Kino domowe 5.0 do 3500 zł

Marcel1979

New member
Witam.

Zbliża się wielkimi krokami kapitalny remont mojego mieszkania. Nadarza się dobra okazja, aby zmienić meble i ich ustawienie oraz oczywiście sprzęt. O pomoc w wyborze TV już poprosiłem, a teraz prośba o pomoc w wyborze kina domowego. :) Od jakiegoś czasu staram się śledzić forum i jako takie zdanie mam wyrobione. Wielkim audiofilem nie jestem, ale lubię jak dźwięk jest czysty i słychać detale. W 1993 roku ojciec kupił mini system 3.0 N83 Pioneer'a (nota bene kosztował w tym czasie krocie). Potem oddał go mnie. Sprzęt jest bezawaryjny i gra nienagannie, ale jest już trochę nie na czasie jeśli chodzi o technikę. Zamierzam kupić amplituner + zestaw głośników 5.0 na początek. Może za jakiś czas dokupię sub'a, jeśli będzie potrzebny, no i odtwarzacz CD. Pokój nie jest duży, bo ma niecałe 19 m kw (5,26 x 3,59). Do tego żona nie przepada za głośnymi dźwiękami, no i raczej krzywo patrzy na, jak to ona mówi, "kolubryniaste kolumny". :-D Ja wiem swoje i staram się to przeforsować. Do rzeczy.


  • Zestaw będzie służył głównie do kina domowego (60%), muzyki (30%), gier (10%).

  • Słucham praktycznie wszystkiego prócz klasyki i disco polo - głównie rock'a i metalu, trochę muzyki elektronicznej, techno, pop'u.

  • Głośniki nie mogą być za duże gabarytowo, tzn. dobrze żeby miały max 1 m wysokości i ok. 20 cm szerokości. Stawiam na podłogówki, ale nie wykluczam też systemu złożonego z monitorów, jeśli taki nada się do słuchania muzyki.

  • Kwota do przeznaczenia na głośniki + amplituner - do 3500 zł.

Po przejrzeniu forum wstępnie wybrałem:

Amplitunery:


  • Pioneer VSX-920
  • Onkyo TX-SR608
  • Harman Kardon 255

Głośniki:


  • Magnat Quantum 555+551+51
  • Magnat Monitor Supreme 800+100+250
  • Magnat Monitor Supreme 200x4+sub
  • Dali Concept 6+1+Center
  • Jamo S 506 HCS 3
  • Jamo S 606 HCS 3
  • Quadral Quintas 5000

Najczęściej na forum powtarza się Jamo. Nie wiem jak z 606. Mają one boczne sub'y. Niestety nie mam warunków, aby ustawić głośniki wedle sztuki, zachowując odpowiednie odległości od ścian i innych sprzętów, a szkoda kupować sprzęt, który będzie grał na ćwierć gwizdka. Byłoby dobrze przynajmniej na połowę. :-D W tym momencie ojciec ma u siebie kolumny Dali i bardzo podoba mi się jak grają. Zdaję sobie sprawę, że akurat ten zestaw wychodzi ciut drożej niż kwota jaką chcę przeznaczyć. Zrobiłem to celowo. Chcę poznać Wasze zdanie, czy nie poczekać jeszcze trochę i dozbierać pieniędzy. Czy warto? Co sądzicie o Magnatach? Odsłuch będę umawiał w najbliższym czasie, jak już bardziej doprecyzuję, co z powyższych wybrać do sprawdzenia, bo musiałbym chyba dzień na to poświęcić. Na pewno na pierwszy ogień pójdą Concept 6, ale co jeszcze? Przy okazji może polecicie jakieś miejsce warte uwagi w Warszawie? Najbliżej mnie jest chyba DVDSystem na Modlińskiej. Jak to wszystko przeczytaliście to jesteście wielcy. :-D Dzięki wielkie i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bardzo dobrze wybrałeś I przy takim bogatym zestawieniu też miałbym kłopot.
Do Twoich warunków ja wybrałby zestawienie w klasie cenowej w takiej kolejności :
Harman 255 + Dali Concept 6
Onkyo 608 + Jamo 608
Pioneer VSX 920 + QQ 5000
 

Dax88

New member
wybaczcie że wpadnę w topic z buciorami, chciałbym sie dowiedzieć jaka różnica jest pomiedzy jamo 606 a 608,
bo też od dłuższego czasu zastanawiam sie nad kupnem KD, i zostało na Onkyo 608 i Jamo 606 z silverem zmieszcze sie z 3500zł
 

Marcel1979

New member
Jak kto odbiera dźwięki to rzecz subiektywna. Możesz co najwyżej porównać sobie parametry no i może ktoś będzie w stanie opisać różnicę w odbiorze. Najlepiej wybrać amplituner i samemu odsłuchać na jednym oba zestawy głośników. Wkleiłbym Ci linki do opisów na stronie producenta, ale nie mam jeszcze 5 postów i możliwość wrzucania odnośników mam zablokowaną. Bez problemu możesz sobie wygooglać. Jak nie to napisz na priva, to Ci podam.

Pozdrawiam

Kiki, czy widzisz tylko takie zestawienia jak podałeś, czy jest szansa, że przy przemieszaniu też to zagra? Mam na myśli np. Harmana z Quintasami, albo Onkyo z Dali.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że możesz . Starałem się dobrać cenowo do Twoich potrzeb i warunków.
Podpytaj jeszcze Blackninja.
 

Marcel1979

New member
Kurczę, w sumie tego się spodziewałem, że jak zapodam Dali i Harmana to będą zdecydowanie na pierwszym miejscu. :) Z tego wynika, że muszę dozbierać kasy, bo cały zestaw przekracza prawie o 1500 zł mój fundusz. Na szczęście nie ma wielkiego ciśnienia, no i jeszcze odsłuch przede mną. Zobaczymy jak to będzie. Jakiej marki kable polecacie, tak żeby nie były za drogie, ale miały dobry stosunek ceny do jakości? Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale dopiero raczkuje w tej kwestii - czy to prawda, że długość kabli do każdego z głośników przednich, czy tylnych musi być taka sama? Pytam, bo do tyłów puszczę je jedną stroną pokoju i siłą rzeczy jeden będzie dłuższy od drugiego. Mają być takie same, czy ampli zapewnia jakieś wyrównanie takiej różnicy?
 

Marcel1979

New member
No tak na moje oko Harman 255 kosztuje ~1800-1900 zł. Zestaw 5.0 Dali Concept 6 ~2900 zł. W sumie mamy około 4800 zł. Ja mam 3500, czyli 1300 za krótko. Szukałem w wielu miejscach i taniej nie znalazłem. Może zdradzisz mi tajemnicę jak Tobie wyszło tylko 550 zł, bo normalnie jadę i kupuję? :D
 

Marcel1979

New member
Napisano. :) Pojawiły się wątpliwości odnośnie ilości HDMI w tym 255, bo widzę, że ma tylko 3 wejścia. Muszę się zorientować jakie są możliwości podłączenia urządzeń i co warto podłączać czym. Będę miał na pewno kompa, dekoder TV, PS2 no i pewnie CD, a z czasem może i coś jeszcze. Onkyo ma więcej.
 

Krzych_c

New member
Witam. Z tym Harmanem, to się troszkę wstrzymaj , przynajmniej go odsłuchaj. Zawsze gdzie pojawia się Harman pojawiają się ochy i achy, są jednak użytkownicy, dla których odpadł w przedbiegach...Teraz co do Dali - fajne kolumny do muzyki, bez eksponowania podzakresów, ale do kina niezbędny subwoofer, no i niekoniecznie do Harmana. Piszesz że 60% to kino, tak więc Onkyo Cię zadowoli z nawiązką. Kolumny - Magnaty 555 wymiotą resztę pod dywan. Najlepiej odsłuchaj te dwa zestawy i sam porównaj.
 

Marcel1979

New member
Bankowo nic nie kupię przed odsłuchem. Temat powstał głównie żeby wybrać, co mam odsłuchać, a przy tym nie tracić całego dnia na tym. Kolumny Dali ma mój ojciec i grają ładnie. Z tym że ma wzmacniacz stereo Pioneer'a. Byłem ciekaw opinii o Magnatach, bo jakoś czytając to forum tylko w jednym wątku, z tych które czytałem, ktoś polecał zestaw złożony z monitorów Magnata i to zdaje się byłeś nawet Ty ;). Na razie zbieram opinie. Trochę czasu jeszcze jest. Remont na początku maja. Sprzęt dopiero potem. :)
 

Krzych_c

New member
Zgadza się , ja polecałem ;). A wracając do tematu to Dali jak dla mnie kolumny jak najbardziej pod wzmak stereo. I żeby nie było, to pięknie, szczegółowo grające kolumny, ale do jazzu, klasyki, muzyki elektronicznej. Według mnie nie za bardzo do rocka, techno, jak i w 60% do kina:). Tu Magnaty biją je na głowę, a już same 551- tyły grają calkiem przyzwoicie w stereo. Dlatego do Twoich potrzeb uważam że zestawienie Harmana z Dali jest troszkę nietrafione.
 

Marcel1979

New member
To w zasadzie sprzęt i kombinacje do odsłuchu zawęziły się do konkretnych rzeczy i o to właśnie chodziło. Z tego co piszecie odsłucham sobie Harmana 255 i Onkyo 608 z zestawami Dali Concept i Magnat Quantum. Może przy okazji jak będzie Jamo 608 to zerknę. Dzięki za pomoc. Oczywiście jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało. :)
 

dukerocky

New member
Witam kolego. Z tym HK to nie do końca... Sam się zastanawiałem nad tym amplitunerem. Byłem na odsłuchu i lipa jak dla mnie... Więc wszystko zależy od twoich preferencji. Moja propozycja dla Ciebie to Yamaha 667 plus Jamo 606 ewentualnie Yamaha 467 i Jamo 606. Odsłuchaj bo warto. Na dobrym salonie na pewno będą mieć;) Jak dla mnie nie wygląda źle, gra fajnie, ma wszystko co potrzeba. Brat ma Denona 1611 nie gra źle ale rewelacji nie ma a do tego takie wielkie pudło bez charakteru, ale to kwestia gustu;)
 

Marcel1979

New member
W sumie Yamahy nie brałem pod uwagę, ale się przyjrzę. Denona skreśliłem od razu. Jakoś nie przypadł mi do gustu. Mam dokładnie takie same odczucia jak Ty. :)
 
Do góry