Kalibracja kina domowego - dyskusja.

eedviking

Banned
Po kiepskiej , to nawet syknięcia nie ma, to oznaka dobrego trawienia. :mrgreen::D;)
Kiepska = wysoko przetworzona. :p;)

Dzisiaj pobudkę sąsiadom zrobiłem. :mrgreen:
Polecam do testów głośników KD. ;)

[youtube]xVK75rPW0i0[/youtube]
 

eedviking

Banned
Do testów. :D

[youtube]1GGw1cRg8i4[/youtube]

[youtube]UJ1MOWg15Ec[/youtube]

[youtube]PvnlpPWAcZc[/youtube]

[youtube]A1ib_lWdj-k[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Genialne, dosłownie genialne uderzenie masz w openerze (intro) Jerry Bruckhemier, poniżej link, ale jakość na YT żenująca.
Polecam oryginalnie z płytki.
Trwa zaledwie kilka sekund, ale to jest coś niesamowitego. Pracuje tam całość, z subem na czele. Poglądowo:
[youtube]7wI1bHXHsGQ[/youtube]

Natomiast pierwsze demko kilka postów wcześniej, to jedno w wielu z płytki Atmosa, owszem sub tam trzęsie pokojem, ale tam głównie robią robotę sufitowe.

Atakuj też Epicentrum, audio warte każdej złotówki.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Klip z dzungla z plyty demonstracyjnej Atmosa nie nadaje sie do ustawiania suba.
Nie wiem dlaczego mieszacie czlowiekowi w glowie.
Lobos.
Jak juz nacieszysz sie mixami typu Transformers 3 czy Mission Impossible 3, 4 i bedziesz chcial zobaczyc co moze Twoj sub, w sensie wytworzenie czystego cisnienie, bez lomotu i halasu, jak w Epicentrum, to polecam rzucic okiem na nowego Poltergeista. Jesli chcesz przekonac sie gdzie konczy sie granica mozliwosci suba, uzyj sinusoidy z generatora - znajdziesz na YT.
Wszystkim posiadaczom nisko schodzacych subow, polecam obserwowac suba w momencie podmuchu powietrza w tunelach podczas startu rakiety w Incredibles (ok 01:20 - 01.21)
Jest tam tam kilka sekund rejestrow w subsonicznym zakresie (od ok 5Hz wzwyz)
Czyja memebrama pompuje jak nalezy, reka do gory?!?
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Genialne, dosłownie genialne uderzenie masz w openerze (intro) Jerry Bruckhemier, poniżej link, ale jakość na YT żenująca.
Polecam oryginalnie z płytki.
Trwa zaledwie kilka sekund, ale to jest coś niesamowitego. Pracuje tam całość, z subem na czele. Poglądowo:
[youtube]7wI1bHXHsGQ[/youtube]

Natomiast pierwsze demko kilka postów wcześniej, to jedno w wielu z płytki Atmosa, owszem sub tam trzęsie pokojem, ale tam głównie robią robotę sufitowe.

Atakuj też Epicentrum, audio warte każdej złotówki.
Faktycznie króciutki filmik a mówisz, że taki dobry...?
Muszę dorwać dobrą jakość ;-) Domyślam się, że na tych demo Dolby Atmos sufitowe muszą robić swoje ;-)
Epicentrum muszę kupić. P.s. ma ktoś może sklep w którym jest promo na ten film? Na Ceneo ok. 8 dyszek.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie króciutki filmik a mówisz, że taki dobry...?
Muszę dorwać dobrą jakość ;-)

Drugi do kompletu. Właściwie to nawet lepszy ;) Zawsze mam problem z wyszukaniem.
Już kiedyś o nim pisaliśmy przy okazji jakiejś dyskusji.
Jak pamiętam, niesamowite uderzenie, a następnie przenosi dżwięk z przedniej ściany na tylną.
Gwarantuje ciarki, a te wszystkie odłamki są okraszone bardzo konkretnym łupnięciem z suba.

O wiele lepszy jak te wszystkie "testery" suba, te znajdziesz w Spotify/Tidal.
Jakiś czas temu testowałem, ale to nic specjalnego. Ot sub łupie bezsensownie i tyle.
Podobnie było kiedyś z "Bass I Love You", gimbaza na tym katuje swoje suby. Bezsens.
Te kilkusekundowe intra robią o wiele większe wrażenia. Odpuść sobie te wszystkie dedykowane "testery" suba, raczej szukaj ich w konkretnych filmach czy intrach.

Koniecznie w oryginale, YT to nie to:

[youtube]zX4jVVQAorY[/youtube]

Domyślam się, że na tych demo Dolby Atmos sufitowe muszą robić swoje ;-)
Epicentrum muszę kupić. P.s. ma ktoś może sklep w którym jest promo na ten film? Na Ceneo ok. 8 dyszek.

Płyta Atmosa jest ok, ale w ogólnym rozrachunku wolałbym do prezentacji powyższy filmik.
Natomiast Epicentrum, to jedna wielka zamieć, tam nie chodzi o suba, a o prace wszystkim kanałów.
Całkowicie inna para kaloszy jak Transi.
Obowiązkowo pozycja w kolekcji każdego posiadacza KD.
Na Alle masz za 65zł + przesyłka. Możesz też poczekać na używkę.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Wszystkim posiadaczom nisko schodzacych subow, polecam obserwowac suba w momencie podmuchu powietrza w tunelach podczas startu rakiety w Incredibles (ok 1:17)
Jest tam tam kilka sekund rejestrow w subsonicznym zakresie (od ok 5Hz wzwyz)
Czyja memebrama pompuje jak nalezy, reka do gory?!?

Dziś może sprawdzę. Najpóźniej jutro :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Jakim darmowym programem odtwarzać te pliki na komputerze? albo jak w inny sposób odtworzyć je na Ampli?
Ja pliki video na kompie odtwarzam przez VLC. Super programik i mieli wszystko jak trzeba ;-)
Kino to na pena czy dysk zewnętrzny i USB do blu podpinasz i jedziesz... ;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
Armanig,
Ściągnąłem obydwa Cavalcade i tego Bruckhemiera.
Kozackie! Krótkie filmiki, ale robią wrażenie :-D
Epicentrum kupię chyba jutro. Jadę do Empiku. Dam te 80zł. Raz się żyje ;-)
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Dziś może sprawdzę. Najpóźniej jutro :)
Czas to 01:20-01:21, ale ocenic moze byc nielatwo. Trzeba wylaczyc glosniki, bo jest spory lomot, w duzej czesci pasma. Chyba ze masz jakis patent, na odciecie Ja puszczam przez stara zwrotnice Paradigma X-30, ktora do moich codziennych zastosowan dziala idealnie, bo podlaczonego do niej drugiego suba, uzywam tylko do rejestrow ponizej 35Hz (glowny sub to 2x12"), ale aby rzeczowo ocenic te scene, przydalyby sie wynalazki pozwalajace odcinac suba nizej (np 20Hz). Tak czy siak w tym filmie jest sporo czystego basu.
Natomiast zabawa dla kazdego, jest nowy Poltergeist, o ktorym wspomnialem, Dla mnie wyglada na pretendenta do tytulu najmiodniej ubasowionego mixu 2015.
Widzialem jakies 2 tyg temu i nie pamietam kiedy ostatnio cos mnie tak wymasowalo (pulsacyjny/narastajacy)
Mix generalnie klimatyczny, ale zobaczymy jak sie prezentuje w lepszej jakosci, jak wydadza na BD.
 

olejx

New member
Ja pliki video na kompie odtwarzam przez VLC. Super programik i mieli wszystko jak trzeba ;-)
Kino to na pena czy dysk zewnętrzny i USB do blu podpinasz i jedziesz... ;-)

Dzięki, on czyta czyta dzwięk 7.1?
Bo mam jakiś power dvd preinstalowany na kompie i on mi otwiera tylko te filmy z 5.1, 7.1 czy atmos już nie chce
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Czas to 01:20-01:21, ale ocenic moze byc nielatwo. Trzeba wylaczyc glosniki, bo jest spory lomot, w duzej czesci pasma. Chyba ze masz jakis patent, na odciecie Ja puszczam przez stara zwrotnice Paradigma X-30, ktora do moich codziennych zastosowan dziala idealnie, bo podlaczonego do niej drugiego suba, uzywam tylko do rejestrow ponizej 35Hz (glowny sub to 2x12"), ale aby rzeczowo ocenic te scene, przydalyby sie wynalazki pozwalajace odcinac suba nizej (np 20Hz). Tak czy siak w tym filmie jest sporo czystego basu.

Sprawdziłem tą jedną scenę. Tak, to jest taki bass jak lubię, ale jeszcze nie ten topowy. Ten był bardziej w klimacie "BUUUUU" (oczywiście niski i czysty) z elementami chrobotania i skrobania, a ja jeszcze wyżej cenię taki bass jaki portale internetowe nazywają "OOOMPH". Niski. Który nawet niekoniecznie jest głośny ale czujesz jakby Ci wtlaczal powietrze do płuc. Albo naciskal na klatkę piersiową. Nie wiem czy dobrze to opisuję. W ostatnich dniach obejrzałem marny film, ale właśnie z takim miłym bassem: Into the woods :)
 
Do góry