JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

LeonS.Kennedy

New member
32P80BU a Aster

Witam, mam od niedawna JVC 32P80BU. Mam do niego podłączony zarówno dekoder Aster jak i bezpośrednio kabel antenowy z sygnałem Aster. Obraz z kabla jest bez zarzutu. dźwięk również, natomiast przy odbieraniu przez dekoder w ogóle nie ma dźwięku stereo Nicam, a także słychać przebicia z sygnału bezpośrednio z kabla oraz lekki szum. Może wie ktoś jak temu zaradzić ?
 

yulo99

New member
32P80 - rozgrzewanie

witam,
od paru dni posiadam tv jvc 32P80. czy jest to normalne ze po wlaczeniu tv przez ok 5-10 min obraz co jakis czas 'mruga' ? lub pojawiaja sie pionowe pasy (na sekunde)? czestotliwosc tych objawow z czasem sie zmniejsza i po rozgrzaniu (ok 10 min) zanika.
czy jest to cos normalengo czy tez zapowiada przyszle problemy z tv?

pozdrawiam
yulo
 

siwy25

New member
yulo99 -tv powinen grać ,,normalnie''po kilku sekundach, radziłbym(jak kol.tipen) skontaktować się z technikami JVC Polska tel.022 666 1111 napewno udzielą fachowej rady,po co czekać i martwić się na zapas.
Sprawdz jeszcze wszystkie podłączenia,kable.
Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC P80 - współpraca z grami

Na życzenie podczepiamy nowe ujęcia testowe ze współpracy gier z modelem JVC 37 P80 .
p1050622sr1.jpg


Wrażenia już zapomiane - bo testy z przed kilku miesiący - ożyły na nowo.
p1050624pl1.jpg


Chwila nieuwagi i nasz udział był mocno zagrożony w wyścigu.
p1050635ft8.jpg


Ale nie chodzi o niesamowite ewolucje ,lecz o jakość i reakcję współpracy LCD z Grami / tym razem chodzi o Xboxa/
p1050637xp5.jpg


Czas na określenie wrażeń.
Brak smużenia , znakomita kolorystyka i niesamowita płynność.
p1050640kz9.jpg


Szczęśliwe zakończenie jazdy .Jakość rzeczywista jest -mimo odległości od ekranu - bardzo czysta.
p1050643nb4.jpg


Widać pełne wyraźne nasycenie kolorów.
p1050653cr7.jpg


p1050669lq4.jpg


Telewizor znakomicie rysuje obraz nawet przy szybkich , bardzo szybkich ujęciach. Faktycznie bardziej zajmujemy się grą niż analizą możliwości ekranu.
p1050684kw9.jpg


p1050706au1.jpg


Przy okazji sprawdziliśmy jakość sygnałów SD i jesteśmy jeszcze bardziej oczarowani jakością niż poprzednio. Zresztą proszę popatrzyć na wiadomości przed meczem z Porto Rico w siatkówkę.
p1050724tm4.jpg


Widać wyraźnie ze nawet z odległości jednego metra czystość godna mistrza klasy cenowej. Informacje o awansie Radwańskiej do kolejnej rundy Roland Garros w Paryżu ucieszyły nas jeszcze bardziej
p1050726ka0.jpg

p1050734xc8.jpg


Dla przypomienia w dużych zdjęciach - szczegóły i czerń na LCD JVC.
p1050749yb9.jpg


Naprawdę jest czym się zachwycać. I obrys nie jest rozmazany i większa czystość na styku różnych elementów.
p1050755io3.jpg


Znów duże wrażenie zrobiła na nas paleta szarości .
p1050759ys0.jpg

p1050760tz6.jpg


Kolorystyka w HD i ilość szczegółów prawie obala mity o rozdzielczości. Bo jakość faktycznie do pozazdroszczenia przez konkurencję. Te rośliny zdają się poruszać na zdjęciach.
p1050813qe1.jpg

p1050817ck6.jpg


i na zakończenie wracamy jeszcze do sygnałów SD
p1050830rl7.jpg


film Kill Bill 2 - Polsat
p1050836pt1.jpg

p1050835zv4.jpg


Jeszcze nasze stałe elementy sprawdzianu jakości ekranu
p1050775rr2.jpg


p1050784tu7.jpg


Na zakończenie widoki nadchodzącego lata , ciszy relaksu i spokoju :D
p1050772ye4.jpg

p1050773wn8.jpg

p1050788ak4.jpg


Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg


Uzupełnimy też punktację.
Sumując cały wątek .

Najwyższa ocena 10 Pkt - ocena idealna.

Dla tego modelu JVC 32 P80 :
Ocena I - w klasie cenowej do 3200 zł 9,5 punkty
Ocena w klasie ogólnej - 8,0 punktów


Dla tego modelu JVC 37 P80 :
Ocena I - w klasie cenowej do 4200 zł - 9,5 punkty
Ocena w klasie ogólnej - 8,0 punktów
 

Carbon_

New member
Bez reklam
JVC 32 P80:
Ocena w klasie ogólnej - 8,0 punktów

Panasonic TX-37LZD85 (podejrzewam, że 32" to jest to samo):
Ocena w klasie ogólnej - 8,9 punktów

Skąd wzięła się aż taka różnica w ocenach tych dwóch LCD? Pytam, bo chcę kupić jeden z tych dwóch TV w rozmiarze 32".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
na ocenę ogólną wpływa technologia i cena produktu.
JVC jest oceniony bardzo wysoko w klasie cenowej .
Nie jest full hd - a technologia jest uwzględniona w wartości.
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Dzisiaj pobawiłem się troszkę dłużej modelem 32 calowy. Rzeczywiście płynność w SD jest zadziwiająca. W HD również jest bardzo dobrze. Zarówno podczas przesuwających się bardzo szybo obrazów, jak i bardzo wolno. Na demie Samsunga, z odległości 1 metra, przy przesuwającej się bardzo bardzo wolno kamerze raz zauważyłem efekt judderingu. Był to naprawdę trudny do wyświetlenia obraz i fakt, że wtedy obraz lekko zaklatkował. Poza tą jedną akcją, albo z większej odległości obraz był płynny. Jestem bardzo wyczulony na juddering, a efekty bardzo mnie zadowoliły. Tak więc nie zgadzam się z czyjąś tezą w tym wątku jakoby P80 miał słabą płynność.
 

alef

New member
Dvi -> Hdmi

panowie...czy komus udalo sie zmusic 32P80 do wspolpracy z PC w rozdzielczosci natywnej? bo ja jakos nie potrafie :confused: ustawia mi sie automatycznie w 1080i i ofkors "obraz jest wiekszy od telewizora" (w panelu nvidii 1920*1080) i nawet jak ustawie zeby byl glownym wyswietlaczem to przy probie zmiany na natywna wyswietla dosc mocno znieksztalcony obraz ktory nie miesci sie na TV

przy polaczeniu d-sub'em komus sie udalo ustawic natywna jakims programem...przy DVI->HDMI tez da rade?
 

mosca

New member
Nie da rady - po HDMI obraz wyświetlany jest z overscanem i nic na to nie poradzisz. Tylko D-Sub z Powerstripem - tylko tak uzyskasz 1366x768.
 

ortax360

New member
Witam

Ale nowina przeciez od dawna wiadomo ,ze Kiki ma sklep i co z tego :D . Miał pomysł na Forum ,sklep i nalezą mu sie brawa . Polacy ( przepraszam nie wszyscy) sa jednak złosliwi i jak widzą ze komus sie cos uda to najlepiej zmieszc go z błotem itd .

A z tego co widzę to poleca dobre lcd nie badziewie .

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

MJot

Member
Ale się ruti77 sprężył. Poproszę zatem coś więcej na temat ustawionych prezentacji.

A w temacie wybierania się do sklepów, aby ujrzeć na własne oczy, to przypominam wielokrotnie poruszany temat jakości dostępnych sygnałów i możliwości poszukania optymalnych parametrów obrazu.

Nie znam Kikiego ani Ar2, nie jestem sprzedawcą. Kiedyś z ciekawości połaziłem po sklepach, żeby sprawdzić, czy to co polecają, rzeczywiście działa tak, jak opisują. Niestety ruti77 - w zdecydowanej większości przypadków nie mylili się.

I ostatnia uwaga, zauważyłem, że w sklepach RTV w Bielsku jest coraz więcej modeli chwalonych na tym (i konkurencyjnym) forum. Zadaj sobie ruti77 pytanie, dlaczego tak się dzieje?

A Twój post traktuję jak wypowiedź humanisty (z całym szacunkiem dla Humanistów) na temat inżynierski. Coś jak w naszym rządzie.

Odpowiedziałem właśnie na post, który zniknął. Proszę o jego przywrócenie, niech zadowoleni z wyboru po radach Kikiego sami obronią temat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
został usunięty bo to spam - w kilkunastu wątkach i nie na temat wątku.
Informacja jest i wyjaśnienia również w innym wątku / sorry za off top/ i nie wiem czy też mój wpis nie zostanie usunięty. To jest użytkownik który został usuniety za spamowanie . Ale życzę mu dużo zdrowia i radości na codzień.
 

MJot

Member
proponuje zatem usunąć 4 ostatnie wpisy (włącznie z tym),
bo nie na temat
nie zgłaszam tego oficjalnie, to tylko mała prośba
 

siwy25

New member
SNAJPERSTWO napisał:
Witam post pisze z uwagi na to ,że długo sie zastanawiałem nad telewizorem wybór padł na model jvcp80 i naprawde nieżałuje swojej decyzji naprawde jeżeli szukasz dobrego telewizora to moge z czystym sumineim polecić ten model.:eek:k:
Test zrobiony przez forum niekłamie http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360.[/quote
Z tego co się oriętuję dobre SNAJPERSTWO nigdy nie pudłuje;),w pełni potwierdzam strzał kolegi w ,,dziesiątkę'' bo też P 80 użytkuje i wyboru absolutnie nie żałuję,równierz polecam:eek:k:
 
Do góry