Kdl-50w829b

mervel

New member
Czaiłem się zbyt długo na Panasa 50ST60 i teraz już praktycznie nigdzie go nie ma... na co więc go 'zamienić' ?
liczę na świetny obraz (głównie ogladam sport z NC+ i filmy HD. czasem trochę konsola) no i co bardzo ważne- TV musi z Pendrive'a lub dysku czytać bez problemu filmy- głównie MKV no i rzecz jasna napisy.
Do tej pory miałem Panasa TX l42ET5E.
czy ten Sony to dobry wybór ?
czy może Phillips PFL6008 ?
korciło mnie to ambillight...ale teraz po remoncie mam ledy przy ścianie więc bajer raczej zbędny.

Jak wygląda zawieszenie tego Sonego- bo mam już zamontowane ramię pod TV- normalnie szyny wejdą na rozstaw Vesa ?
 

mervel

New member
zgrzałem się teraz na niego... a z tego co widze to nie ma możliwości zawiesić go na ramieniu, które już mam zamontowane na ścianie bo Sony sobie wymyśliło własny system montażu ściennego... ;/
a nie ma u mnie opcji postawienia go- musi wisieć

edit:
czym on sie różni od KDL-50W805B ?
bo jednak parę stów różnicy jest...
 
Ostatnia edycja:

Perykles

New member
Jedyne miejsce, gdzie widzę do kupienia 805 to MM, a tam w tej chwili jest w tej samej cenie co 815, więc teoretycznie lepiej wziąć 815, chociaż nikt tak naprawdę nie wie, jaka jest różnica pomiędzy 805-815-829 poza innym kolorem ramki i 400-600-800 Motionflow HZ, między którymi nie wiadomo, jaka jest różnica.
 

marjan1055

New member
Jedyne miejsce, gdzie widzę do kupienia 805 to MM, a tam w tej chwili jest w tej samej cenie co 815, więc teoretycznie lepiej wziąć 815, chociaż nikt tak naprawdę nie wie, jaka jest różnica pomiędzy 805-815-829 poza innym kolorem ramki i 400-600-800 Motionflow HZ, między którymi nie wiadomo, jaka jest różnica.

Mam ten sam problem. Napalilem sie na ten tv 829 ale czy jest sens doplacacac te 500zl do 829b czy moze brac za 3700 805b? Chcialbym zeby ktos rozwial te watpliwosci, czy jest widoczna jakakolwiek roznica w plynnosci z mniejsza lub wieksza iloscia hz w tych modelach przy ogladaniu kablowki i filmowow 720 i 1080p bez 3d? A zdrugiej strony nie chcial bym sobie pluc w brode ze pozalowalem kasy i nie kupilem 829.
 

Perykles

New member
Gdzie masz 805 za 3.700? Imo jeśli jest w tej cenie, to warto. Na innym forum wyczytałem, że dwa lata temu pomiędzy Motionflow XR400 (HX750), a XR800 (HX850) była tylko na hardcorowych testach syntetycznych.
 

Damaranus

New member
morele i nawet chyba widziałem darmową wysyłkę ostatnio, a jeśli nie to mają kilka strategicznych punktów odbioru. Dlatego ja mocno się zastanawiam między 805B a 48H6400 tylko nadal nie mogę uzyskać konkretu, czy warto pakować się w sonego, głownie myślę o smart ale też realnej jakości obrazu chociaż nie przykładam do tego takiej wielkiej roli - raczej zmartwiło mnie tylko to jak np. zachowuje się obraz przy dynamicznej scenie - mecz, oraz jaka jest faktyczna różnica 805B w stosunku do 829, chociaż jak kolega wyżej napisał... wygląda na to że nie ma żadnej poza 400/800. różnica niewielka w cenie, Sony vs Samsung ale po pierwszy czy 400 w Sam = 400 w Sony

Po głębszym zastanowieniu doszedłem tez do wniosku że klawiatura jest mi chyba jednak całkiem zbędna, ale jednak Samsung jest bardziej gadżeciarski.
 

mervel

New member
Możesz rozwinąć temat? To domysły czy sprawdzona wiedza? Myślę że wiele osób by to interesowało


byłem wczoraj w RTV EURO zbadać te 'nowatorskie' ;] mocowanie.
koleś bardzo pewny siebie powiedział to samo- że dorobić sobie (a na pewno mają w castoramie niby) tuleje dystansowe i powinno się spasować z mocowaniem standardowym typu VESA.
Pan był na tyle miły że ściągnął mi tego Sonego i pokazał- faktycznie są tylko dwie dziury i po zastosowaniu tuleji powinno być ok.druga sprawa że TV waży TYLKO 15 kg więc faktycznie nie powinno być problemu, że są to tylko dwie dziury na śruby.
ja się jeszcze zastanawiam, ale chyba się skuszę na tego Sonego....

ps. W805 jest w necie w 2 sklepach po 3586zł a w kilku po 3700...
jesteście ludzie PEWNI że one praktycznie niczym się nie różnią ?
np.jakaś obsługa plików, okrojony smart ? wizualnie też tak samo wygląda?
bo aż mi się nie chce wierzyć że to to samo a 5-6 stów różnicy!
 

Perykles

New member
Różnią się jeszcze podstawą - w 805 nazywa się Mirror, w 829 - Hairline. Nie widziałem tej w 829 (bo oglądałem powieszony tv), ale ze zdjęć jest taka sama jak w 805. Samo obramowanie jest chyba takie samo - czarne szczotkowane aluminium, które wygląda bardzo elegancko. 815 ma srebrne obramowanie, co nie każdemu może się podobać.
Co do obsługi plików - to samo, to akurat sprawdzałem.
Smart - chyba ten sam, nie zauważyłem różnic, ale osobiście ze smarta używam jedynie youtube. Nie wiem, dlaczego niektórzy się tak nad tym smartem spuszczają, a dla niektórych nawet jest to argument za wyborem np. plastikowego Samsunga. Przecież, jak komuś mało, to zawsze można podłączyć androida i wtedy nawet przeładowany samsungowy smart wysiada. W tv najważniejszy jest ładny obraz, a ten w nowych Sony serii 8 jest zdecydowanie warty grzechu :)
 

mervel

New member
szukam po prostu różnic gdzie tkwi różnica w cenie ;)
smart faktycznie mało co mnie interesuje...
obraz ma być żyleta w filmach FULL HD i sporcie :) obowiązkowo rzecz jasna musi czytać MKV...
martwi mnie mimo wszystko ten montaż ścienny poprzez te dystanse...
ale chyba zaryzykuję i go kupię- najwyżej będę walczył żeby zawisnął...bo wisieć musi na wysięgniku który już czeka na nowy TV ;)
 

Grendel

New member
Możesz rozwinąć temat? To domysły czy sprawdzona wiedza? Myślę że wiele osób by to interesowało

Rozmawiałem w sklepie z gościem od tv. Wykorzystać można dwa otwory od mocowania standardowego uchwytu w opcji wieszaka oraz dwa otwory (chyba do tego służą) od mocowania w opcji podstawy. Jest trochę kombinacji, bo trzeba w miarę dokładnie zmierzyć długość tulejek dystansowych i dobrać pasujące śruby. Te dwie pary otworów maja taki sam rozstaw poziomo i pionowo. Jeśli nawet brakuje kilku milimetrów do pełnego wymiaru Vesa to zwykle uchwyty mają płynną regulacją rozstawu w osi poziomej, natomiast w osi pionowej sprawę rozwiązują otwory w kształcie fasolki.
Jak ktoś już wspomniał W805/815/829B jest stosunkowo lekkim sprzętem więc nie potrzeba jakichś mega mocowań.
Dla mnie dorobienie takich dystansów i śrub nie stanowi problemu, nie wiem jak u innych osób to wygląda.
No i odległość tv od ściany w sumie wyjdzie kilkanaście centymetrów. Nie każdemu może to odpowiadać. Mi to nawet pasuje, taki mam układ mebli.
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
okej- byłem wczoraj raz jeszcze obejrzeć ten nieszczęsny sposób montażu ściennego...nadal się trochę obawiam przróbek na tuleje ;)
i znalazłem coś takiego:
Sony KDL-47W805
dobra cena- bo 5 stówek tańszy niż w829- trochę inna ramka wokół TV, ale minimalnie... podstawa inna ale skoro ma wisieć to mi to nie robi- no i z tyłu normalny rozstaw VESA !
fakt- 3 cale mniejszy.
sam już nie wiem co wybrać.
może ktoś zrobi szkic jak W829 zawiesić poprzez dołączenie jakich sprzętów :D ?
 

Garf

New member
i znalazłem coś takiego:
Sony KDL-47W805
dobra cena- bo 5 stówek tańszy niż w829- trochę inna ramka wokół TV, ale minimalnie... podstawa inna ale skoro ma wisieć to mi to nie robi- no i z tyłu normalny rozstaw VESA !
fakt- 3 cale mniejszy.
sam już nie wiem co wybrać.

Tylko, że 47W805a to inny telewizor niż tegoroczny model w8 - m.in. inna matryca, więc chyba lepiej kupić jak już 50W805b niż 47W805a, tym bardziej, że ceny podobne.
 

mervel

New member
na tej oryginalnej nodze- być może, ale ja już mam w ścianie zamontowany wieszak z możliwością wychylania w każdym kierunku i się głowię jak to zmontować razem by wieszak był przydatny ;)
 
Do góry