Klipsch rf 52/rf 62

piotr10

New member
Bez reklam
blackninja wie co mówi :) RF-62 dla tego pieca to max. F3 też pociągnie, ale te klocki są bardziej do kina niż do wyrafinowanego dźwięku słuchania muzyki .

Ps. Obiecałem, że napiszę jak sprawuje się nowo nabyty JBL es250pw :)
WYŚMIENICIE !!!
Powierzchnia salonu wymagała dla najniższych częstotliwości tego klocka, zwłaszcza w kinie jest piorunujący efekt.Ciśnienie jakie to cacko wytwarza można porównać do bomby atomowej.
Do muzyki sprawdza się średnio, jest dużo wolniejszy od Klipschów, ale niema tragedii.
Można spokojnie komfortowo słuchać muzyki oprócz techno itd. ( tu sub nie nadąża ) , ale mi to oblatuje, bo z łupanki wyrosłem :)
 

eiti

New member
mały pokój, mała odległość, głośnik blisko ściany

WSTĘP
zastanawiam się właśnie nad pierwszym zestawem audio. Właśnie wybór jest między rf 62, rf 52, f2 albo jamo 606 (raczej nie). Zatem chodzi raczej o stereo a jamo to taka próba upchnięcia tego co się chce w rozsądnej cenie. Moje doświadczenie ze sprzętem fotograficznym jest jednak takie,że jak się oszczędza i kupuje półśrodki to płaci się dwa razy.
ŚRODOWISKO
amplituner onkyo 608 albo denon 1911 w pokoju 5x3m. Sprzęt naprzeciw kanapy (na dłuższej ścianie) w odległości 2-2,3m od niej. Kolumny rozstawione na odległość szafki rtv czyli około 2-2,3 razem. Pewnie aby odległość jak najbliżej ściany, żeby mi głowy nie urwało.
Odsłuch: raczej rock we wszelkich odmianach: grunge, progresywny, queen, troszke nowości typu tool czy inne machine heady. Realnie pewnie 50/50 z kinem domowym.
Po kolumnach pewnie w szybkim okresie chciałbym dokupić centralny, satelity oraz sub (w tej kolejności). Domyślnie pewnie po linii klipsch
PYTANIE:
czytając forum rozumiem,że te ampli te głośniki spokojnie napędzą. Czy warto inwestować w mojej klitce w klipsch czy zostać w piaskownicy i zainstalować jamo? Czy jest sens myśleć o rf62 czy raczej zrobić downgrade na rf 42? Czy nie urwie mi to z tej odległości głowy? Czy jeżeli myślę o klipsch to lepiej denon albo onkyo?
 
Ostatnia edycja:

rafal735r

New member
Do 15m2 kwadratowych mozna by jeszcze upchnac RF-62 ale jak jeszcze se pomysle o subie i reszta tego ustrojstwa to wogole tego nie wiedze.
Ogolnie RF maja dosc ciekawe brzmienie. Szybkie z detalami. Swietna dynamika. Mi sie podobaja.
 

killpit

New member
Moim zdaniem RF52 to świetne nie duże głośniki które robią sporo mimo nie wielkich rozmiarów natomiast ampli to zdecydowanie 608 bije na głowe 1911 oprócz głębokiego nie kontrolowanego basu który jest w Denonie.
Lecz warto jest pójść odsłuchać ponieważ może okazać się że jednak Pioneer 1019 zagra idealnie :)
 

Jurek123

New member
Witam,
Mam pokoj o powierzchni ok. 25m2 i chce kupic kolumny klipscha rf52II lub 62II ktore mi polecacie? blackninja prosze o ceny napriv
 

Jurek123

New member
czyli na powierzchnie 25m2 polecacie mi rf62 nie 52. Jak się mają 52 w porównaniu z 62 proszę o odpowiedź bo chciałbym w przyszłym tygodniu sfinalizować zakup
 

maroflo

New member
Klipsch RF 62

Też zamierzam kupić te markowe kolumny ale w USA. Cały czas się waham czy aby na pewno będą chodzić z europejskimi amplitunerami. Nie znam się na elektryce. Czy może mi ktoś powiedzieć z ręką na sercu, że na 100% nie będzie problemu?
pozdrawiam
 

ricardo19

New member
Podłącze sie z nurtującym mnie pytaniem:

Mam juz w domu rf 62 czekam na wzmak i jeszcze troszkę poczekam :) wypadły inne pilne wydatki.

Więc na razie stoi jako ozdoba :) mam jeszcze starego złoma kd LG lht760 Kino Domowe LG LH-T 760 IA

Korci mnie żeby podłączyć pod niego rf-ki w celu sprawdzenia kolumn lub na czas oczekiwania na wzmak .

Czy coś może się stać z kolumnami?
 

djhiq

New member
Kolego ten wzmacniaczyk co tam jest w tym czymś w życiu nie uciągnie ci tych kolumn. Będą grały fatalnie a przy większej głośności będą pierdzieć
 

piotr10

New member
Bez reklam
Podłącze sie z nurtującym mnie pytaniem:

Mam juz w domu rf 62 czekam na wzmak i jeszcze troszkę poczekam :) wypadły inne pilne wydatki.

Więc na razie stoi jako ozdoba :) mam jeszcze starego złoma kd LG lht760 Kino Domowe LG LH-T 760 IA

Korci mnie żeby podłączyć pod niego rf-ki w celu sprawdzenia kolumn lub na czas oczekiwania na wzmak .

Czy coś może się stać z kolumnami?

Szkoda czasu - nie podłączaj.
 

don111

Banned
z głośnikami nic się nie stanie jeśli impedancja Klipsch jest taka sama (lub wyższa) jak tych kolumienek LG, drugi warunek to nie przesadzanie z głośnością
będzie grało kiepsko, ale będzie :)
 

ricardo19

New member
Amplituner kd Onkyo 609

Wczoraj kolega wpadł z harmanem 3490 i grało przepysznie.

Czy bas po wygrzaniu zmięknie czy to harman tak gra?
Bo był taki szybki i krótki jak słuchałem na onkyo na odsłuchu na wygrzanych rf-62 to bas był cięższy, mięsisty.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maniekn274

New member
Bez reklam
po tak zwanym wygrzaniu grają moim subiektywnym odczuciem lepiej,mam je od lipca i wydaje mi się że teraz jest dużo fajniejszy bas,mięsisty nie pudełkowy,szybki,dynamiczny,faktem jest że mam je właśnie z hk3490 i stoją dokładnie 47cm od ściany,pod tym onkyo też nie będziesz narzekał.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry