Kino domowe 5.0 do 3500 zł

audiofilia

New member
Nie wiem dlaczego proponujecie ustawienie nr 2. Po co tu jakaś mega dynamika???
Zdecydowanie lepiej zagra w ustawieniu 1. Będziesz miał znacznie lepszą przestrzeń, która jest o wiele ważniejsza niż łupanie po głowie.
Skręć kolumny do środka, by krzyżowały się na Tobie lub nieco przed i będziesz zadowolony. Spokojnie daj prawy tylny do narożnika, odległość i glosnosc tego kanału ustawisz w amplitunerze.
 

Zikkon

New member
Witam,

Moim zdaniem stoisz przed dylematem: kino tylko dla Ciebie z tzw "sweet-spot" - wtedy wariant drugi ustawienia z surroundem ustawionym bliżej sofy, albo rozwiązanie bardziej uniwersalne - wariant pierwszy, ale z głośnikiem centralnym na osi telewizora, żeby uniknąć sytuacji, w której dialogi dochodzić będą nie z ekranu, a z miejsca na prawo od niego, w tej konfiguracji scena i efekty surround powinny zdecydowanie zyskać, podobnie stereofonia w odsłuchach muzyki.

A co do sprzętu, to zerknij na taki zestaw: ANTHEM MRX-300 plus TAGA HARMONY TAV-606 (zestaw 5.0) na stronie polpaku mają taki zestaw za 3600 zł.

Wyższe modele amplitunerów ANTHEMa (mają dodatkowo funkcje sieciowe i obsługę HDradio, no i trochę większa moc, ale są już sporo droższe) mają w Stanach i Kanadzie bardzo fajne recenzje (w Polsce dopiero co się pojawiły), no i mają podobno jeden z najlepszych systemów korekcji akustyki pomieszczenia (czasochłonny - 20-30min i skomplikowany, ale ponoć naprawdę warto). W recenzjach, które czytałem były same ochy i achy. Kolumny chociaż budżetowe, to mają raczej dobre opinie, na pewno warto nad tym zestawem pomyśleć.
 
Ostatnia edycja:

Marcel1979

New member
Dzięki za rady. W sumie tego się spodziewałem, że co osoba to inna opinia. :) W sumie bardziej skłaniam się do wariantu 1, ale nie wiem jak z odległością od ścian i niskimi tonami. Jakieś wskazania co do głośników w takim przypadku? Chciałem Magnaty 555 albo Dali Concept 6. Magnaty mają tylny bass reflex,a Dali przedni, ale nie wiem jak grają, bo jeszcze nie byłem na odsłuchu. Anthemowi i Kodzie się jeszcze przyjrzę. Coś jeszcze ewentualnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak idziesz po 1 wariancie to MA M6 -popytaj Blackninja to Ci wystarczy kasy. W 2 wariancie nie chodzi o łupanie - cokolwiek to znaczy- tylko o jakość dźwięku.
To nie jest sala koncertowa. Przy stereo wg mnie będziesz miał lepszą dynamikę - przy kinie bez znaczenia.
A głośniki tylne możesz rozwiesić gdzie chcesz.
Byłem na różnych pokazach stereo. W Berlinie na targach Ifa co roku jest pokaz kolumn za milion euro. I nawet przy takich kwotach sprzęt nigdy, ale to nigdy nie jest rozstawiony po kątach.
Co innego kino domowe.
 

Marcel1979

New member
No to mam nad czym rozmyślać. Chyba będę musiał pokombinować i zobaczyć jak ten dźwięk będzie wyglądał w tych dwóch ustawieniach, szczególnie jeśli chodzi o fronty, na tym sprzęcie, który teraz mam. Decyzja musi zapaść niedługo, bo mam TV do powieszenia, a jak raz go powieszę, to już raczej nie będę go przesuwał lewo/prawo, a co za tym idzie reszty mebli. :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1) Monitor Audio i Onkyo fajna sprawa, ale nie do konca w takiej konfiguracji,tzn, Monitor Audio M to najnizsza polka a 609 jest dla nich troche za mocny
Zainwestowalbym np w Monitor Audio BX i Onkyo nizszy lub starszy. Czyli ciut lepsze kolumny i ciut gorszy ampli
2) Dali Concept tez swietne
3) zbyt szerokie rozstawienie kolumn wcale nie oznacza zawsze wiekszej sceny i przestrzeni. W kinie mozesz przegiąć w drugą stronę. Mozesz doprowadzic do sytuacji, ze kiedy w kadrze będzie przejezdzal samochód i zatrzyma się przy lewej stronie ekranu to uslyszysz go na scianie, czyli za daleko. W stereo natomist by nie zgubić tak szerokiej przestrzeni musialbys miec o wiele wiekszy pokoj, i sporo poodsuwane kolumny od wszystkich scian
4) pozostaje Ci kombinowac i wybrac najlepsze Twoim zdaniem ustawienie,

Pozdrawiam
 

audiofilia

New member
Byłem na różnych pokazach stereo. W Berlinie na targach Ifa co roku jest pokaz kolumn za milion euro. I nawet przy takich kwotach sprzęt nigdy, ale to nigdy nie jest rozstawiony po kątach.
Co innego kino domowe.


Szanowny kolega raczy żartować. IFA to wystawa sprzętu RTV i AGD, ale na pewno nie hi-end audio. Z tego co mowisz, to na tej wystawie chyba w ogole nigdy nie byles, albo jesli byles, to pomyliło Ci się z pralkami czy lodowkami zaraz przy wejściu.
Tydzień temu była wystawa hi-fi & hi-end w Monachium. W listopadzie wpadnij na nasze Audio Show. Polecam.

Ustawienie wąskie (2) jest po prostu zbyt wąskie. I tyle.

Marcel...
Wybierasz sprzęt na podstawie jakiego kryterium?
Czy najbardziej liczy się brzmienie, wygląd czy też (mam nadzieję ze nie) ulubiony przez wielu parametr: moc? ;)
Jesli brzmienie, to jakiego oczekujesz?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcel1979

New member
Oczywiście, że nie zależy mi na mocy. Wyrosłem z "łupania" i popisywania się przed sąsiadami i mieszkańcami bloków po drugiej stronie ulicy jaki to ja mam sprzęt. ;) Druga sprawa, że moja druga połówka jest dobrym filtrem wyglądu, tego co leci i jak głośno. Co do wyglądu to w zasadzie zawsze coś da radę dobrać. Tutaj wielkość gra dużą rolę. Przód nie może być za duży. Ostatnio tak z ciekawości przyglądałem się zestawom typu HKTS60, tak w razie czego jakby się mojej małżonce nagle odwidziało. ;) Do muzyki nie za bardzo się nadają, ale i tak w większości będzie film, więc może... Póki co zostaję przy większych. Co do brzmienia to nie jestem audiofilem i nie potrafię dokładnie opisać dźwięku o jaki mi chodzi, tak jak wiele osób tutaj na forum. Wiem na pewno, że chciałbym żeby dźwięk był jak najczystszy jaki da radę osiągnąć w tym przedziale cenowym. Ważne żeby ładnie grało cicho i przy średniej głośności. Z kolei basy lubię raczej dynamiczne, krótkie, ale treściwe, a nie rozlazłe. Muszę jeszcze trochę polatać na odsłuchy żeby sobie zdanie wyrobić. P.S. Czekam z niecierpliwością na test TX-NR609. :)
 

Marcel1979

New member
Panowie, wszystko macie w pierwszym moim poście, nic się nie zmieniło - 60% kino, 30% muza, 10% gry. ;)

No to sprawa się wyjaśniła w zasadzie sama. Byłem dziś na odsłuchu. Posłuchałem sobie Yamahy 767 i Onkyo TX-SR608. Chciałem w sumie TX-NR609 i jeszcze HK 255, ale nie mieli. Do tego podłączane były głośniki Monitor Audio M6, Klipsch RF62 i z ciekawości HKTS30 (chciałem HKTS60, ale nie mieli). Wrażenia niesamowite. Skok jakościowy w stosunku do sprzętu, który teraz mam - olbrzymi. HKTS30 do kina na pewno są ok. Co do muzyki, to tylko dla mało wymagających osób. Dla mnie grają trochę za słabo. Nie ma co w ogóle porównywać do głośników podłogowych. Z tych z kolei zdecydowanie najbardziej podobały mi się MA M6. Ładne brzmienie, nic nie przesadzone, poezja. Klipsche wg mnie wypadły ciut gorzej. Dziwnie mi w nich brzmiał dół. Ładniejszy był w M6. Z ampli Onkyo w porównaniu z Yamahą ma cieplejsze brzmienie, trochę bardziej przyjazne dla mojego ucha. Decyzja zapadła - będzie Onkyo TX-NR609 i zestaw 5.0 Monitor Audio M6. Fart chciał, że udało mi się głośniki (cały zestaw) wyhaczyć w cenie 1970 zł już z transportem, nówki sztuki i na pełnej gwarancji zaraz po powrocie do domu z odsłuchu. Dowiedziałem się o nich kanałami. Teraz tylko czekam na test 609 kolegi Blackninja, co by się utwierdzić w przekonaniu i kupuję. Oczywiście jeszcze muszę się ceną zainteresować. Przy okazji może polecicie jakiś odtwarzacz CD do tego zestawu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Marcel1979

New member
Ampli (TX-NR609) zakupione, kolumny były wcześniej. Wszystko podłączone i śmiga. Polecam usługi Blackninja. Ceny konkurencyjne, expresowe załatwienie sprawy i nie ma żadnych ściem. Teraz bawię się w konfigurację i mam parę pytań, ale to już w innym wątku.
 
Do góry