Kalibracja - dyskusja o kalibracji.

BoDeX

New member
hojlo1 napisał:
....nie chcę zaśmiecać wątku o kalibracji.:)

Np (do poprzednika). w 2002-im roku nabyłem (okazyjnie) TV (CRT), który np. każdy sygnał (nawet z anteny) zamienia na progresywny (PAL/SECAM/NTSC...) i nie jest to Panasonic.:D (co świadczy o nikłej wiedzy....nawet teoretycznej...)

Taki "1wszy lepszy" namiar:http://www.beststuff.com/audiovideo/samsung-introduces-neo-design-dynaflat-hdtv-monitors.html

Nikłą wiedzą to jak dotąd jedynie Ty się popisujesz - nadepnąłeś mi na
odcisk , więc Ci nadepnę na stopę .

Pierwszym TV progressive był Panasonic - na rynku od świąt BN 2001

"Just recently Panasonic introduced one of the first TV sets to be able to receive progressive frames from the DVD player.Panasonic TX 32ph40d is able to receive progressive frames "

TEST z marca 2002 - http://www.testberichte.de/test/produkt_tests_panasonic_tx_32_ph_40_d_p19846.html

a Twój biedny Samsung dopiero w czerwcu sygnalizował, że zamierza
wprowadzić takie modele na rynek USA , później dopiero w Europie.


To niby małe sprostowanie dowodzi jak łatwo potrafisz głosić "prawdy absolutne" - ciekawe czy stać Cię na słowa : przepraszam, myliłem się ...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
BoDeX - teoretyku gawędziarzu ;).

Ty skaczesz po "teoriach" (nie zmieniając nic z sensu mojego pisania, gdyż napisałem że mam taki TV i tyle, a Ty dorabiasz "sci-fi", sam stawiasz teorie???, sam rozwiązujesz???, monolog???),

Moja odpowiedź:

Zapraszam do mnie - dostaniesz ten TV za darmo (stoi obecnie w piwnicy, ma drobną usterkę, email podany).
Uruchomisz (pomogę oczywiście) i pokalibrujesz (choć zbędne, moim zdaniem) - opiszesz na forum (tylko prawdę - a będę pilnował wątku).;)

Następnie zrobisz co chcesz - ewentualnie sprzedasz sobie i zarobisz (mam chyba jeszcze fakturę na ~5500zł).
Dołożę: komplet dokumentów, oryginalny karton, "service manual", pilot itp.

Pasuje? (chyba więcej nie trzeba = sprawdzisz sam i opiszesz).

Ile można "pisać z teoretykami" - brać i opisywać wreszcie z praktyki
(zapewniam że menu serwisowe zawiera z kilkaset pozycji - będzie zabawy także "w kalibrację" mnóstwo).:grin:


Ps - pomogę załadować (ponad 60kg) i pomogę w ewentualnych sprawach technicznych.

Pozdrawiam. :D


I jeszcze małe sprostowanie - datą zakupu (na fakturze) jest kwiecień 2003 (lepiej to nawet dla nowego posiadacza) .;)

Czekam (każdy termin mi pasuje).:)
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
Hojlo1 - mistrzuniu wielki ...

Odniosłem się powyżej do Twojego posta - wykazałem w nim, że się
mylisz, choć buńczucznie mniemasz się za wszystkowiedzącego,
obrażając przy tym interlokutora - nic więcej ....
Honorowy człowiek przyznał by rację i przeprosił ... ale nie Ty.

Twój telewizor CRT mnie nie interesuje, napraw i oddaj do Domu Dziecka.

Nigdy nie kalibrowałem CRT i nigdy bym się tego nie podjął . Powodów
jest wiele : sama budowa, niestabilność pracy, brak dokumentacji i wiedzy
dla indywidualnych rozwiązań menu servisowego. Zapewne dlatego nikt
nie ma ochoty eksperymentować z Twoim archaicznym TV.

Sprzęt konsumencki tamtych lat mocno odbiegał od produktów broadcast,
które wszelkiego rodzaju ustawienia i kalibracje miały wpisane w wymogi.

JESTEŚMY TU i TERAZ ...

Piszesz bardzo chaotycznie - ani ładu, ani składu - nie wiem do czego
zmierzasz ! Postaw TEZE i ją udowodnij, bo jak do tej pory , to tylko
bicie piany .

KALIBRACJA to dla ciebie temat nie wart zainteresowania ? OK - po temacie.
Przekonaj więc producentów zajmujących się profesjonalnie obrazem,aby
wymienili swoje, kupione za ciężkie pieniądze, monitory na sklepowe
Samsungi czy też inne LG .

Może jeszcze nie rozumiesz czym jest KALIBRACJA ? Poczytaj od nowa.
Jesteś przeciwnikiem, wolisz ustawienia firmowe ? Proszę bardzo - miej.

Ale jest jedno ALE - nie siej zamętu w głowach ludzi, którzy chcieliby
uzyskać maksymalnie neutralny efekt na swoim urządzeniu . Poczytaj !
http://kalibracja-isf.com/ , http://kalibracja-isf.com/?idea-kalibracji,6

Masz pytania, wnioski, swoje spostrzeżenia ? Napisz , najlepiej w
podpunktach, czytelnie , bo ciągle nie wiem co chcesz udowadniać.


BTW- jak masz blisko, to podjedź i zobacz na własne oczy :
http://www.cinematic.pl/doc/LX5090_po_kalibracji_ISF_promocja.html
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...czytania ze zrozumieniem tekstu uczą już (teraz) w szkole podstawowej.

Nie mój kłopot

Rozpisywał się teoretyk na temat: CRT, którego nie widział i na temat kalibracji (linki, których sam nie czytał/zrozumiał, bo nawet na stronce, którą podał firma wyraźnie określa co kalibruje...).


Zaproponowałem praktykę i co ??????:D

Gawędź dalej (oferta aktualna).



Ps - i jeszcze jedno "teoretyku", akuratnie tak się składa że także "cinematic" odmówił w sumie usługi, ze wzgłedu na gwarancie i NIE TYLKO (mam jeszcze emaila), ale....co to "teoretyka gawędziarza obchodzi" .:D
 
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
hojlo1 napisał:
...czytania ze zrozumieniem tekstu uczą już (teraz) w szkole podstawowej.

Wróć więc do szkoły, za Twoich czasów tego nie było i dalej bełkoczesz ....

Z czym masz problem ?

Twojego TV nikt nie chce kalibrować z powodów które opisałem powyżej.
CINEMATIC ma w nosie sprzęt który jest warty mniej niż sama usługa.

Na temat CRT nie napisałem nic poza tym, który TV "p" był pierwszy na
rynku - wskazałem na Panasa, a Ty "wszystkowiedzący" twierdziłeś, że
Samsung - zarzucając mi niewiedzę. Udowodniłem Ci , że nie masz racji.
Do tej pory nie przeczytałem sprostowania ....

Praktykę możesz proponować dalej - zmień tylko obiekt praktyki, bo
do tego trupa nikt nie ma ochoty podchodzić z wiadomych względów.


Napij się MELISY i napisz czytelnie o co Ci "oszołomie" chodzi ... :)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
BoDeX napisał:
......
Na temat CRT nie napisałem nic poza tym, który TV "p" był pierwszy na
rynku - wskazałem na Panasa, a Ty "wszystkowiedzący" twierdziłeś, że
Samsung - zarzucając mi niewiedzę. Udowodniłem Ci , że nie masz racji.
Do tej pory nie przeczytałem sprostowania ....:)


....no musze jednak wrócić do zrozumienia tekstu.

Znajdź mi ten fragment, że opisuję to co mi zarzucasz (ze coś Samsung 1wszy zrobił i tak napisałem - czego tak kurczowo się trzymasz).

Jak znajdziesz:

- oczywiście przeproszę :(
- jak nie znajdziesz, co uczynisz?:D



Ps - oferta aktualna
 

BoDeX

New member
hojlo1 napisał:
....no musze jednak wrócić do zrozumienia tekstu.

Znajdź mi ten fragment, że opisuję to co mi zarzucasz (ze coś Samsung 1wszy zrobił i tak napisałem - czego tak kurczowo się trzymasz).

Jak znajdziesz:

- oczywiście przeproszę :(
- jak nie znajdziesz, co uczynisz?:D


Kolejny dowód na to, że nie wiesz co czytasz ... a także co piszesz .

Post nr. 125 tej dyskusji - ale to tylko mało ważny epizod.

W dalszym ciągu nie wiem O CO CI CHODZI w tym temacie :
jesteś ZA , jesteś PRZECIW, czy tylko BIJESZ PIANĘ ???
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
BoDeX...przytocz WRESZCIE fragment, na którego podstawie zarzucasz mi coś o samsungu, jako twórcy progresywnego, że to napisałem - ja nie widzę... i przeprosiny gotowe..., ciekawe jak i Ty nie dojrzysz???)!!!!!
(post 125 dotyczy tylko tego że kupiłem sobie samsunga z progresywnym, a nie Panasonica)
.


Pytasz po co wszedłem, ano byłem ciekawy o co chodzi W PRAKTYCE (bo może coś się zmieniło od moich czasów), jak został zaatakowany user(y) na str.7 za uczciwe pisanie.
Dla mnie to było logiczne i okazuje się że nadal jest , bo "kalibracja" jest mistyczna tylko u pewnej grupy piszących (inni podchodzą rozsądnie).
Ot i tyle.

Teraz właśnie co do logiki (nieistniejące wątki itp.) - to raczej nie odpuszczę, bo na teoretyczne to:
Twojego TV nikt nie chce kalibrować z powodów które opisałem powyżej.
CINEMATIC ma w nosie sprzęt który jest warty mniej niż sama usługa.
- mam przecież odpowiedź z firmy (podpisaną imieniem i nazwiskiem) i jest diametralnie różna.
Może piszący "ten cytat" wie lepiej, więc pytanie:
- można dostać (np , na PW) dane piszącego ten cytat, celem przesłania/tlf do "cinematic" (może pracownik/znajomy)?
- jak nie to trudno, prześlę zapytanie do firmy i tak , bo dość śmiesznie to wygląda z odpowiedzą konkretnego Pana na konkretny temat.

itp. itd...

Ps - bogdan_bronowice - pisałem na PW (odpisałeś).
Jak Ci b. zależy to napisz ponownie na PW i podam nr. tlf. właściciela (najwyżej się obrazi).

Pozdrawiam.;)
 

darek64

New member
Kalibracja projektora

Moje pytanie dotyczy kalibracji kolorów uzyskiwanych z projektora EPSON EMP-TW700. Kolory są jakby mało nasycone, mało żywe, np. twarze są zwykle ziemiste, a brązy są prawie nieczytelne (szaro-bure). Obok stoi TV, na którym barwy są pięknie nasycone, twarze wyglądają jak twarze ludzi żywych, a nie nieboszczyków. Moje pytanie: czy da się to poprawić z poziomu użytkownika i jak to zrobić? Manipulowanie RGB czy gamma nie dało dotychczas żadnych zauważalnych efektów. Zaobserwowane przeze mnie zmiany są takie, jakbym potrzebował regulacji w zakresie 0-100, a zaimplementowane w sprzęcie „suwaki” pozwalają mi na regulację w zakresie 95-100. Tyle analogii.
Na tym i innych forach często wspomina się o płytach służących do kalibracji, ale nie wiem, czy w tym przypadku takowa jest niezbędna? Prawdę mówiąc, nie wiem jak ją wykorzystać. Może jest gdzieś jakaś instrukcja? Byłbym wdzięczny za namiary…
Czy ktoś pomoże?
Z góry dzięki za wypowiedzi.
 

BoDeX

New member
hojlo1 napisał:
BoDeX...przytocz WRESZCIE fragment, na którego podstawie zarzucasz mi coś o samsungu, jako twórcy progresywnego, że to napisałem - ja nie widzę... i przeprosiny gotowe..., ciekawe jak i Ty nie dojrzysz???)!!!!!


Trochę jesteś męczący, ale jak widać wszystko musisz mieć na srebrnej
tacy - wprost pod nos, inaczej nie załapiesz ....


1. Zadałem Ci pytanie o to, co chcesz kalibrować i zasugerowałem, że
pewno jakiś stary CRT z którym nikt nie będzie miał ochoty walczyć .

2. Odpowiedziałeś, że TAK , że masz " sprzęt z tzw. "górnej półki" (np. CRT z progresywnym skanowaniem i 1080i, gdzie jeszcze w kraju nie istniało forum o HDTV). " :)

3. Górna półka i to 1080i już wzbudzało uśmiech, ale odpisałem Ci, że
pierwszym TV "p" był PANASONIC TX32ph40d

4. Wyśmiałeś mnie i zarzuciłeś brak wiedzy - " nie jest to Panasonic.:grin: (co świadczy o nikłej wiedzy....nawet teoretycznej...)

5. Udowodniłem Ci, że jednak był to Panasonic, a Twój model pojawił się
w zapowiedziach ponad pół roku po nim .


Czy czegoś jeszcze nie rozumiesz ? Nikłą wiedzą, jak widać, to Ty
dysponujesz, ale osądy potrafisz wydawać szybko .... EOT



W dalszy ciągu nie wiem o co Ci chodzi w tym wątku ... pisz wolniej. :)
 

darek64

New member
Dzięki, ale znam te strony podane w linkach i nic z nich (przynajmniej dla mnie) nie wynika. Myślę, że są to tylko wyrywkowe informacje, które nie pokazują co w jaki sposób regulować. W zasadzie tylko pokazują kilka wykresów, którymi przecież ja nie dysponuję...
Chodzi mi głównie o to, czy mogę dokonac regulacji "na oko", tj. wg mojego upodobania z poziomu użytkownika i czym mam "pokręcić", żeby to uzyskać???
 

hojlo1

New member
Bez reklam
BoDeX - cytatu nadal brak (ile można prosić)
Wiesz co to cytat? - to wklej a nie pisz bzdur.




Napisz jeszcze na koniec:
- skąd znasz treść listu z cinematic (do mnie z biuro@cinematic.pl)
- jeżeli faktycznie znasz (nie ma trybu przypuszczającego w Twoim poście o cinematic), to dlaczego podajesz publicznie nieprawdę (jest praktycznie odwrotnie w liście).

Miej odwagę i odpowiedz - zacząłeś się wypowiadać za firmę i mam zamiar dociec dlaczego.
Cytat (z Twojego):
CINEMATIC ma w nosie sprzęt który jest warty mniej niż sama usługa.
...sugeruje konkretne postępowanie firmy (ja bym się bał bez sprawdzenia takie coś o firmie napisać, jak nie ma pokrycia !!!!!?????).

- skąd masz te wiadomości dotyczące bezpośrednio "cinematic" ?
(jak przekazują treści listów - będzie problem, nie tylko dla nich, bo i list "przekręcony")

Przecież to wątek o kalibracji na publicznym forum i chyba nie konfabulujesz na temat jednej z krajowych firm?

Pozdrawiam. ;)


Ps - darek64 przeczytaj początki tego wątki i zacznij (chyba najtaniej) od płytki DVE .
 
Ostatnia edycja:

darek64

New member
Pierwsza trudność: mogę sobie jeszcze dziś zassać DVE, żeby zrobić próby, ale ma to ponad 6,5 GB, czego na zwykłej nagrywarce DVD nie wypalę. Jest jakaś wersja na DVD? Najlepiej po polsku :)
 

hojlo1

New member
Bez reklam
darek64 - musi być oryginał, bo sama płytka to nie wszystko.

Koszt chyba ze 100żł (jak się nic nie zmieniło) i można łatwo sprzedać (z małą stratą).;)


Ps - opisywano i na tym forum np. oprogramowanie "Pixel Protektor" ,"Burush" (poprawić , jak nazwy przekręcam) - jest darmowe, ale uboższe.
 
Ostatnia edycja:

darek64

New member
...ale co z nią (DVE) zrobić? czy jest dokładnie wyjaśnione (po polsku, nie mam zamiaru wnikać w niuanse ze specjalistycznymi słownikami) krok po kroku dla laika?
poza tym ciągle nie uzyskałem odpowiedzi, czy mogę skalibrować to co potrzebuję (patrz posty wyżej) z menu użytkownika, czy tylko serwisowego?
 

z3

Member
@ Bodexnie ma co a już myślałem, że hojlo poważnie pisze, że jest zainteresowany i nawet dzwoniłem do jednej z firm, ale widze, że dam sobie siana i myśle, że nie ma co w ogóle najego posty odpisywać tak samo jak on mnie olewa to ja będę jego, ponieważ co za sens dyskusji, skoro koleś nie odpowiada na moje pytania a chce, żeby być poważnym i odpowiadać na jego. Poza tym jego jedyni właściwi na świecie specjaliści są nieomylni i ich zdanie jest absolutne.

@darek obawiam się, iż masz raczej źle ustawiony TV, napisz jaki TV i jakie masz ustawienia na PW.
 
Ostatnia edycja:

darek64

New member
TV ma wspaniałe kolory, DVD również, z komputera też jest OK, tylko z projektora jakieś takie ziemiste, zszarzałe...
 

hojlo1

New member
Bez reklam
....co do projektora, ja nie jestem w stanie pomóc (ale zapewne znajdzie się ktoś, co wątek czyta i zna się lepiej).


Co do DVE
Nie wiem jak dystrybucja krajową (miałem angielską, kompletną z filtrami i książeczką), czy ma opis po polsku.

Jednak materiał (prostą angielszczyzną) jest tak podany, że nie powinien sprawić kłopotu w domowej zabawie (na DVD jest kompletne ustawienie kina domowego, nawet z testem dźwięku, a obraz ma mnóstw plansz i przewodników).


Ps - (do innych) na wszystkie PW odpowiedziałem, kto chciał kontaktu, otrzymał itp.
 
Do góry