Killzone 2

beamer

Banned
Mi się udało wskoczyć na transporter Helgastów. Trzeba się wdrapać po gąsiennicy. Liczyłem że może uda się zasiąść za jego sterami, albo obsłużyć jakieś działko pokładowe, ale się nie da.

Każdy (kto ma PS3 lub znajomego z PS3) miał okazję zagrać w demko K2. Jak dla mnie full wypas gra. W pełnej wersji dojdzie najprawdopodobniej najlepszy multiplayer, dlatego gra najpewniej będzie znakomita i "długowieczna"!
 

Alucard1984

New member
k0val napisał:
Alucard1984 te odwiedziny to bez wątpienia dzięki twojemu avatarowi:D

ano... jak wam się podoba dodatek do edycji kolekcjonerskiej jaką wygrałem w konkursie na najlepszy taniec brzucha w Las Vegas ? :) Ah... już nie mogę się doczekać jak rozpakuje opakowanie. Z tego co słyszałem moja gra będzie dobrze ukryta pod tym jakże luźnym wdziankiem mile wyglądającej pani... ok ok przestaje się rozpisywać bo zaraz zacznę salutować i nie będę używał do tego rączek :) a tak w temacie.... 15 dni do premiery !!!! :)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
A mnie się ta gra w ogóle nie podoba i niewiem dlaczego taki hałas o nią. Grafika według mnie jak w każdej innej grze i na dodatek tylko 720p...
 

Mefju

New member
W każdej innej grze ? Kup K2 i cod4 , użyj wyrzutni rakiet na ścianie , albo zacznij strzelać w gościa , zobaczymy gdzie to lepiej będzie wyglądało.Pozdro.
 

premek111

Active member
Bez reklam
Peek napisał:
miejmy nadzieje ze K2 spelni nasze oczekiwania,oczywiscie ze gra ktora bylaby jak najbardziej zblizona do realnego swiata graficznie bylaby idealem jesli do tego dolaczymy grywalnosc,miodnosc ...........
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Ogr napisał:
Crysis to jedna z najbardziej nudnych gier jaką świat ujrzał :p A ja nudy nie nawidzę :mrgreen: To demo i godzina bety dało mi wiecej frajdy niz cały crysis .Ja widze ze wiele osób kupuje gry zeby się na nie gapić :popcorn:podstawą jest grywalność a tego w samym demie jest od groma
Im wiecej podejść do dema K2 tym bardziej mi się podobało,przechodziłem na rózne sposoby atakowałem za kazdym razem z innej strony ,kolesie mnie zaskakiwali coś pięknego :eek:k:
Grafa jest naprawde na wysokim poziomie i to bez okularów :p ,swietna gra świateł i cieni !!! Kolorystyka taka jaką lubię najbardziej :D
Ziom zostawił mi konsole do piatku wieć z dema wycisnę wszystkie soki hehehehe:blagam:

Zgadzam sie calkowicie. Tez skonczylem juz demo pare ladnych razy i za kazdym razem coraz bardziej ta gra mi sie podoba. dostrzega sie takie elementy jak gra swiatla, cienie itp. Rewelacja!!!
 

dienekes' shade

New member
Peek napisał:
Dla miodności grają wszyscy, ale nie oszukujmy się każdy chętniej zagra w grę mniej grywalną z lepszą grafiką niż bardziej grywalną z gorszą grafiką
Hmm, to zabawne, bo moje odczucia są zgoła odmiennie (jak widać, nie jestem "każdym") :) Np. pognałem GT5:p na rzecz GRIDa, który, choć graficznie nie dorasta grze Polyphony do kolan (pięty byłyby przesadą :p) bije Prolog na głowę miodnością, tzw. imersją, a przede wszystkim - dźwiękiem. Reasumując, dla mnie grafika stanowi czynnik, szalenie istotny, acz drugorzędny, choć akurat w KZ2, IMO, grafika plasuje się na równi z grywalnością - jest fantastycznie :eek:k:

Ogrze, widzę że obydwaj rozsmakowaliśmy się w różnorodności tego, jakże krótkiego, dema. Zaskakujące jest, że zaledwie 10 minut gry jest w stanie dać tyle zabawy i przy tym, nie nudzić się :) Wczoraj nakręciłem 3 filmiki: "Taras z widokiem na zatokę"; "Szalony spust ztj. rozżarzony ckm" i "Obsługa "ukrytego" karabinu" :mrgreen:. Myślę, że w demku nie pozostało zbyt wiele do zrobienia, co i tak nie powstrzyma mnie przed zagraniem kilku dodatkowych rundek :D

Dziś, po powrcie z pracy wrzucę, filmiki na youtube, a następnie tu, na forum :eek:k:
 

cyber78

Member
Bez reklam
No właśnie, ile to już na wym wątku było narzekań na tą grę - a takie małe demko potrafi dać tyle zabawy :popcorn:, że o finalną wersję nie trzeba się martwić (pod warunkiem, że się gra). Znam takich kolesi, dla których gra polega na: stanąć w miejscu i się rozglądać :confused:, takim nic się nie spodoba.
 

yasiekt

New member
Witam,
demko Killzone 2 skończyłem z 15 razy i jest naprawdę b.dobre, przełomu nie ma ale czasy gier przełomowych chyba już minęły, takich skoków jak Wolf3d -> Doom ->Quake chyba już nie uświadczymy. Mam tylko do Was pytanie, czy was też tak wk..wia to opóźnienie w reakcjach kierowanej postaci? Na początku myślałem że to input lag mojego TV (Sharp 37xl8e) ale dla przykładu w Resistance 2 czegoś takiego nie uświadczyłem, strasznie mnie to denerwuje i mam nadzieję że w do full wersji tego nie przeniosą. Co do ustawień klawiszy to na alt2 gra mi się świetnie. Graficznie mnie się bardzo podoba ale gra się imho nie dla grafiki, wali mnie czy [to proszę sobie wstawić nazwę gry] ma tekstury w wysokiej czy niskiej rozdzielczości, czy jest gra jest w rozdziałce 720p czy 1080p, czy woda wygląda jak smoła itp. Gears of War I skończyłem na laptopie w rozdziałce 1024x768 z medium detalami na PC i wypieki na twarzy miałem jak 13 latek podglądający dziewczyny pod prysznicem. Ostatnio po raz setny skończyłem Soldier of Fortune (ktoś ro jeszcze pamięta?) oraz Half-Life 2 (nadal MOC!!!) GOD Of WAR 2, i grało mi się dużo lepiej niż na przykład w wychwalane FAR CRY 2 czy CRYSIS z super grafiką. Wogóle to ja jakiś dziwny jestem bo cały czas młócę w Soldat (zna ktoś?) i nie znudził mi się mimo, że gram w to już ze 4 lata. Grafa to nie wszystko, jeżeli przez jakąś grę nie zaniedbałeś żony/narzeczonej/dziewczyny/psa/rybek(niepotrzebne skreślić) to gra się nie liczy pomimo świetnej grafiki (vide Crysis).

Nawiasem mówiąc wielki plus dla marketingu Sony za burzę jaką rozpętało przy promocji Killzone 2, koło tego tytułu nikt nie przechodzi obojętnie :)
Killzone 2 raczej nie pociągnie sprzedaży PS3, zrobi to dopiero God of War 3 :twisted:

Podsumowując śmiało mogę stwierdzić że K2 ma potencjał by stać się w moim osobistym rankingu liderem w kategorii FPS'ów (die hard fanem gatunku nie jestem) pod warunkiem że zrobią coś z tym sterowaniem.

Pozdrawiam wszystkich pamiętających Ponga,River Raid, Spy vs spy, International Karate, mega zaj..stą konsolę Pegasus oraz tych, którzy wiedzą o co chodzi w grach :cool:
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
@ yasiekt:
Dokładnie wiem o czym mówisz. Wszystkie wymienione przez Ciebie FPS'y również mnie kręcą do dziś. Half-Life 2 do dziś dla mnie jest jedną z najlepszych (pod każdym względem) gier w jakie grałem i wyrwał mi ładnych "parę" godzin z życiorysu. Nie wspominając już o tytułach klasycznych, wymienionych na końcu Twej wypowiedzi. Wracając do Killzone 2 i Twojego problemu. Na forach piszą o tego typu lagach np. jeżeli chodzi o zbyt późną reakcję strzału w stosunku do wciśniętego buttona. Guerilla Games oficjalnie szuka przyczyny tego błędu i w oficjalnej notce pisali iż problem ten występuje nie u każdego gracza. Dokładnie nie wiedzą od czego to zależy. Czy od wersji dema, czy od modelu konsoli czy jeszcze od czegoś innego. Czytałem potwierdzenie osoby, która gra już w ukończony kod K2 od jakiegoś czasu (dziennikarz), że w finalnej wersji takie coś nie występuje. Podobno przy celowaniu celowo występuje jakieś opóźnienie, ale na ten temat się nie wypowiadam bo nie miałem jeszcze okazji zagrać w demo.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
wiele osoba narzeka na wyglad wody w grze, ze wyglada jak scieki, jak smoła, itp. Ja sadze, ze jest to celowy zamysl tworcow gry. Ludziska ta planeta to kupa betonu, zelastwa, zanieczyszczona atmosfera, planeta, na ktorej sie toczy wojna. Wiec do cholery jesli woda ma byc krystalicznie czysta, przejrzysta i zeby jeszcze moze w niej rybki sobie plywaly, no to hola, hola...Nie ta gra . Proponuje zagrac w Uncharted i tam podziwiac krystaliczna wode w dzungli:)
 

cyber78

Member
Bez reklam
yasiekt napisał:
Pozdrawiam wszystkich pamiętających Ponga,River Raid, Spy vs spy, International Karate, mega zaj..stą konsolę Pegasus oraz tych, którzy wiedzą o co chodzi w grach :cool:
Spytałem wczoraj żonę, czy nie chciała by sobie pograć na PS3, a ona tak na mnie popatrzyła, iskierki w oczach zabłysły i poprosiła żebym jej włączył Mario albo chociaż Wolfa3D. Ach co to były za czasy.:rolleyes:
 

mataman

New member
Bez reklam
Oj tak, river raid to było to . Była jescze road race na atarynie (tankowanie itd), bosh jak ja się w to zagrywałem :)

Jeszcze tylko 14 dni do K2 :D
 

dienekes' shade

New member
Z jednej strony, rad jestem, że już wtedy graliśmy w te same gry i mamy do czego odnieść się, po latach, ale z drugiej, nie zamieniłbym tego, co mamy, na tamte gierki ;)

Wgrywanie gier z kaset na wstrzymanym oddechu, łamanie kolejnych dżojstików, późniejszy "awans" na dyskietki, kartridże, Amiga CD 32 i jej płyty... A teraz, odpalamy gierki z monstrualnych BD. Myślę, że z takim "dorobkiem" łatwiej docenić, to, co mamy obecnie.

Taki KZ2 wyrwany z kontekstu pewnie już by tak nie cieszył, ale tego sam nie odczuję :cool:

Ps. Wasze posty przywołały wspomnienia z poczciwej Atarynki. Pamięta ktoś Moon Patrol? Super gra :)
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
cyber78 napisał:
Spytałem wczoraj żonę, czy nie chciała by sobie pograć na PS3, a ona tak na mnie popatrzyła, iskierki w oczach zabłysły i poprosiła żebym jej włączył Mario albo chociaż Wolfa3D. Ach co to były za czasy.:rolleyes:
Potwierdzam. Panny lubią Mariana (to przez tgo wąsa?;]). Sam z moją jakieś pół roku temu odświeżyliśmy sobie tamte czasy i ukończyliśmy wszystkie oldschool'owe Mariany na emulatorach.

@ dienekes' shade:
Zapomniałeś wspomnieć o "ustawianiu głowicy" przy owych kasetach :D Wtedy to był hardcore ;]
 

Peek

New member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Hmm, to zabawne, bo moje odczucia są zgoła odmiennie (jak widać, nie jestem "każdym") :) Np. pognałem GT5:p na rzecz GRIDa, który, choć graficznie nie dorasta grze Polyphony do kolan (pięty byłyby przesadą :p) bije Prolog na głowę miodnością, tzw. imersją, a przede wszystkim - dźwiękiem. Reasumując, dla mnie grafika stanowi czynnik, szalenie istotny, acz drugorzędny, choć akurat w KZ2, IMO, grafika plasuje się na równi z grywalnością - jest fantastycznie :eek:k:

Akurat w GRIDZIE z grafiką jest ZNAKOMICIE i mi ta gra podoba sie o wiele bardziej niż (także graficznie, bo jest ona swietnie zrobiona) GT5:p.
 
Do góry