JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

LeonS.Kennedy

New member
JVC 32P80 a PS3

Witam,

Mam pytanie odnośnie współpracy JVC 32P80 z PS3. Pod wpływem wielu pozytywnych opinii jestem praktycznie zdecydowany kupić ten model, jednak zaniepokoił mnie post jednego z forumowiczów, który napisał, że jego P80 często gubi sygnał z HDMI.
Ponadto interesuje mnie jakość wyświetlania obrazu z PS3 - czy smużenie jest intensywne ? czy nie ucina obrazu ?
I jeszcze jedno pytanie - czy konfiguracja TV sprawia wiele problemów ?

Dzięki za ew. odpowiedź,

Pozdrawiam
 

Rudeford

New member
>>> LeonS.Kennedy
Miałem niedawno pożyczoną PS3 i grając TV nie zgubił ani razu sygnału po HDMI. Obraz na X360 nie jest obcięty, ale tylko po VGA, po komponencie i prawdopodobnie HDMI obcina około 4cm na długości i 2-3cm na wysokości obrazu. Gdybym nie kupił kabla VGA to nigdy bym nie zwrócił uwagi na overscan, bo faktycznie nie jest to jakaś wada, zresztą większość LCD tak ma. Obraz z PS3 był bardzo dobry i tyle choć pewnie lekko obcięty, ale bez bezpośredniego porównania różnica jest niezauważalna. JVC smuży w szybkich ciemnych scenach (np. Bioshock) tak jak większość „dobrych” LCD. Testowałem niedawno w MM Sony X3500 i zaciągał tak samo czarnym, choć to już inna półka cenowa i klasa telewizora.
Do gier i w rozmiarze 32” sprawdź jeszcze Panasonica LX70. Praktycznie ZERO smużenia. Chyba największą i jedyną wadą Panasa w porównaniu do P80 jest słaba czerń(granatowa).
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Rudeford

New member
Obcina na 37” ale sprawdzone mam tylko na X360 po komponencie. Nie wiem jak po HDMI (X360 i PS3) dlatego napisałem, że prawdopodobnie/pewnie. Jednak w magazynie AudioVideo w recenzji tego modelu jest napisane, że obcina po HDMI/komponent, więc coś w tym musi być. Reters a sprawdzałeś po tym standardowym kabelku(ala euro) z zestawu czy obraz nie jest ciut szerszy?
 
Ostatnia edycja:

LeonS.Kennedy

New member
Dzięki za odpowiedzi. Przyblizaja mnie one do zakupu TV z serii P80


reters - dzięki za zainteresowanie. Jak tylko będę miał jakieś pytania to się zgłoszę na GG : )
 
Ostatnia edycja:

reters

New member
Rudeford podlaczylem na chwilke zyklym kabelkiem lecz dokladnie juz nie wiem czy obraz byl ciut szerszy.Poprostu podlaczylem i zaraz przelaczylem na hdmi:)
LeonS.Kennedy jak cos to pisz:)
 

Colan

New member
Witam!
No i ja po miesiącach poszukiwań zakupiłem jvc 37p80. Wachałem się mocno pomiędzy nim a Sharpem RD2E no ale skoro Sharp niedostępny to padło na JVC. Kupiłem w sklepiku forumowym i muszę pochwalić, że wszystko poszło gładko i sprawnie. Co do opinii na gorąco po kilku godzinach testowania to:

1. Potwierdzam, iż nie zanotowałem żadnego smużeniia obrazu (oglądałem boks, piłkę nożną) - 0 problemów. +
2. Skalowanie jak najbardziej ok - do obrazu można się szybko przyzwyczaić a jak nie pasuje to praktycznie wszystkie praktyczne mody skalowania są dostępne. +
3. TV jako mebel wygląda lepiej niż na zdjęciach :) a jego obrotowa podstawka przydaje się i ładnie chodzi. +
4. Minusem jak dla mnie jest menu, które bardzo wolno chodzi i nie jest w sumie zbyt ergonomiczne. -
5. Obraz SD z kablówki jest generalni OK, ale nie zauważyłem jakiś niesamowitych różnic w jakości obrazu np. ze wspomnianym Sharpem i innymi oglądanymi TV. mały +
6. Stosunkowo słabe konty. Wystarczy wstać i już obraz się wyraźnie zmienia. Oczywiście wciąż jest do oglądnięcia ale różnice się obserwuje. mały -
7. Dzwięk jest zupełnie normalny, ani lepszy ani gorszy od mojego starego TV CRT :). mały +
8. Po wyłączeniu słyszę pisk na standby'ju. Wkurzające ale może się przyzwyczaję :).

Generalnie TV na plus. Będę jeszce testował ze sprzętem HD i kompem więc napisze jakieś spostrzeżenia wkrótce.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

Colan

New member
Domyślnie Witam! No i ja po miesiącach poszukiwań zakupiłem jvc 37p80. Wachałem się mocno pomiędzy nim a Sharpem RD2E no ale skoro Sharp niedostępny to padło na JVC. Kupiłem w sklepiku forumowym i muszę pochwalić, że wszystko poszło gładko i sprawnie. Co do opinii na gorąco po kilku godzinach testowania to:
1. Potwierdzam, iż nie zanotowałem żadnego smużeniia obrazu (oglądałem boks, piłkę nożną) - 0 problemów. +
2. Skalowanie jak najbardziej ok - do obrazu można się szybko przyzwyczaić a jak nie pasuje to praktycznie wszystkie praktyczne mody skalowania są dostępne. +
3. TV jako mebel wygląda lepiej niż na zdjęciach a jego obrotowa podstawka przydaje się i ładnie chodzi. + 4. Minusem jak dla mnie jest menu, które bardzo wolno chodzi i nie jest w sumie zbyt ergonomiczne. -
5. Obraz SD z kablówki jest generalni OK, ale nie zauważyłem jakiś niesamowitych różnic w jakości obrazu np. ze wspomnianym Sharpem i innymi oglądanymi TV. mały +
6. Stosunkowo słabe konty. Wystarczy wstać i już obraz się wyraźnie zmienia. Oczywiście wciąż jest do oglądnięcia ale różnice się obserwuje. mały -
7. Dzwięk jest zupełnie normalny, ani lepszy ani gorszy od mojego starego TV CRT . mały +
8. Po wyłączeniu słyszę pisk na standby'ju. Wkurzające ale może się przyzwyczaję . Generalnie TV na plus. Będę jeszcze testował ze sprzętem HD i kompem więc napisze jakieś spostrzeżenia wkrótce.
9. Obraz z komputera HD w deseczkę +

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
To nie jest żadna wada. Jeżeli ktoś tak bardzo kocha swój telewizor, że zamiast do żony przytula się do obudowy to nic dziwnego, że słyszy piski :)
Kwestia wyczulenia - mnie to wogóle nie przeszkadza.
 

gregorek

New member
Ja właśnie zamówiłem u Kikiego swój pierwszy 37p80.
Jutro ma być u mnie :mrgreen:
Na początek bedzie test na analogowej kablówce (Aster). Dam znać jak poszło.
 

kigen67

New member
Jvc 37p80

...kupiłem ,(od KIKI-ego ) , zobaczyłem , uwierzyłem .
Nareszcie po HDteoretyzowaniu jest u mnie i cieszy swym odbiorem całą
mą rodzinkę .
Zauważyłem jednak jednego matrwego pixela . Może jakoś to przeboleję
chyba , że znajdzie się na to jakaś inna rada .
 

e-gruby

New member
DVD komponentem

Czołem,
Czy ktoś z Was podłącza DVD przez komponent?
Podpinałem już dwa “mantopodobne” odtwarzacze tym kablem pod EXT-4 i nic. Zero sygnału. Grzebałem w ustawieniach, ale nie wiem za bardzo czy tkwi tam jakieś rozwiązanie. Proszę o pomoc.
 
Do góry