Kalibracja kina domowego - dyskusja.

Stereo full band - pełen zakres, duże.
Zresztą stereo to osobna sprawa i nijak ma się do KD w kontekście tego wątku.
Dokładnie tak muzuki słucham, jeśli o KD sie rozchodzi to hmmm...jakoś mi frontowe na SMALL się nie widzi....może muszę kalibracjie przeprowadzić raz jeszcze. Mic jest na wysokości uszu w zestawie statyw dali i można regulować wysokość. Tak się zastanawiam skoro fronty są pogłogowe kolumny to jaki jest sens robienia ich jako SMALL...a jeszcze jedno mam pytanie. Zawsze miałem 120hz suba a kolumny frontowe fullpass a reszte na 80hz. Przy zmianie kolumn frotowych na SMALL czy też ustawić na 80hz czy mniejszą wartość, mogę zejść nawet do 40hz.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Zakładka jest kino domowe wiec skupmy się na tym. Ustawienie jakie masz zrobić masz w poradniku. Kapusta mnie wyprzedził .. ;-) Wszelkie pytania, które teraz zadajesz były już zadawane i omawiane kilka razy wystarczy przeczytać ten wątek od początku... ;-) tak wiem jest kilka stron mi to zajęło parę godzin ale dałem radę. . ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bali,
Te linki w podwieszonym temacie zbierałem kupę czasu, a jak znasz ang. to masz tam wszystko, w tym wątku masz przełożone na "nasze" z dodatkowym objaśnieniem. Jest tu wszystko, zapewniam ;)
 
Super jeszcze raz THX :)
Od poniedziałku lektura i zapewnie od początku ustawienia i ciągle mi to moje atmos nie daje spokoju.
A tak z ciekawości bo przypadkiem trafiłem na film YT w 8K to że technologia 4K jest to wiem ale 8K?


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
A my się podniecamy tv z 3D 50" FullHD krzywy :) no ale tak na serio, teraz Tv w Pl można 4K HDR kupic 60" za ponad 10tyś, 8K za 4lata będą u nas za 40tyś MOŻE :) a i tak telewizja czy to naziemna czy cyfrowa emitować kanały w FullHD będzie.
Ok zeszłem z tematu...przepraszam za dygresje :)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Jest gdzieś jakiś wątek o przewodach bo raz widziałem i nie mogę go teraz znaleść...
Znalazłem taki atykuł i ciekawi mnie co wy na to
http://loudspeaker.pl/przewody-glosnikowe-fakty-mity/
Piszą tam iż nawet wystarczy przewód 2x1mm2, ale generalnie niby opcjonalnie to 2x2.5mm2, a ja jeszcze gdzieś wyczytałem że 2x4mm2 lub 6mm2 do frontów bo dorze bass przenoszą.
Artkuł mi troche namieszał i szukam tu jakiś odpowiedzi na temat przewodów. Generalnie potrzebuje około 50m i hmmm...szukam jakieś alternatywy do 400zł. Teraz mam stare jakieś firmy NO NAME 2x4mm2 ponoć Cu.
Znalazłem takie coś i rola 50m za około 400zł można kupić.
9e88970770c0f399b465c5489f330b52.jpg


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
A po co kupować jakieś wyrafinowane super kable, przecież wystarczy wytapetować pomieszczenie odsłuchowe banknotami stu dolarowymi i wszystko będzie krótki sprężysty bas, słodka średnica a o wysokich już nie napisze ...... :grin:
 
Szukam linków/ tematów o przewodach. Miałem gdzieś to tu i mi po prostu znikło i nie mogę nigdzie znaleść wątków.

50m przewodu potrzebuję a jakoś do bloku nie widzi mi się na stałe dawać przewodów za ponad tyś zł. Teraz mam jakieś takie chyba słabe, a te na focie to widzę fajne ekrany mają a chcę po ścianach puścić je i na bank 4szt będą obok siebie.Tam w linku było fajnie powiedziane, że 2x1mm2 wystarczy, bo i tak w samych głośnikach są kabelki od wtyków do zwrotnic i do głośników które nie są GRUBASY :)

Wiem, że nie w temacie piszę i proszę o pomoc ale jedyne co znalazłem to jeden wątek do hksów jakiś i nic po za tym.


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Ostro bo ostro kole w oczy :D

@BaliGdynia
w dziale stereo znajdziesz
Kurcze albo wirusa mam na komputerze albo cholera wie. Właśnie oto chodzi, że jeszcze 3-4 dni temu czytałem o przewodach i coś chciałem sprawdzić i temat mi uciekł. Szukałem w wyszukiwarce i tylko temat z hksami mi się przewinął.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry