Kino do max 1000 zł ?

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko zależy od skali ,wiadomo że każdy chce jak najlepszy zestaw ,ale ograniczeniem są tutaj pieniądze.Czy mniej zamożny meloman nie może sobie posłuchać muzyki
 

CzajaOne

New member
Za tysiąc zł to nic nie można ! Nic co w miarę jako tako zagra ! Taka prawda .nawet używany sprzęt ! W tej kwocie przyzwoite to słuchawki można dorwać i na tym koniec . Wiadomo ze każdy pozwolić sobie może na tyle na ile go stać i nie ma co szydzic z kogos kto taka kwota dysponuje ,ale opamiętania troszke życze i w miare relatywnie trafnej oceny swych możliwości a raczej rozsądku z czym i na co się porywam bo w tej kwocie to się obawiam ze to nawet pseudo kino nie będzie.

- każdy ma inne rozumienie grania "jako tako"
- opamiętania ? o czym Ty do mnie mówisz

i byłbym wdzieczny jakbys nic wiecej w tym temacie nie pisał skoro nie masz nic z nim zwiazanego do powiedzenia

pozdrawiam
 

pantomima

Banned
Pewnie ze może , nie kwestionuje tego ale nie oszukujmy samego siebie i nazywajmy rzeczy po imieniu .Przykładowo -dysponując kwota powiedzmy 25tys nie mam szans na to aby stać się posiadaczem prawdziwego luksusowego auta pomimo mega zajawki jaka we mnie drzemie bo realnie jest to nie osiągalne .(za chwile posypia sie oferty aut uzywanych itp haha , ale nie takie Lexusy mialem na mysli ) , podobnie jest z kinem domowym i budżetem jak wyzej. Jednej skladowej "prawdziwego" kina nie dostaniemy za te hajsy! Poprostu nie mylmy pojęć i uzywajmy poprawnej terminologii adekwatnej do fizycznych mozliwosci ... O tym do Ciebie mowie . Pzdr
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tyle ze tu nikt nie pisze o "luksusowym" kinie. Auto moze byc luksusowe jak i to typowe. Jednym i drugim dojedziesz do celu, jaki bedzie komfort to juz inna sprawa :) Z kinem domowym jest dokladnie tak samo.
Ja pamietam jak kiedys mialem takie typowe firmowe pierdziawki do PC, bylo to kilkanascie lat temu, kilka kolumienek i pierwszy efekt surround, ale wierz mi, radosci nie bylo konca. Do dzis to pamietam. Podobnie bylo z kazdym nastepnym sprzetem, a nigdy nie bylo duzego skoku, zawsze sukcesywnie malymi kroczkami. Nie wygralem w totka i nie przesiadlem sie nagle z unitry na sprzet za kilkadziesiat tys. Ja mysle ze kolega spokojnie cos wyrwie na poczatek w granicach 1000zl, ciezko, ale od czegos trzeba zaczac, mysle ze jak kazdy (lub wiekszosc) z nas.
 

pantomima

Banned
Celowo uzylem tego slowa luxus aby naswietlic Tru cinema ! ;) , jasne ze masz racje ale zapomniales dodac ze taki zestaw nie bedzie Kinem domowym a zwykla pierdziawka i caly czas sie o to tylko spinam - o forme !
Wiesz mnie drazni to ze kazdy pomaga, podpowiada a doskonale przeciesz wie jak jest , pomimo to sie usmiecha, zagaduje ,świruje falszywie - po co... zeby milo bylo ?

Fajnie ze choc Ty jeden skfitowales to jednym slowem .

Jakis system 5.1 do max 1000 zl ale nie KINO !- dobre zelazko kosztuje kilka stowek .
 
Ostatnia edycja:

CzajaOne

New member
dobra troche się z tematem przespałem i ide w używki na poczatek jak mi proponowaliście :D widze ze jest tu do kupienia na forum w dobrej (tak mi sie wydaje) cenie AVR-1611 , jakie głośniki byście zaproponowali tak za 500 - 600 żeby to w miare grało zanim się zdecyduje na ten ampli ? Dzięki za pomoc jeszcze raz;]
 

collider

New member
Bez reklam
Tylko głuchy nie zauważy:) Wierz mi że to zupełnie inna jakość brzmienia. Oczywiście do kina można zawsze podłączyć zestaw np. HK HKTS, gdzie w filmach będzie nieźle, ale jeżeli cenisz dobre kino i w miarę niezłe stereo, to tylko klocki osobne. To jest tylko moje zdanie po odsłuchach innych sprzętów, ale ja mogę mieć większe wymagania co do KD:razz:


To nie do końca tak jest. Dla przeciętnego zjadacza chleba plastiki zagrają całkiem ok. Powiem więcej często sam się nabieram na to, że będąc w jakimś salonie sprzedaży i słysząc jak grają zadaję sobie pytanie czy na pewno warto było wydać 3X tyle na klocki.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie do końca tak jest. Dla przeciętnego zjadacza chleba plastiki zagrają całkiem ok. Powiem więcej często sam się nabieram na to, że będąc w jakimś salonie sprzedaży i słysząc jak grają zadaję sobie pytanie czy na pewno warto było wydać 3X tyle na klocki.

Jak pamietasz, to podaj przyklad.
Jasne, ze 3x wydana kwota na sprzet, nie bedzie rowna 3x lepszej jakosci. Takie porownania sa bez sensu. Pytanie, jak ten tanszy sprzet zachowa sie przy wiekszej skali glosnosci, czy w salonie jestes w stanie wychwycic niuanse, jaki material to byl, no i oczywiscie istotna jest "wrazliwosc" osoby odsluchujacej na roznice w jakosci dzwieku.
 

collider

New member
Bez reklam
Jak pamietasz, to podaj przyklad.
Jasne, ze 3x wydana kwota na sprzet, nie bedzie rowna 3x lepszej jakosci. Takie porownania sa bez sensu. Pytanie, jak ten tanszy sprzet zachowa sie przy wiekszej skali glosnosci, czy w salonie jestes w stanie wychwycic niuanse, jaki material to byl, no i oczywiscie istotna jest "wrazliwosc" osoby odsluchujacej na roznice w jakosci dzwieku.


Słuchałem kiedyś jeden, jeśli się nie mylę to ten:
Lg BH 7430 P sklep NEO24.PL BH7430P cena
Grał bardzo przyzwoicie ale i gdzieś tam inne podsłuchane przypadkowe zestawy z podobnego przedziału cenowego dawały radę szczególnie gdy puszczana była muzyka, nazwijmy to taneczna.



Słuchałem też zestawy Bose i te zachowywały się wręcz niewiarygodnie ale w tym przypadku jest to zupełnie inna pułka cenowa.
 
Ostatnia edycja:

CzajaOne

New member
Witam ponownie, ostatecznie wybór padł na AVR 255 oraz S-606-HCS-3 5.0. Wszytko ładnie pięknie tylko mała rzecz mnie irytuje - syczące głośniki. Kiedy dzwięk jest wyciszony lub po prostu następuje "cicha" scena w filmie dochodzi z głośników ten przykry dzwięk. Co jest jego powodem ? Głośniki , ampli może coś nie tak z połączeniami ? Dzięki za podpowiedź :D
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie stać nas na zakup byle czego by później wymieniać za rok czy naprawiać.
 
Ostatnia edycja:

kadaj2

New member
witam, lubie muzyke rockową , poczytalem ze nie polecacie tego co w sklepach gotowych ładnych zestawów mozecie mi cos złozyc do salonu tak do 1200zł? nienzam sie na tym, chce to podpiac pod tv philips 5008 model

lubie tez filmy ogladac wiec zestaw 5.1 by cos za kanapą postawic

ktos polecał mi zestaw
LG BH6520T
 
Do góry