Kdl-50w829b

mars666

New member
Jeśli chodzi o różnice w Motionflow to Kolega Baciarek w innym temacie podrzucił mi coś takiego:

"Co do XR wystarczy poszperać i znaleźć różnice miedzy Xr 400 Hz a Xr 800 Hz

community-stage.sony.co.uk/le...Immagine13.JPG

Z obrazka wynika, że przy XR 400 Hz więcej dostawia czarnych klatek niż interpolowanego obrazu. Różnic może być więcej bo czasy się zmieniają i sony lubi lecieć w kulki jak np. z tym, że XR 800 Hz w roku 2013 były matryce 200 Hz a w 2014 roku już w XR 800 Hz jest matryca tyko 100 Hz

Moim zdaniem maksymalne ustawienie motionflow sprawdza się w sporcie, czasami w jakiś innych materiałach. Generalnie można jechać na ustawieniu standardowy lub wyraźny. Ale czy te słabsze standardowe tryby różnią się między XR 400 a XR 800 to nie wiem na 100 % ale sądzę, że różnią się.
Więc do każdego z osobna jest pytanie, czy chce mieć zapas w motionflow i dopłacić 500-800 zł czy nie zwraca się na to uwagi i brać XR 400 Hz.

Nie można mówić, że nie ma różnic między tymi trybami bo są znaczne ale efekt końcowy nie zawsze przez wszystkich może być wyłapany. Ja ze swojego doświadczenia z W905 mogę powiedzieć, że po dłuższym czasie widzę różnice znaczne z innymi tv. Wcześniej ich zauważałem mniej (nie licząc XR 200 Hz) bo tu łeb mnie nawalał od oglądania tej sieczki na ekranie.
Znając jednak życie ograniczenia w tych trybach są tylko oprogramowane - sprzętowo pewnie jest to samo. "
 

Grendel

New member
No z pewnością nie jest to zadanie typu "przykręć i powieś". Sony, z sobie tylko znanych powodów, strzeliło sobie w kolano.
Czasem trudno jest nadążyć za pomysłami projektantów.
 

Damaranus

New member
Zapewne chodziło o link : CountrySelector - Sony

No ok ale to są materiały SONY, co druga osoba i tak Ci powie/napisze że to marektingowy bełkot. Sony, super - wierzę w to że obraz w SONY jest lepszy, bo wierzę tej firmie. Jednak realnie - jak wielką różnicę odczuję między H6400 a W805B lub nawet 829 mając jako kontrargument, że z Samsungiem dostaję sprawdzone 3D, sprawdzonego Smarta, nawet głupiego pilota Multi i jeszcze zapłacę za to 200 lub 700 zł mniej. Gdzie zastosowanych technologii mam praktycznie tyle samo, a do tego jeszcze sobie walnę klawiaturę na bluetooth z której nigdy nie skorzystam.
 

Grendel

New member
Jednak realnie - jak wielką różnicę odczuję między H6400 a W805B lub nawet 829 mając jako kontrargument, że z Samsungiem dostaję sprawdzone 3D, sprawdzonego Smarta, nawet głupiego pilota Multi i jeszcze zapłacę za to 200 lub 700 zł mniej. Gdzie zastosowanych technologii mam praktycznie tyle samo, a do tego jeszcze sobie walnę klawiaturę na bluetooth z której nigdy nie skorzystam.

Może dostaniesz bardziej dopracowany obraz 2D, czyli to, co najważniejsze w tv? A to jest warte tych kilkuset złotych, przynajmniej dla mnie.
 

Dibua

New member
Pytałem w innym wątku, ale nie widzę odpowiedzi, może tu ktoś pomoże. Może ktoś opisać wieszanie tego TV na ścianie? Co jest potrzebne żeby skorzystać z wieszaka VESA: adapter, tulejki dystansowe czy trzeba coś wyrzeźbić po swojemu? A może uchwyt SONY tylko współpracuje? Czy wieszanie 50W805 jest takie samo jak 50W829?
 

Grendel

New member
Wg mnie trzeba coś wyrzeźbić po swojemu używając dystansów. Ale najlepiej obejrzeć dokładnie w sklepie tył telewizora, żeby wiedzieć czego się spodziewać. Ja tak zrobiłem i już wiem jak powieszę swój telewizor .....jak tylko wejdzie do sprzedaży model 55".
 

darmax

New member
Dzwoniłem do SONY CENTER w Katowicach i powiedzieli mi że pod koniec kwietnia mają dostać jakieś odpowiednie przejsciówki w celu montażu na tradycyjnym wieszaku.Cena ok,150zł.Planuję także kupić model 829 w 50 calach.
 

mp_nafta

New member
W sprawie wieszaka naskrobalem pytanie do Sony, no i sie dowiedziałem ze firma jest tak przewidującą ze wymyśliła adapter dzięki któremu możesz dopasować wieszak w standardzie vesa. Ale jest tak tajny, ze aby go kupic musisz sie do nich zwrócić na infolinię po zakupie tv i za jedyne 120 go sobie zamówisz.

Znalazłem proste rozwiazanie w necie.



Od siebie dodam, ze wieszak raczej nie powinien sie opierać o plastik w dolnej części tv. Raczej należałoby zrobić jakiś dystans na dolnym mocowaniu. Wydedukowałem ze dół jest przykrecony w miejsce montażu stojaka.

Teraz ja mam pytanko do was, bo w Sony tez sie nie dowiedziałem ;(
Czy po podłączeniu kdl829 kablem optycznym z amplitunerem (stary amplituner) i odtwarzając przez usb w tv uzyskam dźwięk dts 5.1 na amplitunerze?
 
Ostatnia edycja:

Dibua

New member
Dzięki za odpowiedź, 120 zł nie jest tragedią jeśli chodzi o bezpieczne powieszenie 4 tysięcy złotych na ścianie.
Jutro jadę do Sony Centre obejrzeć dokładnie W829, jak mnie sprzedawca przekona albo jak nie znajdę na żywo W805 to sobie wezmę z salonu. Priorytetem jest dla mnie zakup na żywo.
 

mp_nafta

New member
To jak kupisz wieszak to pokaz jak to ustrojstwo wyglada. A może w Sony center bedą mieli takowy adapter? W każdym razie nie wydaje mi sie żeby temat wieszaka nie był do ogarnięcia we własnym zakresie.
A jak już będziesz to możesz dopytac o ten dts po optycznym, pisałem o tym ciut wyżej.
 

Grendel

New member
Hmm, widziałem w sklepie, jak były powieszone 50" modele. Do dolnych otworów bezpośrednio do krawędzi telewizora przykrecone były uchwyciki w kształcie odwróconego U i zahaczone o poziomą belkę. Do górnych otworów bezpośrednio dłuższe śruby, bez żadnych dystansów, mocowały drugą belkę poziomą. Chwyciłem za bok telewizora i ta "prowizorka" trzymała nad wyraz porządnie.
Nie wiem jak inni ale ja nie dam 120zł za adapter, który domowym sposobem mnie nic wyniesie. W skrajnej sytuacji może to kosztować przysłowiowe 20zł "na flaszkę" za dotoczenie 4 tulejek.
 
Ostatnia edycja:

mervel

New member
otóż to... też dostałem odpowiedź od Sony że istnieje magiczny adapter za 120 zł ;]
wg mnie szkoda kasy- bo już zainwestowałem 160zl w porzadny wieszak...zresztą ich mocowania+adapter+ ramię to trochę będzie TV odstawał od ściany...mija się z celem
 

mervel

New member
jak ten sony wygląda na tle TX-50AS600E Panasonica ?
dużo lepszy ?
martwi mnie to zawieszenie, że tak trzeba będzie się nagimnastykować...

a może PANASONIC TX-L47FT60E ??
totalny mętlik w bani już mam na co się zdecydować...;]
do tej pory miałem Panasa TX l42ET5E...
co doradzicie ?
 
Ostatnia edycja:

Dibua

New member
A jak już będziesz to możesz dopytac o ten dts po optycznym, pisałem o tym ciut wyżej.

Spytałem, ale uzyskałem wyłącznie odpowiedź, że jeśli materiał ma głos w 5.1 a amplituner potrafi go przyjąć to tak, będzie dźwięk 5.1. Z oczu wyczytałem jednak dopisek "tak mi się przynajmniej wydaje :)"

Model mi się podoba, na ścianie zawiśnie przy pomocy rzeczy które są na wyposażeniu, tj. podstawka postawiona na pionowo oraz takie jakby haki do przykręcenia do ściany. Problem w braku odgięcia na boki. Kąty widzenia są całkiem spoko jak dla mnie, więc chyba sobie daruję cały temat wieszaka.
Ale mam teraz zagwozdkę: chcę telewizor kupiony na żywca, nie chcę przy kurierze nic otwierać, nie chcę się bujać z ew. korespondencją. Nie mogę za bardzo kupić w ten sposób W805, za to W829 mam albo za 4199 zł w Sony Centre na 10-20 rat 0% albo za 4150 zł w sklepie koło mnie. Kasę mam więc chyba wybór jest oczywisty.... ;)
 

marsss

Member
Ja mogę dodać od siebie że obraz całkiem całkiem , ale jest mega duży problem z odtwarzaniem napisów , nie radzi sobie z .txt i .srt , pomaga jedynie przeróbka do .sub
Na szczęście niema z tym zbyt dużo roboty

Dodatkowo mam wrażenie że trochę " smart " w nim zamula , daleko mu do Samsunga pod tym względem .

Za miesiąc jak się wygrzeje i zajmie docelowe miejsce na ścianie skuszę się pewnie na porządną kalibrację i zobaczymy wtedy jaki będzie efekt , bo na razie mimo wszystko plazma Panasonica bardziej mi przypasowała .

Co do 3D to faktycznie zauważyć się da że rozdzielczość jest połowiczna , ale na prawdę to pierwsze 3D aktywne które nie męczy i niema problemów ze zmianą obrazu przy ruszaniu głową , może to faktycznie jakiś nowy patent Sony
;)

Zapomniałem dodać że kupiłem model 50w805B w dobrych pieniądzach , za 3699zł
:D
 

mars666

New member
Ja mogę dodać od siebie że obraz całkiem całkiem , ale jest mega duży problem z odtwarzaniem napisów , nie radzi sobie z .txt i .srt , pomaga jedynie przeróbka do .sub
Na szczęście niema z tym zbyt dużo roboty

Dodatkowo mam wrażenie że trochę " smart " w nim zamula , daleko mu do Samsunga pod tym względem .

Za miesiąc jak się wygrzeje i zajmie docelowe miejsce na ścianie skuszę się pewnie na porządną kalibrację i zobaczymy wtedy jaki będzie efekt , bo na razie mimo wszystko plazma Panasonica bardziej mi przypasowała .

Co do 3D to faktycznie zauważyć się da że rozdzielczość jest połowiczna , ale na prawdę to pierwsze 3D aktywne które nie męczy i niema problemów ze zmianą obrazu przy ruszaniu głową , może to faktycznie jakiś nowy patent Sony
;)

Zapomniałem dodać że kupiłem model 50w805B w dobrych pieniądzach , za 3699zł
:D
Kolego, a czy masz możliwość sprawdzenia czy tv odtwarza dźwięk kodowany w DTS 5.1, oraz format video AVCHD ale 1080p przy 60 kl/s z usb. Martwi mnie brak odtwarzania napisów (txt, srt) oraz zamulony smart jak to określiłeś.
 

mp_nafta

New member
Co do napisów, to wszyscy twierdza ze z srt nie ma najmniejszych problemów. Dopytaj tu na forum kolegę buldoga, on ma model kdl 815b, powie Ci to samo.
Może trzeba cos zmienić w ustawieniach tv?
Natomiast konkretnym minusem jest to, ze napisy są wyświetlane na czarnym tle i nie ma możliwości zmiany ich wielkości.

I przyłączam sie do prośby o sprawdzenie DTS 5.1 po optycznym jeżeli masz taka możliwość.
 
Ostatnia edycja:

mp_nafta

New member
Spytałem, ale uzyskałem wyłącznie odpowiedź, że jeśli materiał ma głos w 5.1 a amplituner potrafi go przyjąć to tak, będzie dźwięk 5.1. Z oczu wyczytałem jednak dopisek "tak mi się przynajmniej wydaje :)"

Model mi się podoba, na ścianie zawiśnie przy pomocy rzeczy które są na wyposażeniu, tj. podstawka postawiona na pionowo oraz takie jakby haki do przykręcenia do ściany. Problem w braku odgięcia na boki. Kąty widzenia są całkiem spoko jak dla mnie, więc chyba sobie daruję cały temat wieszaka.
Ale mam teraz zagwozdkę: chcę telewizor kupiony na żywca, nie chcę przy kurierze nic otwierać, nie chcę się bujać z ew. korespondencją. Nie mogę za bardzo kupić w ten sposób W805, za to W829 mam albo za 4199 zł w Sony Centre na 10-20 rat 0% albo za 4150 zł w sklepie koło mnie. Kasę mam więc chyba wybór jest oczywisty.... ;)

Dzięki kolego za pamięć !
 
Do góry