Killzone 2

Carbon_

New member
Bez reklam
beamer napisał:
Zabawa jest przednia i nie mam zamiaru - jak co niektórzy - przełączać sobie w takich momentach poziomu trudności na niższy niż "Veteran".
Zobaczymy jak będziesz śpiewał gdy dojdziesz do kilku trudniejszym miejscówek w końcówce, skoro już na początku piszesz, że jest ciężko :rolleyes:

Ja dotarłem na elite do ostatniej potyczki przed końcowym bossem i nie da się tego przejść :-(

Polska wersja jest wręcz żałosna.
 

fr3

New member
Carbon_ mam tak samo. Siedzę na balkonie i w ciągu godziny udało mi się tylko raz zobaczyć gości z RPG. Niestety pobiegłem za bardzo na przypał i zaskoczył mnie jeden typ:cool: Dużo cierpliwości trzeba...
 

Banzai

New member
SierzantHarris napisał:
Myślę że statsy to raczej u nas drugorzędna sprawa bo w graniu liczy się głównie dobra zabawa. Ale "żeby się zabawić... to trzeba kogoś zabić"...więc dobre statsy nie są złe...:D

No a dzisiaj mi je strasznie pogorszyłeś :p
 

beamer

Banned
Carbon_ napisał:
Zobaczymy jak będziesz śpiewał gdy dojdziesz do kilku trudniejszym miejscówek w końcówce, skoro już na początku piszesz, że jest ciężko :rolleyes:

Ja dotarłem na elite do ostatniej potyczki przed końcowym bossem i nie da się tego przejść :-(

Polska wersja jest wręcz żałosna.
Tak już gram. Uncharted też od razu zaatakowałem na "Hard" (poziom trudności "Crushing" w Uncharted, podobnie jak "Elite" w KZ2, jest dostępny dopiero po przejściu gry na jakimkolwiek poziomie trudności). Siedziałem, cierpliwie siedziałem ale Uncharted przeszedłem na Hard.

Gra jest przez to ciekawsza, dramatyczniejsza i singiel starcza na dłużej. No i mamy pewność że nie stracimy ani kropelki adrenaliny z gameplay'u takich fenomenalnych gier jak Uncharted: Drake's Fortune czy Killzone 2. :cool:

Most w Killzone 2 też mi się po 20-30 próbach wydawał nie do przejścia na poziomie trudności "Veteran"...a wystarczyło się rozejrzeć, pokombinować w jakiej kolejności i gdzie zaczaić się na Helgastów i jadę już dalej podbijać Helgan :eek: .

W Killzone 2 zauważyłem też jedną fajna cechę AI. Owszem są skrypty i zawsze w tej samej chwili wypada na nas ta sam liczba Helgastów, jednakże jak już wyjdą to za każdym razem walczą inaczej. Czuć że procesor Cell nimi steruje i konsola próbuje "kombinować" jak tu nas najszybciej zamordować na polu bitwy. No i do tego część osłon jest zniszczalna co też za każdym razem inaczej determinuje walkę z Helgastami. Dzięki tak dobremu AI, nawet gdy podchodzę do danej potyczki 15 czy 20 raz to taka zmienna rozgrywka nie irytuje i przykuwa na kolejne godziny do PS3.

Co do dubingu to dla mnie jest OK. Zwłaszcza fajnie wypadają Helgaści i wulgarne przekleństwa jakie do nas wykrzykują. Klimatyczna jest też propaganda Visariego lecąca w tle z megafonów podczas walki. Wszystko po Polsku :). Od strony technicznej dubbingu, Killzone 2 jest bardzo dobry i profesjonalny. Jedyne co można by poprawić to głosy naszych bohaterów. Chciałoby się aby mieli tonację głosu niczym Clint Eastwood w filmie "Unforgiven" albo choćby jak Snake w grach z serii Metal Gear Solid, a tak mamy niestety falsetowe głosiki i nieco sztuczną, pedziowatą intonację (chodzi tu o dobór innych aktorów, którzy byliby lepsi "głosowo" do roli komandosów-rzeżników-wyjadaczy).
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Banzai napisał:
No a dzisiaj mi je strasznie pogorszyłeś :p

aż mi korki w domu wywaliło - poważnie:eek:,dlatego zniknąłem tak niespodziewanie.


Beamer chłopie, no offence, ale niezłe masz halo man na punkcie firmy sony...ach ten niesamowicie zaawansowany a powiedziałbym nawet że magiczny uber-processor Cell od specjalistów z sony...normalnie technologia z innej planety i całkiem nowy poziom. Take me to your dealer homie...:grin:
 

beamer

Banned
lighthammer napisał:
Jak to fajnie jest mieć bujną wyobraźnię :mrgreen:
SierzantHarris napisał:
Beamer chłopie, no offence, ale niezłe masz halo man na punkcie firmy sony...ach ten niesamowicie zaawansowany a powiedziałbym nawet że magiczny uber-processor Cell od specjalistów z sony...normalnie technologia z innej planety i całkiem nowy poziom. Take me to your dealer homie...:grin:
No offence homies :rolleyes:...ale komplementowanie procesora CELL to nie nie jest ani kwestia bujnej wyobraźni ani też wiary w magiczne sztuczki. Sony zainwestowało 400 mln $ w projektowanie tego procesora, a efekty można podziwiać m. in. na tym wideo-demie AI z Killzone 2 opatrzonego komentarzem jednego z twórców pt. "For the people who are doubting Killzone's 2 AI" :roll::

http://www.youtube.com/watch?v=JpUHru2Z_Jw

Kolejne wideo z komentarzem producenckim Killzone 2 nt. AI: http://www.youtube.com/watch?v=7oWKCLdsGTE&NR=1

Kolejny wywiad z design'erem Killzone 2 nt. AI: http://www.youtube.com/watch?v=nWvs2BXu5r8

Wywiad nt. silnika renderującego Killzone 2: http://www.youtube.com/watch?v=BJmADOTz14k&feature=related, w którym mowa m. in. nt. wykorzystania wszystkich rdzeni strumieniowych SPE procesora CELL do generowania zaawansowanej grafiki Killzone 2, który - zdaniem kilku abnegatów :rolleyes: z tego forum - jest tylko bytem ze świata wyobraźni. :rolleyes:

Myślę że to ciekawe materiały dla tych których interesuje nie tylko samo "przechodzenie" gier na poziomie "Easy" w 5-6 godzin na "raz", ale także poznawanie ciekawostek technicznych z produkcji gier video. SierżantaHarris'a i Lightammer'a taki bełkot techniczny (zwłaszcza na temat ich nieukochanej PS3) irytuje. Ci Panowie lubią pykać w gry, ale jeśli idzie o sprzęt i technologię to raczej nie wykazują zbyt dużo entuzjazmu. Wystarczy ich przekonać, że siedzi w środku smerf i kręci korbką, a im to wystarczy. Mnie tymczasem to bardzo interesuje i lubię sobie zobaczyć jak to wygląda "od kuchni". Być może dlatego, że za nim pierwszy raz w życiu zagrałem w grę komputerową (ZX Spectrum 1988 r.) dużo bawiłem się klockami LEGO w dzieciństwie ;).

PS. Inną grą która obfituje w dostępne ciekawostki techniczne nt. produkcji i technologii jest mój ukochany Uncharted: Drake's Fortune. Bluray z Uncharted obfituje w dodatkowy high-def content w postaci art'ów, wideo-wywiadów z programistami i game design'erami z Naughty Dog. Mnie to pasjonuje (obok grania w samą grę). Jak się słucha na tych filmach wypowiedzi gości z Naughty Dog, to można odnieść wrażenie, ze aby robić eksluzywne gry dla Sony nie wystarczy być najlepszym w swoim fachu. Trzeba być też lekko nawiedzonym na punkcie nowoczesnych technologii, gier i cyfrowej rozrywki w ogóle.
 
Ostatnia edycja:

lst

New member
ps_user napisał:
Dałeś link do forum które wymaga logowania :(

Eh... nie zauważyłem, że mają hasło ... loguję się automatycznie. W takim razie przekleje temat:

"SYNDROM M jak Miłość"

Po zakupie KZ2 dał znać o sobie syndrom M jak miłość. Śpieszę wyjaśniać, otóż jest godzina 21 i większość z was jest już w strefie wojny a ja ... obgryzam paznokcie i czekam na zakończenie serialu...

Wszystkich którzy z różnych powodów nie mogą odpalać konsoli przed 21-22 zapraszam do zapisania się do klanu "GSR Kryzys".

Zasady są proste:

1) Rekrutacja: każdy osobnik z syndromem opisanym w tym poście
wink.gif


2) START: godzina 21-22
- w tygodniu treningi
- w łikendy weryfikacja strategii z innymi klanami

3) HeadSety - chwilowo nieobowiązkowe, ale warto byłoby o nich pomyśleć. łatwiej opracować strategię

Póki co jest nas 4. Serwer nazywa się KRYZYS i jak dotąd wstawał w godzinach 21-22





Jeśli ktoś chce się przyłączyć to pisać na konto PSN'owe. Mój nick kawu80.
 

masarnia

New member
hahahahaha

oj znam ten bol, mam podobnie w zwiazku z Mka:p
Poki co nie mam neta podpietego do PS3,ale jak tylkoto zrobie to przedyskutujemy to i owo;)

pzdr
 

ps_user

New member
Bez reklam
Jakość dzwięku może być delikatnie lepsza niż po BT, ale ma KABEL. :rolleyes:
Ja używam starutkiej słuchawki BT Motoroli jak w podpisie, i pomimo że trzyma już tylko z 1,5h rozmów to i tak słychać :eek:k:
 

Alucard1984

New member
szukam ogólnie możliwości podpięcia standardowego headseta jak do Pieca. Mam dobre sennheisery ale są na mini jackach , jeden od dźwięku i jeden od mic. I teraz potrzebuje sposobu, żeby dało się je podłączyć i całość działała jak należy... help ;p
 

fanti79

New member
Alucard1984 napisał:
szukam ogólnie możliwości podpięcia standardowego headseta jak do Pieca. Mam dobre sennheisery ale są na mini jackach , jeden od dźwięku i jeden od mic. I teraz potrzebuje sposobu, żeby dało się je podłączyć i całość działała jak należy... help ;p

Mam dla Ciebie bardzo proste i tanie rozwiązanie które jest sprawdzone gdyż sam takie zastosowałem u siebie. Używam HS z Logitecha który ma przewód zakończony 2 x mini jack. Zastosowałem karte dźwiękową na USB i wszystko śmiga bez problemu. Oczywiście podkreślam, że tylko służy to do HS nie można wykorzystać tego jako wyjście słuchawkowe do słuchania muzyki

Mam przykład z Allegro ale niestety nie da rady aby wkleić bo nie mam jeszcze 5 postów.

Wpisz sobie w wyszukiwarce ALLEGRO: KARTA DŹWIĘKOWA
Wtedy w wynikach znajdziesz coś podobnego do PENa USB. Małe za około 13 zł z dwoma wejściami, jedno na mikrofon a drugie na słuchawki
Pozdrawiam i mam nadzieję, że przydało się
 

fantattoo

Member
Jest jeszcze coś takiego, ale cena zaporowa :(

Plus jest taki, że nie pogorszy dźwięku w przypadku słuchaniu muzyki z konsoli. Tania karta na USB rewelacyjnego dźwięku na pewno nie da. Ale porównując koszta.....USB zdecydowanie wygrywa.
 

Alucard1984

New member
PENTAGRAM USB Sound Card P 1311 , taki model znalazłem. kosztuje 28 zeta ale to i tak wypas w porównaniu do zestawu SOCOM + oryginalny headset... za 169 zeta.

Tylko mam pytanie. Kupuje tą kartę plus moje słuchawki i teraz jak to jest z ustawieniem dźwięku w konsoli, żeby wszystko działało ?

proszę o taki mały tutorial i z góry śliczne dzięki ! :)
 

fanti79

New member
Alucard1984 napisał:
PENTAGRAM USB Sound Card P 1311 , taki model znalazłem. kosztuje 28 zeta ale to i tak wypas w porównaniu do zestawu SOCOM + oryginalny headset... za 169 zeta.

Tylko mam pytanie. Kupuje tą kartę plus moje słuchawki i teraz jak to jest z ustawieniem dźwięku w konsoli, żeby wszystko działało ?

proszę o taki mały tutorial i z góry śliczne dzięki ! :)


Nie chce być upierdliwy ale nie kupuj tego PENTAGRAMU za 28 zł bo nie różni się on niczym od tej karty za 13 zł. Ja kupiłem za 11 zł plus 7 przesyłka czyli za 18 zł miałem już to w domciu i nie ma sensu inwestować w droższe bo i tak nie ma róznicy dźwiękowej a przecież to i tak będziesz wykorzystywał tylko do rozmowy w grze a nei do słuchania muzyki z konsoli bo niesetty nie da się tak a bardzo szkoda. Poważnei posłuchaj mnie i kup ten tańszy bo przecież ten za 28 zł wyjdzie Cię z przesyłką ponad 30 zł a ja jak wspomniałęm kupiłem z przesyłką za 18 zł i super działa. Jak chcesz mogę Ci zademonstrować i możemy porozmawiać tzn mogę Ci coś powiedzieć skoro nei masz HSa jeszcze.

To taka moja rada, a co do ustawienia to jest to bardzo proste. Wchodzisz w systemie w konsoli na ACCESORY DEVICES - AUDIO DEVICE i tam wybierasz na wejściu i wyjściu karte którą Ci konsola wykryje sama. Możesz sobie tam ustawić wzmocnienie mikrofonu w skali od 1 do 5 no i smigasz bez jakichkolwiek więcej ustawień.
 

Alucard1984

New member
A jak to wygląda z nadawaniem przez mic ? chodzi mi o to czy wtenczas gra wykrywa te słuchawki jako headset taki normalny i nadaję non stop czyli jak jestem w grze nic nie przyciskam/ustawiam a słychać każde moje pierdnięcie itp... Czy jest to jak w grach na pieca, że przytrzymuje jakiś przycisk i nadaję a jak puszczam to jest cisza... Głupio tak nacierać strategicznie a w tle będzie moja małżonka jakieś teksty walić ;p

A i jak to jest z generowaniem dźwięku tj. czy ja będę w słuchawkach słyszał jedynie wasze głosy czy słyszę was i całą grę ... czyli wszelkie nawalanie z karabinu itp... Simply czy to jest sposób jedynie na możliwość korzystania z samego mic czy działają całe słuchawki ... chaotycznie ale proszę o odp ;p
 
Ostatnia edycja:
Do góry