JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
byłem na urlopie. Zrobiło mi się trochę zaległości.
Z przyjemnością podczepię porównania - tylko co jest najbardziej interesujące na dziś.
 

Mychu

New member
Kiki,
czekamy na fotki z porównania JVC P 80 vs. Sharp RD2

Ja przy okazji chciałem zapytać, kiedy się mozna spodziewać tej "sierpniowej mega akcji" związanej z JVC...chcę kupić 42P80.
 

photosmart

New member
Mychu napisał:
Kiki,
czekamy na fotki z porównania JVC P 80 vs. Sharp RD2

Ja przy okazji chciałem zapytać, kiedy się mozna spodziewać tej "sierpniowej mega akcji" związanej z JVC...chcę kupić 42P80.
również podpisuję się pod prośbą :) ... i myślę, że nie tylko ja
 

kaszawgarnku

New member
Mychu napisał:
Kiki,
czekamy na fotki z porównania JVC P 80 vs. Sharp RD2

Ja przy okazji chciałem zapytać, kiedy się mozna spodziewać tej "sierpniowej mega akcji" związanej z JVC...chcę kupić 42P80.

Najlepiej jak mozna byloby porównać 42 cale rd2 z p80. pozdr
 

Gozel

New member
Widze że w Polsce jest dużo 37 calowych P80 za około 5000zł. Cena kusząca. Ale co z tym 42 calowym? Kiedy on będzie do kupienia? Poza tym równiez ja jestem ciekawy co załoga hdtv wymyśli za akcje z tymi JVC:D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Fajnie by bylo zebrac P80, RD2, D3000 oraz moze M87 i LX700 razem do kupy i porownac jakosc obrazu. Temat bylby wtedy praktycznie wyczerpany ;)
 

Gozel

New member
Na róznych forach czytałem , że te 100Hz w modelu RD2E sharpa powoduje sweego rodzaju świecenie postaci. Czy występuje to tez w JVC P80 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
JVC 42 P 80 - jest bardzo trudno dostepny w Europie.
JVC Polska przespało termin , w związku z tym najbliższy termin dostawy możliwy jest na październik.
Dlatego też JVC Polska zastanawia się czy zamawiać ten model wogóle do Polski ?
Nie ma jeszcze decyzji nawet na ten odległy termin.
Mimo naszych zamówień i ponaglań - nie ma jeszcze decyzji.

Modele 37 P 80 - są też bardzo trudno dostepny- ilości które otrzymuje Polska - to kilkanaście sztuk na miesiąc na cały kraj. :(
JVC szykuje się na zainteresowanie modelem który w Usa cieszy się dużym zainteresowaniem.
To 42 V 80 - full hd 100 Hz / obecnie pierwszy na rynku w Polsce/ cena detaliczna 8999 zł .
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dla mnie to raczej smutna wiadomosc, gdyz za okolo 3 miesiace planuje wybrac prawdopodobnie wlasnie 37 P 80. Mam nadzieje, ze JVC Polska, nawet wprowadzajac nowy model FullHD 100Hz dalej bedzie oferowac serie "P".
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
WuMike napisał:
Dla mnie to raczej smutna wiadomosc, gdyz za okolo 3 miesiace planuje wybrac prawdopodobnie wlasnie 37 P 80. Mam nadzieje, ze JVC Polska, nawet wprowadzajac nowy model FullHD 100Hz dalej bedzie oferowac serie "P".


Jaki nie JVC P80 to zawsze pozostaje Daewoo :eek:
 

chromus

New member
Seria V?

Ciekawe kto jest producentem wyświetlacza do tej serii. Skąd go kupują. Jaki jest termin wprowadzenia na Polski rynek ? Ktoś wie ? Wreszcie JVC z sygnałem 1080p !!!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Seria V - na testy wjeżdża do nas w poniedziałek.
Do sprzedaży - wrzesień - więc nie długo.
Matrycy nie sprawdzałem - więc nie wiem.
Ma być 100 Hz w 1080p.
 

bitner

Klub HDTV.com.pl
vip
kiki napisał:
Seria V - na testy wjeżdża do nas w poniedziałek.
Do sprzedaży - wrzesień - więc nie długo.
Matrycy nie sprawdzałem - więc nie wiem.
Ma być 100 Hz w 1080p.



To w takim razie nowąserie V testować z Sharpem? (Rd2e)
 

photosmart

New member
kiki napisał:
JVC P 80 kontra Sharp RD2.
Zacznę od tego wyniku. Porównanie zajęło kilka godzin. I dotyczyło jedynie porównania jakości obrazu w SD i Hd- bez zagłębiania w techniczne dane i możliwości.
I znów kalibracja JVC zajęła ok. 1 godz. Ale znów okazało się że warto.
Jakość która się pokazała w wyniku końcowym była taka - jak można sobie pomarzyć - jak kupując extra prezent.
JVC już w porównaniu z Sony pokazywał większą ilość odcieni. Widać to było na odcieniach przy porównaniach plansz.
JVC lepiej pokazywał to do czego został stworzony - czyli płynność w przypadku przesuwania czasopisma w pionie i w poziomie. Czytelność i wyrazistość godna pozazdroszczenia. Ale na specjalnych planszach białych z obrazem kontrolnym lepszy był już Sharp . Wyrazistość liczb na osiach - rewelacja nawet gdy obraz ciemnieje.
JVC lepiej formatuje obraz i ma lepszą jakość dźwięku i to spora różnica.
Sharp ma większą wyrazistość w drugim planie w HD.
JVC lepiej skaluje obraz w SD . Więcej informacji jest na ekranie.
Sharp ma trochę lepsze kąty.
Czerń w obydwu modelach jest extra.
Sharp nie ma podstawy obrotowej.
Sharp ma tuner cyfrowy wbudowany.
Jeśli miałbym wydawać jakiekolwiek opinie- powiedziałbym że co do końcowego podsumowania - to remis , ze wskazaniem na JVC ze względu na SD - bo tych programów ogladamy najwięcej.
Jesli chodzi o wyposażenie to też lekka przewaga po stronie JVC.
Dla mnie duże znaczenie ma formatowanie obrazu.
Sumując bardzo trudno wskazać jednoznacznie palcem wyraźnego zwycięzcę.
Zdjęcia jeszcze się wgrywają -dlatego postanowiłem najpierw dokonać wpisu słownego.:D

a zdjęć jak nie było tak nie ma
powoli tracę nadzieję na jakiekolwiek fotki dot. tego porównania :(
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
bitner napisał:
To w takim razie nowąserie V testować z Sharpem? (Rd2e)

No co Ty??? Porównywanie tych dwóch TV mija sie z celem. To jak porównywanie poloneza z mercedesem. JVC seri "V" Full HD to wyższa jakościowo klasa TV od Sharpa RD2E ;)

photosmart napisał:
a zdjęć jak nie było tak nie ma
powoli tracę nadzieję na jakiekolwiek fotki dot. tego porównania :(

W ten sposób to długo nie kupisz tego LCD jak będziesz czekał i czekał na .... fotki :p Zgodnie z przysłowiem "czekaj tatka latka...";)
Tym bardziej, że zaczyna się już mówić o nowej serii JVC "V" full hd:roll:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

photosmart

New member
;)
rafcio76r napisał:
W ten sposób to długo nie kupisz tego LCD jak będziesz czekał i czekał na .... fotki :p Zgodnie z przysłowiem "czekaj tatka latka...";)
Tym bardziej, że zaczyna się już mówić o nowej serii JVC "V" full hd:roll:
najgorsze jest to, że nie ma nawet możliwości porównia ich nigdzie (naocznie) bo JVC praktycznie nie ma ... więc chyba w przyszłym tygodniu skuszę się na Sharpa.
Miała być jakaś dobra akcja dla klubowiczów na Sharpy - nic nie było ... sorry, była jedna licytacja ... to wszystko
 
Ostatnia edycja:
Do góry