Kino domowe 5.0 do 3500 zł

dukerocky

New member
Z tym syczącym dźwiękiem to trochę przesada;) Fakt jest faktem że HK trzeba odsłuchać bo jest specyficzny. Nie każdemu się spodoba i nie radzę kupować w ciemno;) Zresztą każdy ma inne ucho i każdy powinien dobierać sprzęt dla siebie. Nie słuchać co inni piszą. Opinie tylko po to aby zawęzić trochę poszukiwania potem tylko odsłuch:)
I nie kupować sprzętu tylko dlatego że wszyscy piszą ochy i achy;) Ja odsłuchując HK trafiłem model który klikał przy przełączaniu, dla mnie to denerwujące i nie do przyjęcia a innym nie przeszkadza;)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak będziesz następnym razem w tym sklepie to nadmień o odesłaniu klikającego do serwisu. Dziwne, że im to nie przeszkadza.
 

dukerocky

New member
Powiem szczerze że nie pomyślałem aby zwrócić uwagę sprzedającym. Sprzęt przyszedł świeżo na sklep i może dlatego nie zauważyli. Z ciekawości podejdę i zagadnę, zobaczymy co powiedzą. Mam nadzieję że nie powiedzą - ten sprzęt tak ma...
 

dukerocky

New member
Jeżeli to partia sprzed półtora roku a na sklepie dopiero wystawili to skąd to mają... Chyba głębokie magazyny... Coś mi się to nie podoba... Może się skuszę i odsłucham jeszcze raz gdzie indziej z Jamo 606 i zobaczymy;)
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Posiadam HK 255 od prawie roku (zakupiony u Blackninja) i do tej pory nie miałem żadnych problemów o których sam czytałem przed zakupem, żadnego klikania i nadmiernego grzania się amplitunera. Oby tak zostało ;)
 

Bepeh

New member
klikanie

było w serii z przed 1,5 roku, ale była to wada fabryczna usuwana bezplatnie przez serwis...
potwerdzam na swoim 355 z ktorego jestem baaardzo zadowolony
 

Marcel1979

New member
Panowie, a co z moim pytaniem z wcześniejszego posta? "Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale dopiero raczkuje w tej kwestii - czy to prawda, że długość kabli do każdego z głośników przednich, czy tylnych musi być taka sama? Pytam, bo do tyłów puszczę je jedną stroną pokoju i siłą rzeczy jeden będzie dłuższy od drugiego. Mają być takie same, czy ampli zapewnia jakieś wyrównanie takiej różnicy?" Polećcie również jakąś firmę i ewentualnie linię kabli, tak żeby stosunek jakości do ceny był dobry, no i żeby ta cena nie była za duża.
 

Ganz_Conrad

New member
kable mogą być dowolnej długości, opór kabla i prędkość prądu w kablu w odniesieniu do naszego narządu słuchu są miarami których całkowicie nie można ze sobą porównać.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jednak z audiofilskiego punktu widzenia powinne byc identycznej długości, nawet sa takie testy w prasie :-D Na szczescie zwykle ucho nie jest w stanie tego wyczuć, jak napisał kolega wyżej.
 

Marcel1979

New member
Uff. Byłoby trochę zabawy z tymi kablami. Podacie jakąś firmę i linię kabli w rozsądnej cenie, znaczy stosunku ceny do jakości, do podanych zestawów?
 

Ganz_Conrad

New member
jakie kable głośnikowe - Szukaj w Google
poczytaj tematy z elektrody, osobiście będę kupować 2x2,5mm kw. na central i satelity, 4mm kw. na fronty - z tego co liczyłem to i tak porywam się z armatą na muchę (140W amplituner wielokanałowy). Jedyne na co można zwrócić uwagę to ilość drucików w żyle (efekt naskórkowości przy wyższych częstotliwościach, niestety w praktyce może się okazać, że ucho nie wychwyci różnicy) i czasami nawet na oko widać że jeden kabel ma większą średnicę od drugiego (oczywiście przy tym samym, teoretycznym przekroju).
 

Marcel1979

New member
Jestem po remoncie. TV przyjeżdża jutro (dzięki KIKI). Czeka mnie jeszcze wybór sprzętu grającego i jego ustawienie. W załączniku podsyłam dwa możliwe ustawienia głośników. Podpowiedzcie proszę, który wybrać, bo mam wrażenie, że trochę za dużo się naczytałem i sam już nie wiem. Dodam, że innych możliwości nie ma. Żona raczej nie słucha muzyki i rzadko ogląda filmy. Ustawianie sporych jak dla niej kolumn "zagracających" pokój mija się z celem i stawia opór. Muszę więc znaleźć złoty środek między jakością dźwięku i funkcjonalnością pomieszczenia. Mam obawy co do bliskich odległości frontów od ścian, szczególnie z tylnym bass reflexem. Audiofilem nie jestem, ale też całkiem jeszcze nie ogłuchłem. :) W drugim przypadku jak ustawić tylne monitory - symetrycznie jak przednie, czy wszystko jedno (prawy zaznaczony tylko obrysem)??
 

Attachments

  • pokojaudio.jpg
    pokojaudio.jpg
    60,3 KB · Wyś: 82
  • pokojaudio2.jpg
    pokojaudio2.jpg
    60,6 KB · Wyś: 149

audiofilia

New member
To w zasadzie sprzęt i kombinacje do odsłuchu zawęziły się do konkretnych rzeczy i o to właśnie chodziło. Z tego co piszecie odsłucham sobie Harmana 255 i Onkyo 608 z zestawami Dali Concept i Magnat Quantum. Może przy okazji jak będzie Jamo 608 to zerknę. Dzięki za pomoc. Oczywiście jak ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to śmiało. :)


Mam mało używanego Harmana 255 i chętnie bym go odsprzedał, wiec jesli masz ochotę, to bardzo proszę.
Prawdę mówiąc np. Onkyo TX-SR608 lub Denon AVR-1911, które są przecież w podobnych cenach, uwazam za znacznie lepsze amplitunery.
Jesli jednak Harman 255 u Ciebie zwycięży, to liczę na kontakt ;)

Panowie, a co z moim pytaniem z wcześniejszego posta? "Mam jeszcze pytanie, może głupie, ale dopiero raczkuje w tej kwestii - czy to prawda, że długość kabli do każdego z głośników przednich, czy tylnych musi być taka sama? Pytam, bo do tyłów puszczę je jedną stroną pokoju i siłą rzeczy jeden będzie dłuższy od drugiego. Mają być takie same, czy ampli zapewnia jakieś wyrównanie takiej różnicy?" Polećcie również jakąś firmę i ewentualnie linię kabli, tak żeby stosunek jakości do ceny był dobry, no i żeby ta cena nie była za duża.

Idealny przypadek jest wówczas, gdy odległości wszystkich głośników od słuchacza są równe, a kable identycznej długości.
Odległości zmienisz opóźnieniami poszczególnych kanałów w amplitunerze, ale jednak fizyczne rozmieszczenie w równych odleglosciach da lepszy efekt akustyczny.
Jesli chodzi o długości kabli, to problemem nie jest prędkość płynącego prądu w kablu. Chodzi o straty, by były jak najmniejsze, albo chociaż w miarę równe dla wszystkich kanałów. Problem pojawia się szczególnie w przypadku podlej jakości kabli, gdzie wyraźnie słychać różnicę w kablach o różnych dlugosciach, przy czym nie chodzi tu o różnice kilkucentymetrowe ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcel1979

New member
Akurat kabelki już kupiłem. Specjalnie się na nie nie wykosztowałem, ale też nie były najtańsze. Pewnie nie będę słyszał znacznej różnicy. Bardziej martwi mnie to ustawienie głośników. Które zagra lepiej?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Aco chcesz z nim robić? Na drugim ustawieniu jest dobrze. Oczywiscie idealnie tylko dla osoby siedzącej z lewej strony kanapy (centralnie przed TV), druga osoba siedzące z jej prawej strony bedzie mieć dominację efektów tylnych prawych. Ale ampli umozliwia pomiar w kilku miejscach odsłuchowych, resztę wyrówna. Cos za coś.
A nie mozesz jakos poprzestawiać umeblowania by mieć kanapę wysrodkowaną wzgledem TV?
 

Marcel1979

New member
Wiem, że centralnie byłoby najlepiej, ale nie za bardzo da radę. Co do prawego tylnego to pytałem czy nie dać go maksymalnie z prawej strony, tam gdzie jest tylko obrys i czy wiele by to zmieniło?
 
Do góry