Killzone 2

Masta_J

Active member
Bez reklam
Słychać cały czas i wszystko, generalnie powinno być słychać tylko głos ale pogłosy gry również są w zależności od stopnia głośności u tego z kim rozmawiasz.

Pozdrawiam,
 

fanti79

New member
Niestety ale jest tak jak wpsomniałeś czyli każdy HS podłączony do konsoli służy tylko jako źródło komunikacji w grze tzn. cały dźwięk gry /muzyka, efekty itd. z gry/ słyszysz w twoim TV natomiast w HS słyszysz tylko samą rozmowę graczy po drugiej stronie. Nie słyszysz w HS wszystkiego i nei ma takiej opcji ustawień. Po podłączeniu tej karty nei musisz nic ustawiać w grze i HS działa od razu. Niestety jeśli żona będzie na CIebie krzyczeć i opier... że znów grasz to niestety ale MY to będziemy słyszeć i najprawdopodobnie będzie to niezła "polewka" i przerywnik w grze dla grających hi hi hi noo ale takie są uroki. Nie ma opcji PUSH TO TALK. Tzn takie opcje są tylko w niektórych grach ale nie w Killzone czy np COD.
 

dienekes' shade

New member
Ktoś kiedyś zastanawiał się w tym wątku dlaczego grając 1 na 1 słyszał głos adwersarza (headset) tym lepiej , im bliżej niego stał. Cóż, sprawa jest prosta i całkiem sympatyczna - dzieje się tak za sprawą realistycznego komunikowania się w tej grze :eek:k: Wszak mówiąc do siebie z dwóch krańców mapy, nie usłyszymy się. Samo natężenie dźwięku jest wprost proporcjonalne do odległości pomiędzy graczami. Super.

Inaczej dzieje się w przypadku połączenia radiowego wewnątrz składu, ale to już inna para kaloszy ;)

Pozdrawiam.

Ps. Ja gram na budżetowym Iqua BHS 316. Jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych jest świetna, zaś podczas giercowania pozwala na sprawną grę (tu akurat piłka po stronie gry/ serwerów/ łącza). Polecam.
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
To ja się zastanawiałem na tym oddalającym się głosem ;) Fakt, realistycznie jest, ale......grając jeden na jednego lubię sobie pogadać. A tu niestety się nie da, bo musiałbym cały czas stać przy wrogu ;)

Ja najczęściej gram z słuchawkami podłączonymi do amplitunera. Da się tak zrobić, żeby mikrofon od nich podpiąć do karty USB, a słuchawki pod ampli? Trza by chyba było kabel porządnie rozdzielić na całej długości, bo ampli od PS3 to mam prawie 1m dalej.
 

dienekes' shade

New member
A właśnie :) Wątek jest cokolwiek przepastny i straciłbym pewnie ćwierć dnia na odszukanie autora. Tak było prościej ;)

Co do zasady, fakt, gadać się nie, ale z drugiej strony - parafrazując cytat z jednego z polskich filmów: "Nie gadać, walczyć!", wypadałoby stwierdzić, że nie o pogadanki się tu rozchodzi :mrgreen:

Pozdrawiam
 

lst

New member
Mam pewien pomysł, zobaczcie to: >> Grupa KRYZYS <<

Można by tam umieszczać wszystkie informacje dotyczące naszej paczki, czasu treningów, plany co do rozgrywek międzyklanowych, wspólnych strategii i przemyśleń. itp. Jeśli ktoś widzi w tym sens i chciałby współtworzyć taki mini serwis to chętnie dodam do grupy adminów tej strony (potrzebny jest email i konto na wordpress.com - chyba wystarczy założyć samo konto(login) bez tworzenia swojego bloga).



Piszcie co o tym myślicie.
 

Dymis

New member
Ja napiszę tylko tyle... Jestem "ZA", a nawet "PRZECIW"!
Pomysł mi się bardzo podoba i chętnie przyłączę się do tego klanu.
Doświadczenia mam sporo z gierkami multi, ponieważ dobrych kilka lat nie odchodzę od najlepszej sieciowej gierki CS:S.
Bardzo odpowiadają mi godziny, w których chciałbyś grać.
Musimy się dogadać przez PSN, mój nick to dymszlip, odezwij się.
 

fanti79

New member
Ja ogólnie odsyłam do kilku stron wcześniej gdzie zaczęła być mowa o klanie 2C2B który już powstał i ma swoich członków. Klan się rozrasta i przybywa osób chętnych. To o czym napisał kolega wcześniej "Grupa Kryzys" to po prostu kolejny klan z podobnymi jak nie tymi samymi założeniami i pomysłami.

Ja powtarzam mój apel do osób czytających od tego momentu, że zapraszam zainteresoanych rekrutacją do klanu na osobną stronę stworzoną właśnie do dyskusji klanowych i rozgrywek online które chcemy sobie zapewnić.

Strona 2c2b.fora.pl





 

lst

New member
fanti79 napisał:
Ja ogólnie odsyłam do kilku stron wcześniej gdzie zaczęła być mowa o klanie 2C2B który już powstał i ma swoich członków. Klan się rozrasta i przybywa osób chętnych. To o czym napisał kolega wcześniej "Grupa Kryzys" to po prostu kolejny klan z podobnymi jak nie tymi samymi założeniami i pomysłami.

Ja powtarzam mój apel do osób czytających od tego momentu, że zapraszam zainteresoanych rekrutacją do klanu na osobną stronę stworzoną właśnie do dyskusji klanowych i rozgrywek online które chcemy sobie zapewnić.

Strona 2c2b.fora.pl

Jedyna różnica polega na tym, że członków grypy Kryzys dotyka problem opisanego na stronie syndromu co daje poczucie wzajemnego wsparcia i zrozumienia gdy grać nie możemy ;) no i nie trzeba pisać listów motywacyjnych żeby się dostać. Wystarczy brak sprzeciwu członków
 

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie nie chce wyjśc na chwalipiente :mrgreen: ale podniosłem troszke staty klanu i znalazłem sie na 9950 miejscu uffffffffff jeszcze troszke do pierwszej setki hehheh :mrgreen:
 

dienekes' shade

New member
Pisanie listów motywacyjnych jest nie potrzebne, wystarczy rozumieć słowo pisane. Faktycznie, bez tej umiejętności, akcesu do 2C2B "nie budziet".

Mam nadzieję, że ten klan uformuje się na tyle szybko, by już w ten weekend mógł podnieść naszą rękawicę.

Brawo Ogrze, trzymam kciuki, a już za parę godzin, ruszę w pościg :D
 
Ostatnia edycja:

fanti79

New member
No i tutaj troszke się mylisz gdyż ja mam identyczną sytuację jaka jest opisana na stronie grupy tzn.

Jestem sobie kolesiem który ma za niedługo 30 lat. Mam rodzinke składającą się z żonki i jak to ktoś ładnie opisał we wcześniejszych postach małego helgaścika płci żeńskiej mającego 4 lata. Gram dużo ale tylko nocami gdy ów "helgaścik" /bardzo mi się to spodobało i dzięki dla osoby która to napisała/ pójdzie juz spać. Nie raz gdy uda mi się zagrać wcześniej to w moim HS słychać jak żonka marudzi lub córcia spiewa do prawego ucha gdy ja właśnie obrywam headshota i zaniżam statystyki. :)
Klan o którym wspomniałem to również takie osoby jak Ty czy ja. Wystarczy tylko poczytać i się sam przekonasz. Co do reszty to zawsze wszystko można dogadać gdyż temu właśnie ma służyć ów forum o kótrym wspomniałem. Czyli taktyki i pomysły gry to swoją drogą ale przede wszystkim gra w czasie gdy pasuje to innym aby czerpać jak najwięcej satysfakcji z rozgrywki. Jeśli nei pasuje jednemu czy drugiemu to będzie kolejny ktróry tam napisze, że mu pasuje.
Tekst odnośnie rekrutacji tak naprawde jest zbędny ale miło czasem się czyta gdy ktoś choćby napisał tam, że jest taki jak my.

Czyli nie ma czasu i gra kiedy popadnie, albo jest dobrym tatusiem lubiącym postrzelać w doborowym gronie lub może jeszcze coś innego co pozwoli Nam poznać kogoś. Rekrutacja nie oznacza wcale, że chętnych wyrzuca się poprzez eliminację na wstępie. Forum które powstało ma przedewszystkim za zadanie wspólnej komunikacji w jednym miejscu i w miarę możliwości rozdzielenia danych problemów na kategorie lub tematy a to po to aby nie szukać tak jakk w tym poście wyszczególnionej wypowiedzi czy ktoś jest chętny na gre lub czy może ma czas.
Jesteś subtelny to cofniesz się 5 stron w tył i przeczytasz wszystkie posty a Ci którym się nie chce to czytaja tylko ostatnie posty gubiąc gdzieś po drodze właściwe wypowiedzi konkretnie go interesujące.

W ten oto sposób chce zebrać tylko odpowiednei osoby w odpowiednim miejscu i wcale nie mam zamiaru na kimś czegoś wymagać.
Twój post również dotyczył właśnie czegoś takiego zatem tylko wspomniałem że jest to podobne i ma na celu to samo co my juz mamy. Jeśli oczywiście Ci nei odpowiada to wcale nikt do niczego nei zmusza lecz oczywiście zapraszam gdyż w Naszych szeregach są takie same osoby jak Ty czy Ja które przede wszystkim stawiają na dobrą zabawe a przy okazji na gre taktyczną i dobrymi efektami a nie tylko chaotyczne bieganie i strzelanie gdzie popadnie.

To tyle ;)
 

Redundantor

New member
Co do poprzednich postów - przeglądałem tą stronkę GSR.Kryzys. Podoba mi się, że tam dużymi literami podaje się najbliższy termin wspólnej gry.
Np. dziś o 20.00 ustawka w grze o nazwie ..., hasło ...

To eliminuje umawianie się z dupy - bo jedna osoba decyduje o terminie (sensownie) a reszta sie pojawia bądź nie. Próby ustalenia terminu wspólnie jak zwykle zakończą się niczym.

Jestem za skopiowaniem pomysłu.

No więc może dziś o 20.00 ... :) ? Klan leader niech decyduje - w takiej kwestii demokracja niepożądana.

PS. lst - wyprzedziłes mnie :)

PS2. Czy też czasami macie lagi polegające na tym, że widzicie gościa potem nagle znika i pojawia się kilka metrów dalej?

PS3. Co do headsetu - dobry headset (na jedno ucho) nie zbiera głosu z otoczenia - tak jak dobry bluetooth z telefonu (np. słychac głos osoby jadącej samochodem, a radia chodzącego w tle czy głosu silnika już nie)
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Redundantor napisał:
(...)PS3. Co do headsetu - dobry headset (na jedno ucho) nie zbiera głosu z otoczenia - tak jak dobry bluetooth z telefonu (np. słychac głos osoby jadącej samochodem, a radia chodzącego w tle czy głosu silnika już nie)
Tia, chyba taki za tysionc milionuf :D
Jak dasz ognia na ampli to headset sobie może...

Pozdrawiam,
 

Redundantor

New member
3 słowa: "co z tego?"

Kolejny temat zastępczy wymyślony przez (anty)marketingowców - ma to małe znaczenie, ale w świat pójdzie, że Sony okłamuje ludzi = żałosne

Tak w kwestii poprzedniej (Headset) - to, że słowa słychac ciszej jak się oddalasz od innego gracza to właśnie zaprzeczenie realizmu.
Przecież postacie w grze też mają headsety - które działają na zasadzie radia (przynajmniej ja takimi sie bawiłem np. grając w paitball).

Odległość (oczywiście w granicach rozsądku) nie miała żadnego wpływu na siłę głosu. Tak jest przecież tylko wtedy, gdy nie używa się PMR-ek, Headsetów itp. - gdy się do siebie krzyczy.

Podsumowując - gra dowodzi, że mimo tego, że mamy na głowach headsety to postacie w grze ich nie mają.

Masta_J --> ja mam taki za 1 zł - dostałęm z nokią - nazywa się iqua - ale używam go tylko w samochodzie - dzisiaj spróbuję załączyć w KZ2.
Ale na moją lewą noge przysięgam, że radia puszczonego w tle nie słychać (z ampli nie testowałem :) )
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Rozumiem, mnie chodzi tylko o to, że tutaj co niektórzy grają na fulla w DTSie i 7.1 kanała i tym podobne, nie ma bata żeby taki mikrofonik nic nie zebrał.

Pozdrawiam,
 

Alucard1984

New member
ja na 99 % zdecydowałem się na grę Socom confr + oryginalny headset sony za 169 zeta. odbiór za tydzień 12 lub 13 w psx extreme. grę sprzedam od razu za jakieś 125 czyli mam oryginalny i chyba najlepszy możliwy headset do czarnuli za 44 zeta :)
 

mietek099

New member
Co za różnica jak sprzedaje się Killzone 2. IMO gra rządzi i zrywa beret z głowy. Naprawdę interesują Was jakieś wykresy, słupki, procenty i inne analizy?
 
Do góry