Klipsch rf 52/rf 62

cichy00

New member
Witam

Przymierzam sie do zakupu nowych frontow ( dotychczasowe klipsch F1 ) .Na zachodnich forach duzo dobrego naczytalem sie wlasnie o serii klipsch rf 52 i 62 .Czy ktos z forumowiczow mial kontakt z tymi kolumnami i moze cos o nich wiecej powiedziec.Czy miedzy 52 a 62 jest duza roznica? W internecie dosc ciezko znalesc jakies testy badz szersze opinie a nie mam zbytnio mozliwosci odsluchu.Ewentaulnie moze cos innego w miare umiarkowanej cenie ( ok 3000zl )Pokoj troszke ponad 30 m2
Z gory dziekuje za sugestie
 

piotr10

New member
Bez reklam
Napisz jakim wzmacniaczem te kolumny będziesz napędzał!
Czy do kina, czy tylko do muzy?
wspomagane subem?
 

ziut

New member
klipsch F3 graja bardzo ladnie i na >30mkw beda dobre no i tysiak zostaje ci w kieszeni
w sumie to w podobnej cenie (ok 2k zl) mozesz dostac tez RF 52 ale nigdy ich nie slyszalem i nie wiem jak graja
 
Ostatnia edycja:

cichy00

New member
Napedzane bedzie onkyo 607,ogolnie uzywane do wszystkiego, procentowo to kino 40% / muzyka 40% ( troszke rocka, troche popu ) 20% ps3 i xbox360 .Co do f3 wiele osob bardzo mi odradzalo,slyszalem ze lepszym wyborem juz bylyby f2.Poki co nie bedzie sub'a ,moze w przyszlosci.Ogolnie jestem bardzo zadowolony z f1 ale wiadomo chcialo by sie czegos wiecej,a ze glupio przywiazuje sie do marek tez i chcialem sie dowiedziec czegos wiecej o seri reference.No chyba ze w tym pulapie cenowym znajdzie sie cos innego jak pisalem w pierwszym poscie
 

piotr10

New member
Bez reklam
Rf - 62 grają napewno potężniej od f3 i o wiele bardziej muzykalnie.
Te niepozorne 16 cm głośniczki dają na serio wielką potęgę pięknego i muzykalnego dźwięku!!!!
Ta dokładność i potęga basu!!!!! MIODZIO!!!
 

cichy00

New member
Dzieki za odpowiedz ,widzialem je ostatnio gdzies za 2800-2900 zl jest sens jeszcze sie ogladac za czyms w tej cenie czy lepiej nie bedzie?
 

piotr10

New member
Bez reklam
zawsze możesz gdzieś odsłuchać coś alternatywnego, ale w tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz.
Klipsch RF-62 to pewniak zapewniam - ja na odsłuchu się conajmniej zdziwiłem co one potrafią i z jaką klasą grają!!!
 

cichy00

New member
A bym zapomnial jeszcze o modelu nizej jakim jest rf 52 ktory jest tanszy o jakies 500 zl.Jest jakas wielka roznica porownujac je do rf 62,podkreslam ze nie slucham bardzo glosno muzyki ewentualnie w kinie bardziej sie podkreci.Bardziej zalezy mi tu na dobrym brzmieniu.
 

arti.sa

New member
Również chciałbym się dowiedzieć coś serii RF.
Mam dylemat F2, RF-52 czy RF-62.
Pokój 38m2 na razie bez suba. Bardziej muzyka, KD kilka filmów na miesiąc ;)
Wcześniej myślałem mission35 ale.....
 

cichy00

New member
Posiadam od roku f1 i jak na ta cene nie ma co narzekac wiec tym bardziej f2 powinny zadowalic,aczkolwiek wiele osob podpowiadalo ze jesli sie wybiera pomiedzy seria synergy a reference to bezdyskusyjnie druga opcja,tylko ja tak do konca przekonany nie jestem co do f2 vs rf 52 co by lepiej sie odnalazlo w wiekszym pomieszczeniu ok 35m2
 

piotr10

New member
Bez reklam
żeby dobrze zagrało, to tylko RF-62 - cudów niema i nie będzie !!! dwa 13 centymetrowe głośniki w RF-52 nie zrobią dobrze roboty w tak dużych pomieszczeniach !!!

RF 82 nie polecam, tylko dlatego, że onkyo 607 ich nie uciągnie!!!
 

cichy00

New member
Juz mniejsza z apmli o rf 82 nawet nie mysle CENA !!!!

Wlasnie rozmawiam z jednym Panem ze sklepu i bardzo poleca monitory serii bronze,o klipsch rf 62 wypowiada sie dosc stonowanie ( moze kwestia ze nie posiada ich w swojej ofercie :) )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kuman

New member
F2-f3-rf62-rf82

Mam F3. Przed zakupem porównywałem je z F2 i RF-62 oraz RF-82 i mam kilka uwag do powyższej dyskusji. Przede wszystkim niektórzy chyba nie słyszeli tych kolumn.
Po pierwsze, F2 grają ze dwa razy słabiej niż F3, dosłownie wydaje się, że to wręcz inna bajka. Zapewne jest to kwestia wielkości głośników i pudeł. F2 można porównywać z RF-62 a F-3 z RF-82.
Po drugie, Reference i Synergy to są zupełnie odmienne konstrukcje (chodzi o budowę). F3 mają bass-refleks z przodu, RF z tyłu, ze wszystkimi wadami i zaletami takiego rozwiązania. Czyli F3 mają zdecydowanie więcej basu (bass refleks z przodu daje 2 razy głośniejszy bas - o 3dB, niż z tyłu), choć bas w RF schodzi niżej. Ma to także dalsze konsekwencje, czyli ustawienie. F są łatwiejsze do ustawienia i mniej wymagające jeśli chodzi o akustykę pokoju. Ja mam otwarty salon połączony z kuchnią i ustawienie kolumn z bass refleksem z tyłu to 'mission imposible'. Co bym nie robił, to miałem albo bas, albo scenę. Przy F3 mam jedno i drugie. Oczywiście jakoś można ustawić zawsze, ale nie o to chodzi.
Po drugie, F grają bardziej agresywnie, estradowo, zaś RF finezyjnie, studyjnie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że są to kolumny do innego rodzaju muzyki. RFy mają przewagę w spokojnym jazzie, wokalach (tutaj seria Reference jest wyraźnie lepsza w brzmieniu) i metalu, a F'y w intensywniejszym jazzie, muzyce klasycznej, techno i koncertach. Pop i rock zagrają każde kolumny:)

Ogólnie te serie aż tak mocno się nie różnią, jak wskazywała by na to cena. Jest za to duża różnica pomiędzy róznymi wielkościami w tej samej serii, czyli F2 grają dużo gorzej od F3, zaś RF-62 dużo gorzej od RF-82. Oczywiście, gdy ma się je czym napędzić.

Gdybym miał regularny pokój, wziąłbym RF-82, a tak jestem bardzo zadowolony z F-3, które grają dużo lepiej i od F2 i od RF-62.

Najlepiej samemu porównać. Gdyż słuch to rzecz niezwykle subiektywna.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Mam F3. Przed zakupem porównywałem je z F2 i RF-62 oraz RF-82 i mam kilka uwag do powyższej dyskusji. Przede wszystkim niektórzy chyba nie słyszeli tych kolumn.
Po pierwsze, F2 grają ze dwa razy słabiej niż F3, dosłownie wydaje się, że to wręcz inna bajka. Zapewne jest to kwestia wielkości głośników i pudeł. F2 można porównywać z RF-62 a F-3 z RF-82.
Po drugie, Reference i Synergy to są zupełnie odmienne konstrukcje (chodzi o budowę). F3 mają bass-refleks z przodu, RF z tyłu, ze wszystkimi wadami i zaletami takiego rozwiązania. Czyli F3 mają zdecydowanie więcej basu (bass refleks z przodu daje 2 razy głośniejszy bas - o 3dB, niż z tyłu), choć bas w RF schodzi niżej. Ma to także dalsze konsekwencje, czyli ustawienie. F są łatwiejsze do ustawienia i mniej wymagające jeśli chodzi o akustykę pokoju. Ja mam otwarty salon połączony z kuchnią i ustawienie kolumn z bass refleksem z tyłu to 'mission imposible'. Co bym nie robił, to miałem albo bas, albo scenę. Przy F3 mam jedno i drugie. Oczywiście jakoś można ustawić zawsze, ale nie o to chodzi.
Po drugie, F grają bardziej agresywnie, estradowo, zaś RF finezyjnie, studyjnie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że są to kolumny do innego rodzaju muzyki. RFy mają przewagę w spokojnym jazzie, wokalach (tutaj seria Reference jest wyraźnie lepsza w brzmieniu) i metalu, a F'y w intensywniejszym jazzie, muzyce klasycznej, techno i koncertach. Pop i rock zagrają każde kolumny:)

Ogólnie te serie aż tak mocno się nie różnią, jak wskazywała by na to cena. Jest za to duża różnica pomiędzy róznymi wielkościami w tej samej serii, czyli F2 grają dużo gorzej od F3, zaś RF-62 dużo gorzej od RF-82. Oczywiście, gdy ma się je czym napędzić.

Gdybym miał regularny pokój, wziąłbym RF-82, a tak jestem bardzo zadowolony z F-3, które grają dużo lepiej i od F2 i od RF-62.

Najlepiej samemu porównać. Gdyż słuch to rzecz niezwykle subiektywna.

Kolego, jest duzo racji w Twojej wypowiedzi, ale........
Międzi RF-82 a RF-62 takiej przepaści nie zauważysz ( RF-82 weź spróbuj napędzić Onkyo 607 - ja bym się załamał, po prostu nie da rady za mało wacików, rezerwy prądowej itd.... ) F3 już lepiej bo są mniej wymagające.
Co do łatwości ustawienia to masz rację, ale nie przesadzajmy... wystarczy RF ustawic z 70 - 80 cm od ściany.
Właśnie, różnica w suptelności i detalach w kolumnach to jest to o co walczą prawdziwi słuchacze, jak chcesz dużo basu i dupnięcia to JBL es 100 :)
RF łączy wszystkie zalety - jest bardzo mocną kolumną, potrafi przyłoić i zarazem jest wyrafinowana w swojej finezji brzmienia.
Moje Rf 82 grają na 65 metrach i basu jest masakra wiele ( nie stosuje podbicia w ampli ) grają na HK 3490 i jest pięknie. Te 120 W w 8 Omach daje rade, a do filmów to właśnie dziś kurier przyjechał z JBL es 250 PW i napewno opiszę wrażenia jutro:)
 
Ostatnia edycja:

cichy00

New member
Jedno juz wiem ze rf 52 odpada.Kwestia teraz czy f3 czy rf 62.Mam podobne ulozenie pokoju tz. spory salon polaczony z kuchnia i z przedpokojem.W zalaczniku miejwiecej tak to wyglada,te dwa kwadraty na gorze to miejsce kolumn :) ( przepraszam za kreske ale walorow artystycznych nie posiadam :) ) Tak myslalem ze nowych kolumn za szybko nie zamowie ;) Co do porownan w szczecinie nigdzie nie ma klipsch'ow jesli juz to f1 ktore to na codzien odsluchuje wiec stad tez i utworzylem ten temat,pewnie jak bylo gdzie przetestowac to bym wam d...py nie zawracal :)
 

Attachments

  • Bez tytułu.jpg
    Bez tytułu.jpg
    8,6 KB · Wyś: 335

piotr10

New member
Bez reklam
Mogę tylko podkreślić, że ja też mam salon otwarty na schody, jadalnie i kuchnie :)
RF y dają radę:)
Ale sprecyzuj powierzchnię razem z pomieszczeniami na które salon jest otwarty!
 

cichy00

New member
Ciezkie pytanie,szczerze nie mam pojecia.Cale mieszkanie ma 59m2 odliczyc od tego niewielka lazienke nieduza sypialnie i balkon to zostanie pewnie gdzies 42-45m2 powierzchni otwartej.
 

piotr10

New member
Bez reklam
W takim razie, jak nie myślisz o zmianie piecyka i nie chcesz wywalać tyle kasy na RF-82 ( ja dałem ok. 3350 ) to tylko pomiędzy RF-62 a F3 w takim pomieszczeniu.
Ja osobiście wybrałbym RF-62 i za jakiś czas suba do filmów:)
 
Do góry