Kdl-50w829b

marsss

Member
Kolego, a czy masz możliwość sprawdzenia czy tv odtwarza dźwięk kodowany w DTS 5.1, oraz format video AVCHD ale 1080p przy 60 kl/s z usb. Martwi mnie brak odtwarzania napisów (txt, srt) oraz zamulony smart jak to określiłeś.

Podrzuć jakieś pliki testowe to sprawdzimy , bo moje zasoby są na razie zerowe , zacznę dopiero ogarniać jak skończę remont i skompletuje cały sprzęt .

Co do napisów to w srt nie chciało mi ich wyświetlić mimo że je widziało w systemie , może faktycznie trzeba było wybrać inny system kodowania ale ich jest za dużo w opcjach i sprawdzam tylko na CP1250
:(
 

buldoggg

Member
Bez reklam
Witam was serdecznie,kolega BULDOGGG potwierdza że napisy srt wszystkie czyta i nigdy nie było ani jednego problemu,jeżeli chodzi o txt to 8 na 10 napisów czyta...jeżeli chodzi o wyświetlanie napisów to nie da się zmienić wielkości wyświetlanej czcionki i są z półprzezroczystą otoczką koloru czarnego(model 815 czyli tak samo jak w modelu w829)

Fajna sprawa to taka że można podłączyć równocześnie 2 dyski usb i odczytuje je razem(tylko musimy wybrać do którego HDD-USB chcemy się udać) piszę o tym ponieważ gdzieś na forum wyczytałem że nie wszystkie marki tv tak mają-bardzo fajna sprawa.
 

mp_nafta

New member
Witam was serdecznie,kolega BULDOGGG potwierdza że napisy srt wszystkie czyta i nigdy nie było ani jednego problemu,jeżeli chodzi o txt to 8 na 10 napisów czyta...jeżeli chodzi o wyświetlanie napisów to nie da się zmienić wielkości wyświetlanej czcionki i są z półprzezroczystą otoczką koloru czarnego(model 815 czyli tak samo jak w modelu w829)

Fajna sprawa to taka że można podłączyć równocześnie 2 dyski usb i odczytuje je razem(tylko musimy wybrać do którego HDD-USB chcemy się udać) piszę o tym ponieważ gdzieś na forum wyczytałem że nie wszystkie marki tv tak mają-bardzo fajna sprawa.

sorry za przejęzyczenie :D
 

buldoggg

Member
Bez reklam
KIKI widocznie miałem mniej szczęścia niż ty,ale mimo wszystko telewizor bardzo dobrze sobie radzi z napisami,jak również z odtworzeniem filmów z usb.Jedno mnie zastanawia dlaczego nie da się zrobić tak że podczas włączenia ps4 telewizor nie włącza się automatycznie i przekierowuje obrazu na hdmi,sync nie działa ;)

mpnafta: Zdecydowany już jesteś na 829 ? i ile cali ?
 

PiotrJot

New member
Podrzuć jakieś pliki testowe to sprawdzimy , bo moje zasoby są na razie zerowe , zacznę dopiero ogarniać jak skończę remont i skompletuje cały sprzęt .

Co do napisów to w srt nie chciało mi ich wyświetlić mimo że je widziało w systemie , może faktycznie trzeba było wybrać inny system kodowania ale ich jest za dużo w opcjach i sprawdzam tylko na CP1250
:(

W moim 42" polskie znaki w srt wyświetlają się poprawnie przy wyborze kodowania UTF-8...

Sent from my Z10 using Tapatalk
 

mp_nafta

New member
KIKI widocznie miałem mniej szczęścia niż ty,ale mimo wszystko telewizor bardzo dobrze sobie radzi z napisami,jak również z odtworzeniem filmów z usb.Jedno mnie zastanawia dlaczego nie da się zrobić tak że podczas włączenia ps4 telewizor nie włącza się automatycznie i przekierowuje obrazu na hdmi,sync nie działa ;)

mpnafta: Zdecydowany już jesteś na 829 ? i ile cali ?

50kdl-829 póki co faworyt, jednak nadal się waham bo prawdopodobnie nie uzyskam z materiału na usb w tv dts 5.1 przez kabel optycznym na amplitunerze, a tego na razie nie mam zamiaru wymienić na nowszy.
Dodatkowo dużo uboższy smart oraz sposób mocowania sprawiają, że czekam na nowe samsungi. Ciekawi mnie co one potrafią.
Myślę o Samsung UE50H6400 ewentualnie UE48H6700
 
Ostatnia edycja:

mars666

New member
50kdl-829 póki co faworyt, jednak nadal się waham bo prawdopodobnie nie uzyskam z materiału na usb w tv dts 5.1 przez kabel optycznym na amplitunerze, a tego na razie nie mam zamiaru wymienić na nowszy.
Dodatkowo dużo uboższy smart oraz sposób mocowania sprawiają, że czekam na nowe samsungi. Ciekawi mnie co one potrafią.
Myślę o Samsung UE50H6400 ewentualnie UE48H6700
Jesteś pewien, że nie uzyskasz na ampli po kablu optycznym dźwięku w DTS 5.1? . Czy w ogóle jest jakakolwiek możliwość odbioru dźwięku w DTS 5.1 na wyjściu z tv? Interesuje mnie ten temat.
 

mervel

New member
wiele osób się nad tym zastanawia :D
bo Sony nie obsługuje DTS, ale czy to oznacza że nie przekaże do ampla 5.1 ? tego nie mozna być pewnym. napisałem w tej sprawie już do SONY i zobaczymy co odpisze.
no i kwestia że przez kabel OPTYCZNY nie otrzyma się DTS HD, a 'jedynie' DTS
 

mp_nafta

New member
Jesteś pewien, że nie uzyskasz na ampli po kablu optycznym dźwięku w DTS 5.1? . Czy w ogóle jest jakakolwiek możliwość odbioru dźwięku w DTS 5.1 na wyjściu z tv? Interesuje mnie ten temat.
Pewny nie jestem ale zakładam najgorszą mozliwość, poza tym taka odpowiedz otrzymałem w
dziale audio.:x
Tu masz link do dyskusji:
http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-podlaczyc-x-y-z/109390-dzwiek-dts-hd-z-usb-w-tv-2.html#post1035675

wiele osób się nad tym zastanawia :grin:
bo Sony nie obsługuje DTS, ale czy to oznacza że nie przekaże do ampla 5.1 ? tego nie mozna być pewnym. napisałem w tej sprawie już do SONY i zobaczymy co odpisze.
no i kwestia że przez kabel OPTYCZNY nie otrzyma się DTS HD, a 'jedynie' DTS

Do sony też napisałem, oto co mi odpisali:
"... telewizor obsługuje jedynie następujące kodeki: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse.
Firma sony nie gwarantuje, że dźwięk przestrzenny będzie poprawnie odtwarzany z pamięci usb"

Pochwal się co Tobie napisali.
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
"Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, Dolby Digital PCM"

tyle mi odpisali na moje pytanie o DTS...więc nadal nie wiadomo, czy TV przekaże dźwięk przestrzenny z nośnika zewnętrznego przez optyk /HDMI...
ehhh
 

mars666

New member
"Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, Dolby Digital PCM"

tyle mi odpisali na moje pytanie o DTS...więc nadal nie wiadomo, czy TV przekaże dźwięk przestrzenny z nośnika zewnętrznego przez optyk /HDMI...
ehhh
Chyba po prostu trzeba będzie wziąć ze sobą dysk, iść do sklepu i przetestować wszelakie formaty audio i video.
 

mervel

New member
chętnie posłucham jak ktoś dokona takiej wycieczi :D
poszedłbym sam, ale nigdy nie miałem do czynienia z dźwiękiem DTS więc średnio sam bym to sprawdził...ale liczyć na wiedzę pana w obsłudze to czysta loteria...
chyba, że podjadę do sony center i tam postaram się uzyskać wiedzę!
 

mars666

New member
chętnie posłucham jak ktoś dokona takiej wycieczi :D
poszedłbym sam, ale nigdy nie miałem do czynienia z dźwiękiem DTS więc średnio sam bym to sprawdził...ale liczyć na wiedzę pana w obsłudze to czysta loteria...
chyba, że podjadę do sony center i tam postaram się uzyskać wiedzę!
Hehe, byłem wczoraj w sony center:
"Po podpięciu dysku do w829 przez usb, dźwięk z pliku mkv DTS 5.1 został odtworzony ale w DTS stereo. Natomiast nie było fizycznie możliwości przesłania dźwięku do ampli przez optical bądź hdmi, więc w dalszym ciągu nie wiadomo czy jest taka szansa. Pan z sony powiedział tylko, że prawdopodobnie nawet gdyby udało się przekazać dźwięk po optycznym do ampli to będzie to dźwięk stereo a nie 5.1. Sprawdziłem również otwarzanie materiału AVCHD 1080p 50 kl/s - śmiga aż miło. Byłem zachwycony, gdyż do tej pory nie znalazłem tv który by to odtworzył. Jeśli chodzi o pliki tekstowe, to czytał *.srt. Z plikiem txt nie dawał rady. pozdrawiam
 

mars666

New member
Absolutnie nie mija się z celem podpięcie tv do ampli, bo DTS nie jest jedynym formatem audio. W829 obsługuje na pewno wszelakie Dolby Digital, a trzeba pamiętać, że większość dostępnego materiału video kodowane jest w DD 5.1. ;)
 

Dibua

New member
Wczoraj postawiłem 50w829 na szafce ;)
Świeżutki, czyściutki. Nie mam takiej wiedzy jak większość z was tutaj, ale jak na razie jestem zadowolony, ale też trochę zawiedziony. Spodziewałem się po współczesnym TV jakości piorunującej, a tu jest tylko bardzo dobrze.
Na BBC Knowledge HD na rogach ekranu zaciemnienia, na niektórych innych kanałach również. Inna sprawa, że telewizor jest praktycznie nie ruszony w zakresie ustawień, 30% określeń w ogóle nie rozumiem ;)
Na kompie zainstalowałem PS3 Media Server, TV od razu odnalazł serwer i wszystkie pliki widzi, ale ani razu nie udało mi się odczytać napisów ani w txt ani sub. Jeśli mógłbym prosić o jakieś wskazówki czy to odnośnie serwera czy ustawień TV będę bardzo wdzięczny. Zauważyłem, że film odtworzony po sieci z PC wygląda ładniej niż ten z Xboxa po SCART, więc chciałbym pozbyć się już tej muzealnej zabawki która służy mi dziś wyłącznie do filmów.
 

mervel

New member
Absolutnie nie mija się z celem podpięcie tv do ampli, bo DTS nie jest jedynym formatem audio. W829 obsługuje na pewno wszelakie Dolby Digital, a trzeba pamiętać, że większość dostępnego materiału video kodowane jest w DD 5.1. ;)

DD daje radę na pewno...ale skoro mam zamiar wyłożyć ponad 4k na TV to chciałbym żeby przesyłał dźwięk DTS do ampla, bo to inwestycja na parę lat a filmy chce się oglądać w najlepszej jakości i z najlepszym dźwiękiem

edit:
nie orientuje się w temacie BLuray odtwarzaczy, ale dostępne jakieś które nie mają blokady CINAVIA?
lub które da się obejść?
bo wtedy dokupię odtwarzacz i tyle ;]
 
Ostatnia edycja:

marsss

Member
Ciekawe czym się sugerujesz pisząc że DTS daję najlepszą jakość ?
:)
Większy przesył danych w foni wcale nie oznacza że jest w pełni wykorzystywany , więc pozostaje tylko odsłuch a ten tego faktu nie potwierdza .
:(
 
Do góry