny do pokoju 15m.Wybór padł na Klipsch.Najbardziej gabarytowo odpowiadają mi RF 52II,których grania jeszcze nie słyszałem(wybieram się na odsłuch w weekend).Słuchałem natomiast RF 62II - rewelacja.Doradżcie proszę,które będą bardziej odpowiadały do wielkości mojego pokoju.Czy RF 52II będą wystarczające?Czy może zastanowić się jeszcze nad F20.?
do 15m2 spoko rf52II
 

pawelo79

New member
A jak się mają Klipsch RF 52II do F 20?Nie wiem czy będę miał możliwość odsłuchu tych drugich,żeby porównać. Cenowo są do siebie zbliżone.Czy słuchał ktoś wymienionych kolumn i może podzielić się spostrzeżeniami.
 

stan77

New member
Proszę o porade, mam dylemat pomiedzy onkyo 509 , 609 , denon 1912 i do tego klipsch rf 52 , 62 albo DALI concept 6
pokój to niecałe 17 m2 , muzyka/kino 50/50 , pokoj nieduży i boje sie ze 62ki mnie zmiotą no ale wiadomo to zakup na lata wiec z 17m2 może się zrobić w przyszłosci 30m2

Z góry dziękuje
 

stan77

New member
A jeśli chodzi o "za i przeciw pomiedzy" O 609 a D 1912 ? I czy w takim razie jeśli jednak zostanie na rf 52 to czy nie bedą one za słabe do tych modeli amplitunera?
 

kubajvc

New member
ja czaje sie juz od dłuzszego czasu na klipsch rf. kolega blackninja polecił mi rf 52 . pojechałem na odsłuch i byłem w ciezkim szoku jak one grają . budują piękną scene ale brakowało mi troszeczke basu . w tym sasmym miejscu podłączyli mi klipsch f1 i musze przysnac ze tu bas był zdecydowanie bardziej miekki (pewnie przez bass reflex z przodu )ale znowu scena zanikała. wybór wiec padł zdecydowanie na serie RF . Przyjechałem do domu i zaczełem sie zasnanawiac czy czasem 62 nie beda leprze . moj pokoj ma 20 m2 wiec 62 beda chyba odpowiedniejsze. jeszcze nie kupiłem bo ciagle sie waham .



mam jeszcze nurtujące mnie pytania .
-nie bede mógł odstawic tych kolumn od sciany wiecej niz 20 cm czy to bardzo zle??
-czym róznią sie rf62 od rf62II ??
-oraz czy występują w kolorze wisnia/jabłoń ?

i moze głupie pytanie ale czy mozecie podesłac jakis dobry i tani sklep na priv w ktorym mozna kupic w/w modele?

pozdrawiam
Kuba
 
Ostatnia edycja:

kubajvc

New member
no ok . Ale czym sie róznią rf 62 od 62II ? tylko wyglądem ? bo powiem szczerze ze w wersji pierwszej bardziej mi sie widzą jakies takie zgrabniejsze sa lecz jesli w v.2 jest cos ulepszone pod kątem dzwieku wybiore v.2 . pozdrawiam
Kuba
 

piotr10

New member
Bez reklam
Możesz rozszerzyć swoją wypowiedź?

w czym są lepsze , może są w czymś gorsze a może po pierwsze inne?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sihborx

New member
Pozwólcie, że się dołączę aby nie zaczynać nowego wątku:

Zamierzam nabyć zestaw głośników Klipsch Reference RF 62II set. (poprzednio miałem synergy F2/b2/c2+ sub 10 i byłem z nich zadowolony)
Jak wiecie ***teraz na rynku są dwa rodzaje Refenece-ów I i II. Pytanie zasadnicze!!!***
Czy warto dokładać do droższych RF II? Czy jest aż taka różnica?
Na jednym z forów jeden gościu sie wypowiadał, ***że jest znaczna.

Różnica w cenie na zestawie 5.0 to bagatela (+-) 2500- 3000pln
Doradźcie. Zastanawiam sie nad tymi trzema zestawami:

1. ***Klipsch Reference 62 SET + RC-62 + RS-52

2.Klipsch Reference RF-62 II + RC-62 II + RS-52 II***

3.***chyba, że Klipsch Reference RF-52 II + RC-52 II + RS-42 II***
cena zbliżona do zestawu nr1 (RF62 ***set)
---------------------------------------------------------------------
Poradźcie, który opcja, który zestaw będzie lepszy? Co lepiej będzie grało? Co będzie bardziej przyszłościowe- bo następny upgrade gdzies za 10lat albo dalej***

Dzięki za wszelkie sugestie***
Pozdrawiam.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
no ok . Ale czym sie róznią rf 62 od 62II ? tylko wyglądem ? bo powiem szczerze ze w wersji pierwszej bardziej mi sie widzą jakies takie zgrabniejsze sa lecz jesli w v.2 jest cos ulepszone pod kątem dzwieku wybiore v.2 . pozdrawiam
Kuba
kosmetyka ,mi lepiej pasi w wersji II,inny podział zwrotnicy,inaczej tłoczone membrany-jest poprawa w całym paśmie między dwoma seriami-na koszt tej drugiej.
 
Do góry