Kino do max 1000 zł ?

collider

New member
Bez reklam
takie pytanie mi wpadło, a jak ja ,, to '' ( czy zestaw stereo z wzmakiem czy z amp stereo) wszystko do tv i konsoli podłacze, tak sobie siedze i zaczynam coraz wiecej rozumiec z tego, ale tez zadaje sobie pytanie o łatwość obcowania z muzyką, bo przewaznie wrzucam ją na pendrive i leci a tu trzeba kupic dobry wzmacniacz, plus jakiś odtwarzacz cd/bluray ale ja z plyt nie odtwarzam nic od kilku lat wszystko przenosne.... takie wywody po nocach

Widzisz nie każdy amplituner a tym bardziej wzmacniacz stereo potrafi czytać muzykę czy zdjęcia z pendrive. Przyznam szczerze, że nie mam pewności czy podany przeze mnie Harman 158 potrafi czytać mp3 z USB. Oczywiście są urządzenia które to robią na pewno. Podam kilka przykładów, które dałyby ci możliwość bezproblemowego opcowania z multimediami (głównie muzyka) zarówno po sieci jak i dzięki przenośnym pamięciom, że tak to nazwę.
KD Onkyo TX-NR414 około 1200zł
KD Yamaha RX-V473 około 1400zł
KD Pioneer VSX 528 około 1300-1400zł
KD Denon AVR X1000 około 1600zł

Stereo Onkyo TX 8050 około 1800zł

Powyższe amplitunery (nazwijmy je budżetowe) jak wspomniałem obsługują sieć, czyli wyślesz sobie muzykę z kompa po sieci. Czytają USB, posiadają radia internetowe. Można powiedzieć, że są wielozadaniowe. Oczywiście w przypadku KD naturalnym uzupełnieniem jest odtwarzacz bluray, dvd lub sieciowy a amplitunera stereo CDplayer. W przypadku gdy zdecydujesz się na typowy wzmacniacz stereo musisz pamiętać, ze potrzebujesz urządzenia zewnętrznego które odczyta pliki z muzyką czyli CD lub komputer. Oczywiście możesz też wzmacniacz stereo podłączyć bezpośrednio pod telewizor i jeśli jest to TV z nowoczesnych serii to może również działać jako kombajn multimedialny. Z reguły możesz na takim tv obejrzeć film z USB czy nawet sieci, masz youtube i wiele innych aplikacji i wtedy wzmak stereo służy jedynie jako procesor i wzmacniacz dźwięku do twoich głośników. Myślę, że ci troszkę rozjaśniłem :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Róznica między amplitunerem stereo a wzmakiem stereo, to posiadany w pierwszym przypadku tuner radiowy. Przeważnie jeśli komuś zależy na max. jakości dźwięku to lepszy jest osobny wzmak. Co do różnych plików, to przecież nie musowo podłączać do niego odtwarzacz CD. Możesz podłączyć odtwarzacz BD, komputer, odtwarzacz sieciowy itd. Na pewno jakość dźwięku i tak będzie lepsza niż byś podpiął te same nośniki pod amplituner KD. Dodatkowo jak jest kasa, to można wpiąć między tymi nośnikami a wzmakiem osobny DAC, i wtedy masz jeszcze lepszy dźwięk.
 

kadaj2

New member
a czy wmacniacz stereo, moge bezposrednio podłaczyc do tv i konsoli, tak na raz ? czy tylko do tv a z tv dzwiek poleci do konsoli? odtwarzacze bluray sa jak widze po 100zl na allegro i aby uzyskac mozliwosc odtwarzania z pendrive to jest opcja, zalezy mi tez by nie wlaczac caly czas tv do tego, tylko wtedy trzeba chyba ,, po ciemku'' muzyke wlaczyc, bo nie ma obrazu na tv
 
Do góry